Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרכז שרות מסרב למכור חלקים (מצובישי עפולה)

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 4442 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רציתי לקנות חלק חילוף כלשהו ממרכז שרות של מצובישי, והנציגה אמרה לי שזה נשמע לה כאילו איזה מוסכניק מכתיב לי רשימה והיא לא יכולה למכור לי את החלקים.

זה הגיוני? מותר להם בכלל לסרב למכור לי חלקים אם אני לא מרכיב אותם אצלהם (במחיר של איזה 100 ש"ח להחלפת פילטר אויר).

ביקשתי לברר לגבי איזה בורג (שקצת נשחק ועושה לי ציפצופים באזור של הגלגל האחורי) ומצערת חדשה. בתאכלס אני יכול להחליף את החלקים האלה לבד (רק צריך ליפט בשביל הבורג הזה)- למה שאני אשלם מאות שקלים על עבודה של רבע שעה?

תודה לעוזרים.

**מבקש לא לשלוח לי הצעות לחלפים בהודעות פרטיות.

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לידיעתך , מוסך זה לא חנות . אתה רוצה לקנות חלק , תיגש במחילה מכבודך לחנות חלקי חילוף ותקנה אותו .

המוסך מחזיק חלקים לעבודה שלו ולא כדי למכרם בשוק החופשי .

כן , זה נכון , המוסך מרוויח גם על העבודה וגם על החלקים , בגלל זה הוא נקרא מוסך שירות , ובגלל זה הוא משלם משכורות לעובדים ובגלל זה הוא משלם ארנונה רצחנית על שטח גדול ובגלל זה הוא משלם הרבה על שכירות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעקב, לדעתי אתה טועה.

מוסך צריך וגם יכול למכור חלפים ללקוחות (לקוח = אדם שיש לו רכב מהמותג והוא לא בא סתם לקנות חלפים). זה חלק מהרווחים שניתן לעשות בעסק מבלי להתאמץ הרבה. מה רע בלמכור חלפים גם ללקוחות מזדמנים ולהוויח עוד כמה עשרות אחוזים על כל חלק ?

לא חייבם לשגל את הלקוחות במכירת החלק + העבודה. אם כבר בא אליך לקוח שרוצה לקנות חלקים, למה לא למכור לו ולאבד את המכירה ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתך , מוסך זה לא חנות . אתה רוצה לקנות חלק , תיגש במחילה מכבודך לחנות חלקי חילוף ותקנה אותו .

המוסך מחזיק חלקים לעבודה שלו ולא כדי למכרם בשוק החופשי .

כן , זה נכון , המוסך מרוויח גם על העבודה וגם על החלקים , בגלל זה הוא נקרא מוסך שירות , ובגלל זה הוא משלם משכורות לעובדים ובגלל זה הוא משלם ארנונה רצחנית על שטח גדול ובגלל זה הוא משלם הרבה על שכירות .

בחיים לא ניתקלתי בבעיה לרכוש חלקים ממוסכי רשת צ'מפיון בחולון או בני-ברק ופליקס בת"א.

לכול מוסך מורשה הייבואן יש מחסן+מחסנאי שזו העבודה שלו למכור חלקי חילוף.

נכון מוסכים קטנים שאין להם מחסנאי ופקידה העניין קצת בעייתי מבחינתם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם חייב או לא חייב, אבל רובם כן מוכרים, וגם אני לא רואה סיבה לא למכור.

רכשתי חלפים ממוסכים של פיאט, סוזוקי, הונדה, פולקסווגן, רנו, פיז'ו ואף פעם לא נתקלתי בסירוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן פותח השרשור כשאתה מבצ את העבודה במוסך אתה מקבל אחריות על החלפים והעבודה ובנוסף אם אתה לא מיומן או מקצועי מספיק לאבחון התקלה קנית חלק והוא לא הבעיה אתה תשאר איתו ביד ואף אחד לא יהיה מוכן לקבל אותו בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להבהיר כמה דברים:

1. לא ניגשתי הפעם למוסך. אני לא מתכוון לבזבז 4 ליטר דלק לכיוון כדי שיבלבלו לי את המוח ושאני אצא משם בידיים ריקות. בפעם היחידה שהייתי במוסך הזה שכנעו אותי להחליף רצועה למזגן והגה כוח ב-600 ש"ח (בגלל שהיו קצת "יבשות"- יכלו לסחוב עוד שנה בשקט). עשו עלי את הקופה- לא מתכוון לתת להם שקל אם אני לא חייב.

