Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצות לרכב מיני/סופר מיני חדש (תקציב: 80K-100K)

MeDuZa
שימו לב! השרשור הזה בן 4489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום,

אנחנו מעוניינים לקנות רכב משפחתי נוסף (רכב שני). רוב הנסיעות עם הרכב יהיו בשביל עבודה (ממבשרת ציון לירושלים), סידורים (בסביבה), ומדי פעם גיחות לאיזור המרכז.

כמה דברים מאוד חשובים:

1. רק אוטומט בא בחשבון (לחלק אין רישיון על ידני).

2. בטיחות.

3. חסכונית בדלק.

4. ביעוץ שאתם נותנים קחו בחשבון שהאוטו צריך לעשות לא מעט פעמים את העליות של הקסטל וירושלים.

בעיקרון הלכנו לשמוע על כמה רכבים בכמה סוכנויות, והנה הרשימה:

• יונדאי i10
  • יונדאי i20
  • סקודה פאביה (TSI 1.2)
  • ניסן מיקרה
  • סוזוקי ספלאש
  • סוזוקי סוויפט

אשמח לקבל המלצות על הדגמים הנ"ל, ואשמח גם לקבל המלצות על רכבים שלא ברשימה.

בעיקרון התקציב הוא בין 80K ל-100K. במידה וצריך להתגמש טיפה למעלה (אם יש אפשרות למטה מה טוב), ויש להתגמשות סיבה מוצדקת, נשמח לשמוע.

חשוב לציין שרק רכבים בזמינות מידית באים בחשבון (קיה פיקנטו לדוגמה ירדה מהפרק).

תודה לכולם!

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי קיה ריו החדשה?

הכוונה ל-1.4 בנזין אוטומט עם 5 דלתות?

איך הצריכת דלק שלה ביחס לאחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמשת הסנט שלי לגבי המכוניות:

יונדאי i10 - קטנה מהאחרות שציינתם. אם אתם הולכים לכיוון שלה אז לכו רק על גרסת ה-1250 סמ"ק, ה-1100 סמ"ק תהיה חלשה מידי לצרכים שלכם.

יונדאי i20 - אופציה טובה לדעתי. אין לי הרבה מה להוסיף עליה מלבד העובדה שכדאי לשקול רכישה שלה דרך מבצעים כאלו ואחרים. אם הרכב מיועד לטווח ארוך אז כדאי לשקול רכישה של רכב יד ראשונה אפס קילומטרים או אפילו משומש "כמעט חדש".

סקודה פאביה TSI - מכונית חביבה ביותר. מנוע חזק שללא ספק יספיק לכל הצרכים שלכם. חיסרון עיקרי - רק שנתיים אחריות.

ניסן מיקרה - לא יצא לי לנהוג עליה הרבה, אבל בשעה ומשהו בה נהגתי בה דווקא הופתעתי לטובה. מכונית חביבה.

סוזוקי ספלאש - מכונית מיותרת לטעמי.

בהחלט כדאי גם לשקול את הריו 5 דלתות החדשה. צריכת הדלק שלה עדיין לא נבדקה לאורך זמן (אחרי הכל, מדובר ברכב ממש חדש!) אבל עושה רושם שהיא ממוצעת למדי בקטגוריה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו מבצע על הפיג'ו 207 אם זה מעניין אותך, אוטומטית ב 85,990 ש"ח אם אני לא טועה, והתמורה באמת גדולה - מנוע 1.6 מצוין שפתחו ב.מ.ו., 120 כ"ס שזה לא מעט כוח לרכב כזה.

מבין אלו שציינת, לדעתי ה I20 היא הבחירה הטובה ביותר.

ואם אתה שייך למועדון "חבר" אז היונדאי בכלל משתלמת:

http://www.wheel.co.il/index.php?instance=5&actions=show&instance_id=24&id=3340&current_lang=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tzvika-Pick, האם העובדה שהניסן מיקרה בעלת 3 בוכנות לא גורמת לאותו להיות קצת חלש? אנחנו קצת פוחדים מהנתון הזה.

dr6633, האמת שאין לנו "חבר", וחבל. אחלה מבצע הם עושים. אם היה, כמעט בטוח שהיינו סוגרים שם.

אשמח לקבל המלצות נוספות, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tzvika-Pick, האם העובדה שהניסן מיקרה בעלת 3 בוכנות לא גורמת לאותו להיות קצת חלש? אנחנו קצת פוחדים מהנתון הזה.

