Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

א.ב. בתחזוקה שוטפת ל107

eitanm
שימו לב! השרשור הזה בן 4429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

פעם ראשונה שיש לי אוטו ואני חסר ידע (עד היום היו רק פורדים ישנים שהטיפול היחידי שבצעתי להם בעצמי היה פתיחת קרבורטור שהיה מוצף ומכות אקראיות על חלקי מנוע).

האוטו באחריות אז אני אצלצל לגרר אם יקרה משהו רציני אבל אני שואל את חברי הפורום בקשר לדברים שוטפים שחייבים:

מדובר על פג'ו 107 2012 ידנית.

רוצה לקנות שמן מנוע ונוזל קירור שישבו בבגאג' (כלומר בסלסלה הזו שיש מתחת לדלת, סליחה, חתיכת זכוכית מאחורה).

1. איזה להחזיק? תנו בבקשה שמות מומלצים ואיפה כדאי לקנות באזור המרכז-ת"א- נס ציונה- טירה.כל כמה זמן לבדוק?(תנו לי טווח מקסימלי- אני לא הולך לפתח מכסה מנוע כל יום).

2. כלי עבודה שהם מאסט? לא הולך לפתח ראש מנוע, אבל דברים שחייבים כדי להציל את הרכב, אם נניח צריך להחליף מצבר או להניע, או לחבר כבל קלאצ' אם נקרע.

כל עצה לבעל רכב מתחיל, תתקבל בברכה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תתחדש !

שנית, ברכב חדש לחלוטין ומודרני לא אמורה להיות ירידת שמן משמעותית אם ביצעת הרצה מתונה כנדרש. בפרט המנוע הספציפי שלך

אינו ידוע כאוכל שמן. להבדיל , יש דגמים מסוימים של יצרנים שאכן אוכלים שמן וזה סביר אצלם.

ככלל אצבע ,הייתי ממליץ בהתחלה לבדוק מפלס שמן ונוזל קירור כל שבוע או 1000 ק"מ ( מה שקודם). אם תראה לאורך זמן ממושך

ששום מפלס אינו יורד , ובהנחה שהבדיקות הללו ממש מעיקות עליך , הורד התדירות לחצי (שבועיים/2000 ק"מ).

אלא אם כן תזהה ירידה ניכרת במפלסים (ממש לא סביר) אין צורך לקנות ולהחזיק מיכלי שמן/נוזל קירור .

אם תהיה ירידה בכ"ז שתחייב השלמה גש לכל מוסך מורשה יבואן לובינסקי וישלימו לך בנוזלים מאושרים (עפ"ר בחינם).

שלישית , כלי עבודה : מעבר לוודא שיש כל הנחוץ להחליף פנצ'ר - שוב אין כל צורך אמיתי בדברים אחרים. אם אתה פדנט - החזק

כבלים להנעה וסט מברגים ונורות רזרביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol: אתה יותר מידי פרנואיד,כבל קלאץ שניקרע ברכב 2012?:roflmao:

אם בכול זאת אתה רוצה להחזיק נוזל קירור,רק יעודי לפיגו,אתה יכול למצוא אותו במוסכים המורשים,אותו דבר לגבי השמן אתה יכול לשאול במורשה במה הם משתמשים.

כיוון שזה רכב חדש,אני מציע לך פעם בשבוע לבדוק מפלסים וזהו,לא צריך לקנות נוזלי קירור ושמנים לרכב חדש.

תיקנה פחית ריח של קליפורניה וזהו.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אני רגיל לגרוטאות.

לגבי הרצה- אמרו לי שאין צורך. נהגתי במתינות יחסית והשתדלתי לא לעבור 3000-3500 סל"ד. כן עברתי בכמה הזדמנויות שכללו עקיפות לא מתוכננות.

לאור ההמלצות אני אבדוק מפלסים כל 1000 ק"מ שזה יוצא פעם בשבועיים שלושה אצלי.

ואולי באמת כבלים להנעה (למרות שנראה לי שאת הרכב הזה אפשר בקלות בדחיפה :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב שקל לדחוף...

תרגע זה רכב 2012, בפיג'ו 406 שלי אני לא מחזיק יותר משמן ומים ירוקים של VALEO.

(בקוואליר כן מחזיק, אבל זה כי אני רגיל שיש כלים ברכב, הרבה כלים :-P מספיק כדי לפרק את כולה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את התאומה הסיאמית של הפז'ו שלך :סיטרואן C1,גם ידנית.

אם גם אתה מרגיש חוסר דיוק של הגיר,הייתי ממליץ להחליף שמן גיר לשמן ESSO נמכר בכל מוסך מורשה סיטרואן.משפר את התפקוד של הגיר בצורה מאוד משמעותית.אם יציעו לך שמן אחר תבדוק שהוא בתקן GL-4 ולא GL-5 כי ההבדל הוא בתוספות כימיות ש"יאכלו" לך חלקי אלומיניום בתוך הגיר.אני גם נאלצתי לעשות כיוון קלאץ (נכון שזה רכב חדש,אבל הקלאץ' לא היה מכוון לפי הוראות יצר שניתן בקלות למצוא ברשת,אגבל טויוטה אייגו היא הצלע השלישית בשלישיה הזו)

דבר שני חשוב שתדע שיצרן שם בפס יצור שמן מינרלי 15-40W (תוכל לראות זאת בספר רכב בטבלת שמנים שמתאימים),אני הייתי ממליץ לעבור את תקופת ההרצה (ה3500 קילומטרים ראשונים) על השמן של המפעל ואחר מכן להחליף לחצי סנטטי 10-40 או סינטטי מלא 5-30 או 10-30.אני הלכתי על ה10-40 כי אני מחליף כל 7500 ק"מ.

אם תרצה לשפר את מערכת הסאונד האיומה של הרכב,אוכל להסביר לךמה כדאי להזמין מEBAY כדי לחסוך עלויות.

אם תשאל מה עוד הייתי עושה לרכב (ומה עשיתי עם שלי)

שמתי פילטר INBOX של K&N,לא עושה את האוטו פרארי אבל האוטו עולה בסל"ד יותר בשמחה מאשר עם פילטר רגיל.אבל כל זה תעשה אחרי תקופת ההרצה והאוטו יסע ויסע.בפורום רוסי על ה107 יש חבר'ה שסגרו 200,000+קמ ובתנאי מזג אויר קשים פי כמה מאשר אצלנו.

תעשה השחרת חלונות,כי הקומפרסור של המזגן נוטע להפסיק לעבוד בעמידה בפקק (במוסך טוענים שזה בתוכנה של הרכב כדאי לא להעמיס על המנוע בהילוך סרק)עם ההשחרה תרגיש הרבה יותר נוח בחום שלנו.

והכי חשוב תתחדש ותהנה!

Subaru Legacy 2006,1994cm^3,AWD,L.P.G Lovato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...