Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאימות בין ראוטר בזק לתשתית הוט

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 4462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בבית ראוטר אלחוטי של בזק אבל אני מחובר בבנדל של 012 דרך הוט (חיבור דרך מודם למחשב, אין כרגע ראוטר).

האם יש אפשרות לחבר את הראוטר של בזק לתשתית של הוט?

אני לא מבין גדול אבל ממה שראיתי הכניסה של האינטרנט בראוטר של בזק היא כמו של חיבור טלפון כאשר הכניסה של השקע בקיר של התשתית של הוט היא כמו חיבור רשת של מחשב.

האם יש דבר כזה כבל שבצד אחד שלו יש חיבור כמו של רשת ובצד השני חיבור כמו של טלפון?

נגיד ומצאתי כזה כבל, הראוטר יעבוד בכלל עם תשתית של הוט?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין לא כל כך ברור לי. לתשתיות הוט שאני מכיר יש חיבור קיר קואקסיאלי (דומה לזה של אנטנת טלויזיה), אבל אולי בינתיים משהו השתנה.

לגבי החייבור בין הראוטר למודם - תלוי באיזה דגמים מדובר. האם המודם של הוט הוא מודם בלבד או גם ראוטר? כנ"ל לגבי הראוטר של בזק. זה משמעותי, כיון שיש הבדל בין חיבור של יציאת מודם לחיבור של יציאה מראוטר. אולי כדאי שתציין באיזה דגמים מדובר ויהיה יותר קל לתת לך עצה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שלראוטר של בזק יש גם כניסת RJ-45 (תקע רשת רגיל), ולכבלים אתה מחובר ללא חייגן, לדעתי לא תהיה בעיה לשלב ביניהם, ככה שהראוטר של בזק הוא רק ראוטר - מקבל IP מהDHCP של המודם של הוט, ולא עושה את החיבור בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הראוטרים של בזק היא שאין כניסת רשת עבור צד ה-WAN (הצד החיצוני) אלא רק כניסת ADSL.

אין אפשרות הגיונית לסדר את הראוטר הזה שיעבוד עם הוט.

ראוטר חדש אפשר לקנות היום בפחות ממאה ש"ח.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להיות לו לפחות פורט אחד בודד של רשת רגילה, אין אפשרות "להסב" את המכשיר לתצורת ראוטר בלבד, ושיפיץ לו את הרשת הקיימת (שבאה מהמודם של הכבלים) בצורה אלחוטית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת WIL. המודם של הוט הוא מודם בלבד (אין לו אופציה לראוטר).

הכוונה שלי הייתה שהכבל הקואקסיאלי של הוט מתחבר למודם שלהם וממנו יש יציאה לראוטר רק עם חיבור רשת כאשר במודם של בזק הכניסה היחידה היא כמו של טלפון ולא כמו של כבל רשת.

בכל אופן, אם למישהו יש בבית ראוטר ישן שהוא לא זקוק לו אני אשמח לאמץ (מוכן לתת בתמורה ראוטר חדש של בזק). חבל לי סתם לזרוק על זה כסף (המכשירים היחידים שמתחברים לראוטר זה הטלויזיה וזוג סמארטפונים בשביל הווטסאפ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכניסה של האינטרנט בראוטר של בזק היא כמו של חיבור טלפון כאשר הכניסה של השקע בקיר של התשתית של הוט היא כמו חיבור רשת של מחשב.

האם יש דבר כזה כבל שבצד אחד שלו יש חיבור כמו של רשת ובצד השני חיבור כמו של טלפון?

לא. זה דברים שונים לגמרי (זה טלפון וזה ethernet). זה כמו שתבקש לקנות לאוטו מתאם מסולר לבנזין.

עדיף שתקנה ראוטר חדש, כי אין לראוטר שלך יציאת WAN, וחיבור של מודם לשקע LAN, יהפוך את הראוטר לסוויץ'.

ז"א, חיבור קווי יעבוד, אבל אלחוטי לא, כי הפיכת נתב לסוויץ' מבטלת את הקישוריות האלחוטית (קליטה תהיה, אבל לא תהיה גישה מהרשת החוצה, הNAT מתבטל על הדרך).

