Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לחצי שנה - מה הדרך הכי כלכלית?

rzs
שימו לב! השרשור הזה בן 4503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(שאלה לחבר)

ההגיון אומר שאם השכרה לחצי שנה תעלה הכי זול 2200*6 שזה 13,200, אז עדיף כבר לקנות רכב ולמכור אותו כי ירידת הערך בחצי שנה אפילו בשוק קשה ועל אף עליית היד, תהיה הרבה פחות מזה.

אני צודק?

איך ואיפה הכי כדאי לעשות דבר כזה? אני מאמין שרכישה בשוק הפתוח ואז מכירה בשוק הפתוח תהיה הרבה יותר קשה מאשר במגרש לדוגמא, מה גם שהחבר טס לחו"ל עוד חצי שנה ובשוק פתוח אתה לא יכול להחליט מתי הרכב נמכר.

יש מצב שאחת מחברות הליסינג תסגור חוזה של למכור רכב במחיר X ואז לקנות בחזרה במחיר של X-Y?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צודק?

לא, אתה טועה!

מבחינה כלכלית, בוודאי שעדיף לשכור רכב ל-6 חודשים על פני רכישת רכב. ברכישה, אתה מוציא על; בדיקה, העברת בעלות, יישור קו, ביטוחים, רישוי וירידת ערך.

בנוסף לכך, אל תקל ראש בזמן (=כסף!) שיורד לטימיון בכל ההליך של קניה + מכירה של רכב. מעבר לזה, אנשים לא אוהבים לרכוש רכב ממי שמוכרו לאחר חצי שנה, ולא יעזרו כל ההסברים שמראש קנית למס' חודשים. זה ישר מעלה חשד.

בקיצור, שלח את חברך להשוות מחירי השכרה.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם תהיה תקלה? אתה קונה רכב יחסית יחסית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה! האם:

"בדיקה, העברת בעלות, יישור קו, ביטוחים, רישוי וירידת ערך."

משתווים בכלל ל13,000 ש"ח?

בוא נעשה חישוב גס:

בדיקה - 500 ש"ח

העברת בעלות - 130 ש"ח או משהו כזה, לא?

יישור קו - אני מדבר על רכבים 2008 מליסינג, שכחתי לציין... לא על רכב סטודנטים, לא רלוונטי

ביטוח - 2000 ש"ח לחצי שנה במקסימום?

רישוי - אין לי מושג

ירידת ערך - תלוי ברכב, אלפיים פחות ממה שהוא נמכר?

אנחנו בסביבות חצי עלות, לא?

וחוץ מזה, כמו שציינתי, לדעתי הדרך לעשות את זה היא לא בשוק הפתוח, אלא בסוכנות / מגרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק גורם לחברות הליסניג כול הזמן לצאת במבצעים והנחות,לכן אתה תצטרף להוריד,אם תרצה למכור לשוק הפרטי ואם מגרש,אז בכלל תאבד יותר מ200 שקל,למה שיתנו לך מחיר כמעט זהה על רכב שיהיה כבר יד 2,כאשר יש לא מאט יד 1.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח, אתה סתם בן אדם מן היישוב, שהולך לקנות רכב לתקופה ארוכה.

יש מאזדה 3 2008 מחברת ליסינג גדולה, עם מימון, עם אחריות לחצי שנה, עם תיקון ליקויים שהתגלו בבדיקה, עם "ראש שקט" כי אתה קונה מגוף רציני וגדול, ואתה תהיה יד שניה.

ויש מאזדה 3 אחרי ליסינג+יד, ללא אחריות, ללא מימון, וללא שום דבר.

והבעלים האחרון החזיק בה תקופה קצרה ומוכר מסיבה לא ידועה.

בכמה אתה מעריך את ההפרש?

קח בחשבון, שמכירה לפעמים יכולה לקחת שבועות או אפילו חודשים, אם לא תהיה מוכן להתפשר חזק במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כמו שכבר אמרתי (יש לי הרגשה שקוראים פה רק חלקים מההודעה), אני יודע!

"אני מאמין שרכישה בשוק הפתוח ואז מכירה בשוק הפתוח תהיה הרבה יותר קשה מאשר במגרש לדוגמא, מה גם שהחבר טס לחו"ל עוד חצי שנה ובשוק פתוח אתה לא יכול להחליט מתי הרכב נמכר."

לכן שאלתי אם מגרש או חברת ליסינג, שתמכור וגם תקנה חזרה, יכול להיות כיוון. אבל אני מבין שהברירה היחידה זה שהוא ילך לשם וישב עם סוכן על העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחידי שאתה יכול לעשות שבאמת יחסוך לך כסף, זה רכישה של רכב ישן, בסביבות 15K.

חפש לך איזה רכב שכזה, תקווה שלא יעשה יותר מדי בעיות - וכשיגיע הרגע - מכור אותו הלאה.

רוצה משהו שהוא בגדר הימור בטוח על הכסף? קנה רכב משנת 94 ומטה. מובטח לך 3500 ש"ח בפרוייקט הגריטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר עשה עיסקת ליסינג בחברה גדולה.

שילם 2000 מקדמה + 1000 ש"ח בחודש על אקסנט חדשה.

ביטוח כמובן עליו.

דמי יציאה מהעיסקה 2000 ש"ח בלבד.

גם הוא עשה את העיסקב הנ"ל משום שהוא צריך רכב לזמן קצר.

ראש שקט ו12K לחצי שנה.

אגב, בהשכרה אתה יכול להביא רכב ב2300 ש"ח לחודש.

אני מאמין שמי ששוכר לחצי שנה יכול להוציא גם ב2000.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עידן, זה בדיוק סוג המידע שחיפשתי. אבל, יש פה איזה קונפליקט לא? אם מדובר על 12K לחצי שנה, אז ההשכרה כבר הייתה יותר משתלמת ועם פחות כאבי ראש, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחידי שאתה יכול לעשות שבאמת יחסוך לך כסף, זה רכישה של רכב ישן, בסביבות 15K.

חפש לך איזה רכב שכזה, תקווה שלא יעשה יותר מדי בעיות - וכשיגיע הרגע - מכור אותו הלאה.

רוצה משהו שהוא בגדר הימור בטוח על הכסף? קנה רכב משנת 94 ומטה. מובטח לך 3500 ש"ח בפרוייקט הגריטה.

יש לחבר כסף, והוא לא מעוניין בגרוטאה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מה כבר אמרתי, שהוא עשיר שיכול לקנות פרארי? כולה אמרתי שהוא לא רוצה גרוטאה, כך שהדיון על קניה ומכירה לאחר חצי שנה צריך להתמקד בתחום של ה70,000-100,000, ולא 15,000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה ללא שום ספק, השכרת רכב היא הדרך הכלכלית ביותר. ירידת הערך החצי שנתית היא כמה אלפים טובים, לפעמים גם 10% מהמחירון, וזה עוד לפני שניסית למכור את הרכב אח"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...