Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות - פוקוס 2012 2 ליטר טיטניום

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 4338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לטובת כל מי ששוקל לרכוש את הפוקוס החדשה, אני אנסה לכתוב את ההתרשמות שלי עד עכשיו, כ-1300 ק"מ ראשונים על הרכב.

אני אעדכן בהמשך כשהקילומטרז' יגדל.

אז הגירסה שיש לי היא ה-2 ליטר, הצ'בק, טיטניום פלוס (פלוס אומר מערכת חנייה אוטומטית, חיישנים היקפיים, מראות מתקפלות ותאורה לפני כניסה לרכב מתחת למראות), שחורה. הרכב בליסינג מהעבודה.

מבחינה חיצונית :

לא מרגש מי יודע מה, אני אוהב יותר את העיצוב בחלק האחורי, החלק הקדמי קצת אנמי, אבל הסה"כ נעים מאד לעין.

בעיניי ההצ'בק הכי יפה מכל הגרסאות, אבל כולן נאות מאד.

תא נוסעים :

הטיטניום היא הגירסה הכי מאובזרת, ואצלי יש גם את המערכת חניה אוטומטית שמגיעה בתוספת של 5K, ששילמתי בלי לרצות כדי לקבל את הרכב מוקדם יותר, מה שלא עזר לי בסופו של דבר..

שימו לב שבלי המערכת הרכב לא מגיע עם שום חיישני רברס מקוריים.

תא הנוסעים מרשים מאד, בנוי מחומרים מאד איכותיים (בחלק התחתון טיפה חיפפו פה ושם בחומרים, אבל לא קריטי), וההרכבה מעולה. אין שום שמץ של קרקוש. אצלי גם פירקו את כל הדשבורד כדי להתקין חיווט נסתר, אז שמתי לב גם שכל הקליפסים נראים עמידים מאד. הכיסאות מאד מאד נוחים לי, הריפודים נעימים. הרכב מרווח מספיק אבל לא ענק. מלפנים יש תחושה שהיה אפשר להרחיב בכמה ס"מ.

תאי אחסון סבירים אבל לא מהנקודות החזקות שלה. תא כפפות בלתי שמיש - גדול אבל מאד עמוק ולא נגיש כמעט לנהג.

יש משענת יד עם תא אחסון גדול ונוח, יש תאים בדלתות, מחזיקי כוסות בין המושבים, יש תא תחתי מצד שמאל של ההגה ליד הדלת, ויש בתקרה תא למשקפייים.

תאורה פנימית יוקרתית (לדים), בשני מגני השמש יש מראות עם תאורה.

יש תאורת אווירה שניתנת לכיבוי (לדים אדומים, נחמד בלילה).

תנוחת נהיגה טובה - הגה מתכוונן קדימה/אחורה/למעלה/למטה. ההגה מרגיש מאד נעים ועבה (עור).

יש ברכב הזה אינסוף פיצ'רים, פעם ראשונה שממש ישבתי לקרוא ספר רכב בעיון. רשימה לא מלאה :

- מערכת שמע של סוני עם שליטה מלאה מההגה, 7 רמקולים שנשמעים טוב למדי, אבל לא 'נפלתי'. יש בלוטות' מובנה במערכת, בקלות התחברתי עם האייפון, שיחות נשמעות מצויין לשני הצדדים, אפשר לנגן מוזיקה מהאייפון ולשלוט בו מההגה. מאד נוח.

יש כניסת AUX וUSB בתא הכפפות. הUSB נבדק ועובד מצויין. כמובן שאין תמיכה בשמות ספריות או שירים בעברית.

יש אפשרות לתת פקודות קוליות (לחיצה על כפתור בהגה). אפשר לשלוט על מערכת השמע, על מערכת המיזוג, לחייג מספרים בטלפון (צריך להקליט את עצמך מראש). גימיק נחמד, לפעמים אני משתמש בזה בשביל הקטע, אבל תכלס יותר מהר ללחוץ על כפתור. לא תמיד זה עובד, לפעמים היא נתקעת ומתעלמת מהפקודות בכלל. טעון שיפור..

