Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הטעם בכלל בפרוייקט השאפתני של שי אגסי (בטר פלייס)

joker2k

פוסטים מומלצים

אני קראתי בפורום ולאור כתבה שפורסמה גם היום בוואלה

http://cars.walla.co.il/?w=/4701/2507852

אני פשוט לא מבין מה הרעיון ?

שימור הסביבה וזהו ?

או ראייה עתידית "עלק" לעבר ציפייה שמחירי הדלק יעלו ואז זה יהפוך ליעיל וחסכוני.

לפי חישוב מאוד אבל מאוד פשוט - יותר יקר לנסוע ברכב הזה מאשר כל רכב בנזין מקביל מכל בחינה שהיא.

טווח הנסיעה גדול יותר בבנזין.

עלות הדלק שווה ואולי אפילו זולה יותר בבנזין (לפי חישוב של 1:12 ברכב 1600 סמק עם עלות של 7.5 שח לליטר בנזין) יש פער לטובת הבנזין באחוזים בודדים - אבל לטובת הבנזין!

ביצועי רכב הבנזין טובים פי כמה.

ומגבלת תחנות החלפת הסוללה גם כן נחשב כנושא בעייתי לכלל האוכלוסיה.

בכל מצב ובכל צורה שאני מסתכל על זה - הפרוייקט לא הגיוני! איך לעזאזל ביצעו מכירה של כמה עשרות אלפי רכבים כבר לחברות השונות כאשר הדבר לא יעיל בפועל? (ככה הבנתי בכל אופן מידיעות שונות בעיתונות לאורך השנה האחרונה).

בקיצור תעשו אותי חכם יותר אולי ? או שהכל נכון וכל הפרוייקט הזה הוא כישלון חרוץ שעושים לו פרסום בחינם כל פעם מחדש ואין לו טעם בגרוש והכל בשם "המיליונר שנתן תת'חת לפרוייקט ששם את ישראל על המפה בענף הרכב" ?

וכנראה הפסיד את התחתונים שלו , ואת אישתו על הדרך... והכל בשם הגאווה העצמית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 3.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כרגע אין שום טעם , אתה מוותר על נוחות , בטיחות , אמינות לא ידועה, וסחירות(ככל הנראה) בשביל +- אותה חבילה של

רכב בנזין .

אם המחיר היה זול יותר כנראה הסיכויים היו טובים יותר , אם הם לא ישנו אסטרטגיה הם פשוט יפלו, ובקרוב מאוד.

חובב רכב , לא חובב תקלות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם היתרון שלהם מול הפלואנס דיזל?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הסביבה וצמצום תלות בנפט. מחיר גבוה כי טכנולוגיה נמצאת בחיתוליה. הם לא יפלו כי הם בכלל לא פונים ללקוחות פרטיים.

נו גם לחברות הליסינג זה לא הכי משתלם נראה לי,

אולי אני טועה, אבל מי ירצה להשכיר רכב שכזה עם מגבלות שקיימות לו כיום ?

מה הרעיון גם כן אם פונים לחברות מסחריות ....

התלות הבלתי נסבלת כיום של תחנות החלפת הסוללה מהווה בעיה מאוד קשה גם כן לחברות מסחריות כאלו ואחרות , אם חברות הליסינג או חברות גדולות כאלו ואחרות (תנובה \ חברת החשמל וכו' וכו')...

בקיצור עדיין לא מבין מה הרעיון של החברות לרכוש כזה מוצר - פרט לגאווה ישראלית לשמה , אין שום טעם מסחרי \ כלכלי לכל סוג של חברה לבצע רכש של הרכב הזה והטכנולוגיה הזו.

בנוסף נזכיר כי כבר כיום שברולט ועוד מספר יצרניות כבר פיתחו או מפתחות רכבים על בסיס טעינה של שקע חשמלי.

שלא לדבר על כל נושא הטעינה ללא כל חיבור כלשהו אלא ע"י מיקום הרכב מעל משטח הטענה (הטענה אלחוטית - שכבר נמצאת פעילה ויישומית ורק הולכת ותופסת תאוצה גדולה יותר ויותר).

