Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעלה עקרבים

mazda626
שימו לב! השרשור הזה בן 6108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע אם השאלה הזו צריכה להישאל פה, אבל בכל זאת:

מישהו יודע איפה זה מעלה עקרבים? שמעתי כ"כ הרבה על הדרך הזו, שיש לה כבישים מופלאים וכו', אז אם יש מישהו שיודע, זה יכול לעזור...תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קשה לפתוח מפה :wink:

מעלה עקרבים הוא מקום קצת דרומה מהמכתש הקטן. יש שם איזה כבישון קטנצ'יק אבל מעולה לנהיגה, כנראה (לא הייתי שם, לא יודע ממקור ראשון).

אבל לא חייבים להרחיק עד כדי כך. צפונה יותר נמצאת עיר חביבה בשם ערד, וממנה יוצאים שניים מכבישי הנהיגה הטובים ביותר בארץ ישראל. שני כבישים שיכולים בקלילות להפוך לסטייג'ים ב-WRC.

הראשון הוא כביש 31 היורד בואכה ים המלח. כ-25 ק"מ של כביש רחב בעל ראות טובה, מפתה מאוד לנהוג מהר אבל גם מסוכן באותה המידה. פיתולים חמקמקים, תהום נפערת לצידך לאורך קילומטרים רבים, וכל מיני אנדרטות לרוכבי אופנוע חסרי מזל... כביש של הילוך שלישי-רביעי ברוב המכוניות, וזה מסוכן כמו שזה נשמע. ידוע בכינויו - כביש סדום-ערד.

השני הוא כביש קטן ונעלם, היוצא מאיזה חור בערד ומגיע לחור אפילו יותר שכוח אל - מצדה. רק מהכיוון השני. אני אומר "קטן" לא כי הוא קצר - אורכו כ-20 ק"מ - אלא מכיוון שהוא צר מאוד וברובו איטי ומפותל ביותר. אם סדום-ערד הוא כמו כביש 6 של כבישי הנהיגה, כביש ערד-מצדה הוא כמו דרך נמיר בשעות העומס (טוב, השוואה לא נכונה :wink: ). זהו כביש בעל מגוון פניות אדיר - מעקומות מהירות של הילוך שלישי, דרך פניות 90 מעלות בהילוך שני, ועד הירפינים צפופים בעלייה או בירידה בהילוך ראשון. יש בו גמלים מטיילים, חול באמצע סיבובים, אין זוויות ראייה מספקות ואם במקרה הגעת ביום שבו מטיילים אובדים בלנטיס בטעות עלו עליו (לרוב הוא נטוש) - אתה יכול להתקע אחריהם לאורך חצי מהכביש... שוב - כביש מאוד מסוכן, בהחלט לא לנהגים לא מנוסים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?! מותר לדבר על הכביש הזה בפומבי :shock: (ערד מצדה)

טוב אז הייתי אומר שאם סדום-ערד הוא מזדה 626 אז ערד-מצדה

הוא מזדה מיאטה - ברור "mazda626 " ?? :wink:

לגבי המעלה -מעלה תלול, 20 פניות היירפין... אחת אחרי השנייה במרחק של 150 מ'...גדר בטיחות בדמות חביות בטון (כדי שלא תיפול חזרה לפנייה שכבר עשית - או שתדלג על כמה פניות קדימה).

anyway כשיהיו מירוצי ראלי בארץ אז זה יישמע ככה (תנסה לדמיין) :

(ראשון)וווווההההה...פההה(שני)ווווווווווווההההההההההה

פההה...פההה...פפההה...פהפפה..(בלימה-בקפיירים-הורדה לראשון)ווויוווויייווויייי(סיבוב)..........

וחוזר חלילה

אני מכיר מישהו שעשה את זה עם 206 וככה זה היה נשמע (כמעט).

ואח"כ הוא עוד היה מתלונן שנדפק לו הגיר מהגימיקאנות :roll: .

פוקוס 2002 2.0 אוט'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?! מותר לדבר על הכביש הזה בפומבי :shock: (ערד מצדה)

טוב אז הייתי אומר שאם סדום-ערד הוא מזדה 626 אז ערד-מצדה

הוא מזדה מיאטה - ברור "mazda626 " ?? :wink:

בטח מותר. כבר איזה 5 פעמים ניסיתי להביא לשם חובבי נהיגה מושבעים ולא הצלחתי. כולם מתבכיינים שאין להם כוח, אין להם זמן, הם עייפים או האוטו שלהם מקולקל (טוב, האחרון די הגיוני בעצם :wink: ). אז לא ממש צריך לדאוג שמחר בבוקר חצי פורום יתעורר ויצא ישר לקרוע את הדרך למצדה :lol:

ובנוגע להשוואה שלך - לא משהו. אפשר לומר שאם סדום ערד הוא פורשה 911 טורבו, אז ערד מצדה הוא לוטוס אליז, אם אתה מבין למה אני מתכוון :D

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לערד - מצדה, הבנתי מבחור שגר באיזור שאיכות האספלט לא משהו שם כרגע?!

למישהו יש מושג האם זה כך כרגע?

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות האספלט היא לא הבעיה היחידה שם. סיבובים בזוויות משתנות, חול וחצץ על הכביש, רוחב כביש (דו כיווני) של אולי 5 מטרים בחלק מהמקרים, אין שוליים ויש הרבה גמלים שמסתובבים להם מיד אחרי עקומות עיוורות. כל אלו ועוד הופכים את הנהיגה שם למסוכנת ומאתגרת מאוד.

