Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תלונה/אזהרה על בעל מקצוע פעיל בפורום - צביקה קרבורטורים

ishc
שימו לב! השרשור הזה בן 4426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפחות יש כאן סוף טוב לסיפור.

אבל יחד עם זאת צביקה, אני חייב לציין שלא אהבתי את ההודעה האחרונה שלך.

אכן היה חשוב לשמוע את הצד שלך בסיפור, אבל ההודעה שבאה לאחר מכן-לא במקום.

ואני אסביר למה אני חושב כך.

אתה אוהב להיות ישיר עם האנשים וטוב שכך, אז לכן אני גם לא אצייר מילים יפות אלא אומר את האמת כפי שהיא , עפ"י השקפתי.

לבסוף לא הייתה כאן שום צליבה או תליה בכיכר העיר.

הסיבה נעוצה בכך שמדובר בסופו של תהליך על לקוח לא מרוצה.

וזה לא משנה אם הוא נודניק או לא, הוא לקוח בראש ובראשונה.

נכון, אתה לא אוהב ש"יושבים לך על הראש" כמו כל בעל מקצוע שאני מכיר - אבל מאידך זו זכותו של כל לקוח.

נכון, אתה אוהב לבצע הליך עבודה מסודר ולדווח טלפונית ללקוח בגמר העבודה- אבל מאידך זו זכותו של הלקוח להתקשר במידה והוא חושב שזה נכון.

אתה לא אוהב שלקוחות שואלים שאלות- שוב , דבר שכל בעל מקצוע שונא, וכל לקוח אוהב לעשות.

וכולנו בסופו של תהליך לקוחות.

עכשיו לגופו של עניין, לגבי ההודעה האחרונה שלך.

זה ברור לי ממזמן, שאתה לא נמצא בפורום בכדי לקבל פרס, וכולנו מוקירים את העזרה של כל בעל מקצוע שנותן מזמנו בפורום.

אבל אנחנו גם מזמן לא תמימים, ובעלי מקצוע עושים זאת מכמה סיבות:

1. אהבת המקצוע, והרצון לחלוק את הידע.

2. וזאת הנקודה הפחות נעימה- זה טוב לעסקים.

כלומר, להיות חבר בפורום רכב הכי גדול במדינה, זה משהו שרק יכול לעשות טוב לעסקים, במיוחד בתחומים מצומצמים כמו שיפורי רכב, התקנת מערכות אודיו ומולטימדיה, וכמוכן גם שיפוץ קרבורטורים שזה דבר שהולך ונעלם- לאור המנועים החדשים שכבר למעלה מעשור ויותר אין שום רכב שנמכר עם קרבורטור.

לכן, חברות פעילה בפורום מביאה לקוחות פוטנציאלים ויחד איתם פרנסה.

אז אומנם פרס אתה לא מחפש, אבל פרנסה זה דבר שכל בעל עסק רוצה וצריך, בטח בתחום כמו שלך שהתחום הולך ויורד עם השנים.

לכן, גם במקרה הזה, אולי התנהלותו של הלקוח אינה נעימה, ואולי הוא קפץ גבוה מידי ומהר מידי להתלונן, וברור לכל אחד שגם הטונים של הדברים מצידו היו מיותרים ואין חולק על כך.

אבל זאת לא תליה בכיכר העיר, לבסוף הייתה טעות גם באבחנה, ולקוח אינו צריך לבקר מכון לשיפוץ קרבורטורים 4 פעמים.

ולכן זאת זכותו להתעצבן על העניין ולדרוש את כספו בחזרה.

אני גם בטוח שאם לא היה צדק בחלק מדבריו גם לא היית עושה זאת מלחתחילה.

האם לא היית מתעצבן על אופטומטריסט שעושה לך משקפי ראיה ואתה צריך לחזור אליו 4 פעמים?

האם לא היית מתעצבן על חייט שעושה לך תיקון לבגדים ואתה צריך לחזור אליו 4 פעמים?

אז למה בשיפוץ קרבורטור זה כן בסדר?

צביקה, בסופו של יום, כולנו חברים בפורום הזה, וכולנו נותנים מזמננו הפרטי ללא שום תמורה, גם אם אתה בעל מקצוע בתחום, וגם אם אתה חבר "רגיל" מן השורה.

מי ייתן ונמשיך כולנו לתרום מהידע שלנו, ואין ספק שנוכחות של בעל מקצוע כמוך צביקה, עם ידע אדיר לאורך השנים רק תורמת.