- בקרת שיוט עם מגביל מהירות. מימוש מצויין של בקרת שיוט עם פיקוד נוח. אפשר לקבוע מהירות מקסימלית, והרכב לא ייתן לך להאיץ מעבר למהירות הזאת. אם ממש תרצה להאיץ (למשל לעקיפה), לחיצה עד הסוף על הגז תעקוף את ההגבלה.

בשיוט עם מהירות קבועה לחיצה על הגז לא מבטלת את קביעת המהירות, שזה נוח לפעמים אם רוצים להגיע יותר מהר למהירות הרצויה.

- מחשב דרך ברור שנותן תצוגה של כל המידע במסך אחד, עם אפשרות לאיפוס כל אחד מהמשתנים (צריכה ממוצעת, מהירות ממוצעת, מרחק וכו'). חבל שיש תצוגה רק של ליטר ל-100 ק"מ, ואי אפשר לשנות לק"מ/לליטר.

- התנעה ללא מפתח. אישית מיותר בעיניי. יוצא מצב שאני נכנס לרכב וזורק את המפתחות בין המושבים, וכשאני יוצא אני שוכח לקחת אותו כי אין לי אותו ביד מהכיבוי של הסוויץ'. בדגמים בחו"ל אתה באמת יכול להשאיר את המפתח בכיס/בתיק, יש חיישן מגע בדלת שברגע שהמפתח בטווח ואתה נוגע בידית, הנעילה נפתחת. בארץ אין את החיישני מגע, אז חייבים לפתוח מהשלט, ואז כבר המפתחות ביד ואין לך מה לעשות איתם.

- מגבים אוטומטיים - לרוב עובד טוב, אפשר לקבוע את הרגישות שלהם.

- תאורה אוטומטית - אפשר להשאיר את האורות על מצב אוטומט, והם נדלקים רק כשצריך (בחושך/בגשם). לא עוזר בתקופת החורף כשצריך להדליק ביום לפי חוק. אני ממילא נוסע תמיד עם אורות גם בקיץ אז אני לא משתמש בזה.

- בקרת אקלים. יש אפשרות שליטה נפרדת בטמפ' לנוסע ולנהג עד הפרש של 4 מעלות. עובד יפה, חוסך ויכוחים עם בחורות :)

אחד הדברים המעצבנים שאני זוכר גם מהפוקוס 2003 שהייתה לי - סירקולצית אוויר תמיד חוזרת לברירת מחדל של אוויר מבחוץ אחרי התנעה. תמיד אני שוכח ללחוץ על זה ונזכר מאוחר מדי אחרי שאני מגיע לאזור מסריח או סתם נתקע אחרי אוטובוס. טיפשי.

- חנייה אוטומטית/חיישנים היקפיים. החיישנים מתפקדים יפה ולא היסטריים מדי, אפשר להגיע לדיוק של כ-20 ס"מ בחניה עצמית.

קצת מעצבן שאם אתה בשיחה בטלפון וחונה תוך כדי, המערכת מחלישה את השמע של הטלפון כדי שתשמע את התראת החיישנים.

אפשר ללחוץ על כפתור ולבטל, אבל זה קצת מציק.

החנייה האוטומטית זה גם גימיק נחמד אבל לא מאד שימושי. היא לא יודעת להכנס למקומות מאד צפופים, והיא מוגבלת רק לחניה במקביל בין שני רכבים, שחונים בקו ישר. אם מדובר בסיבוב קל היא תתבלבל. המערכת שולטת רק על ההגה, והנהג צריך לשלוט בגז/ברקס. יכול להיות מועיל למין הנשי המאותגר יותר בחניות :)

- תא מטען סביר מאד, קצת רדוד למרות שקיבלתי את הגלגל הדק. בהצ'בק אפשר לקפל את המושבים האחוריים ולקבל משטח הטענה ענק ושימושי. יש פתיחה של תא המטען מהשלט. יש ווים גבוהים, שימושי לשקיות מהסופר, ויש נקודות עיגון.

- מהשלט אפשר גם לפתוח ולסגור את כל החלונות כולל הסאן רוף בלחיצה ארוכה על נעילה/פתיחה.

