Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

3 שנים עם 147, סיכום ביניים

alfa_draco
שימו לב! השרשור הזה בן 7214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במלאת 3 שנים לחיינו המשותפים, הגיע העת לסיכום ביניים. מה היה לנו? דברים טובים, רעים, הפתעות ואכזבות... הכל (כמעט) כאן:

נסתכל קודם כל בקנקן, אחר כך במה שבתוכו. מבחוץ, המכונית הזו יפה בעיני היום ממש כמו בפעם הראשונה שראיתי אותה. עכשיו גם כבר אפשר לראות כי היא לא סתם התיצבה מחוץ למחנה אלא הובילה אותו, וכיום להגיד על מכונית חדשה שהיא "מזכירה את 147" זו מחמאה שמעצבים רבים שואפים לה. התחילה בזה מאזדה 3, ולאחרונה ראינו את זה עם ב.מ.וו סדרה 1. בקיצור, לא סתם אימפקט חד-פעמי, אלא קלסיקה מודרנית אמיתית.

מבפנים, אותו כנ"ל. מכונית שמרגישה בבית מיד כשמתיישבים בה, וגם לאחר 3 שנים היא עדיין נעימה ולא נמאסת. כיף לחזור ולהתיישב בה בסוף יום עבודה ארוך. החומרים, ככל שניתן לראות בעין, החזיקו מעמד מצויין – כל חלקי הפנים יושבים חזק במקומם ועדיין משדרים את אותה תחושת איכות כפי שהיו כשיצאו מהניילונים. הכסא תומך ועוטף את הנהג, ההגה נופל לידיים כמו שצריך, הדשבורד – מלא חיים אבל לא מסנוור. אין טענות.

איפה בכל זאת יש טענות? ובכן, המכונית בהחלט לא שקטה היום כפי שהיתה בתחילה. רעשים כלליים מכיוון המתלים באים והולכים לפי מצב הדרך, מזג האויר או מצב הרוח. זה לא נורא, ובדרך כלל נעלם אחרי כמה דקות נסיעה, אבל זה בהחלט מעצבן. נורות אור הדרך, היו מתחלפות בתדירות בלתי סבירה בשנתיים הראשונות, משהו כמו 5-6 החלפות. ככל הנראה בהחלפה האחרונה שמו נורה מסוג אחר ועכשיו טפו-טפו, הכל בסדר כבר שנה. מנגנון הפתיחה של הגג-שמש איננו מושלם, אם מסובבים מהר מדי הוא "מפספס" מצב. פעם אחת המנגנון נתקע לגמרי ולא ניתן היה לסגור את הגג, מה שהצריך הגעה למוסך. כמו כן, חלק מהתצוגות הדיגיטליות (רדיו וכו') הופכות בלתי קריאות לחלוטין באור יום, מה שבהחלט מפריע.

חויית השרות במוסך המרכזי של סמל"ת היתה בהחלט יותר טובה ממה שרבים מתארים. בסה"כ הייתי שם לטיפולי 20 ו-40 אלף (מחיר סביר בהחלט. ב-60, כנראה, המצלצלים יתחילו להשפך...), החלפת נורות (לפעמים רצו כסף, פעמיים החליפו בחינם, בסה"כ אין טענות), ותיקון מנגנון הגג (טיפול מהיר ובמסגרת אחריות). הטיפול ברעשים לעומת זאת לא היה משביע רצון, החליפו כמה חלקים, המצב השתפר במעט אבל לא לגמרי.

ונעבור לנהיגה...

נתוני הבסיס הם קצת בינוניים, לפחות על הנייר – מנוע 1.6, 105 כ"ס שצריכים להניע קרוב ל-1,300 ק"ג לא מבטיחים ביצועים ספורטיביים. המציאות בהחלט טובה יותר מהנייר. למנוע ה-TS לוקח קצת זמן להפתח, אבל כשהוא מגיע לשיא כוחו הוא לא מאכזב. בזינוק התחושה אכן קצת עצלה, אבל מעל 2,000 סל"ד הוא תופס פיקוד, ומשם עד לשיא ההספק הוא מושך בכיף ובאורך רוח, ותמיד מצליח לספק קצת יותר כוח ממה שאפשר לצפות.

