Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נושא מעצבן - התעלמות מניידת משטרה או אמבולנס בנסיעת חירום

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 4461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, ושבת שלום

למי שלא יודע, אני מתנדב במשטרה. הייתי בדרכי לאירוע (חפץ חשוד, שהמודיע הוא חבלן) והייתי צריך לנסוע למחסום א-זעים (ממעלה אדומים, למי שמכיר). הכביש היה פקוק, אני עם סירנה, אמבולנס מאחורי, גם הוא עם סירנה, וכלום. אף אחד לא זז מהמקום!

אף אחד אפילו לא מנסה לזוז ולפנות מקום לתת לנו לעבור, כשיש להם מרווח ע-נ-ק יחסית במרכז הכביש, ואני הייתי בצד (קיצוני) בכביש כמעט ללא שוליים, על הנת"צ.

אני, כשאני לא מתנדב, אני שומע ורואה מאחורי ניידת/אמבולנס/כב"א אני משתדל לעוף הצידה כמה שיותר כדי לתת להם לעבור בבטחה, ולהוות להם כמה שפחות הפרעה.

תרבות הנהיגה הזו כבר מעצבנת יותר מדי. אם פעם, שהייתי ללא רישיון לא ייחסתי לזה חשיבות, היום, כמי שיש לו רישיון שלוש שנים, ומתוכן שנתיים וחצי על ההגה כמו חולה נפש (בכמות, לא בהתנהגות) זה נהיה מציק!

אלרואי.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתור אחד שהיה מוצב במחסום הזה, אם האירוע קרה בשישי בערב...אני יכול להבין למה לא פינו לך.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה מבין למה לא פינו. שומע אמבולנס/משטרה/כב"א? עוף הצידה! תן להם לעבור, ואז תהיה אגוצנטרי כלפי הנהגים האחרים. אבל לא כלפי ניסעות חירום, ועוד של כוחות הביטחון.

ולא זה לא קרה בשישי.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מכיר את הסוגיה ואף יש לי דבר להוסיף !

לפני כשבועיים מצאתי את עצמי בדרך מנחם בגין בהרצליה וראיתי אמבולנס מנסה לפלס דרכו דרך הפקק לכיוון הרצליה פיתוח.

מכיוון שהייתי בנתיב השמאלי פשוט "שברתי" את ההגה שמאלה בעדינות (מגנזיום מקורי דורש אהבה :wink:) ועליתי על שטח ההפרדה הנמוך המכוסה ברובו דשא.

אחרי שעליתי על שטח ההפרדה, הרכב שהיה מאחורי פשוט התקדם למקום שהיה בו רכבי לפני שניה וחסם את הנתיב עוד פעם, ללא כל ניסיון לפנות את הדרך.

מכיוון שהיה מדובר בפקק שלא זז, סחבק לא נתן לעניין לעבור בשקט! :evil:

יצאתי מהרכב ובאיפוק (לא מאפיין אותי בדרך כלל) ציינתי בפני אותו נהג שראוי לפנות את הדרך במיידית מכיוון שיש אמבולנס מאחוריו.

בתגובה הוא אמר לי "נו ומה אתה רוצה שאני אעשה? פקק..." :shock:

רק כאשר האמבולנס כבר ישב לחוצפן הזה על הזנב והוציא לשנינו את האוזניים עם הסירנה, הוא בחוסר רצון מוחלט עלה על שטח ההפרדה ופינה את הנתיב.

בקיצור אין מה לומר, יש אנשים ז*ל במדינה שלנו כמו בכל מדינה.

נ.ב. יש לך מערכת כריזה בניידת לא ? ממה שידוע לי היא מלחיצה ברמות כשצועקים בה...:twisted:

תנסה את זה פעם הבאה :-D

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שלא מפנים לניידת זה רגיל, אני אוהב את אלה שמגדילים לעשות וממש מוציאים את הטלפון, מצלמים אותך, ובזכותם אתה והפך לסלבריטי בפייסבוק.

papikian, ניידת שאין לה אפשרות להפעיל אמצעים לא מורשית לנסוע באדומים, לידיעה.

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

papikian, ניידת שאין לה אפשרות להפעיל אמצעים לא מורשית לנסוע באדומים, לידיעה.

