Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אני קונה מיטה וחצי?

Accent Coupe
שימו לב! השרשור הזה בן 4415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהוי לכם !

אני מחפש מיטה וחצי, הבנתי שהמחירים הם פחות או יותר 2500 כולל הובלה אצל חנויות שבעצם מייצרות את המיטות שלהם בשטחים (זה מה שראיתי בחניות במרכז הישראלי לריהוט).

בנוסף הייתי בחנות מסויימת שנקראת סטארי נייט, שהמוכרת שמה אמרה לי שהמיטה שלהם עשויה מעץ סנדוויץ וזה יותר טוב מעץ אורן בזמן שהיא עשתה לי השוואה מול המיטות של וידר כדי להראות לי כביכול שהמיטות של סטארי נייט יותר איכותיות.

לגבי איזה עץ יותר טוב, אמרו לי שהיא שיקרה לי שקר, ולא סתם שקר, שקר גס, סנדוויץ זה בעצם שני דיקטים מחוברים עם שבבי עץ דחוסים ביניהם, ואורן זה עץ מלא.

בהנחה שהתקציב שלי הוא 2500 פחות או יותר, אבל אני מחפש מיטה איכותית שתחזיק הרבה:

אני מחפש המלצות שלכם לחנויות רהיטים.

המלצות על סוגי עצים שהמיטה תהיי עשויה מהם.

המלצות על סוגי בד.

ובכלל כל עצה/מידע יעזרו.

תודה :wave:

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נסיון עם "מיטה וחצי" אבל לשני בנים שלי יש מיטות נוער של וידר מזה כ-8 שנים, מצבן כחדשות (פרט לקצת קילוף צבע ממתכת במקום שבו הן משתפשפות על הקיר).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולך לאיקאה. בוחר מיטה ומזרן. משלם. מחכה שהמשלוח יגיע. בונה את המיטה.

פשוט וקל.

מדובר במיטה וחצי, שבוודאי תשמש אותך למספר שנים קטן יחסית עד שתעבור למיטה זוגית. אין טעם להתבחבש יותר מדי. גם לא צריך לשלם כאלה סכומים (ואם כבר - המזרן יותר חשוב מהמיטה עצמה).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי אם אתה מחפש רק משטח או גם מזרון.

ואם את שניהם, למה לא ישר מיטה זוגית?

ממה שאני יודע ומנסיוני, עץ מלא עדיף בהרבה על "סנדוויץ" שמתפורר אחרי כמה זמן ורגיש יותר לפירוק+הרכבה מחדש.

אמנם 2500 זה לא מעט אבל מזרון איכותי לבדו עולה יותר מ-3000 (ולפעמים גם יותר מ-5000, תלוי מה מחפשים).

יש ביפו חנויות שמוכרים בהן מזרון+משטח 1.5 בפחות מ-700 שקל (אולי זה אותו אחד שיוצר בשטחים וראית ב-2500) או זוגי ב-800. עוד 100 שקל עבור הובלה באזור המרכז.

אפשר לקנות כאלו באופן זמני (ישנתי על כזה במשך שנתיים ושרדתי - אפילו היה יחסית נוח) ובהמשך להגדיל את התקציב ולקנות מיטה זוגית איכותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במיטה וחצי שהמזרון משולב במיטה.

לגבי איקאה, היום אני יעשה שמה סיבוב, לא יודע את המחירים שמה, אבל ממה ששמעתי האיכות לא משהו בכלל.

מיטה זוגית או מיטה וחצי: אני עוד מעט מגיע לגיל 25, אני יודע שעוד מעט כנראה אצטרך מיטה זוגית, אבל החלטתי על מיטה וחצי.

לגבי סוג העץ/בד אשמח לשמוע עוד דעות.

מצורפת תמונה למיטה שממש אהבתי של חברת סטארי נייט, אשמח גם אם מישהו יספר מנסיונו על המיטות שלהם.

תודה.

sapir1.png

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי בדיוק כזאת, לפני כ6 שנים ממרכז הריהוט בראשל"צ. בזמנו עלה כ2000 כולל הובלה (וזה נחשב ליקר דאז כי כל המיטות עלו ~1650). בדיוק לפני כמה ימים הלך מנגנון ההרמה של המיטה, גם אני בדרך להחליף.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויין !

אתה מדבר על המנגנון החשמלי?

אתה זוכר בדיוק באיזה חנות קנית את המיטה?

איך המזרון שורד את השנים?

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. סנביץ זה מאוד חזק, להבדיל מסיבית שאולי אתם מתבלבלים זה מאוד חלש וסנדביץ גם עמיד ברטיבות עד גבול מסויים ( מטבחים עושים מסנביץ )

2. אורן אם הוא לא מחוטא, מהוקצע ומיובש הוא רך ושביר בעל סיבים בולטים ומושך אליו תולעי עץ במקרה הזה סנביץ יהיה עדיף גם אם אורן זה ״עץ מלא״

3. מזרון שהוא אינטגרלי במיטה זה לרוב חתיכת ספוג עטופה באריג, לא משהוא נח/אורטופדי/עמיד

4. במיטה, על איכות משלמים, אם רוצים גודל של מיטה וחצי צריך לקנות מזרן 120 טוב (מתחיל מ 2xxx), ובסיס מיטה תואם ועמיד 1xxx+)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במיטה וחצי שהמזרון משולב במיטה.

