Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גשם גשם בוא - אני כבר לא מפחד ממנו

Don't Shoot
שימו לב! השרשור הזה בן 4427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

(זה אולי ארוך טיפה אבל בסוף יש מוסר השכל)

מי שמכיר אותי יודע שאני טיפוס של חורף שמאוד אוהב את הגשם ואת הקור אך מאז שיש ברשותי את האיביזה השחורה הגשם הפך להיות האויב הכי גדול שלי.

הסיבה:

אני משקיע פעם בשבוע/שבועיים בערך שעתיים וחצי עד שלוש בניקיון מאסיבי של הרכב שמתחיל מפנים ומגיע לכל חור כולל דפנות בתא המנוע ומאחורי הברקסים וחורים שלא ברא השטן שאף אחד חוץ ממוסכניק על ליפט לא יכול לראות.

למה? לא יודע, מחלת נפש אולי או אולי כי אני יקה פוץ רציני :lol:

הבעיה היא שאחרי דינדוש שכזה כל תחזית מזג אויר חורפית הופכת להיות מעין סרט אימה של אם ירד גשם ויהרוס לי את הכל או לא...

כן, ככה אני, אחרי שנעלתי את האוטו ואני בדרכי לדלת הבית אני אוהב להסתובב אחורה ולהסתכל פעם אחרונה על היפייפיה הזאת ולשחרר אנחת רווחה.

ואז בלי שום הודעה מוקדמת ביום שמשי חם וקייצי מגיח לו ענן קטן, בודד ומסכן וכמו בסרט מצוייר מתיישב מעל האוטו שלי בלבד ומוריד 4 וחצי טיפות של גשם. ושאני אומר גשם אני בעצם מתכוון לג'יפה מפוייחת ומאובקת של זבל שנישא באוויר והופך את האוטו שלי ממצב של אולם תצוגה למשהו שנראה כמו ממגרש גרוטאות.

עד יום שלישי ששם נשבר גב הגמל (פיזית)... אחרי 29 ימי גשם רצופים שטפתי את האוטו יסודי מאוד ביום ראשון וביום שלישי הגיע בדיוק ענן אבק שכזה.

אבל מתוך התסכול קם לו רעיון כי אתמול בלילה ירד עוד גשם אבל הפעם הוא היה גשם נקי (כי כל הג'יפה כבר היתה על האוטו שלי) וכשראיתי את האוטו מלוכלך אבל רטוב בחנייה חשבתי לנסות משהו חדש.

לקחתי ג'ילדה נקייה ויבשה ופשוט בתנועה מהירה ופשוטה ניגבתי את כל האוטו (לקח בדיוק 4 דקות על השעון). בלי סבונים מיוחדים ובלי וקס ובלי שפריצרים בחלונות. רק ניגוב פשוט של כל המים.

האוטו הבריק ונצץ כאילו הוא יצא מהשטיפה היסודית אבל הסוד הוא בהמשך... כי חצי שעה אחרי זה הגשם (הנקי) חזר והמשיך לטפטף כל הלילה. ההבדל היה בבוקר שקמתי וציפיתי לראות שוב אוטו מלוכלך ומטונף אלא שכאן נגלתה ההפתעה. הרכב התייבש לחלוטין ונצץ והבריק.

ועכשיו לניתוח של מה שקרה שם (לפי דעתי):

הוקס שמרחתי על הרכב בסוף השטיפה היסודית מחזיק מעמד די הרבה זמן אבל בגלל הג'יפה של הגשם הראשון אי אפשר להבחין בו. לכן ניגוב הג'יפה ע"י הג'ילדה חשף מחדש את שכבת הוקס והטיפות (הנקיות) לא נדבקו יותר לרכב וזלגו ממנו והשאירו אותו נקי כמו אחרי שטיפה יסודית. הסוד לפי דעתי, ואל תתפסו אותי במילה כי אני לא באמת יודע, הוא בביצוע וקס אחת לכמה זמן ובכל גשם ראשון מלוכלך שכזה לדאוג לנגב את הרכב (כשהוא רטוב) מכל הג'יפה ואז לא משנה כמה גשם (נקי) ירד האוטו יחזור לנצנץ.

