Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעות ברכישת היברידי חדש - טוייוטה אוריס מול הונדה אינסייט

rafigordon
שימו לב! השרשור הזה בן 4318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתלבט לגבי מה עדיף ברכישת היברידי חדש - טוייוטה אוריס מול הונדה אינסייט?

מספר נתונים (כפי שאספתי מאתר auto.co.il):

טוייטה אוריס:

--------------------

1800 סמ"ק, 136 כ"ס

26.3 ק"מ לליטר (ממוצע)

מחיר: 135,900 ש"ח

הונדה אינסייט:

-----------------------

1400 סמ"ק, 88 כ"ס

21.8 ק"מ לליטר

מחיר: 132,900 ש"ח

הונדה אינסייט יותר ותיקה בארץ. נראה לי שאוריס היברידית נכנסה לשוק קר בסוף 2011, וגם זה בכמות מוגבלת.

לפי מה שראיתי באינטרנט, טויוטה אוריס היברידית מיוצרת בבריטניה לעומת טויוטה

אוריס רגילה שמיוצרת בטורקיה (לא יודע עד כמה ההבדל הוא אכן משמעותי).

טויוטה אוריס היברידית מבוססת עך טויוטה פריאוס ההיברידית; מבחינת המנוע ההיבריד , פריאוס הוכיחה את עצמה.

על פניו נראה שלמרות שהאוריס היברידית יקרה ב3000 ש"ח, זה שווה את ההשקעה מאחר והיא יותר חסכונית

ונותנת בנוסף יותר כוח.

אני זקוק לרכב לעבודה (נסיעה יומית מאיזור חיפה למגדל העמק, ופעם בשבועיים בעיקר לאיזור ת"א)

אשמח לשמוע את דעתכם,

רפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שעל פניו האוריס מוצלחת יותר, בעיקר עקב יחידת הנעה מוצלחת יותר מכל הבחינות. הבנתי שנושא תא המטען באוריס היב' בעייתי מאוד, זה תצטרך לבדוק בעצמך אם מתאים או לא.

אינסייט אמורה לעבור מתיחת פנים ממש בקרוב ואמורים לשפר את המרווח במושב האחורי (מושב אמצעי אחורי גבוה ולא נוח), וגם את המתלים. צריכת הדלק האמיתית של האינסייט בתנאים של חיפה מגדל העמק צריכה לעמוד על איזור 17 ק"מ לליטר, אולי קצת יותר טובה אם תתאמץ.

שים לב שרנו מציעים היום פלואנס דיזל (מרווחת בהרבה ונוחה יותר, וכנראה לא פחות חסכונית) ב120 אלף ש"ח. זה רכב שיהיה חסכוני בלי כל הבולשיט ההיברידי שישאיר אותך בלי בלי טעינה באמצע פרוייד עם מנוע שצורח כדי להזיז את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האוריס עדיפה, האינסייט ממש מאכזבת בפנים מבחינת איכות תא הנוסעים והמרווח, היא יותר קרובה ליונדאי I25 ומאזדה 2 סדאן מאשר למשפחתית.

אתה צריך לעשות חישוב שכולל את מחירי הרכבים, את צריכת הדלק הצפויה (לא ממש כדאי להסתמך על נתוני היצרן), עלויות טיפולים ודלק מול הקילומטראז' השנתי ואני הייתי מוסיף לחישוב גם את הפלואנס דיזל ואת הקיה סיד דיזל (דגם ההאצ'בק מתומחר ב-126 אלף שקלים לפי האתר שלהם) ולבדוק מה יצא הכי משתלם. אחרי הבדיקה הזאת תבדוק את הרכבים באולם התצוגה ובנסיעות מבחן ותחליט מי הכי מתאימה לך.

בהצלחה ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה למחשבה:

רכבים היברידים, הם לא רכבים ששומרים כול כך על הערך, וכול שכן שהם לא זולים במיוחד. קח לדוגמא את ההונדה- אחרי שנה על הכביש היא נסחרת בערך ב- 110-1150 אלף שקל(זה רק המודעה, לך תדע כמה היא באמת נסחרת בפועל) זאת אומרת שאיבדת עליה סביבות 13.5 אחוז מהערך שלה, שבשנה הראשונה שווה ערך לסביבות ה-18 אלף שקל, וצריכת הדלק האמיתית שלה עומדת בסביבות ה-19 קילומטרים לליטר(ואני חתיכת אופטימי...)

ההפרש בדלק למספר קילומטרים שאתה נוסע בשנה(סביבות ה-20 אלף, תקן אותי אם אני טועה) בין ההונדה ההיברידית לרכב חסכוני אחר למשל(פיאט פונטו 1 ל-14,15) עומד על הבדל של 3000 שקל לשנה. וגם ירידת הערך של פונטו 08 נניח, תעמוד על סביבות ה-5 אלף בשנה שהרי את הירידה הגדולה היא ספגה.

זאת אומרת שאתה מוכן לשלם לאבד 13 אלף שקל כול שנה(שקלול של ירידת ערך לעומת הפונטו) על מנת לחסוך 3000 שקל? :roll:

קח את זה לתשומת ליבך, כי אנשים משום מה, נוטים לא להתייחס לשיקול החשוב הזה בכלל בעת קניית רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריוס שומרת על ערכה יפה מאוד ביחס לשוק.