העניין בהחלט מובן, אבל אך זה קשור לסוגייה הספציפית בשרשור?

תוכל לפרט בבקשה. :?:

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא תרבותית, אבל יש לה גם היבט פרקטי והוא שהרבה נהגים פשוט לא משאירים לעצמם לאן ללכת במצב שבו מגיע רכב חירום (וכן בעוד מצבים) ולכן בכל עצירה יש לשמור מרחק שיאפשר לראות כמה מטרים של כביש בינינו לבין הגלגלים האחוריים של הרכב ממול. רק כך אפשר במקרה הצורך לזוז הצדה או לטפס על איי תנועה\מדרכות ולפנות את הדרך בזריזות או לשחרר כמה מטרים נחוצים לרכב חירום או בכלל.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מכיר את הסוגיה ואף יש לי דבר להוסיף !

לפני כשבועיים מצאתי את עצמי בדרך מנחם בגין בהרצליה וראיתי אמבולנס מנסה לפלס דרכו דרך הפקק לכיוון הרצליה פיתוח.

מכיוון שהייתי בנתיב השמאלי פשוט "שברתי" את ההגה שמאלה בעדינות (מגנזיום מקורי דורש אהבה :wink:) ועליתי על שטח ההפרדה הנמוך המכוסה ברובו דשא.

אחרי שעליתי על שטח ההפרדה, הרכב שהיה מאחורי פשוט התקדם למקום שהיה בו רכבי לפני שניה וחסם את הנתיב עוד פעם, ללא כל ניסיון לפנות את הדרך.

מכיוון שהיה מדובר בפקק שלא זז, סחבק לא נתן לעניין לעבור בשקט! :evil:

יצאתי מהרכב ובאיפוק (לא מאפיין אותי בדרך כלל) ציינתי בפני אותו נהג שראוי לפנות את הדרך במיידית מכיוון שיש אמבולנס מאחוריו.

בתגובה הוא אמר לי "נו ומה אתה רוצה שאני אעשה? פקק..." :shock:

רק כאשר האמבולנס כבר ישב לחוצפן הזה על הזנב והוציא לשנינו את האוזניים עם הסירנה, הוא בחוסר רצון מוחלט עלה על שטח ההפרדה ופינה את הנתיב.

בקיצור אין מה לומר, יש אנשים ז*ל במדינה שלנו כמו בכל מדינה.

נ.ב. יש לך מערכת כריזה בניידת לא ? ממה שידוע לי היא מלחיצה ברמות כשצועקים בה...:twisted:

תנסה את זה פעם הבאה :-D

עוד יותצר מלחיץ זה שכשאתה לוחץ על הכפתור של המע"ד כדי לכרוז, הלב של כולם קופץ מהריוורב (REVERB) הקולני שיוצא לך מהכריזה.

\זה לא עוזר. גם כשאני צורח לתוך המע"ד שיפנו את הדרך, ולא יקבלו דו"ח, אף אחד לא מזיז את רגלו העופרתית מדוושת הברקס לכיוון הגז ואפילו לא מנסה להזיז את הרכב. נו, אולי הגענו למצב שכולם הופכים ליציקות עופרת כשמדובר ברכבי חירום. אני שם לב שיש יותר ויותר מקרים כאלה.

אגב - אם אתם שואלים את עצמכם, אז כן - שוטר חייב לקבל אישור להפעיל את הסירנה. גם את הצופר המציק הזה - גם עליו הוא חייב לקבל אישור (לפי נוהל הפעלת אמצעים - כריזה).

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי שצריך לקבל אישור להפעיל אמצעים .

הייתי בטוח שהעניין נתון לשיקול דעתו של השוטר הבכיר בניידת, או משיהו בסגנון.

בכל מקרה, לדעתי התחושות שלך מוצדקות לחלוטין, נהגי ישראל (לא כולם כמובן) קצת איבדו את הצפון בשנים האחרונות.

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין בהחלט מובן, אבל אך זה קשור לסוגייה הספציפית בשרשור?

תוכל לפרט בבקשה. :?:

שאלת אם יש כריזה, ואמצעים זה כריזה, סירנות, צופר... זה אותו מכשיר.