בנסיעה :

1000 ק"מ ראשונים עשיתי רגוע, הרצה - לא עברתי 4K סל"ד. ככה שנסעתי ממש רק כ-300 ק"מ.

- דבר ראשון שבולט מאד זה שהרכב מאד מאד מבודד ושקט, וגם השיכוך מצויין. מגהץ מהמורות, באמפרים ושיבושים בלי בעייה.

- יש מערכת בקרת אחיזה שעובדת יפה, לא מתערבת מוקדם מדי. אפשר לנתק אותה רק דרך תפריט במחשב הדרך, לא מאד נוח, אבל לא קריטי לרוב האנשים. יש גם מערכת 'היגוי וקטורי'. ממש הרגשתי אותה עובדת - בהאצה בכביש רטוב, בעלייה, בסיבוב, במצב שהייתי מצפה להחלקה של הגלגלים הקדמיים או התערבות של בקרת המשיכה, הרגשתי ממש איך הכוח עובר בצורה מבוקרת לגלגלים ואין החלקה. קשה להסביר את התחושה, אבל זה עובד יפה.

עדיין לא ניסיתי ממש לבדוק את מגבלות האחיזה בלי בקרת אחיזה פועלת.

- המנוע מושך יפה מאד. לפעמים נדמה שלא, אבל זה רק בגלל השקט נראה לי. בדקתי עם Dynolicious באייפון תאוצה מ-0 ל-100, על כמה מדידות נפרדות יצא לי ממוצע של 8.4 שניות (9 לפי נתוני יצרן). הוא מרגיש חזק, אבל לא יודע אם הייתי נותן לו 170 כ"ס לפי התחושה.

- הגיר במצב D ובנסיעה רגילה מתפקד יפה מאד, כולל בפקקים ובעליות, לא הרגשתי משהו חריג (ואני 'בוגר' קורולה רובוטית).

- במצב S מקבלים יותר משיכה של הסל"ד עד לקו האדום, הורדת הילוכים מוקדמת, גם אין תלונות מיוחדות אבל דורש עוד קילומטרז' לבחון לעומק.

- במצב S אפשר לשלוט ידנית על ההילוכים ע"י כפתורים שנמצאים על מוט ההילוכים. לא ממש נוח, חבל שאין מנופים על ההגה, או שהמוט עצמו זז. יש דבר אחד שמאד מפריע לי - יש מגבלה בהורדת הילוך שאני לא מכיר מרכבים אחרים. בקורולה למשל, אם אני בהילוך רביעי בסל"ד בינוני/גבוה, ומנסה להוריד לשלישי, ההילוך ייכנס ברגע שהסל"ד בשלישי יהיה סביב 6K, אפילו קצת יותר קרוב לאדום. כאן הוא נותן להוריד רק לסל"ד של בערך 5K ומטה. יוצא מצב שאתה יכול להתקע בבור של חוסר כוח (הכל יחסי, כן ?), רק בגלל המחשב. מיותר לגמרי.

- ההגה מצויין ומתקשר מעולה, קל בחניה ומתקשה עם המהירות.

- שיוט במהירויות גבוהות נעשה ללא מאמץ בסל"ד נמוך מאד יחסית (150 = 3K בערך, בקורולה זה היה 100 באותו סל"ד).

צריכת דלק כרגע עומדת על 11.5 ליטר ל-100 ק"מ, פחות מ-1 ל-9. אין מה לקחת את הנתון הזה כמייצג כי אני לא נהג חסכוני, גם לא בהרצה - אמנם לא עברתי 4K, אבל נסעתי מהר, וזה מאד משמעותי בצריכת הדלק.

לשם השוואה - בקורולה הרובוטית הצריכה הממוצעת שלי לאורך שנים הייתה 1 ל-9. רוב האנשים מגיעים איתה ל-1 ל-13-14.

עשיתי נסיון בכביש 6, שמתי בקרת שיוט על 100 לאורך כמה דקות, ועקבתי אחרי הצריכה, הייתה סביב 5.5/100.

עשיתי אותו דבר על מהירות 140 זה כבר עלה ל 9/100. אז סעו לאט - זה חסכוני :)

אגב - בדקתי את הדיוק של מחשב הדרך מול הצריכה בפועל כשמילאתי דלק על 3 מיכלים, סטייה זניחה.

