Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 שאלות בנוגע לאיביי - החזרים כספיים ותלונות נגד מוכרים.

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 4428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

רכשתי לפני חודש+ 2 כרטיסי זיכרון מ2 מוכרים שונים ב2 מכירות שונות שלא קשורות אחת לשניה בהפרשים של כמה ימים מאזורים שונים בהונקונג.

כרטיס ראשון הגיע (למי שזוכר פתחתי על זה שרשור), נכנס למוטורולה אטריקס בן החודשיים ולא היה תקין, פניה למוכר שהכרטיס לא עובד, המוכר אמר שאני אשאיר את הכרטיס אצלי ושהוא יזכה אותי בסכום של כמעט 5$ (סכום הקניה המקורי) - אוקיי עד כאן מצוין.

באמת אחרי שבוע ראיתי זיכוי REFUND בפייפאל על סך משהו כמו 5$ מהמוכר הזה, אחרי המרה של פייפאל יצא משהו כמו 18 ומשהו שקל, ואחרי הפעולות של פייפאל עם ההמרה והכל נשארתי בסוף עם 0ש"ח בBALANCE, בעצם המצב בדיוק כמו לפני שנכנס הכסף, בדקתי וגם לא קיבלתי זיכוי לכ.אשראי.

לאן נעלמו ה18ומשהו שקל האלו? (שנרשמים לפייפאל , יש חיוב של 8שח ואחרי אימות נתונים זה מוחזר ובאמת יש BALANCE של 8שח, למה פה אין?).

שאלה שניה:

כמו שכתבתי את הכרטיס השני רכשתי מספר ימים אחרי ממוכר אחר מאזור אחר בלי שום קשר לראשון, המתנתי כמה שבועות וראיתי שלא הגיע, יצרתי קשר עם המוכר וקיבלתי תשובה תוך יומיים שעקב המרחק והזמן והחגים (זה היה ב19.12.11) זה ייקח בין 6-8 שבועות (זאת אומרת חודשיים מקסימום) וזה בהחלט מצוין בזמן-שליחה בעמוד המכירה של המוצר רק שאני לא שמתי לב.

אז אני מחכה, וזה בעצם אמור להגיע עד ה19.2.12 מקסימום! - עוד שבוע, יש לי הרגשה שזה לא יגיע.

מה עושים במצב כזה? לשלוח למוכר הודעה שעברו להם 53 יום? (7 שבועות) לחכות? הבנתי שיש 45יום לפתוח באיביי תלונה ולי נראה שדיי פספסתי את זה.

תודה,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי קרו מקרים כאלה פעמים רבות , תמתין יום או יומיים ותראה את הזיכוי בכרטיס האשראי , שים לב , לפעמים הזיכוי חוזר ישירות לעו"ש ולא לחשבון האשראי כך שאולי פספסת את זה , בכל מקרה אם לא מסתדר צור קשר עם פייפאל .

לגבי השאלה השניה זה קצת יותר בעייתי , אני חושב שעדיף שתיצור איתו קשר בהקדם האפשרי ותגיד לו שכמעט עברו חודשיים ולא קיבלת כלום , שאל גם אם יש לו מס מעקב לחבילה , בכל מקרה חבילות לא אמורות להתעקב מעבר לחודש כך שהמקרה שלך חריג .

אם מדובר במוכר ישר הוא יחזיר לך את הכסף .

"יש לי על השמשה הקדמית שריטות כנראה של חתול, שריטות קלות לא עמוקות.

יש מקום אולי שמשייפים שם זכוכית והם יכולים לשייף קצת כדי שזה יראה חדש?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייפאל לא מכירים את חשבון העו"ש רק את כרטיס האשראי המשוייך לכרטיס. סביר מאוד שזוכית ואתה לא יודע לקרוא / למצוא את זה. בכל מקרה, פנה לפייפאל - המוכר עשה את מה שהבטיח.

לגבי השני - קח בחשבון שההזמנה בוצעה לפני ראש השנה הסיני, ונוצרו עיכובים רבים. בניגוד למה שנכתב, חודשיים ומעלה משלוח מסין לישראל זה לא דבר נדיר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייפאל לא מכירים את חשבון העו"ש רק את כרטיס האשראי המשוייך לכרטיס. סביר מאוד שזוכית ואתה לא יודע לקרוא / למצוא את זה. בכל מקרה, פנה לפייפאל - המוכר עשה את מה שהבטיח.