אבל צריך לחזור לפרופורציות המתאימיות, ולא כל לקוח חווה את אותה חווית שירות, וחלק מן הלקוחות הם קשים יותר.

זה חלק מהעניין וצריך לקבל את זה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום רב !

adz שאלת שאלה נכונה ובמקומה, ואענה לך בהתאם !

בנוגע לדיאפרגמת עזר לפתיחת צוק, היא נכנסת לפעולה מיד עם התנעת הרכב, בעזרת צנרת וואקום המגיעה מסעפת היניקה, והמחוברת ישירות לניפל כניסה לדיאפרגמת הצוק, ועוזרת לפתיחה קבועה של מצערת הצוק, לכחצי סינטמטר עד סניטמטר, כדי למנוע סגירה מקסמילית של מצערת הצוק, על מנת למנוע אי חדירת אוויר אטמוספרי דרך סגירת מצערת אטומה לגמרי, ובכף נמנע עשן שחור בעת ההתנעה, שנובע מתערובת דלק עשירה , של דלק ללא אוויר.

לאחר כדקה עד שתים מההתנעה, אין חשיבות לדיאפרגמת העזר, למרות שבמנוע עובד היא תמיד תמשוך בעזרת

זרוע/ שטנגה קטנה, משיכה חלקית את המצערת צוק.

במידה ודיאפרגמת הצוק קרועה(80 אחוז מהקרבורטורים בסובארו, בעיקר אלה שנטחנו על ידי חאפרים למינהם), ברירת המחדל, היא הסטת ככון המקורי של היצרן של מכלול הבי מיטל של הצוק, לכוון פתיחה קבועה של המצערת לערך של כסנעימטר עד שנים, על מנת לעקוף את בעיית הדיאפרגה הקרועה, שלא ניתן להחליפה.

ולשאלתך השניה, חאפרים קומבינומטרים, המבקשים לשפר את ביצועי המנוע בעליות ובשטח(אל תשכח שמדובר ברכב שטח), במטרה למנוע קרטועים בעליות ובמאמץ בשטח בדיונות ובשפועים חדים, מגדילים או מחליפים את הדיזה למידה גדולה בהרבה מהוראות יצרן על חשבון צריכת דלק ובלאי למנוע.

לא מומלץ, ולא נעשה על ידי מעולם, למרות בקשות של לקוחות "מסוימים), ובאותו מידה לא הקטנתי או הרכבתי מעולם דיזה למידה קטנה מהוראות יצרן, בוודאי לא,ל"חיסכון" בדלק, ובוודאי לא לגרימת שריפת שסתומים, התחממות מנוע וצלצולים!

יש לציין שאחת הסיבות למעבר של הסבת קרבורטור של סובארו בסוזוקי סמוראי, היא מניעת כבוי המנוע בשיפועים חדים, או הצפה של הקרבורטור, שלא קשורה כלל לסוג הקרבורטור, אלא לגובה המצוף.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

green monster שלום רב !

תרשה לי להפתיע אותך!

אני מסכים עם חלק גדול מתגובתך הלגיטימית, שמיצגת את הצד השני של הלקוח, וזה אתה, אני לעולם לא שוכח שלמטבע יש שני צדדים, ושגם אני לפעמים לקוח של מישהו, ואם נפגעתי או לא באתי על ספוקי, אתלונן בפני הספק, עד שאבוא על סיפוקי, חורה לי רק הדרך שבה זה נעשה, או כפי שצחי הגדיר אותו בעצמו דרך להוציא קיטור, כפי שהתבטאה בפורום גיפולוג.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, לא הפתעת אותי כלל, כי הספקתי להכיר אותך לאורך השנים, ולא היה לי בכלל ספק.

גם לא ניסיתי לייצג שום צד או צידו של הלקוח, רק את דעתי הצנועה על ההודעה השניה שלך בנושא.

לא ראיתי את התגובה בפורום ג'יפולוג כי אינני חבר בו, אך גם ציינתי שגם כאן הדברים נכתבו בטונים מיותרים לדעתי.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את השרשור מתחילתו ועד סופו, ואני חייב לומר לצביקה כל הכבוד, על כמה דברים:

1. הוא לא נכנס להתלהמות מיותרת כנגד הלקוח.

