Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית מזגן בפונטו

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 7200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי מזגן של רסקור מותקן אצלי בפונטו שנת 95. הוא עובד בסדר מקרר. אבל נגיד בשעה חמה כאשר אני עומד במקום והרכב מונע המזגן עובד מצויין, אבל כאשר אני מתחיל לנסוע מתחיל לצאת אוויר חם (כל הזמן שהרכב נמצא בתנוע). מה הבעייה?

תודה L.A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה יש לך תקלה ביח' פיקוד הואקום-עומס של המזגן.

יח' זו אמורה לפעול ולנתק את פעולת המדחס בעת דריכה עצבנית על דוושת הגז(עליה גבוהה וחדה בסל"ד), לחזור לפעולה תקינה כאשר הסל"ד מתייצב.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט פונטו עם מזגן של "רסקור" אין מנתק ואקום לעומס.

בזמנו, התקינו 2 שיטות של חיבור לפקוד המדחס ואף אחת אינה מושלמת:

1. הפעלת מדחס ישירה שלא דרך מחשב נהול המנוע - בשיטה זאת אין נתוקי מדחס בעומס, הקרור חזק גם בהאצות (כי אין נתוקי מדחס) אך בזמן הדלקת המזגן מנוע הרכב מתחיל לרעוד עד שהוא מתייצב.

2. הפעלת מדחס המזגן דרך מחשב נהול המנוע - בשיטה זאת לחיצה ושחרור דוושת התאוצה גורמים לנתוק מדחס מזגן וחיבורו מחדש לאחר השהייה לייצוב סבובי המנוע. בהפעלת המזגן סבובי המנוע נשארים יציבים אך רמת הקרור יורדת, ביחוד בנסיעה עירונית, עקב לחיצות ושחרורי דוושת האצה. מצב זה מאפשר גם יציאה בטוחה יותר לעקיפה כי בהאצה מתנתק מדחס המזגן המפחית מכוח המנוע.

במוסך מורשה פיאט המתמצא היטב בנושא המזגן תוכל לשנות את שיטת חיבור פיקוד המדחס (אם תרצה).

בברכה - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הפעלת מדחס ישירה שלא דרך מחשב נהול המנוע - בשיטה זאת אין נתוקי מדחס בעומס, הקרור חזק גם בהאצות (כי אין נתוקי מדחס) אך בזמן הדלקת המזגן מנוע הרכב מתחיל לרעוד עד שהוא מתייצב.

2. הפעלת מדחס המזגן דרך מחשב נהול המנוע - בשיטה זאת לחיצה ושחרור דוושת התאוצה גורמים לנתוק מדחס מזגן וחיבורו מחדש לאחר השהייה לייצוב סבובי המנוע. בהפעלת המזגן סבובי המנוע נשארים יציבים אך רמת הקרור יורדת, ביחוד בנסיעה עירונית, עקב לחיצות ושחרורי דוושת האצה. מצב זה מאפשר גם יציאה בטוחה יותר לעקיפה כי בהאצה מתנתק מדחס המזגן המפחית מכוח המנוע.

במוסך מורשה פיאט המתמצא היטב בנושא המזגן תוכל לשנות את שיטת חיבור פיקוד המדחס (אם תרצה).

מכל מלמדי השכלתי.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר :)

אז זאת אומרת שהכל תקין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המזגן מקרר טוב כשאתה נוסע נסיעה רצופה ללא האצות ועצירות, אזי הוא תקין ונתוקי המדחס התכופים בהאצות (ובתחילת נסיעה) גורמים לקרור חלש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל מלמדי השכלתי.

עמית

:mm_yeah: אכן.

אז ברשותכם (נמאס כבר מהמילה הזו 'ברשותך/ם' שיש לה רייטינג-יתר לאחרונה, והמשמעות שלה בדיוק הפוכה; כלומר, הנה אני אומר בלי רשותך/ם) ... שאלת המשך:

ב-3 רכבים האחרונים שלי (VAG למיניהם משנת 97 ומעלה) לא הרגשתי שינוי בעוצמת הקירור של המזגן לפי צורת הנהיגה, למעט אולי קצת קצת חלש יותר בסרק. האם גם ברכב עם מזגן מקורי / מודרני יש מנגנון דומה ? האם משהו מנתק / מפחית את סיבובי המדחס בזמן סל"ד גבוה ? איך שומרים על עוצמת קירור קבועה ?

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במזדה 6 דווקא כשהרכב עומד על דרייב בעצירה, המזגן מפחית את העוצמה, וכשמתחילים לתת גז העוצמה מתחזקת לרמה שנקבע בהתחלה בבקרת אקלים.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שבמונדיאו שלי (עם מזגן מקורי הנשלט ע"י מחשב הרכב) יש ניתוק של המדחס כאשר חיישן מצב המצערת מורה על "גז ברצפה", בכדי לתת מקסימום כוח שכנראה הנהג דורש במצב כזה -עקיפה למשל.

פרט לכך המדחס מתנתק גם אם יש לחץ גז נמוך (כדי לא להרוס את עצמו) , או אם התרמוסטט מדווח לו שהיחידה הפנימית קופאת.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה עובד בפןנטו עם מזגן מקורי???

s60 '98

בעולם-"זאת זכות לתת שרות"

בארץ- "אתה חייב לתת לי שרות! אני קניתי את הכיסא שאתה יושב עליו!":evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במזגן מקורי של פונטו הפעלת המדחס מתבצעת דרך מחשב נהול המנוע אך הנתוקים שלו הם רק בעומס וזאת גם לפי לחיצת ושחרור דוושת תאוצה ומחשב נהול המנוע מקבל גם נתון של לחץ אויר (או ואקום) מהמנוע וגם נתון סבובי מנוע ולפי נתונים אלו מבצע נתוק מדחס המזגן.

תמיד מערכת כלשהיא מקורית עדיפה ומותאמת יותר מהתקנה לאחר רכישת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במזגן מקורי של פונטו יש למאורר הפנימי ארבע מהירויות פעולה ומצב כבוי, 0,1,2,3,4.

במזגן "רסקור" מע' המאורר הפנימי הנה של רכב ללא מזגן ולמאורר הפנימי יש רק שלוש

מהירויות פעולה ומצב כבוי, 0,1,2,3.

במזגן "רסקור" אין מסנן לאויר הנכנס לרכב ובמקורי יש בחלק מהדגמים והוא נמצא מתחת לפלסטיק הרוחב השחור שבין השמשה הקדמית ומכסה המנוע, מצד ימין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה בעת הפעלת המזגן יש צלילי חריקה מאוד חזק (כמו חריקת צמיגים) אבל ממה שהבנתי מהמוסכניק שלי זה נובע מהמצמד של המזגן בעת ילובו וכניסתו לעבודה.אחד העובדים שלו אמר לי יתכן וזה נובע מחוסר בגז כלומר לחץ גז נמוך. היתכן שזאת הבעייה או הלך לי המצמד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החריקה בהפעלת מזגן נשמעת רק בהתחלת הפעלתו ונעלמת, אז יתכן והיא נובעת מרצועת מנוע (רצועת אלטרנטור) או רצועת מזגן יבשה או חופשיה.

אם החריקה נשארת קבוע יתכן וזה באמת בעית מצמד מדחס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...