Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך עזרה בקשר לסטרטר . . . .

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 7907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שהבחנתי אצל קורטני (פורד קורטינה סופר דלוקס שנת 1964) אין טרמוסטט כמובן, יש מעיין מתג כזה מתחת להגה שהוא פותח את המאוורר ידני, לא בדקתי אם הוא גם עובד אוטומטי אבל אפשר להדליק אותו גם ידני אבל זו לא הבעיה . . . .

לפי מה שאני יודע הטרמוסטט עוזר גם להתנעות בבקרים קרים, יש אפשרות להוסיף טרמוסטט לרכב שאין לו טרמוסטט ???? בלי טרמוסטט וצ´וק יכול להיות בעיות רציניות בהתנעות קרות . . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמלי, חייב שיהיה לו טרמוסטט, אם אין לך טרמוסטט והמאוורר חשמלי, הייתי חוקר למה זה ככה.......

בכל מקרה, יש טרמוסטטים ג'נריים שיכולים להתאים לאוטו, מה שיותר חשוב אתה צריך יוניט חום מנוע כדי להפעיל אוטומטית את המאוורר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב שהמאוורר שלו לא מחובר ברצועה למנוע, אלא הוא מאוורר חשמלי, חייב שיהיה לו טרמוסטט, אם אין לך טרמוסטט והמאוורר חשמלי, הייתי חוקר למה זה ככה.......

בכל מקרה, יש טרמוסטטים ג'נריים שיכולים להתאים לאוטו, מה שיותר חשוב אתה צריך יוניט חום מנוע כדי להפעיל אוטומטית את המאוורר.

אני חושב שיש כאן בלבול -

תרמוסטט - לא מאפשר למים קרים לזרום מהמנוע לרדיאטור. כך הוא מאפשר למנוע להתחמם ולהגיע לטמפ' עבודה מהר.

כשהמנוע ונוזלי הקירור מתחממים, התרמוסטט מתפשט (עקב החום) ומאפשר למים לזרום לרדיאטור ולהתקרר.

מנוע יוכל לעבוד גם בלי תרמוסטט, אבל אז יקח למנוע יותר זמן להתחמם, ולכן בבוקר האוטו יסע פחות טוב, יגמגם ויצרוך יותר דלק.

"יוניט" - זה הרכיב שכשהוא מתחמם הוא יוצר מגע שמפעיל את המאוורר אוטומטית.

כמובן, שהיוניט יכנס לפעולה רק כאשר המים שברדיאטור חמים, מה שאומר שאם התרמוסטט תקול ולא מאפשר מעבר מים בשום מקרה - המאוורר בכלל לא יעבוד.

אגב, אין לי מושג מה הבעיה בקורטינה.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבוקסר- תודה רבה על ההפרדה (ידעתי את זה אבל תודה בכל מקרה) אין בעיות כרגע (אני רוצה למנוע בעיות בעתיד), בקשר ליוניט זה כרגע לא בעיה, אני אדליק את המאוורר כל הנסיעה עד שאני אסיג יוניט מאוורר.

יש חברה שמייצרת יוניטים שמתאימים לכל הרכבים כי לפי מה שאני יודע לכל רכב יש את היוניט שלו . . . .

לקיט- אני באמת אחקור את זה . . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאוררים בקורטינות ואפילו בסיירות הינם מכניים ויושבים על הציר של המנוע.

המנוע הוא אורכי ועל הציר הראשי שלו יושב מאוורר. בגירסאות החדשות (קורטינה 79-) המאוורר היה עם מצמד רגיש לחום ועבד רק כשהמנוע היה חם. לפני כן הוא עבד קבוע.

לכן:

א. יש לי הרגשה שהמאוורר אצלך הוא קומבינה מאוחרת (אולי כי נמנוע התחממם)

ב. אין שום בעייה להשאיר אותו דולק קבוע.

לגבי טרמוסטט, תפקידו להפסיק זרימת מים כפי שנאמר כבר ע"י BOXER. במכוניות ההן, הרבה מוסכים פרקו את הטרמוסטט כי "הוא לא מתאים לארץ". אם המד חום שלך קבוע בכחול ובירידות יורד אפילו מתחת לזה - אין לך טרמוסטט.

המלצה, אם אין לך טרמוסטט, תשיג אחד וותקין. הוא ישפר את ביצועי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...