Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכבת בולמים לרכב לבד ? האם מסובך ?

לוקי2
שימו לב! השרשור הזה בן 4467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לרכב שלי 4 בולמים חדשים של קייבה.

אני מבצע טיפולים לבד כבר שנים, ויש לי ידיים טובות.

האם יהיה מסובך להחליף 4 בולמים לבד בתנאים ביתיים ?

חוץ ממכווץ קפיצים , האם יש עוד כלים מיוחדים שצריך ?

תודה

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מעוניין לעשות את העבודה לבד, לפחות ל 2 הבולמים הקדמיים, ראיתי ביוטיוב איך זה נעשה ולא נראה בעייתי בכלל.

יש לי גם ספר היינס לרכב אז אם אפעל לפיו אני מאמין שיהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מסובך.

תארגן את כל הכלים שדרושים , מבחינת בוקסות וידיות פתוחות.

2 בוקים לפחות , בשביל לעבוד על כל ציר בנפרד.

ומקום עבודה נח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב להדגיש!!!

יש להשתמש במכווצי קפיצים אייכותיים , תשקיעו קצת יותר בבטיחות שלכם, לא לקשור עם רצועות וכו.

בכל מקרה אני ממליץ על מוסך כדי לבצע פעולה שכזו, קפיץ שמשתחרר בלחץ עלול להרוג.

http://www.youtube.com/watch?v=CYFOI_UsVxI&feature=player_embedded דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסובך אם כי לא מומלץ לחסרי ניסיון בעבודה לבד על הרכב. תקרא מספר פעמים את ההוראות בספר טכני של הרכב שלך. אם אתה מרגיש שאתה מבין את הכל עד הסוף ומסוגל לבצע את ההוראות, סימן שתצליח. אם הדברים לא ברורים לך אל תתחיל.

שים לב שאתה צריך לפרק את הקליפר של הבלם, תקפיד שלא לתלות את הקליפר על צינור הבלימה ולא לפרק את צינור הבלימה שלא תכניס אויר למערכת הבלמים.

אני החלפתי בשתי המכוניות שלי, בE46 לא הצלחתי מאחר והקפיצים הקדמיים מאוד קצרים והמכווץ שקניתי לא הצליח לכווץ אותם מספיק. לקחתי את הקפיץ-בולם, מפורקים מהרכב, בעזרת רכב אחר למוסך ושם החליפו לי את הבולם. גם בעזרת המכווץ המקורי של BMW במוסך זה לא היה פשוט בכלל.

לעומת זאת בE30 גודל הקפיץ היה יותר רגיל ולא נתקלתי בשום בעיה לעשות את כל התהליך לבד.

מסקנה - תציין את סוג הרכב או תמדוד את גודל הקפיץ כאשר אתה רוכש מכווצי קפיצים.

רצוי לקחת את הרכב לכיוון פרונט בסיום העבודה.

בהצלחה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדול!

טוב שהמטומטם עבד עם דלת פתוחה.

אם זה היה עף לכיוון של קיר או עצם קשיח, לא היה מי שיעלה את היצירה ליוטיוב.

באמת שאני לא מבין אנשים. מכווץ קפיצים איכותי עולה גג 150 ש"ח.

זוג בוקים איכותיים גג 200.

אנשים מסכנים את החיים שלהם בשביל גרושים.

:shock:

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת באיזה רכב מדובר. בחלק גדול מדגמי PSA למשל, ניתן להחליף בולמים אחוריים בקלות רבה מאוד ואפילו אין צורך בכלי עבודה מיוחדים כמו מכווץ.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במיצובישי לנסר קלאסיק שנת 2000

ראיתי ביוטיוב מספר סרטונים,לא נראה מסובך במיוחד, אבל אני חושש שלאחר הפירוק, אגלה גומיות קרועות, ואז אצטרך לנסוע לרכוש כאלו.

חוץ מזה, האם ראצ'ט עם מד טורק חשוב ?

תודה

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרטונים ביוטיוב הראו שצריך ידית מומנט.

אולי אתחיל בבולמים האחוריים, נראה לי יותר קל, ולאחר מכן אם ילך, אעבור לקדמיים.

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוריים בדרך כלל קל מאד, קדמיים יותר קשה כי צריך לפרק את כל המתלה הקדמי. לגבי כלים - כמו שאמרת, מכווץ קפיצים, ואולי איזה כלי לפירוק הבורג העליון של המתלה הקדמי (לפעמים צריך מפתח טבעת עמוק או דומה). כמו כן אולי משהו לפירוק האום של הציריות הקדמיות.

לא נורא.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הלנסר, אבל החלפת בולמים אחוריים ברוב הרכבים היא קלה מאוד, מראש התייחסתי בעיקר לקושי של הקדמיים.

"לנסוע לרכוש גומיות" זה קל, פשוט משתמשים ברכב אחר או באופניים. מאחר ואני קונה חלקים רק בחו"ל, כמובן שהכנתי את כל הגומיות והתושבות מראש, ברור שרצוי להחליף אותם בכל מקרה.

בכל מקרה חשוב שיהיה רכב אחר זמין כדי שלא תהיה לחוץ לעגל פינות בעבודה, ובמידת הצורך לקחת את יחידת הקפיץ+בולם למוסך שיעזרו לך.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...