תראה, לא נהגתי הרבה על המיקרה. כמדומני נהגתי עליה שעה ומשהו, לא מספיק כדי לקבוע חד משמעית אם הרכב חזק. אני באופן כללי אני יכול להגיד לך שאני לא כל כך אוהב את מנועי ה-3 צילנדרים שיש בפיקנטו או באלטו, אבל דווקא בניסאן הוא לא הרגיש כל כך נורא בכלל. ההערה שלך מזכירה לי שבאמת הגיע הזמן לקבוע עליה נסיעת מבחן...

אני באמת לא מקנא בכם. יש היום מבחר ע-נ-ק של סופר מיני טובות, חדשות וחדישות שקולעות למסגרת התקציב שלכם. הבחירה לא קלה :-D

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית כדאי לך לשקול רכבים גדולים יותר מהפיקאנו\I10 .

משום שברכב שני של משפחה ממוצעת הבגאז' שלהם לא ממש מספק [מספיק לנסות לשים את הבוסטר בבגאז' והוא לא נסגר].

כן הייתי הולך על הקטגוריה של ה I20 \ספלאש\פאביה\207 שמרגישות גדולות יותר ובמעט [החיסרון של תצרוכת הדלק לדעתי לא ממש מורגש כאשר החיסרון של הגודל כן יורגש].

השאלה הנשאלת האם אתה מוכן לרכוש רכב יד שניה בן שנתיים או שמא רק רכב חדש יספק.

במידה והתשובה חיובית יש המון רכבים בני שנתיים שבהם אתה יכול לקפוץ מקטגורית המיני ולרכוש רכב מאובזר יותר.

לדוגמא :

הונדה ג'אז שנת 2010 אוט' מנוע 1400 בסביבות ה 80K~ - היתרונות שלו שהוא בין המרווחים בקטגוריה שלו ועם הגיר הרציף שלו [או הרובוטי תלוי בדגם] התצרוכת דלק שלו לא רעה בכלל.

יאריס רובוטית שנת 2010 גם בסביבות ה 75K~ [מנוע 1300] אבל היא יותר צפופה מהג'אז.

איביזיה 2010 [מנוע 1.2 TSI] רכב חסכוני יכול לעשות 1:18~ חזק ויפה .

ועוד ועוד.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המיקרה, עשיתי נסיעת מבחן גם על הידנית וגם על זו עם הגיר הרציף. אם אתה חושב על מיקרה, קח בחשבון שהגיר הזה לא מתאים לכל אחד. יש לו את היתרונות שלו אבל גם לא מעט חסרונות, ההרגשה היא שבשביל לעקוף למשל אתה צריך פשוט ללחוץ את הדוושה עד הסוף וגם אין הרגשה שיש באמת גיר, שלא נדבר על הרעש הזוועתי בשילוב גיר כזה עם מנוע 3 צילינדרים (מישהו פעם כינה את זה רעש של "פרה בשחיטה").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dr6633 ו-Tzvika-Pick,

תודה על הביקורת שרשמתם על המיקרה, כנראה שהרכב הזה ירד מהרשימה.

talroze,

אין צורך בתא מטען גדול האמת, מכוון שאין לנו תינוקות (כולם כבר מעל גיל 18 ). התא מטען ישמש לעיתים רק לקניות רגילות.

בקשר לאופציה של רכב יד 2 - אנחנו מחפשים רכב חדש, אבל תודה על ההצעות וההסברים המפורטים שהצגת!

רפול המקורי,

הסוויפט קצת בעייתית בגלל התקציב. היאריס אולי באה בחשבון, למרות שטויוטה לא מוכנה לעשות שום דבר עם המחיר.

מה דעתכם על ה-207 שהציע dr6633? איפה היא עומדת ביחס לאחרות?

שוב תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך ,

אני מאד ממליץ על מנועי ה TSI של קבוצת פולספאגן -

בסדר הגודל של המחירים שצינת יש הצעה מצויינת שאני יודע ( כי קניתי לפני חודש וחצי) עליה לסיאט - על גיר אוטמט .

הם לא יסכימו לתת לך מחיר בטלפון אבל שווה להגיע אליהם כי באולם הם נותנים הנחה על הדגם האוטומטי עם המנוע TSI.

הוא גם חסכוני מאד בדלק ובטוח חזק יותר מכל ההצעות שרשמו לך פה - הוא מגיע עם מומנט של 17.5 קג"מ ו 105 כ"ס

שזה נראה לי יכול להיות מאד יעיל באזור ירושליים...