בשורה התחתונה - אני מאד מרוצה מהרכב, מאד נהנה מהנהיגה, גם בגלל המנוע/גיר/הגה/שילדה, וגם בגלל הנוחות והפינוק שיש בתא הנוסעים.

לדעתי מדובר בדיל מעולה למי שמחפש רכב מהנה לנהיגה, מפנק וחזק יחסית במחיר סביר מאד. הטורר מהווה פתרון מעולה למשפחות עם ילדים. הסדאן בעיניי מיותרת.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש, פירוט מלא ומעולה! בהחלט יעזור לאנשים מתלבטים, ויש כאן לא מעט.

מה עם איזו ביקורת על כבישים מפותלים? :wink:

אגב, גם תמונות לא יזיקו.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

תהנה.

סע בזהירות.

בערוץ הזה יש בחור שקנה את גרסאת ה-2 ליטר טיטניום סדאן עם ה-Winter Package ומנהל מעין מעקב אחריה, כמו בלוג, אפשר להתרשם:

http://www.youtube.com/user/mercmilan06?blend=1&ob=0#g/u

הוא גר בארה"ב.

ועכשיו כמה שאלות אליך:

-איזה צמיגות שמן דרושה למנוע של הפוקוס שלך?

-יש לך מסך מגע?

-יש לך כניסות לאייפוד/כרטיס זיכרון/AUX/AV?

-קיבלת את ה-Homelink Garage Door?

ודעתי האישית: נראה טוב בגרסאת הסדאן, הייתי שמח לקבל אחת כזאת,אתה מוזמן להעלות תמונות ולעדכן אותנו על עוד דברים בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

תהנה.

סע בזהירות.

בערוץ הזה יש בחור שקנה את גרסאת ה-2 ליטר טיטניום סדאן עם ה-Winter Package ומנהל מעין מעקב אחריה, כמו בלוג, אפשר להתרשם:

הוא גר בארה"ב.

ועכשיו כמה שאלות אליך:

-יש לך מסך מגע?

ודעתי האישית: נראה טוב בגרסאת הסדאן, הייתי שמח לקבל אחת כזאת,אתה מוזמן להעלות תמונות ולעדכן אותנו על עוד דברים בהמשך.

תודה לכולם.

לגבי השמן - אין לי מושג. אני מתכוון רק לבדוק ובמידה וחסר - קצין הרכב/מוסך יידאגו למלא. לא מתעסק עם זה.

אין מסך מגע בשום דגם של פוקוס בארץ.

יש כניסת USB וAUX. בכניסת USB אפשר לחבר אייפון/אייפוד וכו', ויש שליטה מלאה עליו מההגה. אני אישית משתמש בבלוטות' מהאייפון או בדיסק און קי שתקוע בכניסת USB קבוע.

לא מכיר את הפיצ'ר הזה של הדלת מוסך, נראה לי שזה גם לא מגיע לארץ.

יש הרבה מערכות נוספות שיש באירופה/ארה"ב שהושמטו בגרסאות בארץ, גם בטיטניום.

תמונות ואולי סרטון בנהיגה יגיעו בהמשך...

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי פוקוס 2.0 ליטר לשבוע בביקור עכבודה בארה"ב לפני שבוע (הגרסה האמריקאית זהה לאירופאית למעט הצמיגים ונתון הספק נמון יותר). המכונית טובה מאד, אך מרגישה פחות הדוקה מהדגם הקודם וגם ההיגוי מרגיש פחות טוב. נוחות הנסיעה מצויינת.

לא אהבתי את הקונסולה המרכזית עם הכפתורים הקטנים, הספסל האחורי מרגיש צפוף יותר מהדגם הקודם.

גיר ה-PowerShift עובד טוב, אך פחות מהיר מה-DSG.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לפרסם תמונות.

אלא אם פותח השרשור צלם מאוד מוכשר ויצירתי, תמונות טובות יותר אפשר למצוא בגוגל. אין להן שום ערך מוסף לסקירה המצויינת.

