Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עברית ביצה קשה - או - בואו נעשה לכולנו את החיים הרבה יותר קלים!

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 6388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמות השגיאות בהודעות שכולנו מעלים היא אסטרונומית. בכדי לשפר במקצת את המצב, ובלי שום כוונה להעליב אף אחד מסויים, הכנו שיעור קצרצר בעברית. ישנן טעויות רבות מסוגים שונים ומגוונים, נתייחס ברשותכם לבסיסיות שבהן:

"אם" היא מילת התנייה. למשל: אם נכתוב נכון, לא ידרשו המנהלים לתקן.

"עם" לעומת זאת, היא מלת הוספה: הודעה עם שגיאות יש לתקן.

במילים הללו יש רק שתי אותיות, לא קשה לזכור.

אותו כנ"ל לגבי "אל" ו"על" - שתי מילים דומות עם משמעות שונה.

כך למשל נשתמש ב"אל" כשאנחנו רוצים למנוע משהו. הנה דוגמא: אל תלך לסבתא, יש זאב (עם 206GTI) בדרך.

במילה "על" נשתמש בין היתר כשאנחנו רוצים ליצור היררכיה (של גובה). דוגמא: הוא ישב על הכנף של הפונטו והיא התעקמה.

לכל המילים הללו - אם, עם, אל ועל יש עוד שפע של משמעויות ודרכי השימוש בהן מגוונות. שימוש נכון בהן יקל משמעותית על קריאת הודעותיכם.

הלאה. גוף ראשון יחיד, פעולה בעתיד - נכתבת תמיד עם א', לא עם י' שמתאימה לרבים או לגוף שלישי.

למשל: אני אעשה קורס נהיגה מתקדמת. הוא לא יעשה ובגלל זה הוא עלול לאבד שליטה ולהתהפך.

סימני הפיסוק הם החברים הכי טובים שלנו כשאנחנו כותבים - בלעדיהם קריאת הודעה הופכת בלתי נסבלת. הנה דוגמא לשני משפטים, האחד עם והאחד בלי סימני פיסוק:

אתמול הלכתי לשחק בגינה פתאום דני בא ושאל אותי מה השעה עניתי שהשעה שמונה בערב והוא הציע שנלך לאכול ארוחת ערב שאלתי אותו אם אמא כבר הכינה ארוחת ערב הוא ענה שלא

אתמול הלכתי לשחק בגינה, פתאום דני בא ושאל אותי מה השעה. עניתי שהשעה שמונה בערב והוא הציע שנלך לאכול ארוחת ערב. שאלתי אותו אם אמא כבר הכינה ארוחת ערב, הוא ענה שלא.

רואים את ההבדל?

ולשיעור האחרון - שגיאות כתיב כלליות. כאן אני לא יכול לפרט את כל השגיאות, ואני מודה שאני חוטא בזה גם בעצמי. החוכמה היא לקרוא את מה שכתבתם ולתקן את זה באמצעות כפתור "ערוך" במידה וההודעה נשלחה כבר, או באופן רגיל אם עוד לא שלחתם.

שמירה על רמה סבירה של עברית תהפוך את השהייה בפורום לנעימה הרבה יותר, ותוריד מהמנהלים ה-ר-ב-ה עבודה.

תודה לכם על הסבלנות בקריאת ההודעה, והמשך גלישה מהנה בפורום עם או בלי שגיאות

צוות המורות

אה, ההנהלה...

*הודעה זו לא נכתבה כנגד אף משתמש ספציפי, אלא כביטוי לאווירה כללית. אין לראות בה ניסיון לפגוע באף אחד, גם אם השתרבבה אליה ציניות אופיינית.

• רעיון טוב! 2

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...
  • חודש מאוחר יותר...

אם בשגיאות עסקינן - ניסוח הבדיחה מוטעה -

איך יודעים שבלונדינית השתמשה במחשב?

רואים טיפקס על המסך

איך יודעים ששתי בלונדיניות השתמשו במחשב?

רואים כתב יד על הטיפקס

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • שבועיים מאוחר יותר ...
כמות השגיאות בהודעות שכולנו מעלים היא אסטרונומית. בכדי לשפר במקצת את המצב, ובלי שום כוונה להעליב אף אחד מסויים, הכנו שיעור קצרצר בעברית. ישנן טעויות רבות מסוגים שונים ומגוונים, נתייחס בשרותכם לבסיסיות שבהן:

"אם" היא מילת התנייה. למשל: אם נכתוב נכון, לא ידרשו המנהלים לתקן.

"עם" לעומת זאת, היא מלת הוספה: הודעה עם שגיאות יש לתקן.

במילים הללו יש רק שתי אותיות, לא קשה לזכור.

אותו כנ"ל לגבי "אל" ו"על" - שתי מילים דומות עם משמעות שונה.