2. המוסכניק שמטפל לי ברכב גם לא רוצה להתעסק איתם כי הם לא מסכימים למכור. אני מבין למה הם לא מוכרים למוסכים, אבל גם הוא אמר לי שהם לא ימכרו לי כשהצעתי שאני אדבר איתם.

3. העיקרון הכי בסיסי בכלכלה זה למכור כל עוד אין הפסד. אני אנסה לדבר איתם שוב. אם לא ימכרו לי, אני די בטוח שאני יכול למצוא את הפריט בebay. אני לא בטוח שאני אזמין את החלק הנכון, אבל גם אם אני אזמין 3 חלקים יצא לי אותו המחיר בטח.

4. העיקרון הבסיסי השני בכלכלה זה שהיצע הופכי למחיר. אם הם רוצים לקוחות אז שיתנו מחירים הגיוניים. אני מכיר מספיק מוסכניקים שמתפרנסים לא רע בכלל ובכבוד.

אז אתם אומרים שהמרכז שרות בחולון לא עושים בעיות? אני אנסה לדבר איתם.

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעפולה, תנסה לגשת לאחת מחנויות החלקי חילוף, אני בטוח שתצליח למצוא מקורי לרכב שלך ואם לא תנסה בנצרת.

המוסכים בעפולה זה פשוט שערוריה נפשעת.

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה נאמר "שיחפשו אותי בסיבוב".

היום הייתי בת"א ,וניצלתי את ההזדמנות ,ועברתי מהמסגר 6 א.ש חלפים.

שאלתי את בעל המקום יהודי מבוגר הנמצא למעלה מ30 שנה במקום,

איפה השלט שהיה א.ש חלפים?

אמר לי עריית ת"א רוצה כסף אז הורדתי...

טוב העיקר קניתי מסנן דייהטסו מקורי תוצרת אוסטריה 70 +מסנן אויר תחליפי 30

וגם מסנן סוזוקי מקורי 50 ש"ח.(הציע לי כל מסנן שמן ב20 סיני כמובן שלא רציתי)

היה בחור שקנה שם חלקים למזדה 3 שמן מסננים ,ואפילו רפידות לברקסים..

קיבלתי גם פחית ריח מתנה, והרגשתי שאני לא צריך אף אחד לא יבואן ,לא מוסכים מורשים ,

והעיקר הרכב מטופל ברמה גבוהה יותר מהיבואן.

(כי שם שמן MOBIL2000 שהוא יותר טוב ממה ששמים אצל המורשה)

מה המסקנה מהסיפור? לא רוצים למכור? תודה רבה לך לחנות חלפים טובה בצפון!

בהצלחה!

סוזוקי SX4 2008

דייהטסו סיריון2008

דייהטסו YRV-נמסר לביתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא שאמרתי . מה אתם צריכים את כל התיווך של המוסכים . המדינה מוצפת בשפע של חלקים מכל הסוגים והמינים כשחלקם עולה בטיבו על המקוריים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה של ייבואן הרכב חייב למכור חלקים. פותח האשכול ציין שהוא ביקר במרכז שרות של מיצי.

אין שום חובה כזו, מוסך מוגדר כנותן שירותי רכב ולא שירותי חלפים וככזה אינו חייב לבצע מכירת דלפק, בין אם הוא מורשה יבואן או מורשה משרד התחבורה.

הכרתי מוסכים שבאופן מפורש לא מכרו חלפים גם למוסכים באיזורם וזאת בניגוד אולי לכל היגיון כלכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמוסך מורשה יבואן מחוייב ע"פ חוק למכור חלפים.

ניקח למשל את טויוטה.

ליוניון מוטורס יש בלעדיות על ייבוא חלקים מקוריים לארץ. נניח שאני לא מוכן \ רוצה \ יכול לטפל במוסכי יבואן אבל מעוניין להשתמש בחלפים מקוריים. מאיפה אני אמור לרכוש אותם?

אני קניתי אוטו, לא קניתי מוסך. אני מאוד מאוד בספק שאין חוק בנושא הזה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4442 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...