אם חייבים לפרסם תמונות של רכבים סטנדרטים - באוף טופיק.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

תהנה.

סע בזהירות.

הוא גר בארה"ב.

ועכשיו כמה שאלות אליך:

-יש לך מסך מגע?

אם אני מבין נכון, יש לו את המערכת הנ"ל רק הוא אינו מודע שכך קוראים לה.

בעצם, מדובר של השהיית תאורה לאחר נעילת הרכב.

מברוק! לפי התגובות והרשמים נראה כי מדובר באחלה של רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין נכון.. מדובר על מעין שלט אוניברסלי אינטגרלי שאפשר ללמד אותו לפתוח שער חשמלי/דלת מוסך וכו'.

קיים בטיטניום בארה"ב, לא קיים בארץ.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין נכון.. מדובר על מעין שלט אוניברסלי אינטגרלי שאפשר ללמד אותו לפתוח שער חשמלי/דלת מוסך וכו'.

קיים בטיטניום בארה"ב, לא קיים בארץ.

וואלה צודק, מצטער על האי הבנה.

אגב, לא יותר פשוט לשים את השלט באחד התאים הנגישים ברכב? אין באמת סיבה שהדבר יהיה אינטגרלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים קבלו תמונות של תושבת PROCLIP לאייפון, שהותקנה באופן קבוע עם חיבור מתח נסתר.

פתרון מעולה לאייפון, ספציפי לכל רכב (מתאם מיוחד שמתלבש בלחץ על הפלסטיקה של הדשבורד, חזק ויציב אבל גם מתפרק בשניה אם רוצים). יש גם לסוגי מכשירים אחרים. מתאים גם לאייפון עם קייס (אפשר לכוון את הרוחב).

פתרון יקר למדי אבל שווה (100$ בערך לפני משלוח, אני הבאתי מארה"ב).

http://www.proclipusa.com/

1_159006628.jpg

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירת רכב מעולה, שממש עוזרת לאדם הפשוט.

למען האמת, הכי טובה שקראתי(הכי עוזרת) מכל כתבות של כל המגזינים בארץ.:king:

ולכתבי הרכב. די לבחון מכוניות משפחתיות כאילו אתם מדברים על פגאני זונדה. אני יודע, אתם מתבאסים שנולדתם בארץ, גם אני, אבל זה מה יש. תתחילו לבדוק מרחבים, נוחות בפקקים, פיצ'רים עובדים לא עובדים שווים את הכסף או לא. לא, לרשום, טוב יש הכל , עכשיו בו נספר לכם איך היא יורדת לים המלח, מי יורד לים המלח עם טויוטה קורולה. מה רצינו בסה"כ, לדעת איך היא עושה אשדוד תל אביב. מה עם צריכת דלק, עירונית/בין עירונית שפויה ולא לספר שנהגתם במסלול מרוצים כל המבחן אז לא להתייחס לצריכת הדלק.

לדוגמה: התובנה שכתב misterb על ההתנעה ללא מפתח,זה משהו שלא היה לשום כתב. כנ"ל לגבי המיזוג ויש עוד.

ובכלל, הורג אותי שלוקחים מכוניות כמו מרצדס S קלאס למבחן ובודקים אם אפשר להגיע איתה ל-G8 בסיבוב ולא בודקים עם בקרת שיוט האקטיבית עובדת, אם היא עוצרת, אם היא מזהה אופנועים, כלום. כאילו שומאכר עבר לגור בארץ ושוקל לקנות מרצדס S קלאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שכתבי הרכב הם קודם כל חובבי נהיגה, ומי שקורא אותם בפורומים ובמגזינים הוא גם חובב נהיגה וממש לא מעניין אותו לדעת איך הרכב מתנהג בפקקים של גוש דן, את זה אתה יכול לשאול את החבר שלך לעבודה.

או פשוט לבקש נסיעת מבחן מהיבואן.

ייתכן שיש מקום למבחני שימושיות, אבל כיום, שכל הרכבים נראים מתנהגים ונוסעים אותו דבר (כמעט) זה באמת לא משנה אם תנהג על טויוטה, מאזדה או הונדה. כולם משעממות (לפחות אותי) באותה המידה

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...