כך למשל נשתמש ב"אל" כשאנחנו רוצים למנוע משהו. הנה דוגמא: אל תלך לסבתא, יש זאב (עם 206GTI) בדרך.

במילה "על" נשתמש בין היתר כשאנחנו רוצים ליצור היררכיה (של גובה). דוגמא: הוא ישב על הכנף של הפונטו והיא התעקמה.

לכל המילים הללו - אם, עם, אל ועל יש עוד שפע של משמעויות ודרכי השימוש בהן מגוונות. שימוש נכון בהן יקל משמעותית על קריאת הודעותיכם.

הלאה. גוף ראשון יחיד, פעולה בעתיד - נכתבת תמיד עם א', לא עם י' שמתאימה לרבים או לגוף שלישי.

למשל: אני אעשה קורס נהיגה מתקדמת. הוא לא יעשה ובגלל זה הוא עלול לאבד שליטה ולהתהפך.

סימני הפיסוק הם החברים הכי טובים שלנו כשאנחנו כותבים - בלעדיהם קריאת הודעה הופכת בלתי נסבלת. הנה דוגמא לשני משפטים, האחד עם והאחד בלי סימני פיסוק:

אתמול הלכתי לשחק בגינה פתאום דני בא ושאל אותי מה השעה עניתי שהשעה שמונה בערב והוא הציע שנלך לאכול ארוחת ערב שאלתי אותו אם אמא כבר הכינה ארוחת ערב הוא ענה שלא

אתמול הלכתי לשחק בגינה, פתאום דני בא ושאל אותי מה השעה. עניתי שהשעה שמונה בערב והוא הציע שנלך לאכול ארוחת ערב. שאלתי אותו אם אמא כבר הכינה ארוחת ערב, הוא ענה שלא.

רואים את ההבדל?

ולשיעור האחרון - שגיאות כתיב כלליות. כאן אני לא יכול לפרט את כל השגיאות, ואני מודה שאני חוטא בזה גם בעצמי. החוכמה היא לקרוא את מה שכתבתם ולתקן את זה באמצעות כפתור "ערוך" במידה וההודעה נשלחה כבר, או באופן רגיל אם עוד לא שלחתם.

שמירה על רמה סבירה של עברית תהפוך את השהייה בפורום לנעימה הרבה יותר, ותוריד מהמנהלים ה-ר-ב-ה עבודה.

תודה לכם על הסבלנות בקריאת ההודעה, והמשך גלישה מהנה בפורום עם או בלי שגיאות

צוות המורות

אה, ההנהלה...

*הודעה זו לא נכתבה כנגד אף משתמש ספציפי, אלא כביטוי לאווירה כללית. אין לראות בה ניסיון לפגוע באף אחד, גם אם השתרבבה אליה ציניות אופיינית.

נהדר, חבל,לא העברת את תוכן זה לכל כותרי הפורום, אה, קראתי את הכללים תודה.

נוסע רגוע, חסכוני וגם בטוח:wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

גם בהוראות צריך לעשות הגהות, לא רק של העברית אלא גם בהקלדה הפשוטה.

כתבת:

כמות השגיאות בהודעות שכולנו מעלים היא אסטרונומית. בכדי לשפר במקצת את המצב, ובלי שום כוונה להעליב אף אחד מסויים, הכנו שיעור קצרצר בעברית. ישנן טעויות רבות מסוגים שונים ומגוונים, נתייחס בשרותכם לבסיסיות שבהן:...

צריך להיות: ...ברשותכם...

(וזו אינה הטעות היחידה...)

אמנון אירמאי, לשעבר מזכיר מועדון החמש

(מהיווסדו ב-1985 עד שנת 2000)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת:

כמות השגיאות בהודעות שכולנו מעלים היא אסטרונומית. בכדי לשפר במקצת את המצב, ובלי שום כוונה להעליב אף אחד מסויים, הכנו שיעור קצרצר בעברית. ישנן טעויות רבות מסוגים שונים ומגוונים, נתייחס בשרותכם לבסיסיות שבהן:...

R u blonde or R u kidding? :roll:
12345
hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם המלצתו של ZVI.DOC לגבי פרסום בשאר כותרי הפורום

כתבת:

אמנון - האמת שאני לא שמתי לב לכך, וברור שלא זהו העיקר.

אך רק לmען הRעיון - ניתן להnליף אותיות ללx שהדבר יפגע בהבנת הנקרx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Kompy תודה רבה, הכן מילים כדורבנוט !

ברצוני לשבחכך אל ההשקעה שעשית בשביל כולנו. עם אני ידע לכתוב כמוך יפה בוודאי אני יעשה זות גם. עין שפק! באמת נימס כבר מקול אלו שלו יודעים איך לכתוב תהודעות שלהם !

