Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת רכב לזוג+תינוק

spoty1
שימו לב! השרשור הזה בן 4499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

נא עזרתכם:

(קצת סבלנות- יש קצת טקסט):

הוצאתי רישיון לפני חודש אחרי שמכרתי את הקטנוע שלי, אנחנו זוג + תינוק וצריכים רכב (בעיקר כדי לבקר את הסבתא שגרה במודיעין), אנחנו מתגוררים בתל אביב, עכשיו העלילה מסתבכת:

אני סטודנט, מה שאומר שאני לא מתכוון להשתמש ברכב כל יום (אין חניה באוניברסיטה), סך הכל, לפי הקילומטרז' שהיה לי עם הקטנוע- אני מניח שנעשה בערך 500-600 ק"מ מידי חודש, חלקם בתוך ת"א וחלקם מחוץ לעיר, עכשיו בקשר לרכב עצמו:

אני מחפש רכב עד 20000 ש"ח, הייתי הולך על 206 או קליאו- אבל אחי דפק לי נאום של שעה וחצי על למה אירופאיות זה חרא ולא להתקרב, הוא מציע שאקנה איזו סוזוקי סוויפט או רכב דומה אבל אני לא כ"כ מתלהב, מהסיבות הבאות:

1) רכבים ישנים ולא בטיחותיים

2) בעיה לעבור את הטסט בגלל זיהום אוויר

3)קילומטרז' גבוה של רובם.

אז בסופו של דבר, רציתי לשאול: האומנם אוטו יפני ישן עדיף על אירופאי חדש יותר לצרכים שציינתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) נכון חלקית, אין כריות אוויר אבל כריות אוויר יעזרו לך אם התאונה תהיה קלה או בנינות במקרה של תאונה רצינית לא ישנה רמת הביטחות בין 2011 לבין 95-98.

2) טסט לא בעיה לעבור תוסף קטן והכל עובר. או כמובן קומבינה :-D

3)קילומטרז לא קובע כלום, אם המנוע מוטפל והרכב שמור וכל החלקים תקינים\אין סיבה שיקרה משהו.

אני אישית ממליץ על חדש, אבל תלוי איזה סוגי רכבים הארץ לא קובעת כלום,

אגב תנסה מאזדה 323 אפשר למצוא עד 20 אלף

הונדה סיויק

מיצובישי סופר לנסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסו איביזה/קורדובה מאמצע שנות האלפיים. הן מכוניות אמינות ואם הן מטופלות לפי הספר, אפילו אמינות מאד. בחלק מהדגמים יש 4 כריות בטיחות.

לקורדובה יש כמובן יתרון בבגאז.

אם בחרתם בקורדובה/איביזה, כדאי את הדגם שהתחילו ב 2003 ואת מנוע ה 100כ"ס.

יש לנו קורדובה כזאת שקנינו חדשה ב 2007 והיא עשתה כבר 130K ק"מ ומטופלת בקפדנות במוסך מורשה וטפו טפו טפו היא שורדת את הבת והחתן שלי, הנכדים, הכלב, הבמבה והחיתולים...

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בסופו של דבר, רציתי לשאול: האומנם אוטו יפני ישן עדיף על אירופאי חדש יותר לצרכים שציינתי?

חד וחלק : לא !!!

מכונית משומשת תלויה בעיקר בהיסטוריה הפרטית שלה. בתקציב המדובר אתה רוכש מכונית שעברה מזמן את סטטיסטיקות האמינות המתיחסות לשלוש או ארבע שנים ראשונות בלבד. בתקציבך, תמצא לרוב מכונית אירופית צעירה בשנה או שנתיים ממכונית אסיאתית מקבילה. תרוויח בטיחות ונוחות עדיפות, לרוב תצרוכת דלק עדיפה וקילומטרז' נמוך יותר.

טסט לא בעיה לעבור תוסף קטן והכל עובר. או כמובן קומבינה

לא הייתי ממהר להוסיף סמיילי למשפט כמו שהוסיף המצוטט. יש כאן שוחד ורמאות לכל דבר, ענין פלילי.