גש לחנות מחשבים הקרובה לביתך, וקנה ראוטר חדש.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממזר, אני לא בטוח שאתה צודק, אני שרשרתי נתב אלחוטי מיציאת ה-LAN של נתב בבזק (במקרה זה נתב hPNA) לכניסת LAN בנתב האלחוטי. כמובן שהייתי צריך להגדיר נכון את תחום ה-IP של ה-DHCP של הנתבים ולבטל את שרת ה-DHCP בנתב האלחוטי (הכתובות ניתנו על ידי השרת בנתב ה-hPNA), הנתב האלחוטי פעל כ-AP לשביעות רצון כל המחוברים ברשת האלחוטית. את ההוראות מצאתי כאן http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

כבל מקרה - רכישת נתב ב-100 ש"ח (או קצת יותר יקר, אם דרוש תקן N) תספק את הפתרון הפשוט ביותר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial - הוא חצי צודק.

הוא טועה כי זה לא יבטל את הרשת האלחוטית, אפשר יהיה תיאורטית להשתמש בה.

הוא צודק כי זה כן מבטל את ה-NAT.

הקונפיגורציה שאולי תעבוד עם הראוטר הנ"ל+מודם הוט הוא:

1. לגרום לספק האינטרנט לתת לך חיבור בלי חייגן.

2. לבטל את ה-DHCP בנתב.

3. להתחבר לנתב, והוט מספקת את הכתובות.

כל מחשב אמור לקבל כתובת IP אמיתית באופן הזה (!) עד מקסימום של 3 מחשבים. (מגבלה של הוט/ISP)1

חסרונות:

1. אם יגיע מחשב רביעי הוא כנראה לא יוכל לגלוש. גם אם המחשב הראשון/שני/שלישי כבוי. הזמן של ה-LEASE ארוך למדי.

2. לא בטוח אם תתאפשר העברת קבצים ברשת המקומית בין המחשבים. אפשר לסדר את זה בקומבינה (הגדרת IP פרטי סטטי בנוסף ל-DHCP, דורש שיפצור ברג'יסטרי בחלונות למשל), לא בכל מערכת הפעלה (באייפון למשל כנראה שלא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וב-KSP אפשר לקנות נתב TPLINK WR-740N במחיר 95 שקלים. נתב תקן N "לייט" (מהירות 150Mbps).

אחלה נתב שבעולם (בהנחה שאתה לא חייב 300Mbps ולא מדובר בוילה רב מפלסית שאתה מתעקש לנסות לכסות ע"י משדר בודד). יש לי כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הפשוטה להפעיל את הראוטר כAP לאחד המחשבים.

תצורת ICS עלידי שימוש בחיבור USB למודם ולחבר לאחד מחיבורי הLAN את המחשב אם המודם.

חלוקת IP בצורה ידנית וסוף סיפור.

אם זכור לי נכון אפשר גם להפעיל שרת DHCP וNAT, אישית לא ניסיתי DHCP הנתב אצלי מגדיר GATEWAY של המחשב במקום כתובת עצמית.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ave - קונפיגורציה זוועתית שגם דורשת שהמחשב יהיה דלוק כדי שאפשר יהיה להשתמש ברשת האלחוטית.

במחירים של היום (פחות מ100 שקל) זה באמת מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי, ממש אבל ממש איבדתי אתכם בין כל הקללות האלה.

רשמתי סמארטפונים וטלויזיה כדוגמא שגם ראוטר מעפן מלפני 5 שנים יספק אותי. יש לי בבית רק מחשב שולחני אחד ואין כוונה להכניס מחשב נייד בקרוב (במחשב גלישה איטית מעצבן מאוד אבל בסמארטפון שכל תפקידו זה לקבל ולשלוח הודעות זה ממש לא מפריע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

redrose, יש פתרון פשוט: השקע 100 ש"ח בנתב, והבעיה תפתר בכמה דקות. המאמץ שתשקיע בהשמשת נתב בזק שוה יותר מ-100 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...