Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבאתם רכב מחו"ל בשנים האחרונות? שילמתם מכס? אולי מגיע לכם החזר!

lior_baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 4252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מהסייג...

באם ייבאתם מכונית אשר ארץ הייצור שלה היא ארה"ב וייבאתם אותה מארה"ב, בשל הסכמי הסחר ישראל-ארה"ב היבואן (בייבוא אישי) לא אמור לשלם מכס אלא רק מיסים "מקומיים" כגון מס קניה ומע"מ.

למיטב ידיעתי רבים (ואני ביניהם) שילמו מכס (גם אם אחוז נמוך לעומת יתר המיסים) על רכב אמריקאי שיובא מארה"ב ובשל כך נגבה תשלום לא מוצדק!

לאחר ביקור לאחרונה במכס אשדוד ובירור העניין, הובהר כי באם נגבה מכס (כאמור, רכב אמריקאי שיובא מארה"ב) מגיע החזר מלא על המכס!

שלחתי פניה בפקס למכס אשדוד ובה ציינתי את סוג הרכב שיובא, ארץ הייצור והייבוא ומספר רשומון (וכמובן, פרטי התקשרות) ובה ציינתי כי בשל הסכמי הסחר ישראל-ארה"ב המכס שנגבה ממני לא אמור היה להגבות ולכן אני מבקש החזר מלא של המכס. תוך זמן קצר חזרו אליי וביקשו לצרף המחאה מבוטלת (פרטי חשבון בנק) וצילום ת"ז.

תוך 3 שבועות (היום) קיבלתי החזר מלא של המכס ששילמתי בהעברה ישירות לחשבון הבנק שלי, כולל הצמדה!

פרטי בית המכס אשדוד, למעוניינים: http://ozar.mof.gov.il/taxes/cities/asd.asp

בהצלחה! 8)

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באתר של האוצר יש ציון בולט של הנושא.

"הטעות" נובעת ממילוי לא נכון של הטפסים למכס על ידי המייבא או עמיל המכס שלו ולכן הגולם שמחשב את המיסים לא יודע כי מגיע לכם הפטור מהמכס

והפטור חל גם על ארצות השוק המשותף רכב גרמני מגרמניה למשל.

מסי היבוא החלים על הרכב הם: מכס, מס-קניה, מע"מ.

1) שיעורי המסים על רכב

• א) מדינת ישראל חתמה על הסכמי סחר חופשי עם מדינות/קבוצת מדינות שונות.
    ביבוא רכב ממדינות שיש להן הסכם סחר עם מדינת ישראל יחולו מסי היבוא בשיעורים המפורטים בטור ב' בטבלה שלהלן, ובלבד שמתקיימים התנאים המפורטים בהסכמי הסחר, שהעיקריים בהם הינם:
    (1) הרכב יוצר באחת מהמדינות המפורטות בהסכם.
    (2) הרכב יובא במישרין ממדינת הייצור או ממדינה אחרת שהיא צד לאותו הסכם סחר.
    ביבוא רכב חדש ממדינות הקהילה/ממדינות אפט"א - יציג היבואן תעודת תנועה (EUR1).
    ביבוא רכב חדש מארה"ב/מקנדה - יציג היבואן תעודת מקור (CERTIFICATE OF ORIGIN) .
  • ב) לגבי כל רכב אחר (שלא פורט לעיל) המיובא לישראל - יחולו מסי היבוא כמפורט בזה בטור ג'.
    סוג הרכב טור ב' טור ג' רכב נוסעים/אופנוע/רכב שטח כ- 113%כ- 128%רכב אספנות כ- 100%כ- 115%רכב היברידי מדרגת זיהום האוויר 2-1 בלבדכ-51%כ-62%

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שנחתמו חוקי הסחר.... כמה שנים טובות אחורה, שווה בדיקה מקיפה...

בכל מקרה, לא מדובר בטעות מילוי טופס, יש לי העתקים של הטפסים שלי והם היו האסמכתא שלי לכך שהצהרתי מראש על כך שמדובר ברכב שארץ ייצורו ארה"ב וארץ מקור הטובין הינה ארה"ב...

האם מדובר בהזנה תמימה של מידע למחשב ע"י פקידה שלא יודעת מה היא עושה? יכול להיות. מה שבטוח שהיא כבר לא שם. לאחרונה החליפו את מי שעבדה שם מזה שנים רבות וזו החדשה יעילה ובעיקר, מחפשת איך לעזור למי שמשלם(!) והיא זו שסייעה לי בתהליך ואף לקחה אותי במזדרונות לאנשי הקשר בנושא.