2. הדבר החשוב ביותר-הוא הודה בטעות שלו בפומבי, כאשר הוא רשם שהוא לא בדק את הקרבורטור עד הסוף, כפי שהתבקש-וגם נתן את תגובתו המלאה לארוע והסברים נוספים.

3. הוא החזיר ללקוח את כספו.

ועל כך אני אומר "מודה ועוזב ירוחם".

אני מאחל לצביקה עוד הרבה פרנסה בעתיד, וכמובן-שיהיו כמה שפחות טעויות ללמוד מהן, למרות ש"מכל מלמדיי השכלתי". נדירים בעלי המקצוע שהיו מסכימים לנהל את ענייניהם ולהודות שהם טעו-על אחת כמה וכמה מול דפי הפורום, ועוד בפירוט שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, לא הפתעת אותי כלל, כי הספקתי להכיר אותך לאורך השנים, ולא היה לי בכלל ספק.

גם לא ניסיתי לייצג שום צד או צידו של הלקוח, רק את דעתי הצנועה על ההודעה השניה שלך בנושא.

לא ראיתי את התגובה בפורום ג'יפולוג כי אינני חבר בו, אך גם ציינתי שגם כאן הדברים נכתבו בטונים מיותרים לדעתי.[/quote]

לא ראית את התגובה בגיפולוג אך בודאי קראת את השרשור הישן הזה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=32542

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה הוא הטוב במיעוטו. בעל עסק שמודה ומתוודה על טעותו המקצועית מעל דפי פורום.

שנותן ללקוח תמיכה מלאה ולא מתנער מאחריות. ועוד בסוף נותן החזר כספי מלא על טעות שהוא עשה.

זה נהפך לנוף מאוד נדיר בארצנו.

הלוואי שהיו עוד בעלי עסק הוגנים כמוהו. [שמעתי מישהו אומר צ'מפיון?]

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

צביקה, אני שמח שהעניין הגיע לסיומו אבל ישנם כמה דברים שאני מרגיש חייב לתת עליהם את נק׳ ההשקפה שלי.

הבעיה העיקרית היא בעיית האיבחון, לא שבעלי מקצוע, מנוסים ככל שיהיו לא טועים אבל בפעם השלישית והאחרונה שהגעתי אליך תוך דגש מצידי שפיניתי לכך את כל היום, היית צריך לפרק את הקרב׳ ולבדוק את הבעיה לעומק (וסביר להניח שהיית פותר אותה) אך בחרת שלא לעשות וכך. ציינתי בפניך בשיחה שלנו למחרת הביקור אצלך שאינני מעוניין לחזור אליך, זה נבע משתי סיבות: 1. אני לא מעוניין לחזור לבעל מקצוע בפעם הרביעית במיוחד לאחר הבעיה נוצרה אצלו 2. זמני יקר וכל נסיעה אליך משמע הפסד שעות עבודה ודלק (שעליהם לא אקבל שום פיצוי).

בשיחה איתך הבהרתי לך, לא במטרה לאיים, שאם אינך מעוניין להחזיר לי את כספי אפנה לרשויות, בחרת להביע בזלזול משהו ואני מצטט ״אל תאיים עלי״.

הפורומים הם במת התבטאות ציבורית, וכן הוצאת קיטור בהן היא לגיטימית בדיוק כמו יצירת לחץ צרכני. יש מי שיחשוב שנהגתי במהירות ופזיזות, אך אני חושב שבמקרה כזה, שאני הרגשתי שכספי נגזל ממני אין סיבה להתמהמהה.

הפורומים שבחרתי לפרסם בהם הם פורום ג׳יפולוג בו אני פעיל מאוד והפורום הזה בו אני בעיקר קורא, וכן, יש בפרסום בפורום שימוש לשרת את האינטרס שלי וגם לשתף במידע.

אני מוריד בפניך את הכובע על תגובתך הראשונה בשרשור זה, ההודאה בטעות, הענייניות והמקצועיות בתשובה מעידים עליך כבן אדם משכמך ומעלה, שאפו.

ולמי שתהה לגבי למה לא עדכנתי, הרכב אחרי הטיפול אצל אחד הקולגות של צביקה, מניע בבוקר מצויין ומתפקד מצויין ללא כיבוי סחיבה ותגובת דוושה מצויינות. צריכת דלק תבדק לאורך השבוע ואני אעדכן. לגבי בעיית שיפועים, זה יאלץ להמתין לטיול השטח הבא (רכב שטח אמרנו).