לדעתי הפרוייקט הזה הולך להיכשל כישלון חרוץ - הטכנולוגיה עתיקה ביחס למה שכבר כיום בפיתוח מתקדם מאוד ויעיל יותר וזול יותר.

בקיצור פול גז בניוטרל - והרבה כסף שהמדינה הפסידה כרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שלליסינג הרכבים יוצעו ב- 80K ולא 120, וכי מחיר החשמל יהיה זול יותר משמעותית, כך שזה יהיה כדאי אולי לחלק מהחברות.בנוסף, אני צופה שבאורח פלא יחול מס מוגדל על כל רכב שאינו חשמלי, לא בגלל קשרי הון-שלטון כמובן, אלא בגלל שזה "ירוק" יותר.

ואני אוסיף: המדינה גם תקבע עמדות טעינה בלעדיות ( של נו-בטר פלייס) ואיסור לטעון מהשקע הביתי בשל "שקר כלשהו". הלוואי ואתבדה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הסביבה וצמצום תלות בנפט. מחיר גבוה כי טכנולוגיה נמצאת בחיתוליה. הם לא יפלו כי הם בכלל לא פונים ללקוחות פרטיים.

ברור שאיכות הסביבה זה חשוב, כי פשוט הבטריות של הרכב הם כל כך בטוחות ולא מתפוצצות(ליתיום) ומשתמשות בחומרים מתכלים שאינם חודרים למי התהום ומזהמים כל פיסת אדמה טובה.

וברור עוד יותר שצמצום התלות בנפט ומרכיביו השונים זה חשוב, הרי רוב התחנות כח בישראל לא פועלות על פחם הן פועלות על

אוויר, שר התשתיות עוזי לנדאו קם בבוקר עושה פוווווו חזק על הפרופלור של התחנה ויש חשמל לכל ישראל.

אם אתה גר באזור חדרה צא החוצה ותסתכל על הארובה הדרומית(כן כן , אותה אחת שתטעין לך את הסוללה שתצטרך להחליף כל 150 ק"מ במקרה הטוב)

חובב רכב , לא חובב תקלות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים לא עלתה על הכביש אפילו פלואנס אחת (!)

רק רוח וצלצולים.

טוב נו, ואולי גם נבנו מספר זעום של תחנות החלפת סוללות.

לגבי עשרות אלפי רכבים שנמכרו - אין מצב.

שום גוף מסחרי לא יתחייב לכזה דבר מראש בלי לדעת למה הוא נכנס.

יותר סביר שכל חברת ליסינג הזמינה 50-100 חתיכות מהמשלוח הראשון בשביל לקוחות "שרוטים"/שפני נסיון, וחתמה על חוזה עם בטר פלייס לאופציה להזמנת אלפי חתיכות במידה ויהיה טוב.

לציבור אין דרך לדעת כי ההסכמים האלו כמובן הם סוד מסחרי.

.....

שלא לדבר על כל נושא הטעינה ללא כל חיבור כלשהו אלא ע"י מיקום הרכב מעל משטח הטענה (הטענה אלחוטית - שכבר נמצאת פעילה ויישומית ורק הולכת ותופסת תאוצה גדולה יותר ויותר).

לדעתי הפרוייקט הזה הולך להיכשל כישלון חרוץ - הטכנולוגיה עתיקה ביחס למה שכבר כיום בפיתוח מתקדם מאוד ויעיל יותר וזול יותר.

לחברות הליסינג זה ישתלם רק אם כל הקונספט יעבוד בשביל המשתמש הסופי.

גם רכב ליסינג בסופו של דבר בשימוש בנאדם שהזמין אותו.

כמובן שיכול מאוד להיות שהם מקבלים מחירים עדיפים על פני הבדיחה שמוצעת ללקוחות הפרטיים (שכמו שכבר חושב פה הרבה פעמים - היא בקושי מתחרה ברכב בנזין מקביל...)

לגבי טעינה אלחוטית - זה ריאלי עבור טלפון סלולרי או שלט לפלייסטיישן. אולי עבור אייפד, גם זה לא בטוח.

