Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מתעדכן, סיכום אחזקת טויוטה יאריס T SPORT שנת 2006 (סיכום 6 שנים בהודעה #79)

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בדיוק שנתיים חלפו מאותו בוקר יום רביעי בו הייתי חולה אחר מסיבת חצר סטודנטיאלית בבירת הנגב הקפואה. מה עבר לי בראש באמת שאני לא יודע, אבל הנה טיפ: לא הולכים למסיבת חצר בדצמבר עם חולצה קצרה. אה? תודו שלא חשבתם על זה.

למחרת בבוקר קמתי עם כאב ראש נוראי, מד החום הראה 39 מעלות ואני משותק. למזלי, הפגיעה הקשה לא מנעה ממני לשבת מול המחשב וללחוץ F5 כל כמה דקות לעמוד ב Yad2 בו מפורסמות יאריס טי זבורט שעושות ביניהן את תחרות הרכב המוזנח יותר.

בשעה שלוש וכמה דקות צצה מודעה חדשה וחשודה ובה מפורסמת טי ספורט 2006 אדומה, יד ראשונה עם 30,000 ק"מ וטיפולים במוסך מורשה. אם זה לא מספיק חשוד, כשהתקשרתי קיבלתי את הנימוק הבא "אה, הרכב? זה האוטו של אחותי ואבא שלי מטפל במכירה וזה המספר שלו".

המספר שקיבלתי היה בפורמט הבא: 05X-XXXXXXY.

"וואלה" חשבתי לעצמי, לא נפלתי על סוחר אלא נפלתי על אבא של כל הסוחרים, ממנו הם למדו את רזי המקצוע. ממש האופרה וינפרי, אלון גל וסיזר מילאן של סוחרי הרכב.

לאחר חיפוש קטן בגוגל שלא הניב שום דבר חשוד ובהיסוס רב הרמתי טלפון, ולאחר 20 דקות שיחה והבטחה מצד המוכר שאני הראשון שיראה את הרכב כבר מצאתי עצמי לבוש בטרנינג, נכנס לאוטו ודוהר תל-אביבה על מנת לבדוק את הכלה הפוטנציאלית. מסתבר שחובבי רכב לא צריכים לא דקסמול קולד ולא אופטלגין, מודעה אחת כזאת ואנחנו מסודרים.

כעבור שעה וקצת הגעתי אל היעד להפתעתו הרבה של המוכר, ואחרי בדיקה עצמאית, מישוש וסיבוב קטן חתמנו על זכרון דברים. למעט שפשוף מדרכה מכוער בחצאית צד ימין וזוג בקליות אורות ערפל מפוצצות בפגוש האחורי הרכב היה פשוט ח-ד-ש, אפילו עם הניילונים על ספי הדלתות (!!!). בנוסף היה לי חשוב לרכוש רכב עם מינימום תוספות והתקנות מקומיות (צרות מקומיות) והאקזמפלר הנ"ל ענה על זה באופן מושלם: לא התעסקו עם מערכת הסטריאו, לא חוררו את המגש האחורי ולא התקינו חיישני רברס, כלום. כשעלינו אליו הביתה וביקשתי לראות היסטוריית טיפולים קיבלתי קבלות ממוסך מורשה ותיעוד לכך שהרכב עבר טיפול כל שנה בדיוק על אף שהקילומטרז' היה נמוך. אני מאחל לכל אחד ליפול על מוכר ורכב כמו שראיתי, כנראה שמרפי נמצא לפעמים בצד של הטובים :wink:.

בגדול דעתי לא ממש השתנתה מאז הסיכום הזה. דבר שלא הוזכר בשרשור הוא השימושיות של הרכב, שעל אף היותו בתצורת שלוש דלתות מעוררת מחלוקת ומרימת גבה אנחנו מסתדרים מצויין. המושב האחורי הנע על מסילה מסוגל להציע תא מטען גדול שיספיק לקניות גם של משפחה חרדית. קיפול המושבים האחוריים מאפשר לשנע מכונת כביסה מהמרכז לבאר שבע כמו גם אופניים או כמה מטרים טובים של קרמיקה לשיפוץ הבית. אפילו 3 רפסודות (!) לטובת פוייק'ה הצליחו להידחס שם (כמובן שננקטה הזהירות המתבקשת משריטות וקרעים כמו גם שלאחר הזוהמה הרכב עבר נקיון יסודי 8)).