מקווה שפתרתי את הבעיה המרגיזה הזאת בחיי החורף שלי וגם אולי עזרתי לכמה מתוסכלים כמוני שסובלים גם הם.

אשמח לשמוע עוד דעות מאנשים אחרים והאם זה הצליח גם לכם...

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פנדה שחורה מכיר את הבעיה,אני גם חשבתי לנסות אבל הגילדה הרי תהיה כולה שחורה לא?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא מתלכלכת בתהליך כן... אבל כל מה שעשיתי זה ניגוב אחד של כל הרכב עם סחיטה של הג'ילדה שהיא נהייתה כבר ספוגה (בד"כ הגג והמכסה מנוע מכוסים בכמות הגדולה ביותר של מים). אחרי זה בבית ניקיתי אותה עם מים מעט חמים אבל מה שחשוב זה שהרכב יצא מדהים ונשאר ככה גם אחרי עוד גשמים שבאו. לא יודע יודע עוד כמה זמן זה יחזיק ככה אבל מה שבטוח זה ניצח את השבוע הראשון של הגשמים.

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי חברים, נגעתם בנקודה כואבת.

החורף הזה שיגע לי את החיים.

בנוסף לכל, שכחתי להוריד את הכיסוי של הרכב שלשום, לפני שירד גשם.

עכשיו צבעי הרכב הם בוץ ולבן, ממש כמו קפוצ'נו של בית קפה בצהלה :sissies:

בקיצור יצאתי חומוס. :-(

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חשבתי שאתה סובל מתת היגוי, איביזה FR+גשם=תת היגוי בכמויות.

don't drive faster than your guardian angel can fly

ההונדה סיויק מטוס.

הונדה סיויק שנת 97 אוטומטית,, מאוד מהירה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שוטף את האוטו בחורף, נראה זוועה. 8)

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ גם בקיץ, אני סובל. כי אחרי שטיפה של 3 שעות, פתאום יש אובך. כל השמיים אפורים ואבק בכל מקום.

ואז הרכב הופך ליהיות חום!

צריך להמציא פטנט כלשהו כדי לסוע בסוג של בועה איזה שדה אלקטרומגנטי חזק שיצליח להעיף את הכל מהרכב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גשם בא עלינו לטובה.

הוא הוריד מאוד יפה את הבוץ שנחת לי על המיציבושי בסופת החול. ככה חסכתי 20 שקל על שטיפה במכונה.

מסקנה - הכל עניין של איך אתה מתייחס לזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

High Octane

יש כזה, נקרא ציפוי ננו יפני מקורי.

עושה פלאים לרכב וגם לג'אנטים, אני מת לפנק את הרכב בכזה.

לדעתי יש פה בפורום נציגים של קלין קאר שיכולים להסביר את העניין הרבה יותר טוב ממני.

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות גדולה שגורמת סימני SWIRLS.

כל הלכלוך "נגרר" על הצבע ואתה בעצם הופך את הג'ילדה שלך לנייר שיוף.

מחזק.. זה פשוט יוצר שריטות שחופרות בתוך הצבע של הרכב.

צריך להמציא פטנט כלשהו כדי לסוע בסוג של בועה איזה שדה אלקטרומגנטי חזק שיצליח להעיף את הכל מהרכב!

קניתי

"גבינה חינם יש רק במלכודת של עכברים" :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין ניגוב עם הג'ילדה של מים על רכב רטוב ומלוכלך לבין ניגוב של הרכב עם ג'ילדה של רכב רטוב ומלוכלך אחרי ששטפתי אותו עם סבון? הלכלוך עדיין שם ומה שמוריד אותו זה הג'ילדה... אלא אם כן בדרך קסם הסבון ממוסס את הלכלוך, למרות שלא נראה לי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...