בינתיים אני עוד לא ראיתי אפילו טלפון אחד עם הטכנולוגיה הזו בשימוש מסחרי רגיל.

לשדר הספק של קילוווטים שלמים באופן אלחוטי לטובת הטענת רכב? רק אם בא לך לגרד ממשטח ההטענה גופות של חתולים מטוגנים כל כמה ימים.

אה, ולשלם פי 3 על החשמל, היעילות של הסיפור הזה על הפנים. בשביל אייפון המשמעות היא אולי עוד 10 שקלים בשנה, בשביל טעינת רכב המשמעות תהיה באלפים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים לא עלתה על הכביש אפילו פלואנס אחת (!)

רק רוח וצלצולים.

לפני חודש ביום שישי בערב ראיתי פלואנס חשמלית בת"א, ככה שכן יש על הכביש.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאיכות הסביבה זה חשוב, כי פשוט הבטריות של הרכב הם כל כך בטוחות ולא מתפוצצות(ליתיום) ומשתמשות בחומרים מתכלים שאינם חודרים למי התהום ומזהמים כל פיסת אדמה טובה.

וברור עוד יותר שצמצום התלות בנפט ומרכיביו השונים זה חשוב, הרי רוב התחנות כח בישראל לא פועלות על פחם הן פועלות על

אוויר, שר התשתיות עוזי לנדאו קם בבוקר עושה פוווווו חזק על הפרופלור של התחנה ויש חשמל לכל ישראל.

אם אתה גר באזור חדרה צא החוצה ותסתכל על הארובה הדרומית(כן כן , אותה אחת שתטעין לך את הסוללה שתצטרך להחליף כל 150 ק"מ במקרה הטוב)

אני גר באזור אשדוד ורואה כל יום את הארובה שתטעין לי את הבטרייה. עדיף זיהום אוויר מרוכז באזור אחד ונפלט לאוויר מארובות גבוהות. איכות סביבה לא נמדדת רק בפליטת מזהמים. אני מאמין שמנועי חשמל זקוקים לתחזוקה מינימלית בהשוואה למנועי בנזין/סולר וזה אומר שימוש מופחת בחלפים ושמנים.

ישראל צריכה לעבור לאנרגיה גרעינית כמו כל מדינה מערבית נורמלית ולהפסיק להרעיל את אזרחיה עם פחם.

מה הרעיון גם כן אם פונים לחברות מסחריות ....

התלות הבלתי נסבלת כיום של תחנות החלפת הסוללה מהווה בעיה מאוד קשה גם כן לחברות מסחריות כאלו ואחרות , אם חברות הליסינג או חברות גדולות כאלו ואחרות (תנובה \ חברת החשמל וכו' וכו')...

בקיצור עדיין לא מבין מה הרעיון של החברות לרכוש כזה מוצר - פרט לגאווה ישראלית לשמה , אין שום טעם מסחרי \ כלכלי לכל סוג של חברה לבצע רכש של הרכב הזה והטכנולוגיה הזו.

בנוסף נזכיר כי כבר כיום שברולט ועוד מספר יצרניות כבר פיתחו או מפתחות רכבים על בסיס טעינה של שקע חשמלי.

נניח אני עובד הייטק שגר באשקלון ונוסע כל יום לעבודה בת"א. אני נוהג בערך 60 ק"מ לכל כיוון. סה"כ 120 ביום. סוללות מספיקות ל-150 ק"מ. אם יש עמדת הטענה בחנייה של החברה, אני מגיע לעבודה, מחבר את הרכב לעמדת הטענה ונכנס למשרד. בסיום יום עבודה רכב טעון.

בנוגע לוולט זה לא רכב חשמלי מובהק. בוולט יש מנוע בנזין 1.4 שעובד כגנרטור ומטעין את הסוללות. אני מסכים שנכון לעכשיו וולט רכב הרבה יותר פרקטי, אבל המחיר אסטרונומי. בעתיד טווח נסיעה של בטר פלייס ישתפר, יוקמו עמדות החלפת סוללות נוספות והמחיר ירד. מוקדם מידי להספיד את הפרוייקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא איכות הסביבה אלא ציר הרשע בעולם שמחזיק ברוב עתודות הנפט.