משהו מצער שהופיע בשנה האחרונה הוא תחילת שריפת הגג והתנתקות הלכה. כנראה שלא משנה כמה הרכב שמור ומטופח – צבע אדום לא שורד בארץ ולצערי יש צורך בצביעת הגג. גם המצבר מתחיל להראות אותותיו ולהערכתי הוא יוחלף במהלך השבועות הקרובים.

חוץ מזה ובמהלך השנתיים האחרונות ו 31,745 ק"מ שעברנו יחד הרכב הפגין אמינות מופתית ללא כל תקלה ולו הקטנה ביותר (אופס, סליחה, נשרפה הנורה של פנס הבלם השלישי). מיום רכישת הרכב החלטתי שאני מתעד כל טיפול, כמו גם מעקב בקובץ Excel על צריכת הדלק ומדידה בכל תדלוק. הכנתי ספר טיפולים ובו ההיסטוריה של הרכב, החל מטופס הזמנת הרכב בסוכנות ותיעוד מלא של כל הטיפולים שעבר במוסך המורשה והטיפולים העצמאיים שלי.

עד עתה עבר הרכב כ 62,779 קילומטרים מעלייתו לכביש ביולי 2005, ממוצע של 815 ק"מ לחודש או 9,783 ק"מ לשנה.

החלטתי להעלות לכאן סיכום קצר של עלויות האחזקה של רכב ספורט "לייט" שמטופל כמו שצריך ובלי לחסוך שקל. למרות זאת, העלויות המוצגות כאן קצת מטעות שכן לא היה צורך בשום יישור קו כמו שבחרתי לעשות, אבל העדפתי לדעת בדיוק מה זורם בצינורות הרכב ואיפוס מועדי הטיפולים והחלפות החלקים \ נוזלים השונים לאורך הזמן.

יישור הקו ראשוני בוצע בשלושה חלקים + החלפת צמיגים ופרונט באמצע:

קילומטרז' 30,939:

* פלאשינג למנוע של ליקווי מולי.

* K44.

* שמן 10W-40 חצי סינטטי של דלקול.

* פילטר שמן (מקורי).

קילומטרז' 33,653:

* פילטר אוויר (מקורי).

* פילטר מזגן (תחליפי).

* החלפת גומי מגב אחורי (מקורי).

* התקנת כיסוי פלסטיק לציר מגב אחורי (מקורי).

* רביעיית פלאגים (מקורי).

* פילטר שמן (מקורי).

* שמן מנוע סינטטי מלא 10W-30 של Royal Purple.

* ניקוי בית מצערת.

* החלפת נורות ובקליות שבורות של פנסי הערפל האחוריים (בקליות חדשות ומקוריות).

* החלפת נוזל הבלמים והקלאצ', ניקוז מהפטמות ומילוי נוזל בלמים של חברת ATE.

קילומטרז' 33,836:

* החלפת רביעיית צמיגים ל Toyo T1R.

* כיוון פרונט.

קילומטרז' 41,008:

* פילטר שמן (מקורי).

* החלפת נוזל הקירור (מקורי).

* החלפת רצועת אביזרים ורצועת הגה כוח (מקורי).

לאחר יישור הקו הארוך משהו הזה החלטתי לקיים שגרת טיפולים כל 10,000 ק"מ וללא תלות בזמן, שכן ממילא אני נוסע יותר מ 10,000 ק"מ בשנה והחלפים האיכותיים יאפשרו לי גם חריגה קלה במקרה הצורך. הוראות היצרן אגב מדברות על טיפול כל 15,000 או שנה.

סה"כ עלות יישור הקו + החלפת הצמיגים: 2,917 שקלים. המחיר הנמוך הוא בגלל שלמעט הפרונט והחלפת רצועת הגה הכוח כל העבודות בוצעו בצורה עצמאית, חלק מהחלפים נרכשו בארה"ב במחיר מגוחך וחלק התקבלו בחינם באמצעות "מקורבים" :)

קילומטרז' 50,242 (טיפול 50,000):

* פילטר שמן (מקורי).

* פילטר אוויר (מקורי).

* החלפת נורת בלם בחלון האחורי.

* בפעם השנייה כיסוי לציר מגב אחורי לאחר שהקודם נפל \ נגנב (מקורי).

עלות הטיפול: 252 ₪.

קילומטרז' 59,948 (טיפול 60,000):

* שמן מנוע סינטטי מלא 5W-30 של Royal Purple.

* פילטר שמן (מקורי).