ותומר - הכוונה שלי הייתה - אם סדום ערד מתאים יותר למכוניות כמו ה-911 טורבו, ערד מצדה מתאים יותר ללוטוס אליז. ואם תרצה לרדת קצת ברמה - אז סדום ערד מתאים יותר לאימפרזה טורבו וערד מצדה ל...הממ... סיטרואן סקסו :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוסיתא קובייה vs כרמל דוכס :( לא נראה לי

!:911 vs אלישע - ההשוואה הכי מוצלחת - אין ספק :king::mm_yeah:

ואני מעדיף את אלישע אז גם די ברור איזה כביש.

נהגתי שם במכונית סטנדרטית והרגשתי שאני בסטייג' של ראלי בצרפת...מדהיםםםם...

אלישע = ellise למי שמתקשה

אגב יש שם עברי לפרח הלוטוס :?:

פוקוס 2002 2.0 אוט'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן

לוטוס :)

זה כמו לשאול את לירן מה זה מדרכה באנגלית

וקצת חזרה לנושא הראשי.

מעלה עקרבים = הירידה עצמה למכתש רמון דרך הכביש של באר שבע אילת ( דרך מכתש רמון כן , לא השיעמום הקולוסאלי שהולך בערבה )

א. בכלליות כל הנסיעה בדרך הזאת והכניסה לאילת דרך איזור הבסיסים הצבאיים מומלצת בחום הרבה יותר מכביש הערבה, מומלצת לרישיון גם יותר מכביש הערבה.

מעלה עקרבים עצמו זה קטע של ( וקודמי נראה לי הגזים ) 10-15 הרפינים עצבניים בטירוף שנעשים עם כביש בזווית , בירידה = מאוד מפחיד כי הירידה תלולה , הכביש בסיבוב וחבר פורום מסוים כבר עף שם מהכביש ויצא בשלום, אבל בלי אוטו :\ ( חרגול )

בעלייה לעומת זאת אם אין לך מספיק מומנט תשכך מלעשות את הכביש בצורה כיפית ( רמז , למזדה 626 אין , לא אישי , אני פשוט חוסך לך עוגמת נפש לסוע לשם סתם , גם הגיר האוטומטי עושה את הסיבובים האילו ללא משהו גם אם אתה נוהל הילוך , מה גם שמוניות מרצדס דיזל יטוסו על פניך שם ( אהם לא מניסיוני :) ) אבל בזמנו שעשיתי את העליות עם האוטו שלי ,שלא יודע מוסך אמן , הוא היה מאוד מהנה בקטע של המשחקי מומנט ובלימת מנוע בעליה ובירידה, מומלץ למצא זמן שהכביש ריק כמובן ולעבור עליו לפחות פעם מנהלתית.

ליביו.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

a_BE10.jpg

תמונה מהדרך:(זוהי הדרך הרומית ולא הכביש, למי שמעוניין בטיול נחמד)

ture-b.jpg

הכביש:

30.jpg

עוד תמונה שנותנת המחשה לפיתולי הכביש:

barakfriedman179588.jpg

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רצוי מאד לנסוע פעם גם דרך מעלה העקרבים אני אישית עליתי עם סוס גורר ללא העגלה מלמטה למעלה במסגרת עבודתי בקו נחל צין - אילת. הכביש היום במצב טוב.

פשוט רציתי לסגור מעגל שכל הזמן אבי סיפר לי על הירידות לאילת עם משאיתו דרך מעלה עקרבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נדמה לי או שהכביש הזה לא מטופל? השלט איבד מהצבע האדום שלו בתמונה

האספלט לא במצב טוב. ובכלל , לא מומלץ "להתחרע" באיזור יותר מדי - יש תנועה לא מבוטלת של מטיילים ואוטובוסים.

כן מומלץ לטייל רגלית בנחלי האיזור. נחל גוב לדוגמא. (לא בחודשי הקיץ ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי רוצה לספור היירפינים במעלה עקרבים?

9 ברצף (בעלייה), שיקיין, ועוד 5 לסיום, סה"כ 14. שימו לב שגם אחרי הקטע הפסיכוטי של ההיירפינים הכביש עדיין מאוד נחמד.

pace notes למעלה עקרבים נראים בערך ככה:

hairpin left

30,

hairpin right

30,

hairpin left

30,

hairpin right

30,

hairpin left

30,

hairpin right

30,

hairpin left

30,

hairpin right

30,

hairpin left

30,

tight right and left

30,

hairpin right

30,

hairpin left

30,

hairpin right

30,

hairpin left

30,

hairpin right

...

אפילו קולין היה מקבל כאב ראש...

הקטע הראשון, למרות שהוא על סף התהום, לא כל כך מסוכן (בעלייה) מכיוון שקשה מאוד לפתח שם מהירות, גם במכונית חזקה יחסית, הישורות פשוט קצרות מאוד ותלולות. הקטע בהמשך צר מאוד, עם הרבה שינויי גובה ופניות עיוורות. (קצת דומה לערד-מצדה) אבל יותר מהיר בהרבה.

וקצת היסטוריה - פיגוע האוטובוס הראשון בתולדות המדינה היה במעלה עקרבים. (עוד בימים שזו היתה הדרך היחידה לאילת.)

ackrabim.jpg

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...