לגבי איקאה, היום אני יעשה שמה סיבוב, לא יודע את המחירים שמה, אבל ממה ששמעתי האיכות לא משהו בכלל.

מיטה זוגית או מיטה וחצי: אני עוד מעט מגיע לגיל 25, אני יודע שעוד מעט כנראה אצטרך מיטה זוגית, אבל החלטתי על מיטה וחצי.

לגבי סוג העץ/בד אשמח לשמוע עוד דעות.

מצורפת תמונה למיטה שממש אהבתי של חברת סטארי נייט, אשמח גם אם מישהו יספר מנסיונו על המיטות שלהם.

תודה.

גם אם אתה קונה מיטה כזו עם מזרן אינטגרלי,

תעשה לעצמך טובה ותוסיף עוד 200 שקל כדי שייצרו לך אותה ברוחב 140.

הרבה יותר נוח לישון ככה עם חבר/חברה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזהרה חמורה: לא להתקרב למיטות באיקאה!

פירקתי והרכבתי מספר מיטות כאלה בחיים שלי, לחברים שעברו דירה.

אף אחד מהם לא היה מרוצה עוד לפני ששאלתי.

חוץ מזה - מה שכתב GSI, מילה במילה.

סנדוויץ' סביר הוא טוב בכמה רמות מעץ אורן גרוע,

יחזיק יותר זמן, והוא פחות רגיש לשינויי לחות מעצים מלאים.

מה שהזכירו פה לגבי "מתפורר אחרי כמה הרכבות" הוא נכון לסיבית/שבבית,

ולא לסנדוויץ'.

כמובן שלכל דבר יש דוגמה הפוכה - יש סנדוויץ' גרוע ויש עצי אורן מעולים,

אבל כמו כל דבר בחיים, לא חשוב איך קוראים לזה, אלא איך תכננו והרכיבו את זה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים עדכון: הזמנתי לפני שעה וחצי מיטה וחצי במרכז הישראלי לריהוט, באותו מחיר, אבל מיטה אורטופדית עם קפיצים ! כמובן עם בד נובה, ארגז עץ סנדוויץ.

תודה לכולם.

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על הנושא.

אני צריך בסיס למיטה זוגית.

מה ייצא לי יותר זול- לקנות בסיס מיטה מוכן או למצוא נגריה שמתעסקת בזה ותכין לפי הדרישות שלי או להכין לבד בעזרת קרשים מאותה הנגריה?

האופציה האחרונה קורצת לי מאוד מאוד אבל אני חושש מהתוצאה הסופית בגלל תכנון חסר ניסיון. בסופו של דבר כל הקונסטרוקציה צריכה להיות יציבה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מכניס את משתנה הזמן לתמונה - יותר זול להזמין בסיס מוכן.

לא צריך שום נגריה או שם מפוצץ אחר בשביל משהו כל כך פשוט

שמיועד למידות סטנדרטיות של מזרנים.

קפוץ לרח' סלמה או רח' לווינסקי בת"א ותמצא שם כל מיני חנויות

שמוכרות בסיסים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויין !

אתה מדבר על המנגנון החשמלי?

אתה זוכר בדיוק באיזה חנות קנית את המיטה?

איך המזרון שורד את השנים?

מנגנון ידני. ההרמה של הארגז מצעים הלך אחרי 4~ שנים, ההרמה של המשענת ראש הלכה לפני כמה ימים וזה גם כי היו אצלנו מספר ילדים של הבני דודים ושיחקו עם זה. חשוב לציין שהמזרן כמו ביומו הראשון ! לא ראית דברים כאלה !!

האמתי לא זוכר מאיפה קניתי, כ"כ הרבה סיבובים עד שמצאתי מזרן נוח שיתאים לי לגב וזה באמת לקח תקופה ארוכה.

כמו שציינו פה, תיתן תוספת עבור הרוחב זה חשוב אם אתה ישן עם עוד מישהי כי לבד אין בעיה אבל ביחד זה קצת מעיק. אורך גם חשוב, קח 25 ס"מ מינימום (רצוי 40-50) מהגובה שלך. אני 1.93 ומיטה של 2.1 לא מספיקה לי בכלל.

נ.ב

נזכרתי שחבר שלי קנה בדיוק כמו שלי עם מנגנון חשמלי והיא תקינה עד היום (המיטה כולה, כולל המנגנון). שלו כמה שנים פחות, אני מעריך שהוא מחזיק אותה בין שלוש לארבע שנים.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...