* פילטר מזגן (תחליפי).

* רביעיית פלאגים (מקורי).

* שמן גיר סינטטי מלא 75W-90 של Royal Purple.

* החלפה נוספת של שמן הגיר הפעם לשמן גיר מקורי של טויוטה כי ה RP לא הרגיש טוב.

עלות הטיפול: 462 ₪.

צריכת דלק:

הצריכה הממוצעת המדודה של הרכב מיום הקנייה ועד היום עומדת על 15.5 ק"מ\ל'. אני משתדל לתדלק בתחנה קבועה ונוסע מספר מקסימלי של קילומטרים בין תדלוק לתדלוק (בממוצע 550 ק"מ) כמו גם מדידת מחשב הרכב ביחס לצריכה בפועל, כך שיש לי מאגר נתונים אמין למדי. באופן סטטיסטי המחשב מזייף כלפי מעלה ב 4% בין התדלוק בפועל לתדלוק המחושב וככול שנוסעים יותר קילומטרים בין התדלוקים כך אחוז הדיוק של מחשב הרכב עולה.

צריכת הדלק הטובה ביותר עמדה על 18.23 ק"מ\ל' (מדוד, מחשב הרכב חישב 19.3...) ונעשתה לאורך 554 ק"מ ו 30.389 ליטרים שנכנסו לאחר מכן במאפיינים של נסיעה בין-עירונית בעיקרה עם מעט מאוד נסיעה עירונית במהירות חוקית וללא מזגן.

הצריכה הבאה בתור עומדת על 18.009 ק"מ\ל' והיא הושגה לאחר 677.7 קילומטרים ו 37.630 ל' שנכנסו למיכל במעמד התדלוק. גם כאן היה רוב לנסיעה בין עירונית וללא מזגן כלל.

צריכת הדלק הגרועה ביותר עומדת על 11.9 ק"מ\ל' ונמדדה עם מזגן שעבד 100% מהזמן ונסיעה עירונית נטו (461.4 ק"מ ו 38.715 ל').

עלות הדלק בשנה הראשונה עומדת על משהו כמו 7,500 ₪ לפי חישוב של 6.52 ₪ לליטר (המחיר הממוצע לליטר 95 בשירות עצמי בשנת 2010) ועלות הדלק בשנה השנייה עומדת על 6,746 ~ ₪ לפי חישוב של 7.27 ₪ לליטר שהוא המחיר הממוצע לליטר דלק בשירות עצמי בשנת 2011.

סיכום עלויות האחזקה:

עלות האחזקה בשנה הראשונה (טיפולים + דלק בלבד): 2,917 + 7,500 = 10,417 ₪.

עלות האחזקה בשנה השנייה (טיפולים + דלק בלבד): 714 + 6,746 = 7460.18 ₪.

בנוסף לעלויות אלה יש להוסיף ירידת ערך, ביטוחים ואגרות כמו גם כל מיני כלי עבודה, נוזלים ושאר "חומרי עזר" לטיפוח הרכב. לא הוספתי אותם בחישוב הנ"ל מאחר והם משתנים בין נהג לנהג וישנו את עלות האחזקה בהתאם לקריזות של בעליו, אבל בגדול ובכל הנוגע לתעריפי הביטוח והרישוי המחירים לא שונים בהרבה עד לא שונים בכלל ממכוניות סופר-מיני דומות.

תרגישו חופשי להעיר, להאיר ולהגיב, גם על מה שנראה לכם וגם על מה שלא :)

איתמר.

(נ.ב, עקב תקלה מצערת סט התמונות שתכננתי לצלם עדיין לא צולם ואני מבטיח להעלות אותו בעתיד הלא רחוק)

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סיכום מעולה! ברור ועינייני, ותודה שהתעכבת על צריכת הדלק. לא רע אבל לא הייתי מצפה לצריכת דלק גבוהה ממכונית בעלת מנוע 1.5 ו- 108 סוסים. אבל עדיין יפה מאוד.

כמה שאלות:

1) האם מערכת הקול המקורית קוראת קבצי MP3? אם לא האם התקנת מערכת או שהשארת הכל בצורה המקורית?

2) האם האוטו משופר בדרך כלשהי? אם לא האם הוא נוח לנהיגה או שהוא נוטה לקיפוצים והצקות?

בכל אופן אשמח אם תענה אבל אבין אם תעדיף שלא.

תודה רבה ולילה טוב.

