Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר להבדל בין דיזל לבנזין במצמד

Kenshin
שימו לב! השרשור הזה בן 4498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני נהג חדש לא מזמן עברתי טסט ולמורה שלי היה אוטו עם מנוע דיזל,

עכשיו לפני כמה ימים התחלתי לנהוג באוטו של אבא שלי והמנוע הוא בנזין, בדיזל היתי משחרר קצת את המצמד והאוטו היה נוסע לא נכבה, עכשיו בבנזין אני משחרר טיפונת את המצמד ואם אני לא נותן לו דלק ישר הוא מתכבה...וגם אני רגיל לעשות חצי קלאץ' באוטו דיזל בעליות כדי שהאוטו לא ידרדר למטה עכשיו אין לי דבר כזה פה חצי קלאץ'..איך אפשר להתגבר על הבעיה?או להתרגל לזה חח

תודה לעוזרים

מקווה שפתחתי גם במקום הנכון את הנושא.עם לא סליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנועי דיזל יש יותר מומנט בסל"ד אפסי ולכן קל להם יותר לצאת מהמקום בלי גז. גם במרבית רכבי הבנזין זה אפשרי, פשוט צריך להיות עדינים יותר עם שחרור המצמד. מצד שני, לא יזיק ללמוד לתת גז עדין ולצאת מהמקום בלי לגרום למנוע לקרטע, כי בסופו של דבר מדובר במיומנות חשובה לכשתגיע למצבים של יציאה מהמקום בעלייה, למשל.

אגב, לא מומלץ להישאר לאורך זמן על חצי קלאץ', סתם עומס מיותר על הרכיבים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שהסתבכתי בלעשות עליות אחרי עצירה, צריך לעזוב את הברקס וישר גז ולשחרר את המצמד באותו הזמן זה גורם לאוטו להדרדר עד שהוא זז. התרגלתי חצי קלאץ' בעליות ואז לשחרר קצת יותר וגז בדיזל..עכשיו קשה לי להתרגל פעם עושה בסדר פעם שניה חושב שאני שוב בדיזל של המורה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קשה לך עם התרגולת של עזיבת דוושת הבלם ומעבר מהיר ללחיצה על דוושת הדלק במקביל מדוושת המצמד, תוכל להשתמש בטריק קטן: הרם את בלם החניה ואז התחל בניחותא את תרגולת הזינוק בעלייה. לאחר שתרגיש שהרכב מתחיל ״לסחוב״ כתוצאה משחרור חלקי של המצמד ולחיצה על דוושת הדלק, שחרר את בלם החנייה והמשך בנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קשה לך עם התרגולת של עזיבת דוושת הבלם ומעבר מהיר ללחיצה על דוושת הדלק במקביל מדוושת המצמד, תוכל להשתמש בטריק קטן: הרם את בלם החניה ואז התחל בניחותא את תרגולת הזינוק בעלייה. לאחר שתרגיש שהרכב מתחיל ״לסחוב״ כתוצאה משחרור חלקי של המצמד ולחיצה על דוושת הדלק, שחרר את בלם החנייה והמשך בנסיעה.

כל עצירה קטנה לעשות את זה, זה יהיה פשוט סיוט!

לפותח השרשור:

גם לי קרה אותו דבר, למדתי נהיגה על דיזל, שמתחיל לנסוע בלי גז, ועכשיו קניתי רכב בנזין שדי מחייב אותי להשתמש בדוושת הגז.

במישור: אין בעיה, האוטו לא מדרדר אחורה בעת עזיבת הברקס ואין בעיה להספיק להגיע לדוושת הגז.

בעליה: אני פשוט משחרר את הקלאץ' לאט לאט עד לנקודת החיכוך, ופשוט עוצר שם (מרגיש שהאוטו רועד), ואז שעוזבים את הברקס האוטו לא מדרדר אחורה, או לפחות מדרדר אחורה הרבה יותר לאט, ואז פשוט להוסיף קצת גז ולאט לאט לשחרר את הקלאץ' באיזון עם הסל"ד.

