Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורשה 911 קאררה 4 שנת 2004 - המלצות?

avi.nissan
שימו לב! השרשור הזה בן 4467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני עוזר לחבר שמעוניין לרכוש פורשה 911 קאררה 4 שנת 2004, 150 אלף ק"מ, גיר אוטומט טיפטרוניק,

מנוע 3.6, יד 2 מייבוא אישי.

עשינו סיבוב על האוטו, מרגיש חזק, הגיר טיפה "דפק" לעיתים רחוקות, אבל אני לא ממש בטוח כי זה רכב לא סטנדרטי

ואני לא בקיא או מבין איך הוא אמור להתנהג.

אשמח לחוות דעת ממי שמכיר את הרכב, ממה כדאי להיזהר, איזה מחלות ידועות יש לרכב, אורך חיים של הגיר, איפה כדאי לקחת רכב מסוג זה לבדיקה - מקום שמתמחה וכל מידע אחר שעשוי לעזור.

בעל הרכב מבקש עליו 180,000 ש"ח כאשר המחירון אמור להיות 250,000 ש"ח.

תודה מראש לעונים!

Me-Golf GTI MK6 Premium+Passat 1.8T, my wife-Passat 2.0, my mom-Passat 2.0, my brother-Polo 16V & my sister Polo 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב בכלליות מאוד אמין.

זה רכב סטנדרטי לחלוטין ואין שום סיבה להרגיש דפיקות בגיר או בעיות במנוע. גם בדגם הטורבו אין שום רעש וצלצולים מהגיר.

נשמע מעט חשוד עניין הגיר.

2004 זה 996 או 997? אם 996 תבדקו את נורת ה-SRS (כריות אויר) יש לפעמים צורך בהחלפת הקונקטורים שעולה מעל 5K - תבדקו תקלות רשומות במחשב, זה יראה אם זה קרה אי פעם.

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה, אני באמת שלא יודע אם זה 996 או 997 - צריך לבדוק.

אשמח לעוד מידע ותגובות, איפה כדאי לקחת רכב כזה לבדיקה?

Me-Golf GTI MK6 Premium+Passat 1.8T, my wife-Passat 2.0, my mom-Passat 2.0, my brother-Polo 16V & my sister Polo 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

996 - פנסים גדולים בצורת טיפה.

997 - פנסים עגולים.

יש גם הבדל בידיות הדלתות. כן, זאת 911 ההבדלים בין הדגמים לא מאוד משמעותיים.

לגבי בדיקה, אין לי מושג בארץ, אבל בגלל עלות החלפים, תעשה לעצמך טובה ולך למוסך הראשי בשביל לקבל הערכת מחיר לתיקונים, חבר שלך יכול לחטוף התקף לב...

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושב שיש פה מידע שאולי יועיל לך:

סטטיסטיקה מוחלטת של דיווחים רשמיים (חברות סקירת אמינות) ולא רשמיים (כל פורום שמתעסק בפורשה) , זו כבר ממש לא שמועה אלא עובדה מוחלטת וכל מי שמתעסק בפורשה יודע כל כך (ואם לא אני מצטער , הוא חי בעולם אחר) , ולא סתם פורשה התאמצו לחדש את מנוע ה-M96 שלהם (ושינו איי שם לקראת 2001 ללא הועיל את תצורת המיסבים עליהם יפורט בהמשך) , נכשלו , עברו ל-M97 (שעדיין מוגדרים משום מה בחלק מהמקומות כ-M96 עם ה-VarioCam Plus , אבל שוב היה שינוי במיסבים) , המשיכו עם המזל הרע , ורק לבסוף ב-2011 סוף סוף אין דיווחים על כשלים קטסטרופליים (אך חשוב להדגיש שמידת הדיווחים בשנים הסמוכות לכך מאוד נמוכים) .

היו הרבה שינויים במהלך השנים במנועים , והיו יותר מידי גירסאות למנועים , אז לא ממש דייקתי מתי נעשו שינויים ואילו שינויים נעשו (אני בעצמי מתקשה לעקוב לאחר חודשי קריאה) , אבל כאמור ממש רק ב-2011 לא היו דיווחים על כשלים מוחלטים במנועים , אך במהלך השנים הם צנחו ברמות קריטיות (בהתאם לשינויים שנעשו , ולכן כשבאים לרכוש מכונים צריך להתחיל שיעור ארוך בלמידת המנועים של פורשה , אבל בגדול כן הכלל של כמה יותר חדש יותר אמין , למעט ה-911 2005 , הוא כלל נכון) .