דבר אחרון, צביקה, הוצאת חשבונית ללא מסירתה ללקוח היא לא תקינה אך כמובן שבעקבות הסיכום ביננו והחזרת כספי אליי פניתי לרשויות וציינתי כי כספי הושב לי ואין לי טענה אליך בשום נושא.

שיהיה שבוע טוב.

צחי גימברג - מתקן גיטרות וכלי מיתר, חפשו בפייסבוק

"הרווקיסטים" מעודדים נישואים בבני אדם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לצביקה. חבל שההתנהלות בין הלקוח ובעל המקצוע מתנהלים על גבי דפי הפורום הזה והפורום השכן במקום לפתור את הבעיה ביניהם.

מה שקרה ששמו הטוב של צביקה נפגע בגלל לקוח זועם שמסרב לחזור למוסך להשלמת העבודה במלואה עד אשר ייסופק התוצר עבורו שילם הלקוח.

לדעתי, אין מקום להחזיר את כספו של הלקוח מכמה סיבות. האחת, בוצעה עבודה ברכב והושקע זמן יקר. השניה, הלקוח סירב להגיעה להשלמת העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקרה ששמו הטוב של צביקה נפגע בגלל לקוח זועם שמסרב לחזור למוסך להשלמת העבודה במלואה עד אשר ייסופק התוצר עבורו שילם הלקוח.

כמה פעמים צריך הלקוח לשוב עד ש"העבודה תושלם"? כמה פעמים אתה היית חוזר? בינינו, אני חושב שפותח השרשור הפגין סבלנות ואיפוק.

ומכיוון שלא ראיתי פה ויכוח על העובדות, מי שפגע בשמו הטוב של צביקה (וגם תיקן בחזרה), הוא צביקה במו ידיו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, האם אתה מעדיף שבעל מקצוע שאתה פונה אליו יעבוד איתך בשיטת מוסך יבואן?

והשיטה היא להתחיל להחליף דברים.

החלפה של הקרבורטור בשלמותו בקרבורטור משופץ היית פותרת את הבעיה כבר בביקור הראשון.

שיטה כזו מצמצמת את האופציה לטעות בשיפוץ.

צביקה החליט לשפץ ולהתעסק עם הקרבורטור במקום להחליפו ובכך אני מאמין הוזיל את התיקון ללקוח.

לאחר כמה ביקורים צביקה לא התייאש, ולא אמר קדיש על הקרבורטור אלא המשיך להתעסק ולהשקיע בו מזמנו.

מי יודע, אולי אחרי הביקור האחרון שהלקוח התבקש להגיע, צביקה היה מזכה אותו בעבור חלק מהעבודה בו נכשל לספק את הלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, האם אתה מעדיף שבעל מקצוע שאתה פונה אליו יעבוד איתך בשיטת מוסך יבואן?

והשיטה היא להתחיל להחליף דברים.

החלפה של הקרבורטור בשלמותו בקרבורטור משופץ היית פותרת את הבעיה כבר בביקור הראשון.

שיטה כזו מצמצמת את האופציה לטעות בשיפוץ.

צביקה החליט לשפץ ולהתעסק עם הקרבורטור במקום להחליפו ובכך אני מאמין הוזיל את התיקון ללקוח.

לאחר כמה ביקורים צביקה לא התייאש, ולא אמר קדיש על הקרבורטור אלא המשיך להתעסק ולהשקיע בו מזמנו.

מי יודע, אולי אחרי הביקור האחרון שהלקוח התבקש להגיע, צביקה היה מזכה אותו בעבור חלק מהעבודה בו נכשל לספק את הלקוח.

ממש אבל ממש ממש לא נכון, כל בעל מקצוע שמחליט לקחת קרבורטור ולהרכיב אחד אחר "משופץ" ישפץ את זה שלקח ויעביר לרכב אחר, הסיבה שעושים את זה כדי לחסוך זמן, אין פה שום הוזלה, או שהבחור היה מחכה עד שיסיימו לעבוד על הקרבורטור שלו, כמה זמן שיקח, או שירכיבו לו אחד אחר , הרכבה וכיוון לא אמורים לקחת יותר מדי זמן,

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אךךךךךךךךךךךךךךךך אדון צחי העולם עגול...

כמי שלוקח חלפים משומשים ממקום עבודתו ומוכר אותם למכריו במחיר מופקע שלא יבכה.

אינשאללה גם יצא לך טלטל מהבלוק.

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...