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמור להוריד את העלויות בענק.

מעמ =16%

כמה זה המס קניה?

חשוב להיות בשמחה!!!:-D:lol:

אך אין להיות עצוב- אם לא מצליחים.

יש הרבה אנשים בעולם- אבל, בני אדם הרבה פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייבאתם רכב מחו"ל בשנים האחרונות?

ליאור, 100% מהאנשים שמייבאים רכב - מייבאים אותו מחו"ל. :-D

וחן חן על הPOST המועיל.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שקראתי את ההודעה, לבי התמלא שמחה ואושר, ורצתי כבר להכין מקום בכיס, ולהסתכל באיביי על עוד אופנוע שניתן לייבא ארצה...

אך לצערי הרב, המקום בכיס יישאר ריק (לפחות הוא לא ייתמלא מהמכס), ועל רכישה חדשה באיביי, אין מה לדבר...

האופנוע הראשון (הונדה גולדווינג מודל 1980), יובא מארה"ב, ועליו שולם מכס בסך 455 ש"ח, כאשר רוב הכסף שיצא מהכיס, הלך למס קניה ומעמ.

הבעיה היא שהגולדווינג בשנת 1980, יוצר עדיין ביפן...

האופנוע השני (הונדה גולדווינג מודל 1981), כבר יוצר בארה"ב, אך בטופס הרשמי של המכס, לא מופיע שום סעיף תשלום של מכס, אלא מס קניה ומעמ (מספר אלפי שקלים לא קטן)...

מסתבר שלפחות אצלי, על פניו הם לא טעו, וכנראה שלא אזכה לקבל כסף חזרה - ולו מן הסיבה הפשוטה שלמיטב הבנתי לא מגיע לי, ותקנו אותי אם אני טועה....

בכל אופן, תודה רבה לליאור אשר הפנה את תשומת לבי לעניין זה.

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור תודה,

דבר ראשון רצתי לתיק של היבוא , ולהפתעתי גיליתי שאכן גבו ממני מכס מיותר.

אולם ברשותך שאלה קטנה , בקישור שנתת יש למעלה מספר פקס (שכמובן מנותק)

מתחת רשומים מספר רב של גורמים , למי עלי לפנות ?

כמו כן ידוע שאת המע"מ הם מחשבים גם על סכום המכס. האם הם מחזירים גם את סכום המע"מ המדובר ?

ואם הכל ילך חלק , הנה הכסף לאגזוז חדש אצל איציק ...

ושוב תודה

ירון

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מספיק לכתוב ארץ ייצור וארץ ייבוא אלא יש לסמן באות מסויימת ליד סעיף המכס כדי שהמקלידה / גולם ידע שיש פטור ולחשב נכון.

למי שנעשתה טעות ההחזר צריך לכלול את סכום המכס +מס הקניה עליו + המע"מ עליו.

לא מן הנמנע כי החזר כזה צריך לחול גם על יבוא חלקי חילוף לרכב.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מן הנמנע כי החזר כזה צריך לחול גם על יבוא חלקי חילוף לרכב.

איך מבררים?

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה , לגבי רכב קל לוודא היכן נוצר הרכב , מספיק להסתכל ב VIN ואפשר לדעת

לגבי חלקי חילוף צריך תעודת מקור לחלק , ואותה צריך לצרף למסמכים (הרבה חלקים מיוצרים במקומות שונים בעולם )

לדעתי לא שווה את הטרחה מה גם שעלות הנפקת תעודה כזאת היא בד"כ לא זולה וצריכה להגיע מהמשווק (יצרן)

וצריך אותה עבור כל חלק .

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מבררים?

זה בדיוק העניין, שאני פעם הערתי לפקידה במכס כשבאתי לשחרר מוצר, שיש הסכמי סחר ולמה היא מחייבת אותי ביותר ממה שרשום לפי ההסכמים.

היא הפליצה לי איזה תירוץ מטומטם והתחילה להתנפח, אז לא היה לי אפילו כוח להתווכח, לקחתי את החבילה שלי ומצאתי את הדרך שלי להכניס להם בחזרה.

Jeep CJ7 Laredo 1982

Suzuki GSXR750 1987

Yamaha Vmax1200 1986

Harley Davidson Sportster XLH 1200 1989

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...