Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירון המכס ליבוא אישי של רכבי אספנות

ארנון
שימו לב! השרשור הזה בן 4100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הזמנתי וקיבלתי את אותו המחירון המיתולוגי שהמכס משתמש בו כדי להעריך את שווי רכבי אספנות המיובאים לארץ ביבוא אישי.

המחירון, שהמכס מכנה אותו בשם החיבה "קראוס" הוא בעצם ספר בהוצאת Krause Publications שגרסה חדשה שלו יוצאת מדי שנה.

הגרסה הנוכחית נקראת 2005 Standard Guide to Cars & Prices מאת Ron Kowalke.

ניתן לרכוש אותו באמאזון בכתובת

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0873498739/

סה"כ מחיר כולל משלוח לישראל הוא 23.57$.

עריכה - קיימת גירסה עדכנית לשנת 2007, בקישור הבא:

http://www.amazon.com/Collector-Price-Guide-Standard-Prices/dp/089689357X/ref=sr_1_1/104-7695344-3256747?ie=UTF8&s=books&qid=1176632510&sr=1-1

כל רכב אספנות משויך לאחת משש קבוצות, על פי מצבו.

לכל קבוצה מחיר משלה.

הגדרות הקבוצות (תרגמתי לשירות הקוראים) :

1. מעולה (Excellent): משוחזר לסטנדרטים המקצועיים המקסימליים של איכות בכל תחום, או מקור מושלם עם רכיבים המתפקדים ונראים כמו חדשים. רכב תצוגה הזוכה לציון 95+ בתערוכה ושאין נוהגים בו.

2. משובח (Fine): שחזור מצויין, או שילוב של שחזור ברמה גבוהה ביותר ומקור מצויין. כמו כן, מקור המתוחזק ברמה טובה באופן יוצא דופן, המראה בלאי מינימלי ביותר.

3. טוב מאוד (Very Good): מקור שמיש לחלוטין, או שחזור "ישן" עם סימני בלאי. כמו כן, שחזור טוב של חובב, בר תצוגה ותחזוקה בכל אספקט (פנים וחוץ). בנוסף, שילובים של שחזור ברמה טובה ורכיבים תקינים ושמישים, או רכב משוחזר חלקית עם כל החלקים הדרושים להשלמת התהליך, או חלקי NOS בעלי ערך גבוה.

4. טוב (Good): רכב ניתן לנהיגה הזקוק לכל היותר למעט מאוד עבודה כדי לתפקד. כמו כן, עבודת שחזור שהתדרדרה עם הזמן, או שחזור ברמה נמוכה של חובב. כל הרכיבים דורשים שחזור כדי להגיע למצב "מעולה", אך הרכב על פניו שמיש גם במצבו הנוכחי.

5. בר-שחזור (restorable): זקוק לשחזור מלא של הגוף, השלדה והפנים. יכול להיות במצב נסיעה (לא חובה), אך לא שחוק בהשפעת פגעי מזג אוויר, הרוס, או שהוסרו ממנו חלקים עד למצב שבו יכול לשמש כמאגר חלפים בלבד.

6. רכב לחלפים: יכול להיות במצב נסיעה (לא חובה), אך נחשף לפגעי מזג אוויר , הרוס או שהוסרו ממנו חלקים עד למצב שהוא שימושי בעיקר לחלפים.

אשמח לסייע למי שזקוק לציטוטי מחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה שזכרת אותנו.

למנהל הפורום- שווה להפוך לדביק. הרבה יתעניינו במחירים...

וודאי על רקע הויכוח בימס לרכבי עופר...

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספר רלוונטי לכל הרכבים כולל אירופאים או רק למכוניות אמריקאיות ???

הספר יוצא במהדורה חדשה כל שנה, אפשר להשיג מהדורה ישנה במחיר זול בהרבה !

יש סיבה לחשוב שרכב אספנות בן 40 שנה בממוצע, ישנה את ערכו משנה לשנה ??

זהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספר רלוונטי לכל הרכבים כולל אירופאים או רק למכוניות אמריקאיות ???

הספר יוצא במהדורה חדשה כל שנה, אפשר להשיג מהדורה ישנה במחיר זול בהרבה !

יש סיבה לחשוב שרכב אספנות בן 40 שנה בממוצע, ישנה את ערכו משנה לשנה ??

זהר.

מנסיון לסייע לכמה חברים בפורום עולה שהספר ממוקד מאוד בשוק הרכב האמריקאי. הוא מחולק ל Domestic Cars ו Import Cars.

ברכבים "מיובאים" יש פירוט של (בעיקר) מכוניות שיובאו לארה"ב באופן סדיר.

למשל, למרבה הפלא, לנצ'יה כלל לא מופיעה בו. :?::!::?:

המחירים, מסתבר, משתנים משנה לשנה, וזאת כנראה כי ככל שהרכב מתיישן ערכו עולה.

אני השוויתי מחיר של רכב ספציפי בין גרסה 2002 ל 2005, והיה הבדל.

בקבוצה 1 ההבדל בין שנה לשנה יכול להיות די משמעותי. בקבוצות אחרות אני מניח שזה פחות מהותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

אני חושב מצאתי אתר מחירון שמתייחס לעליוית לפי שנה,דגם...

של Collector Car

זה הקישור http://www.vmrintl.com/cctm/coll_frame.htm

אם אני לא טועה המספרים של 1-5 מציינים את מצב הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

שלום, שמי משה. אני מתגורר באנגליה, ויש לי שאלה של מתחילים, חבר שלי משפץ רכבים ואני רוצה לשלוח לו רכב אספנות בריטי משנת 68 תוצרת יגואר. הרכב זקוק לעבודה רבה ואינו שמיש כלל כרגע. לפני שאני מתחיל בכלל לבדוק את התהליכים של לשלוח את הרכב לארץ, חשבתי לשאול מישהו שמבין, אני מחפש תשובה פשוטה וענינית לשאלות- בערך כמה זה יעלה וכמה מסובך זה יהיה. יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, שמי משה. אני מתגורר באנגליה, ויש לי שאלה של מתחילים, חבר שלי משפץ רכבים ואני רוצה לשלוח לו רכב אספנות בריטי משנת 68 תוצרת יגואר. הרכב זקוק לעבודה רבה ואינו שמיש כלל כרגע. לפני שאני מתחיל בכלל לבדוק את התהליכים של לשלוח את הרכב לארץ, חשבתי לשאול מישהו שמבין, אני מחפש תשובה פשוטה וענינית לשאלות- בערך כמה זה יעלה וכמה מסובך זה יהיה. יום טוב.

כמה זה יעלה - אין לדעת במדוייק. יש אומרים שלהביא רכב מחו"ל עד הבית אחרי מיסים והובלה יוצא

מחיר הרכב כפול 2.5 עד 3.

בכל מקרה - אל תשלח לחברך סתם כך את הרכב. חברך צריך להגיש בקשה לרישיון יבוא לפני הכל.

יש עשרות שרשורים שתוכל לעיין בהם בנושא תהליך יבוא רכב אספנות.

תזכורת למי שרוצה לייבא רכב מאנגליה - ההגה חייב להיות בצד שמאל !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...