אני גר בחיפה וזה מאד יעיל פה עם כל המורדות והעליות...

לגבי בטיחות הוא 5 כוכבי בטיחות - שהיחידי שדומה לו בבחצועים ובמחיר זה הפביה של סקודה - אבל ראיתי באתר של NCAP שהפביאה רק עם 4 כוכבי בטיחות ... ( לדעתי היא גם פחות יפה - אבל זו רק דעתי...)

זהו ...

שיהיה בהצלחה בכל מקרה ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך ,

אני מאד ממליץ על מנועי ה TSI של קבוצת פולספאגן -

בסדר הגודל של המחירים שצינת יש הצעה מצויינת שאני יודע ( כי קניתי לפני חודש וחצי) עליה לסיאט - על גיר אוטמט .

הם לא יסכימו לתת לך מחיר בטלפון אבל שווה להגיע אליהם כי באולם הם נותנים הנחה על הדגם האוטומטי עם המנוע TSI.

הוא גם חסכוני מאד בדלק ובטוח חזק יותר מכל ההצעות שרשמו לך פה - הוא מגיע עם מומנט של 17.5 קג"מ ו 105 כ"ס

שזה נראה לי יכול להיות מאד יעיל באזור ירושליים...

אני גר בחיפה וזה מאד יעיל פה עם כל המורדות והעליות...

לגבי בטיחות הוא 5 כוכבי בטיחות - שהיחידי שדומה לו בבחצועים ובמחיר זה הפביה של סקודה - אבל ראיתי באתר של NCAP שהפביאה רק עם 4 כוכבי בטיחות ... ( לדעתי היא גם פחות יפה - אבל זו רק דעתי...)

זהו ...

שיהיה בהצלחה בכל מקרה ..

אשמח לשמוע יותר פרטים על ההצעה שקיבלת (דגם, מחיר והכל).

אשמח לקבל את עזרתכם ביעוץ נוסף:

ראינו היום שוב את ה-i20 והיא מתמודדת מול פורד פיאסטה וקיה ריו (5 דלתות, מנוע 1.4 אוטומט, בנזין).

מה דעתכם? מי עדיפה מבין ה-3?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראינו היום שוב את ה-i20 והיא מתמודדת מול פורד פיאסטה וקיה ריו (5 דלתות, מנוע 1.4 אוטומט, בנזין).

קיה פיקנטו זה בעצם i25...

מצד אחד התדמית של קיה משתפרת והשתפרה מאוד בארץ, מצד שני עדיין רוב האנשים יעדיפו לשמוע יונדאי מאשר קיה בשעת המכירה, בעיקר אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב ל3-4 שנים ולמכור...

השם שלהם השתפר אבל עוד לא תפס ב100%, לעומת יונדאי שתפסה מאוד...

מצד שני אתה הולך על נוסחה בטוחה - מנוע 1.4 של 109 כ"ס וגיר אוטומטי של 4 הילוכים.

צד שלישי - אחריות ארוכה יותר.

גם הi20 היא מכונית טובה, מאובזרת יחסית אפילו ברמת הגימור הבסיסית וסוחבת לא רע בגרסת ה1.4 שלה, יותר טובה מהגטס בהרבה פרמטרים, שיפור משמעותי (נוהג על גטס, ויצא לי גם על i20 לנהוג כמה פעמים, אז יודע מה ההבדלים).

ככה שהיא גם אופציה ראויה.

פורד פיאסטה - גם נחשבת למכונית טובה והיא אחת מהפיבוריטיות שלי בתחום הסופר מיני, אבל היא נחשבת לחלשה יחסית ואם אני זוכר טוב היא נמכרת במחיר די מופקע.

למה לא לעשות נסיעת מבחן על שלושת הרכבים?

על הקיה ריו החדשה יהיה קשה להשיג, כי בטח יש מלא קופצים,

אבל על הi20 והפיאסטה לדעתי תשיג בקלות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענין של סדר עדיפויות. אם חשובה לך איכות גבוהה של החומרים, נוחות פנומנלית לרכב סופר מיני ונוחות נסיעה - הפיאסטה. קח רק בחשבון שבגירסה הנוכחית מדובר ברכב עצל יחסית, גם בשל המנוע וגם בשל הגיר המסרס.

ה I20 די הוכיחה את עצמה כבר, לגבי הקיה ריו - בינתיים יש ביקורות טובות ושווה בדיקה מעמיקה לדעתי. גם העיצוב שלה נחמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...