והפעלת אמצעים זה רק באירועים חריגים וכל ניידת שהפעילה רשומה ע"י מרכז השליטה, (והכונה היא גם לנסיעה באדומים תוך הפעלת אמצעים מינימליים לשם הגעה שקטה)

מצד שני, יש אירועים שבהם לא ניתן להפעיל אמצעים אבל צריך להתקדם במהירות. - זה לכל אלה שכתבו שראו ניידת "נוסעת בפראות ומזגזגת בין הנתיבים בלי סירנה".

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סנודף לכל נאמור, גם אם אתם רואים ניידת/אמבולנס/כב"א/צבא/רכב אבטחה שמהבהבים לכם עם האורות הגבוהים, ולא עם הסירנה או צופר - תגדילו להבין ותפנו את הנתיב.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה לא רק בנהגים, היא גם בחוק.

לפעמים נהגים מפחדים; שעשיתי ממזמן קורס לרענון נהיגה אחרי 5 שנות רשיון, כשהוא הסביר על האיסור לעבור פס לבן כשמגיעים לתמרור עצור לפני שעוצרים, נשאלה השאלה מה לגבי פס לבן ברמזור והתשובה הייתה זהה.

אז כשנשאלה השאלה מה קורה כשרכב חירום/בטחון מאחורה והרמזור אדום, האדון אמר שהם לא מעל החוק והם יודעים שזה שלפניהם לא יכול לעבור פס עצירה ברמזור אדום ואפשר לקבל על זה קנס.

עכשיו אני לא יודע אם הוא סתם חיי בסרט או שבחוק היבש זה באמת ככה(מן הסתם במצב כזה אני בכלל לא חושב ואני מפנה את הדרך אוטומטית), אבל אם זה מה שמלמדים, אולי יש כאלה שלוקחים את העניין קצת רחוק מידי.

2017 Citroen C3 Shine

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד יותצר מלחיץ זה שכשאתה לוחץ על הכפתור של המע"ד כדי לכרוז, הלב של כולם קופץ מהריוורב (REVERB) הקולני שיוצא לך מהכריזה.

\זה לא עוזר. גם כשאני צורח לתוך המע"ד שיפנו את הדרך, ולא יקבלו דו"ח, אף אחד לא מזיז את רגלו העופרתית מדוושת הברקס לכיוון הגז ואפילו לא מנסה להזיז את הרכב. נו, אולי הגענו למצב שכולם הופכים ליציקות עופרת כשמדובר ברכבי חירום. אני שם לב שיש יותר ויותר מקרים כאלה.

אגב - אם אתם שואלים את עצמכם, אז כן - שוטר חייב לקבל אישור להפעיל את הסירנה. גם את הצופר המציק הזה - גם עליו הוא חייב לקבל אישור (לפי נוהל הפעלת אמצעים - כריזה).

לקבל אישור שמפעיל סרנה? למיטב ידיעתי (כמשגר שהיה ) הם רק היו מודיעים בקשר על אדומים + מבצעית וזהו...

וכן זה נהיה מציק שהנהגים לא מזיזים את עצמם הצידה.

ההגה הוא עגול!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סנודף לכל נאמור, גם אם אתם רואים ניידת/אמבולנס/כב"א/צבא/רכב אבטחה שמהבהבים לכם עם האורות הגבוהים, ולא עם הסירנה או צופר - תגדילו להבין ותפנו את הנתיב.

מילים כדורבנות!

אני מתנדב גם כן, איזור המשלוש הדרומי.

קיבלנו אירוע, אזרח ראה מהחלון שפורצים לבית של השכן שלו.

לא יכולנו להפעיל סירנה או כל אמצעי וקלי אחר (מחשש שישמעו אותנו ויברחו) ולכן נאלצנו להשתמש באורות.

לא אשקר אם אגיד שהיו כמה כאלה שממש הקטינו ראש וחבל!

הגענו ממש שניה אחרי שהם הצליחו לברוח, ואז התחיל נסיון לאתר אותם (לשווא!).

אילו הנבלות שהיו מקדימה היו מגדילים ראש וזזים קצת אולי האירוע היה נגמר כשהפורצים בידינו.

לתשומת לבכם.

סיאט מי - בציר 2014

----------------

הבלוג שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...