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש רכב "עם אבא" - כלומר רכב שאתה יכול לסמוך על בעליו הקודם לגבי ההיסטוריה שלו. פחות חשוב מי היצרן, אבל חשוב שהיה מטופל ושיש לך מוסך שעליו אתה יכול לסמוך שיטפל ברכב כראוי בלי לרמות אותך.

לגבי מה שכתב yonisec - הבחור פשוט לא ראוי להתיחסות. ככל שהרכב יהיה יותר מודרני עם מדדי בטיחות יותר טובים הסיכוי שלך לצאת בשלום מתאונה משתפר, הן בזכות מבנה הרכב והן בזכות מערכות הבטיוחות. כיון שאתה עם ילד שים לב למדדי הבטיחות לילד, וכן לאפשרות ביטול כרית האויר הימנית-קדמית על ידי המפתח.

עניין נוסף לגבי ציוני בטיחות הוא הבדלים בין דגמים. הדוגמא שאני מביא היא הסוזוקי באלנו שבפורום כולם מתטטים את כוכב ה-EuroNCAP הבודד שלה, ושוכחים שמדובר בדגם מסביבות 1995, ושנבחן רכב ללא כריות אויר ו-ABS שהיו ציוד סטנדרטי בדגמים שנמכרו בארץ.

עניין אחרון שכדאי שתבי בחשבון - אתה מתכוון לנסוע מעט מאוד, לכן צריכת דלק אורה להיות פראמטר שולי בבחירת הרכב. אם נופל לידיך רכב "טוב" אבל בעל צריכת דלק יותר גבוהה קנה אותו, ההבדל בצריכת הדלק יהיה מבוטל, אבל יש סיכוי לחסוך לא מעט בהוצאות הטיפולים והתיקונים, שם מדובר בסכומים יותר גדולים.

בהצלחה!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב.

היום עשיתי נסיעת מבחן בפונטו S - לא נהנתי בכלל,

העברת ההילוכים לא הייתה נוחה לטעמי והרגשתי שהנהיגה לא כיפית

(בלי לפגוע באף בעל מכונית הנ"ל- זו רק ההרגשה שלי), מחר אני

אבדוק שרייד אוטומטית- אולי סוף סוף נמצא את האחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב- נא עזרתכם:

ראיתי מספר רכבים בשבועיים האחרונים: היפניות והקוריאניות מסוף המאה שעברה לא כ"כ נראות לי (בעיקר בגלל הבטיחות), חשבתי לקחת הלוואה ולרכוש גטס- אבל אין לנו אפשרות כרגע (בעיקר בגלל דמי הביטוח הגבוהים לנהג חדש), חשבנו לחפש רכב עד 20000- כזה שלא נאלץ לבטח אותו בביטוח מקיף יקר, בנוסף, הרכב חייב ליהיות אוטמטי (זוגתי המקסימה לא מסתדרת עם ידני), על איזו אירופאית אתם ממליצים?

קראתי שלפז'ו ולרנו יש את אותה תיבה ידועה לשמצה- איך התיבה האוטומטית של פיאט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ראיתי פיאט פונטו lex

אצל אחת מחברות הטרייד אין. הרכב משנת 2003. אוטומט.

קצת שריטות בכל דלת. הדברים ששמתי לב אליהם:

1) לא נראה שהשתמשו בפרפלו ( הנוזל ברדיאטור נראה כמו מים- אבל גם לא

היו סימנים של לכלוך. )

2)בנסיעה איטית הרכב משך קצת שמאלה

3) רעש מהבלמים בעת בלימה. הרכב גם רועד כשעומדים ברמזור.

מהמסמכים שיש ברכב ראיתי שהרכב טופל בכמה וכמה מוסכים לאורך

השנים. אין שום תיעוד על החלפת רצועת טיימינג.

התקשרתי לאחד המוסכים- בשנים האחרונות לא נעשו ברכב טיפולים במוסכים

מורשים.