בהתלבטות הנוכחית הייתי הולך על האוריס, ההונדה פשוט חלשה מדי.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה למחשבה:

רכבים היברידים, הם לא רכבים ששומרים כול כך על הערך, וכול שכן שהם לא זולים במיוחד. קח לדוגמא את ההונדה- אחרי שנה על הכביש היא נסחרת בערך ב- 110-1150 אלף שקל(זה רק המודעה, לך תדע כמה היא באמת נסחרת בפועל) זאת אומרת שאיבדת עליה סביבות 13.5 אחוז מהערך שלה, שבשנה הראשונה שווה ערך לסביבות ה-18 אלף שקל, וצריכת הדלק האמיתית שלה עומדת בסביבות ה-19 קילומטרים לליטר(ואני חתיכת אופטימי...)

לא ברור לי החשבון שלך. אם אתה מדבר על הונדה ג'אז היברידית, הרי המחיר הוא 117,000 ש"ח. (116,900 לפי האתר הרשמי). כלומר, אם אחרי שנה היא נמכרת ב-110,000 ש"ח, הרי איבדנו עליה 7000 ש"ח. שזה פחות מ-6 אחוז

(לפי 7000/117000). היכן ההפסד של 13.5 אחוז שאתה מדבר עליו ?

האם אני טועה ?

תקן אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי על ההונדה אינסייט, כשהיא שנה על הכביש היא מוצעת למכירה ב-110-115 אלף שקלים ביד 2( וזה רק מוצעת, אני לא יודע בכמה היא נמכרת באמת).

אבל עזוב, כאן הייתי מאוד לארג', אתה מוזמן לראות בכמה נסחרים דגמי 2009- מספרים של 80-83 אלף שקל לא נדירים כול כך.

להפסיד בשנתיים 50 אלף שקל, בשביל לחסוך 6000 על דלק, זה פשוט טירוף!

על הטויוטה אוריס ההיברידית אין מידע כי היא דגם חדש, אבל אם תשווה את המחיר של הפריוס בתור חדשה לעומת לאחר שנתיים-שלוש, תקבל תמונה עגומה אפילו עוד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דבר יוצא דופן באובדן הערך שאתה מציין והוא אינו מיוחד למכוניות הייבריד, אלא למכוניות משומשות ככלל, לפחות כיום. ומכל מקום לא בטוח שמחיר המחירון של אינסייט חדש הוא המחיר בפועל, מה שהופך את אובדן הערך שאתה נזעק בגינו לנמוך אף יותר.

ותיקון קטן, לאינסייט, כמו גם לג'אז 98 סוסים במנוע(ים) ולא כפי שצוין בפתיחה ולמרות שהיא בהחלט פחות מרווחת מהפריוס וגם חלשה יותר, היא עדיין מציעה מרחב פנים בהחלט טוב, כסאות נוחים וחשוב מכל אלו, היגוי ואחיזת כביש מהנים יחסית להייבריד שכזו, גם יחסית לפריוס. את האוריס איני מכיר, אבל היא בהחלט נשמעת מענינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי התלבטות דומה והינה התובנות שלי:

בהונדה יתנו לך הנחה יפה מאוד על מחיר הרשמי כי הם מבינים שהדגם שלהם פחות טוב.

טויוטה לא מורידים שקל ולא רק זאת הם גם אומרים שצריך להזמין את האוריס מראש כמה חודשים (תלוי בצבע). בכלל היחס של המוכרים בטויוטה לא טוב, הם מתנהגים כאילו אתה צריך אותם ולא הם אותך.

אני גם הגעתי למסקנה שהרנו פלואנס עדיפה על שתיהן אבל אני רוצה את גירסת ההצ'באק שלה שכמובן- לא משווקת בארץ... ראיתי אותה בחו"ל נראית מצויין! (תעשו גוגל) אני ממתין לתשובה מרנו מתי ואם בכלל ימכרו אותה כאן.

אם לא משנה לך הגודל- הייתי הולך על הונדה ג'אז היברידית, קומפקטית אבל מאוד חסכונית וזולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם,

כשנכנסים לאתר של טויוטה, טויוטה אוריס היברידית כלל אינה מופיעה.

רק טויוטה אוריס הרגילה מופיעה.

נודע לי ששיווק טויוטה אוריס הוא כמעט אך ורק ללקוחות ליסינג.

כלומר. לקוחות פרטיים זה מקרה מיוחד שאנשים פנו לסוכנות

וביקשו באופן מיוחד להזמין אוריס היברידית. (כפי שאני מבין כעיקרון הרכב לא

מוצע לשוק הפרטי, ולכן לא מופיע באתר ובמודעות).

שאלתי היא: אם חושבים על רכב ל-3 שנים, האם רכישה של רכב כזה כלקוח פרטי

כדאית? כי אחרי 3 שנים כשמוכרים רכב שנמכר בעיקר לליסינג, אז מטבע הדברים

יש ירידת ערך גדולה יותר.

רפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר ברכב שנמכר בעיקר לליסינג. מדובר בכמות קטנה שנמסרה לאלביט מערכות שצי הרכב שלהם מורכב רובו ככולו מטויוטה.

אני חושב שאחרי כמה שנים רכב מבעלות פרטית רכב היברידי עם יחידת כוח של פריוס אבל במחיר זול יותר יהיה אחלה עיסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרסו חזרו אלי -

"לא מייבאים את הפלואנס הצ'באק כי אין לה ביקוש בארץ"

הציעו לי מגאן במקום, אבל גם הדגם 5 דלתות מיושן וגם ניצול הדלק רע.

יותר טוב.

האם זה אומר שהתחילו לייבא את המגאן מספרד?

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...