בברכה,

נהג גרוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

בזמן האחרון יש בהודעות רבות סימני פיסוק בסגנון חדש ...

בסוף כל משפט יש ... במקום . אחת, או לפעמים .. שתי נקודות ..

דווקא במקומות בהם יש צורך בסימני פיסוק הם אינם ...

הפורום הוא לא צ'אט פרטי של ילדים בכיתה ב', ולא הודעת SMS. הודעות שיכתבו ללא סימני פיסוק, או עם ... ...ימחקו.

תודה רבה על המאמץ האדיר מצידכם לשמור על רמת הפורום מלהתדרדר לרמת צ'אט.

הכללים הם :

בסוף משפט .

בהפסקה בתוך משפט , (למעט בשימוש ב-ו' החיבור).

לא קשה לזכור.

גדוש ושמור.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

רז יקירי...

אני אדם אינטיליגנט עם שפה ודיקדוק ברמה גבוהה...

אני לא ילד (30) ולא צריך חינוך מחדש, את זה קיבלתי מההורים!!! (אימי מורה ללשון אז יש בסיס לדברי)...

השלוש נוקודות שלי הן חלק מצורת ההתבטאות שלי בכתב!!!

למה אתה כופה עלי אחרת?

מה מפריע לך בזה?

לא זה הוא תפקידה של הצנזורה של האתר או הנהלת האתר...

לא היה שום פגם או פסול בדרך ההתבטאות שלי אז בבקשה תפסיק עם הלינקים האלה כי הם לא מראים על רמה גבוהה אלא להיפך...

תודה

לסלי..........

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסלי , היכן ראית אי פעם , במקום שמכבד את עצמו , ושומר על רמת הדיבור בו - שלוש נקודות במקום פסיק או נקודה ?

בעיתון ? באתרי אינטרנט ? בשלטי חוצות ? לא .

שלוש הנקודות הן צורת כתיבה של ילדים בני 10 , שעדיין לא עברו בחינת בגרות בלשון , וכנראה שזו הסיבה שהם עושים זאת . אחרת - אני לא רואה סיבה שלא לכתוב ברור .

כתיבה עם סימני פיסוק , נותנת לך אפשרות לקרוא את ההודעה בצורה מסודרת ונעימה בעין , כך שאפילו אם הטקסט ארוך ומפורט - זה לא מייגע .

באמת נראה לך ש - " היי ... אני מחפש ... רכב ... אבל לא יודע איזה ... אני מתלבט ... תעזרו לי !!11! " , עדיף על - " היי , אני מחפש רכב , הינני מתלבט , אנא עזרו לי . תודה . " ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ילד (30) ולא צריך חינוך מחדש, את זה קיבלתי מההורים!!! (אימי מורה ללשון אז יש בסיס לדברי)... הסנדלר הולך יחף. זה ידוע.

השלוש נוקודות שלי הן חלק מצורת ההתבטאות שלי בכתב!!! צורת ההתבטאות שלי היא להרים רגל להשתין , ממש כמו כלבים. נכון שלא היית מקבל אותי בביתך ?

לא זה הוא תפקידה של הצנזורה של האתר או הנהלת האתר...

תשאיר להנהלת האתר להחליט מהו תפקידה ומהו לא. כשתנהל אתר משלך - תוכל לעשות בו ככל העולה על רוחך.

לא היה שום פגם או פסול בדרך ההתבטאות שלי אז בבקשה תפסיק עם הלינקים האלה כי הם לא מראים על רמה גבוהה אלא להיפך...

ושוב, אתה מוזמן לקרוא את החוקים (בעיקר את כלל מס. 1) , ולנסות לכתוב בצורה בה אנו מבקשים ,כדי שלכולנו יהיה נעים לקרוא- ולא רק לך. אחרת בבקשה תפסיק לכתוב כאן.

תודה

לסלי..........

בבקשה

שמר

..... נקודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסלי היקר.

יש אנשים שכותבים תאוטו במקום "את האוטו" כצורת התבטאות אומנותית.

יש כאלו שכותבים באותיות צבעוניות.

היה אחד שכתב עם אוTיות לוAזיוT בTוך KOל מילה, ובאמת הSביר שZה סגנון אומנותי.

הם לא כותבים פה יותר.

אנחנו אנשים טכניים.

רוצה אומנות או ביטוי עצמי - כתוב בפורום אומנות.

פה בפורום החלטנו על מכנה משותף - שנקרא עברית תיקנית.

אנחנו לא מבקשים שתכתוב כמו אבשלום קור, אבל ה .... במקום סימני פיסוק לא מקובלים פה.

אם יש לך מה להוסיף - אנא בה"פ לאחד המנהלים, ולא בשרשור הזה. הוא לא מיועד לויכוחי סרק.

תודה ולהתראות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...