אורכם של ההילוכים הגבוהים, והגמישות של המנוע ברוב טווח הסל"ד, מאפשרים כמעט תמיד עקיפות מהירות ובטוחות. לעומת זאת, החולשה בסל"ד נמוך יכולה בהחלט להקשות על יציאה מהירה מעיקולים חדים, מה שאומר – במהירות איטית, בחירה נכונה של הילוך בכניסה לסיבוב היא קריטית. זה יכול להיות קצת לא נעים, לנסוע במכונית כזו שהיא באמת מטוס קטן בעיקולים המהירים, ואז לגלות שביציאה מאיזה היירפין בעליה האוטו פשוט לא סוחב... בקיצור – מדובר בשילוב של 80% מטוס ו- 20% עגלה.

בגדול, כמכונת נהיגה האוטו בהחלט איכותי ומהנה, אם כי לא מספיק "הדוק" לנהיגה באמת ספורטיבית. לצד השלילה, הוא אכן רך יחסית למכונית בעלת יומרות ספורטיביות, ויוצא מהר יחסית לתת-היגוי. לצד החיוב, ההגה מספיק טוב ומתקשר, ותת-ההיגוי הדרגתי ונשלט, כך שבהחלט קל לזהות את הנטיה ולטפל בה. כמו כן, המכונית בהחלט שומרת על יכולת ניהוג גבוהה גם בנסיעה מהירה בכבישים משובשים יחסית, ואינה נוטה לעקוב אחרי כל סריטה בכביש כמו מכוניות ספורטיביות יותר. כמובן שלא כדאי לנסות את זה בכביש יותר מדי משובש – כידוע, נעילת בולמים קדמיים עשויה להצריך פרידה מכאיבה מהקרטר.

המכונית מאוד סובלנית לטעויות, וגם בבלימה חזקה בהחלט בסיבוב קשה לגרום לה להיגוי יתר. חובבי הנהיגה הקיצונית ירצו בוודאי לטפל בעניין זה בהקדם, ויש היום מספיק אופציות וקיטים מותאמים ל-147 שיאפשרו להקשיח אותה. עוד דבר שכדאי לשפר – הבלמים. הם די טובים באופן כללי, מאפשרים שליטה מצוינת בעוצמת הבלימה ובסופו של דבר גם נותנים כוח בלימה טוב, גם ה-ABS מצויין, אבל בנהיגה רצופת בלימות חזקות הם דועכים מהר מדי. שדרוג הדיסקים הקדמיים וצנרת הבלמים בהחלט מומלץ.

סיכום:

מכונית מהנה, אפילו מאוד מהנה, אבל לא די הדוקה לחוייה ספורטיבית אמיתית. יפה, איכותית, אם כי יש עדיין מקום לשיפורים. למרות הכל, פשרה מצויינת – קומפקטית נוחה ומפנקת, עם יכולות נהיגה מעל הממוצע, עם אופי ויופי שקשה למצוא במכוניות אחרות. לפני 3 שנים, ב-100,000 ש"ח זו היתה מציאה מדהימה. ב- 120-130,000 היא יכולה גם היום להיות מאוד אטרקטיבית. ב- 150,000 ש"ח בלי ספק צריכה להיות התאמה מאוד גבוהה לדרישות מאוד ספציפיות של נהג כדי שהיא תהווה אופציה ראויה לקניה.

מה הלאה? הגיע הזמן להחליף אוטו. אילו הייתי צעיר בכמה שנים, הייתי בטח הולך עכשיו לעשות סיבוב מבחן על קליאו ספורט או מיאטה. היום לא בא לי עליהן. אני אמתין ככל הנראה לנסיעת מבחן על ב.מ.וו. 1, ואולי גם אעשה סיבוב על מיני קופר, אבל ה-147 2 ליטר היא עדיין ולמרות הכל המועמדת העיקרית להיות הרכב הבא.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי בהמשך המכונית הזאת תהיה בעלת מחיר מתאים ובכך היא תהיה מושלמת לשיפורים כל מה שאמרת אין ממש בעיה לשפר:

בלמים, אחיזה, מנוע.