אין מקום להטלת ספק , וכמו שאומרים בתחום המודיעין "לא ניתן לבצע החלטה אינטיליגנטית מבלי להיות מיודע כראוי" , מי שנוהג בחוכמה יתחיל לבצע קריאה וחקירה לעומק של הנושאים .

כל המנועים סובלים ממספר רב של בעיות , אבל כולן מתגמדות ביחס ל-2 בעיות עיקריות :

הראשונה והפטאלית ביותר היא כשל של מיסב (IMS) הממוקם בחלקו האחורי של המנוע , ואחראי להעברת התנועה בין גל ההינע לגלי הזיזים (תוך כדי שהוא עצמו מחזיק בגל\מוט העברה) .

המיסב מסתבר לא אטום היטב (אחד התסמינים הלא מחייבים הוא חלקיקים פלסטיים של המיסב בפילטר השמן , ושמן המנוע חודר אליו , לאחר תקופת עבודה בה שמן המנוע פינה את הגריז מהמיסב , הוא כושל .

כשזה קורה , התזמון משתבש , והתוצאה היא דייט בין הבוכנות לשסתומים , ובמקרה הטוב המנוע ימוחזר להיות פחית קולה או מקרר .

הבעיה השנייה היא האטם (RMS) הראשי והאחורי של הקראנק שאפט , היא לא תהרוג את המנוע כמו הבעיה הראשונה , אבל שכיחה מכדי להתעלם ממנה , ולרוב כשרואים נזילת שמן שקשורה למיסב ה-IMS נוטים לחשוב שזו בעיית ה-RMS , מה שמסתיים באופטימיות שלך , שהאשה תחזיר אותך הביתה אחריי שתספר לה כמה עולה להחליף מנוע .

אני בעצמי בתהליכי מו"מ על 2 מכוניות פורשה שונות , ואחת מהן כבר החזקתי בעבר , כך שאני רחוק מלהיות שונא פורשה , אבל המציאות היא מה שהיא .

mx-5, audi a4, alfa 159.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח לבדיקה למוסך מרכזי או לתמיר כדורי

בר"ח גיסין בק.אריה פ"ת

הם יודעים ומתעסקים אך ורק בפורשה.

במרכז לפי מ"ס שלדה יגידו לך הכל.

לפי ניסיון.

אם תצטרך בעתיד טיפול קוסמטי,יכול לעזור.

בהצלחה,יעקב אלטר.

IMG_9273.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים חשבתי על הרעיון אבל אחרי הרבה בירורים גיליתי שמדובר ברכב שעדיף לקנות ולשמור אותו בחניה כמו שהאמריקאים עושים. האחזקה כל כך יקרה, המוסכים שוחטים במחיר, אין חלפים ואי אפשר להזמין מחו"ל כי המכס קורע את הצורה במס.

בקיצור לקנות ולהנות ממנה חונה בחניה.לא מומלץ.

אני מעדיף את האיבו מאשר את הפורשה ורק בגלל שאני חי בישראל ולא בארה"ב.

חלקים איכותיים ל- 106 ראלי ו- GTI :

http://eyalrallye.ucoz.com/photo/hlkims_lmkairha/3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לגבי ה996 וה 7 הלא מוגדשים, הבנתי שיש להם בעיה עם המייסבי קראנק והמנועים לא עוברים את ה100,00 ק"מ מבלי לשפוך מנוע תחת ידו של נהג נמרץ אבל, אם מדובר בנהיגה רגועה ומנהלתית למדי והסל"ד רגוע אז המייסבים יחזיקו.

נכון, זה נשמע מוזר אבל זה המצב, מה גם שמפי בעלים של כאלה נאמר שלמוסך היבואן אין אישור ייבואן "לפתוח" מנועים ושהם רק "מורידים" מנוע ושים אחר חדש או משופץ מחו"ל.

הפתרון הוא החלפת המייסבים, יקר.

בדגמי קירור מים יש בעיה של בלאי מואץ בבלוק מול הראש ובמעברים בשנים מסויימות, לא זכור בדיוק.

הגעה לאחד ממפגשי הפורשים ותשאול החברים תניב תשובות מדוייקות יותר, זו נ"ק ששווה לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, זה נשמע די מוזר על גבול ההזוי שפורשה ייצרו מנועים שלא מחזיקים בנהיגה ״נמרצת״.

הרי כל קהל היעד שלהם הוא כזה שנוהג בצורה נמרצת וככה אני מאמין שהם גם בוחנים את המנועים שלהם לפני שמוציאים אותם לשוק.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...