נ.ב, כמובן שגם תהנה מהרכב עוד הרבה קילומטרים ( או שאתה מתכנן להשתדרג? אם כן, אז תהנה עד השדרוג!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד,

מניסיון מצטבר מומלץ לעבור לשמן דק יותר כמו 0W20 או 0W30.

פגשתי אדם עם דולר, החלפנו דולרים ועדיין לכל אחד מאיתנו יש דולר אחד. פגשתי אדם עם רעיון, החלפנו רעיונות ועכשיו לכל אחד מאיתנו יש 2 רעיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר

אחלה סיכום.

שאלה, למה עשית פלאשינג ?

אני יודע שדובר רבות על הנושא אולם עדיין מתלבט אם לעשות אצלי ברכב.

תודה

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נחמד מאוד בתור חצי ספורטיבית לנהג/נהגת חדשה שרוצים מהיאריס שלהם קצת יותר.

חבל רק שהמחירון שלה מופרך לחלוטין,בידוד הרעשים לוקה בחסר,וכושר ההאצה במיוחד במהירויות גבוהות או תחת עומס מאכזב.

ד"א-לא הגיע הזמן שאחד היבואנים ירים את הכפפה ויתן לנו יאריס/סוויפט/טווינגו ספורט במחיר הגיוני של פחות מ-120K?

מה לגבי פיאסטה ידנית במחיר של 80K?

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מעולה! ברור ועינייני, ותודה שהתעכבת על צריכת הדלק. לא רע אבל לא הייתי מצפה לצריכת דלק גבוהה ממכונית בעלת מנוע 1.5 ו- 108 סוסים. אבל עדיין יפה מאוד.

כמה שאלות:

1) האם מערכת הקול המקורית קוראת קבצי MP3? אם לא האם התקנת מערכת או שהשארת הכל בצורה המקורית?

2) האם האוטו משופר בדרך כלשהי? אם לא האם הוא נוח לנהיגה או שהוא נוטה לקיפוצים והצקות?

לא הבנתי, אז צריכת הדלק בעיניך טובה או לא? אני חושב שמעל 1:18 מדוד בבין עירוני זו צריכה יפה לאלטו, על אחת כמה וכמה לרכב מיושן עם מנוע 1.5.

1. מערכת הקול המקורית לא קוראת קבצי MP3. הוספתי מתאם שמתחבר למערכת המקורית ומכיל כניסת AUX, כניסת USB לדיסק-און-קי וכניסה לכרטיס SD. הפטנט הזה עובד מצויין ושומר גם על השליטה מההגה והתצוגה על המסך. עלה כ 500 ש"ח כולל המשלוח לארץ (ומשום מה קיבל חותמת פטור ממס, כנראה לא טרחו לפתוח את החבילה בארץ).

2. הרכב לא משופר בשום צורה, היה לי חשוב שהכל יהיה מקורי. הרכב די קשיח (הקפיצים קצרים ב 2 ס"מ מיאריס רגילה וקשיחים יותר) ובתוספת בסיס גלגלים קצרצר (2.38 מ') הנסיעה היא על הצד הקשיח. קופצני היא הגדרה לא נכנונה כי בולמי הזעזועים במצב טוב. ביום שהם יזדקקו להחלפה יהיה קשה שלא לשים לזה לב.

בס"ד,

מניסיון מצטבר מומלץ לעבור לשמן דק יותר כמו 0W20 או 0W30.

אתה באמת רוצה לפתוח את זה לדיון? :wink:

אין שום המלצה רשמית של טויוטה לשימוש בשמן 0W20 במנוע הזה אלא רק במנועי NZ (משפחת המנועים של היאריס TS) שיוצרו לאחר 2006. מאחר והמנוע שלי יוצר ב 2005 אין לי מושג (וגם לא ניתן למצוא מידע) האם ואילו רכיבים במנוע הוחלפו כדי שיאפשרו מעבר לצמיגות כה דלילה. שמן 0W30 קשה מאוד להשגה ולא נפוץ. שמן 5W30 שבו התחלתי להשתמש החל מהטיפול האחרון קל להשגה, זול יחסית ומעניק הגנה מספיק טובה למנוע. ביום ששמני 0W30 יגיחו לאוויר העולם (ולא מין הנמנע שזה יקרה ממש בקרוב) אני אעבור לשימוש בצמיגות הזו. כדי לרדת ל 0W20 אני אמתין לשפני נסיונות אחרים :wink:

שאלה, למה עשית פלאשינג ?