אבל דברים שיש לה אי אפשר להפוך אף מכונית אחרת לכמוה.

פשוט מכונית עם פוטנצייאל.

מאור.

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לשמוע שאיכות היצור וההרכבה של אלפא רומאו השתפרה מאד מאז ימי ה-33 העליזים. 8)

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שבסך הכל אתה מרוצה ממנה. שזה נחמד. אבל אני לא רואה את עצמי קונה רכב עם טאסות ב-150K!!

8)

אז תקנה רכב עם מגנזיום ב- 152K :p

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי בהמשך המכונית הזאת תהיה בעלת מחיר מתאים ובכך היא תהיה מושלמת לשיפורים כל מה שאמרת אין ממש בעיה לשפר:

בלמים, אחיזה, מנוע.

אבל דברים שיש לה אי אפשר להפוך אף מכונית אחרת לכמוה.

פשוט מכונית עם פוטנצייאל.

מאור.

ומה יש לה, בעצם? מראה לא רע בכלל, וגם זה לא בגרסאות החמש דלתות.

ואם כבר במכוניות פוזה עסקינן (כי עם כל הכבוד, האלפא הזו - לרוכש האובייקטיבי, לא האלפיסט - היא לא יותר מעוד מכונית פוזה), הA3 החדשה נראית נהדר.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן כשבאנו לרכוש רכב חדש ה-147 הייתה מועמדת...בסופו של דבר זאת כבר לא אותה אלפא שאבא שלי זוכר...קנינו מאזדה 3

התבאסתי מההמוניות הפוטנציאלית שלה (היינו מהראשונים לקנות אותה, אחרי נסיעת מבחן כמובן) אבל זה רכב חביב+ ובהחלט מתאים לאבא שלי בגילו המתקדם (יחסית). (חוץ מזה שהיא 5 דלתות ואדומה, בכל זאת קצת מיוחדת 8) )

אני כמובן הייתי מנתב את הכסף לאזורים מוטוריים הרבה יותר קיצוניים...אבל זה רק אני :wink:

והעיקר אחי שאתה שמח עם האוטו שלך, זאת אולי אלפא מזן אחר - אבל עדיין אלפא.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך האלפא שלך, אבל בן דוד שלי קם כל בוקר חצי שעה יותר מוקדם כדי להיות בטוח שהאוטו מניע לו...

יופי, מה היינו עושים בלי המידע המאוד חשוב הזה. :roll::?

ולפותח הת'רד, העיקר והעיקר (לא לפחד כלל :) ) זה שאתה נהנה ממנה, ומרגיש שעשית את הבחירה הנכונה.

פליקס.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלעד, לא יודע מה יש לבנדוד שלך... משהו בן יותר מ-3 שנים אני משער? אולי גם יותר מ-10?...

גרשון - המצחיק שכשקניתי את ה-147 אני חששתי מהמוניות. סמל"ת סיפרו לי בשמחה שהזמינו כבר איזה 200, בטח חשבו שזה עושה עלי רושם - בפועל זה כמעט גרם לי לוותר... בדיעבד הסתבר שעמישראל הגאונים לא קלטו את ההזדמנות ולא קנו, לדעתי עד היום לא מכרו 200. יכול מאוד להיות גם שאם אז כשהמכונית עלתה 100K היו קונים יותר, אז היום היא לא היתה עולה כל כך הרבה. המכירות הנמוכות מנעו מאלפא רומאו לתת לסמל"ת מחירים טובים.

מבחינתי כמובן ההשקעה השתלמה - זהו מקרה יוצא דופן בהיסטוריה, המחירון שלה היום הוא כמו המחיר שלה כחדשה לפני 3 שנים :D יצחק לוי אכל אותה...

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...