כשהנפט שלהם לא יהיה שווה כלום או כמעט כלום, כולנו נחיה בעולם טוב יותר.

אבל זה כנראה לא יקרה, אם הישראלי הסוציומט יחשוב קודם כל על "מה ייצא לי מזה" וייחכה בפינה לראות יזם ישראלי נופל ו"מאבד את התחתונים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הרכב מיועד, בסופו של דבר, למדינות שבהן יש הרבה ייצור חשמל "ירוק" - כדוגמת דנמרק שבה עשרות אחוזים מהחשמל מיוצרים מאנרגית רוח, או צרפת שבה מחצית מהחשמל מיוצר בתחנות גרעיניות. במדינות כאלה הרכב החשמלי יחסוך הרבה מאד זיהום אויר. ישראל ראשונה פשוט כי שי אגסי ישראלי, וגם אנחנו כנראה נרויח משהו כיון שתחנות הכוח יותר יעילות ממנועי רכב בהמרת האנרגיה הכימית לאנרגיה שימושית.

2. רכב נטען משקע חשמלי אינו חידוש. החידוש של Better Place הוא החלפת סוללה שאורכת כמו תדלוק.

3. התחשיב הכלכלי עדיין לא ברור לי, אבל הוא בין הדברים שמשתנים תדירות. יתכן שכיום, בעולם של עלית מחירי הדלק והחשמל, התחיבות של הספק למחיר קבוע ל-3 שנים עשויה להיות כדאית לצרכן. כמובן שאם תחול ירידה במחירי הדלק\חשמל התחשיב יהיה הפוך.

4. בניגוד אלינו, איכות הסביבה היא טיעון מכירות מצויין בארצות מערביות. אבל גם אצלנו חל שיפור הדרגתי בעניין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי להתייחס לכותרת:

מה הטעם בכלל בפרוייקט השאפתני של שי אגסי (בטר פלייס)

אני עוד זוכר, כילד קטן, שהגיעו הפלאפונים הראשונים של חברת מוטורלה לישראל. אני זוכר שההורים שלי כל הזמן שאלו מה הצורך במכשיר הזה, אם תמיד אפשר לעצור ולחפש טלפון ציבורי. ובאמת, תחשוב על זה, הפלאפון הראשון שהגיע לארץ היה ענק, יקר בצורה מחרידה, הסוללה שלו בקושי החזיקה וגם איכות השמע לא הייתה מציאה גדולה. אבל מה, החברה שהייתה הראשונה להביא את הפלא הסלולרי לארץ עדיין שולטת בשוק והפכה את שם המותג שלה לשם גנרי למכשיר סלולרי. תראה מה נהיה מהדבר הזה היום, איפה המוטורולה הענק הזה ואיפה האייפון 4S.

אני חושב שאותו הדבר רלוונטי גם למיזם בטר-פלייס. ברור לכולם, ולדעתי גם לבטר-פלייס, שהפיתרון שלהם לא מושלם. ברור להם שיש לא מעט בעיות כמו העלות הגבוהה, טווח הנסיעה הנמוך, תא המטען הקטן ועוד. אבל מה שברור להם, ולא ברור לנו, זה העתיד. הם לא מסתכלים על החמש שנים קרובות אלא על ה-20 שנה הקרובות ובטווח הזה די ברור שמכונית חשמלית בתצורה כזאת או אחרת תהיה הסטנדרט. הם פשוט רוצים להיות שם, לקבוע מדיניות, להוביל את השוק, כשהטכנולוגיה תבשיל. קוראים לזה יזמות, חזון. לביל גייטס היה את זה, היום הוא טריליונר עם מערכת ההפעלה המעאפנה שבנה בשנות ה-80. מי האמין שהשורה הלבנה על הרקע השחור תהפוך למפלצת תוכנה? להנרי פורד היה את זה, היום (או ליתר דיוק עד לא מזמן) פורד הייתה אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם ולא מעט בזכות אותו מודל T מיתולוגי. מי האמין שמכונית שבקושי נסעה 50 קמ"ש תהפוך לפורד פוקוס החדשה?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...