Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לעניין חוקי בנושא צרכנות (LED שנרכשה ולא מתאימה לנו).

Or_s
שימו לב! השרשור הזה בן 4447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה,

בשישי האחרון רכשנו 4 טלוויזיות מחנות בראשל"צ, ארבעתן של חברת פנסוניק.

את הטלוויזיות והגדלים לקחנו אחרי ייעוץ שקיבלנו בחנות בנוגע לגודל הסלון, זוויות, תאורה וכו', לדבריהם הטלוויזיה שלקחנו לסלון בגודל מעולה (42") ותתאים בדיוק.

אתמול בערב קיבלנו את המכשירים, ולצערי הטלוויזיה קטנה יחסית לסלון, המתקין התקין אותה והלך. היום בבוקר התקשרתי לחנות בבקשה להחליף את הטלוויזיה לאחת גדולה יותר, הם הפנו אותי לשירות הלקוחות ושם נאמר לי שאי אפשר להחזיר/להחליף לאחר שהטלוויזיה נפתחה, אולם הם הציעו להתקשר ליורוקום יבואנית פנסוניק ולבקש מהם עזרה, לטענתם יורוקום אישרה לקבל את המסך בתנאי שנקח מסך אחר שלהם מהחנות (יש להם רק פלזמות בגודל 50"), יש לנו 2 אופציות, אחת לא איכותית ב-5K ש"ח והשניה ממש איכותית ויקרה מדי לתקציב שלנו ב-14K.

הם לא מוכנים להחליף את הטלוויזיה למרות שיורוקום עקרונית הסכימה לקבל את המסך במידה ונקח אחר (וזה נשמע לי מאוד חשוד..) בעיקרון חשבתי לעבוד בשיטה קצת עקומה, לקחת את ההצעה שלהם, להוסיף כסף ולקחת את הפלזמה ב-5K, להשאיר אותה ארוזה וסגורה ולחזור איתה למחרת לחנות ולדרוש את מלוא הכסף כפי שהחוק מתיר.

בעיקרון, אני מחזיר מוצר חדש, סגור באריזתו המקורית, כשיש לי קבלה, אני בסה"כ רוצה לקחת מהם LED אחרת, גדולה יותר, להוסיף את הכסף וללכת לשלום.

איך אני אמור לפעול? להשאר עם המסך שכרגע קטן מדי לסלון? לנקוט בהליכים משפטיים? או להסכים לשדרג לפלזמה (שאנחנו ממש לא מוכנים להשאיר אצלינו), ומיד לאחר מכן להחזיר/להחליף?

יורוקום כבר הסכימו לקחת מהם את המסך, ובכלל, זו רשת ענקית ככה שקשה לי להאמין שתהיה להם בעיה עם המסך הזה (שד"א, הוא חדש לחלוטין ולא השתמשנו בו כי ידענו שאנחנו רוצים להחזיר אותו).

אשמח לשמוע את דעתכם.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות לעשות את הקומבינה עם ההחלפה שאמרתה (מנסיון) או לפנות להגנת הצרכן ולהגיד שזאת הייתה הטעיה של תכונות המוצר אבל אז זה יקח חודשים רבים (מנסיון) וגם אז נוצרת בעיה נוספת שכל משך הטיפול המוצר נימצא אצלך ונחשב כבשימוש ויכול מאוד להיות שלא תאהב בכלל את בפיתרון שתקבל.

פשוט בעתיד תתיעץ עם אנשים שיש להם ניסיון (למשל כאן בפורום) ולא עם המוכרנים בחנויות אלקטרוניקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע מוצר אלקטרוני או חשמלי שעבר שימוש אתה לא יכול להחזיר. חובר לחשמל שווה עבר שימוש. זה לפי החוק. ההפתרון שהציעו לך הוא כנראה לפנים משורת הדין. האם ליורוקום אין מסכים בגודל שאתה רוצה? או שהחנות לא מחזיקה דגמים כאלה שיורוקום מוכרים? אל תקח משהו אחר ותנסה להחזיר כי מבחינתם הפיתרון שהציעו לך הוא בטח לפנים משורת הדין. תנסה לדבר מחדש עם יורוקום.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם יורוקום ומהם לא תבוא הישועה. יורוקום מחזיקה רק מסכי פלזמה בגודל 50" (פרט ללד בגודל 42 שכרגע יש לנו), פרט לפלזמה אחת (שעולה 13-14 אלף) אין לי מה לחפש במסכי ה-50" של פנסוניק.