לרכב יש 102000 ק״מ לקחת לבדיקה או להמשיך לחפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

השגנו קצת עזרה כספית מהמשפחה- מה שמגדיל את התקציב ל 40000

טוב אתמול היינו בסוכנות ידועה שמוכרת רכבים מליסינג והשכרה, הציעו לנו סיריון (רכב שאשתי מאוד אהבה ), שנת 2007 . 130000 ק"מ, מהשכרה, המחיר מחירון 46000, הציעו לנו את הרכב ב 40000, בנוסף, הם נותנים אחריות לשנה על כל המכלולים ומערכות החשמל וההיגוי והתחייבות לקניה חוזרת, הקילומטרז' הגבוה קצת מטריד- אבל מצד שני, יש אחריות מקיפה- מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המחירון הוא 46 אז אתם חייבים להוריד את המחיר לפחות מ-40, בין 36 ל-38.

הייתי מחפש רכב עם מעט פחות קילומטרים, זה אומר שהרכב נסע קרוב ל-30 אלף קילומטרים בשנה שהם לא מעט.

אני דווקא הייתי הולך לכיוון אחר. אתם משפחה קטנה, אולי יהיו עוד ילדים בעתיד, הרכב ישמש בעיקר לנסיעות בין עירוניות וכשיש ילדים מרווח פנימי גדול זה תמיד טוב. לדעתי מה שהכי מתאים לדרישות זה רכב משפחתי.

לי עלתה לראש מיצובישי לאנסר. משפחתית, יפנית, אמינות בסדר, מרווח בסדר, צריכת דלק ממוצעת והכי חשוב שמירת ערך לא מצטיינת מה שאומר שניתן להשיג רכב חדש יחסית, במצב טוב ואפילו ממוכר בשוק הפרטי במחיר סביב ה-40 אלף שקלים לרכב משנת 2006-7. עקב הנסועה הנמוכה הפערים בצריכת הדלק יתבטאו בסכומים קטנים יחסית אבל הרכב יהיה מתאים יותר לדרישות.

כמובן שיש עוד אופציות מלבד הלאנסר כמו סוזוקי ליאנה, שברולט אופטרה, יונדאי אלנטרה וגם ניסאן אלמרה, כולן משפחתיות ממוצא מזרחי, לא מצטיינות במיוחד אבל גם לא כושלות שסובלות משמירת ערך בינונית ולכן ניתן להשיג רכבים חדשים יותר במחיר זול ביחס למובילות הקבוצה כמו הקורולה או המאזדה 3 למשל שיצטרכו להיות ישנות יותר כדי להתאים לתקציב.

בהצלחה, שבוע טוב וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK...

נראה לנו שנלך על הסיריון, צירפתי את טופס הבדיקה (הבדיקה בוצעה ע"י החברה עצמה- כמובן שגם אנחנו ניקח אותו לבדיקה)

מה שהכי מטריד זה סעיף 8- פגיעה עם משמעות נמוכה בשלדה, בנוסף יש סדק בפגוש האחורי (מצורפת תמונה) - בסוכנות נאמר לנו שמדובר בתאונה קלה, ויש כמה נקודות חלודה על מכסה המנוע- מצורפת תמונה. (ראיתי שיש נקודות דומות גם בסיריונים אחרים), כדאי לקחת את הרכב לבדיקה בכלל?

ערוך.jpg

תמונה.JPG

חלודה.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ויש מכה אפילו הכי קטנה בשלדה,

אני מציע לא להתקרב.

מהסיבה שזה דופק את האיזון והבטיחות של הרכב וזה להכניס ראש בריא למיטה חולה הייתי מגדיר את זה ככה.

יש מאות סיריונים למכירה ברחבי הארץ, חפש את ההכי טובה גם אם תצטרך לרדת בשנתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי כדאי לעבור לרכב הבא.

גם אם נצא מתוך הנחה שהפגיעה תוקנה כראוי ואין משמעות בטיחותית, יש לרכב ירידת ערך מסחרית והלקוח הישראלי כידוע לא אוהב רכבים עם תאונות שלדה, אני הייתי מחפש סיריון שמורה יותר, יש לא מעט כאלה בחברות הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...