בעליה ממש קיצונית: להרים אמברקס, להתחיל בנסיעה "רגילה", ברגע שאתה מרגיש שהאוטו מנסה לזוז קדימה אך נחסם על ידי בלם היד, פשוט להוריד את בלם היד והרכב יתחיל בנסיעה בלי דרדור לאחורה.

אני מבטיח לך שתוך זמן קצר אתה תתרגל.

ואם אתה באיזור ירושלים אני גם אשמח לעזור לך באופן אישי.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף להמלצה לשימוש בבלם היד בכל עליה בינונית ומעלה!

שיטה זו, כשנעשית נכון, פחות שוחקת את המצמד. בטח מאשר לתת לאוטו לרעוד ב"נקודה"!

ולפותח השרשור: תרגול, תרגול תרגול!

ממליץ להפרד משיטת "השארות בנקודה", עם הזמן תלמד להגיע בבת אחת עם הדוושה לנקודה ורק צריך ללמוד כמה גז להוסיף. בעליות כבר המלצתי להשתמש בבלם היד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עצירה קטנה לעשות את זה, זה יהיה פשוט סיוט!

לפותח השרשור:

גם לי קרה אותו דבר, למדתי נהיגה על דיזל, שמתחיל לנסוע בלי גז, ועכשיו קניתי רכב בנזין שדי מחייב אותי להשתמש בדוושת הגז.

במישור: אין בעיה, האוטו לא מדרדר אחורה בעת עזיבת הברקס ואין בעיה להספיק להגיע לדוושת הגז.

בעליה: אני פשוט משחרר את הקלאץ' לאט לאט עד לנקודת החיכוך, ופשוט עוצר שם (מרגיש שהאוטו רועד), ואז שעוזבים את הברקס האוטו לא מדרדר אחורה, או לפחות מדרדר אחורה הרבה יותר לאט, ואז פשוט להוסיף קצת גז ולאט לאט לשחרר את הקלאץ' באיזון עם הסל"ד.

בעליה ממש קיצונית: להרים אמברקס, להתחיל בנסיעה "רגילה", ברגע שאתה מרגיש שהאוטו מנסה לזוז קדימה אך נחסם על ידי בלם היד, פשוט להוריד את בלם היד והרכב יתחיל בנסיעה בלי דרדור לאחורה.

אני מבטיח לך שתוך זמן קצר אתה תתרגל.

ואם אתה באיזור ירושלים אני גם אשמח לעזור לך באופן אישי.

הבעיה היא שאני לא מרגיש את נקודת החיכוך, בדיזל היתי מרגיש יופי,

עכשיו בבנזין שאני מרים טיפה ואני מתכוון לזה טיפה האוטו מתחיל לזוז ועם לא הספקתי לתת דלק הוא נכבה לי..ככה שאיזה מצב זה החיכוך חצי סנטימטר להרים?בעיתי לא? חשבתי לקנות אולי נעל עם סוליה דקה מאוד כדי שאני ארגיש טוב את הקלאץ' כרגע אני נוהג עם נעלי ריצה של נייק יש לי זוג אחד של נייק אייר מקס שאני בכלל לא מרגיש על מה אני לוחץ לפעמים ברקס+גז ביחד יוצא לי לא מרגיש כלום מעבר לסוליה...

יכול להיות שהבעיה בנעלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה לא בנעליים, הבעיה בכך שבכל רכב נקודת חיבור מצמד נמצאת בגובה שונה, ויש מכוניות עם מצמד נקודתי יותר או פחות. זה לא ממש משנה אם מדובר בבנזין או דיזל.

אתה תתרגל לאחר כמה ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני לא מרגיש את נקודת החיכוך, בדיזל היתי מרגיש יופי,

יש לי זוג אחד של נייק אייר מקס שאני בכלל לא מרגיש על מה אני לוחץ לפעמים ברקס+גז ביחד יוצא לי...