לדעתי הם יכולים לקבל בחזרה את המוצר, יורוקום יקבלו אותו וזה לא משנה להם בכלל מה אני לוקח במקום, מה אכפת להם אם אני לוקח מוצר אחר במקום? הם בכל מקרה יקחו את הלד שלי ויתנו לחנות חלופית, בסופו של יום העיסקה נעשית מול החנות (רכישת הפלזמה), החנות שולחת את הלד שלי לפנסוניק ובזה נגמר העניין.

לא נעשה במוצר שימוש עד כה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במקום פנסוניק בטלפון תתלונן בפייסבוק של פנסוניק - עושה פלאים ותוך דקות מקבלים מה שרוצים.

אחרי חודש שרדפתי אחריהם לקבל תעודת אחריות פירסמתי בקיר שלהם שהם ביזיון ותוך דקה קיבלתי למייל 3 תעודות אחריות שונות על טלוויזיות שבכלל לא קניתי :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שיורוקום אישרו לך החזרת המסך, אתה צריך לקבל מהם מס' אישור או את שם הנציג שאישר, אחרת לא עשית בזה כלום.

לאחר מכן אתה מתקשר לחנות ומודיע להם שקיבלת אישור החזרה ואתה בדרך אליהם עם המסך לקחת משהו אחר, לא צריך לפרט שזה יורוקום תמורת יורוקום, זה לא מעניין אותם, אתה צריך לארגז יפה את המסך בקופסא המקורית ולהחזיר לחנות ולקנות מה שבא לך!

יורוקום לא יודעת מה לקחת במקום.

במקרה היחיד שזורקים את הקופסא ואז העניין מסתבך אז כבר יש משקל לדרישה שתקח מוצר יורוקום אחר.

אני בטוח שאם יקרה שמישהו בחנות יקח יוזמה ויצלצל ליורוקום והם יאמרו לו שאתה חייב לקחת מוצר אחר שלהם, שיחה קצרה עם המנהל תספיק לשכנע אותו שאתה לוקח מוצר אחר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בבוקר התקשרתי לחנות בבקשה להחליף את הטלוויזיה לאחת גדולה יותר, הם הפנו אותי לשירות הלקוחות ושם נאמר לי שאי אפשר להחזיר/להחליף לאחר שהטלוויזיה נפתחה,

פעם רכשתי LCD 26 לחדר ממחסני חשמל. לא יודע מה עבר לי בראש כשקניתי כזאת קטנה, הגעתי הבית חיברתי לחשמל, צפיתי יומיים והתחרטתי על הקניה הגרועה. חזרתי לחנות ביקשתי שאני רוצה להחליף ל LCD 32 כמובן עם תוספת תשלום.

אחרי דיבורים וברורים קצרים נאמר לי שאין בעיה שאני מקבל זיכוי מלא, ואני יכול לבחור LCD אחרת.

גילוי נאות חבר של חבר עבד שמה בתור יועץ מכירות.

אבל זה לא משנה, זה רק מראה שכן ניתן להחזיר מוצר שנפתח.

בהצלחה.

למכירה: AR.DRONE

גודש :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי זה מחסני חשמל הם אחרי זה מוכרים את זה להבא בתור =)

הגשתי עליהם תלונה במועצה לצרכנות וזה כבר 4 חודשים בטיפול כי אין תגובה מצד מחסני חשמל אחרי שהמועצה פנתה עליהם מספר פעמים.

מספיק לקרוא רק את הכותרת

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/163/368.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם פשוט לא מוכנים לתת זיכוי או לאשר החלפה לאף טלוויזיה פרט למסך של פנסוניק, שכן, במקרה שלי מדובר בפלזמה, ובתקציב שלי מדובר בפלזמה low end (שעדיין אצטרך להוסיף עליה 2500~ ש"ח), הם לא מוכנים להתמתן, אני באמת חושב לשדרג לפלזמה ולדרוש החזר (או החלפה) לאחר מכן, הם יהיו מחוייבים לבטל את העיסקה לפי החוק.

הלא כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בעסקה פרונטלית. מה שקובע הוא תנאי ביטול עסקה כפי שמוצגים בחנות. עקרונית מותר לחנות לכתוב כי בשום מקרה אין החזרה\החלפה וגם זה חוקי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בעסקה פרונטלית. מה שקובע הוא תנאי ביטול עסקה כפי שמוצגים בחנות. עקרונית מותר לחנות לכתוב כי בשום מקרה אין החזרה\החלפה וגם זה חוקי.

אתה טועה ומטעה ידידי,

http://mishpat.info/?p=134

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...