לגבי השני - קח בחשבון שההזמנה בוצעה לפני ראש השנה הסיני, ונוצרו עיכובים רבים. בניגוד למה שנכתב, חודשיים ומעלה משלוח מסין לישראל זה לא דבר נדיר.

נכון מאוד, הסינים סיימו רק לפני שבועיים את עיסוקי החג שלהם, יש מצב טוב שהחבילה שלך יצאה לפני שבוע שבועיים מסין = אצלך עוד שבוע-שלוש.

היה לי מקרה דומה לשלך רק עם עוקץ וסכומים יותר גבוהים, הכסף לא חוזר לבאלנס אלא כזיכוי באשראי שמשוייך לפייפאל.

את הפירוט על הזיכוי את יכול למצוא אם תלחץ על View all of my transactions בחשבון פייפאל שלך.

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי קרו מקרים כאלה פעמים רבות , תמתין יום או יומיים ותראה את הזיכוי בכרטיס האשראי , שים לב , לפעמים הזיכוי חוזר ישירות לעו"ש ולא לחשבון האשראי כך שאולי פספסת את זה , בכל מקרה אם לא מסתדר צור קשר עם פייפאל .

לגבי השאלה השניה זה קצת יותר בעייתי , אני חושב שעדיף שתיצור איתו קשר בהקדם האפשרי ותגיד לו שכמעט עברו חודשיים ולא קיבלת כלום , שאל גם אם יש לו מס מעקב לחבילה , בכל מקרה חבילות לא אמורות להתעקב מעבר לחודש כך שהמקרה שלך חריג .

אם מדובר במוכר ישר הוא יחזיר לך את הכסף .

אצלי המון פעמים הזיכויים הופעו בעו״ש וגם לפעמים אפילו החיובים

אני גם הזמנתי מספר פריטים בתקופה הזאת , לקבל משלוח אחרי חודשים פשוט לא יעלה על הדעת בשום מצב , אלא אם היה שם צונמי ולא סיפרו לנו !!

"יש לי על השמשה הקדמית שריטות כנראה של חתול, שריטות קלות לא עמוקות.

יש מקום אולי שמשייפים שם זכוכית והם יכולים לשייף קצת כדי שזה יראה חדש?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה,

שכחתי לציין - שיצרתי קשר עם המוכר כמה שבועות מיום ההזמנה המוכר ציין שהמוצר נשלח כבר ב21.12.11, זאת אומרת יומיים בדיוק מרגע שאני הזמנתי ושילמתי.

ככה שאין מצב שהמוצר יצא אלי בדיוק שבוע שעבר כי הסינים יצאו לחגוג.

בקיצור "לנדנד" לו שוב ולשאול מה עם זה או לחכות בדיוק עד ה19 לחודש (יום הרכישה כעבור 60 יום בדיוק) ולראות מה קורה?

תודה,

אוהד.

**נ.ב, מאז שגיליתי את איביי אני מסרב בתוקף לרכוש נעלי ספורט בארץ, לא יתכן שאני אשלם 500-600ש"ח על נעלי ריצה מקצועיות ועוד תוצרת סין\ויאטנם בעוד שבאיביי הן מגיעות מקוריות עם קופסא ותוצרת USA (רובם) במחיר של 50-60$ (250ש"ח מקסימום) אז אני חורש את איביי משהו כמו חצי שעה מצטבר ביום ופשוט לא מוצא מוכר שמסכים לשלוח לארץ בפחות מ25-30$ למשלוח בעוד שהנעל עולה 50-60 מה שמייקר את כל העסק וזה מגיע ל90$+, מישהו מכיר אולי מוכר טוב וזול?

**נ.ב2, איך עושים באיביי שיציג לי מכירות ממדינות אחרות? אני בטוח שיש המון מוכרים מאירופה או המזרח עם אותם המוצרים שישמחו למכור לי בזול יותר מהאמריקאים (כי משום מה על נעליי ספורט האתר מציג לי רק! מוכרים מארה"ב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...