אוי ואבוי... צריך להרגיש על מה לוחצים...

הפתרון לזה הוא לא להתבייש, ללכת דווקא למקום עם עליה, בלי רכבים מסביב כדי לא להפריע להם ולתרגל שם שוב ושוב.

אני גם למדתי על דיזל ידני, וכשעברתי לבנזין ידני, וואלה איזה ביזיונות היו לי... נכבה לי 3 פעמים רצוף ביציאה מהחניה. (עליה)

אבל מה, מתרגלים.

אם תטפל קבוע אצל אותו מוסכניק, יגיע השלב שהוא יפסיק לעבוד עליך וסתם יהיה יקרן...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואבוי... צריך להרגיש על מה לוחצים...

הפתרון לזה הוא לא להתבייש, ללכת דווקא למקום עם עליה, בלי רכבים מסביב כדי לא להפריע להם ולתרגל שם שוב ושוב.

אני גם למדתי על דיזל ידני, וכשעברתי לבנזין ידני, וואלה איזה ביזיונות היו לי... נכבה לי 3 פעמים רצוף ביציאה מהחניה. (עליה)

אבל מה, מתרגלים.

בדיוק, אני הלכתי לחניה של הבית ספר שלי שיש שם עלייה דיי מפחידה למען האמת, כמובן בשעות שאין לימודים ופשוט נעמדתי באמצע העלייה ורק תרגלתי תרגלתי תרגלתי, לפעמים לחצתי יותר מידיי גז והאוטו פרפר, אבל זה קורה, זה חלק מהלימוד.

ציינת למעלה "שאני מרים טיפה ואני מתכוון לזה טיפה האוטו מתחיל לזוז ועם לא הספקתי לתת דלק הוא נכבה לי"

זה אומר שהרמת את הקלאץ' יותר מידיי, ככה שיש יותר מידיי חיכוך.

הרכב לא אמור לזוז לא לאחורה ולא לקדימה (אוקיי אולי קצת לאחורה) ואז אתה בסה"כ צריך לתת קצת גז, לעלות את הטורים (אצלי בהתחלה העלתי את הטורים ל1.5K ורק אז לאט לאט עזבתי את הקלאץ', כמובן שעם הזמן למדתי עם איך להתחיל נסיעה עם טורים נמוכים יותר, אבל זה היה לי בתור הבסיס.)

ד"א, על איזה רכב מדובר?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתי הולך לתרגל בכיף אבל אני עדיין עם מלווה לעוד חודשיים+ והבעיה שאבא שלי הוא המלווה היחיד שיש לי עובד מהבוקר עד אחרי הצהריים ואני עובד מהצהריים עד הלילה, ככה שהיום היחיד שאני באמת יכול לתרגל זה שבת.

והאוטו הוא יונדאי אטוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני אוסיף רק עוד משהו קטן:

אני (עזוב את מה שבחתימה,עד ממש לא מזמן) נוהג כבר 22 שנה ברכבים ידניים.

ובכ"ז, כשאני נניח ,בחו"ל, על רכב שכור, או על רכב של חבר/עבודה, לוקח גם לי כמה דקות להתרגל לנקודת ה"טאץ'" של המצמד ברכב החדש. זה משתנה מרכב לרכב ודי מבאס בהתחלה (כשאתה מנסה לצאת מהחניון של סיקסט במינכן עם טוראן דנדשה ועמוסה בחבר'ה שצוחקים עליך, והיא נכבית לך ארבע פעמים לפני שיצאת מהחניון:oops: ).

תתרגל כמה שאתה יכול. זה יהפוך לפשוט כמו הליכה מהר מאד, אל תדאג.

ובסוף, תעלה על משפחטומטית (כמוני) ותשכח מכל הצרות האלה.

וגם אני הייתי משתמש הרבה בטריק של בלם היד בלי להתבייש. (במיוחד כשלא בא לך לדרדר טוראן עמוסה על המרצדס הנוצצת שמאחוריך:lol: )

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...