שאלה טובה.

לא הייתה שום סיבה לעשות פלאשינג למנוע עם קילומטרז' כה נמוך ושעבר טיפולים סדירים ומתועדים כל שנה. אני רציתי להיות בטוח ב 110% שהמנוע יהיה נקי ולכן ביצעתי פלאשינג + שתי החלפות שמן לאחריו.

לדעתי פלאשינג הוא תהליך בטוח לביצוע אם הוא נעשה בזהירות המתבקשת. ברכב שעבר טיפולים במועדים לא יידועים ונראה מוזנח לא הייתי מבצע פלאשינג. כן הייתי מבצע טיפול מניעת בוצה ייעודי (פתיחת המנוע \ אגן השמן וניקוי יסודי) או מבצע החלפת שמן לעיתים תכופות יותר עם שמן סינטטי מלא ומקצר את מרווחי הטיפולים בהחלפות הראשונות כדי לבצע ניקוי "עדין" של פנים המנוע (וזו גם ההמלצה של יצרני השמנים הסינטטיים). לאחר שבטוחים שהמנוע נקי יחסית ניתן לבצע פלאשינג ולהיות די בטוחים ששום דבר רע לא יקרה למנוע.

רכב שעובר החלפת שמנים סדירה תוך שימוש בפילטר שמן מקורי \ איכותי ושמנים איכותיים - אין שום סיבה לבצע לו פלאשינג, לא ב 10,000 ק"מ וגם לא ב 500,000.

אגב, המנוע ששוכן ביאריס TS הוא מנוע שנמצא בשימוש טויוטה כבר מסוף שנות ה 90 והוא נטול כל בעיות הבוצה הידועות למיניהן.

רכב נחמד מאוד בתור חצי ספורטיבית לנהג/נהגת חדשה שרוצים מהיאריס שלהם קצת יותר.

חבל רק שהמחירון שלה מופרך לחלוטין,בידוד הרעשים לוקה בחסר,וכושר ההאצה במיוחד במהירויות גבוהות או תחת עומס מאכזב.

אני תמיד אומר שהיאריס היא רכב סמי-ספורטיבי או סופר מיני עם קצת פלפל. נתוני ההספק שלה לא מרשימים, אבל מצד שני מאפשרים ביצועים טובים תודות למשקל קל ותיבה קצרה שיודעת לשמור את המנוע בסל"ד גבוה ואפקטיבי. הגיר הקצר דווקא מאפשר האצה זריזה למדי גם במהירויות גבוהות וזה דווקא לא חסרון.

תוסיף לחבילה את המראה הספורטיבי, מושבים אוחזים, התנהגות משובחת, הגה הידראולי אמיתי ומתקשר ותקבל חבילת ביצועים שתקרוץ מאוד לכל חובב נהיגה.

המחירון שלה אכן מנותק מהמציאות (וגם של היאריס הרגילה) אבל מצד שני קונה יקר - מוכר יקר ולדעתי קשה מאוד ליפול ברכבים האלה מבחינת האמינות. הם פשוטים מאוד, בעלי מכלולים אמינים, יש גישה נוחה וכל מוסך יודע להתעסק איתם.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, אתה צודק. בהתחלה חשבתי שהצריכה היא טובה אבל לא אמורה להפתיע כלכך- עד שראיתי נתונים של סופר מיני אחרות (ולא ספורטיביות) והבנית שהטעות היא עליי! הצריכה מעולה!

תודה שענית לי על השאלות.

עוד שאלה קטנה- המערכת המקורית מספקת מבחינת עוצמה ואיכות? או שהיא די בסיסית? האם אפשר לשנות את המצב?

אני שואל כי חבר שחושב על לקנות את הרכב (אני גם הייתי שוקל אבל אני עדיין לא במצב של להחזיק רכב) וזה בערך הפרט היחיד שהוא עדיין לא יודע עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת השמע המקורית מזעזעת, ולא כי אני חובב אודיו. בדשבורד יש רמקולים 4" ובדלתות 5.25". בגלל שמדובר ברמקולים הכי פשוטים שיש ואין חיתוכים למערכת, הווליום שלה מאוד מוגבל ואיכות השמע היא פחות או יותר כמו של טרנזיסטור.

די בקלות ניתן לשדרג את המערכת, או ע"י החלפתה ורכישת פאנל עם פתח לרדיו (כמה עשרות שקלים מאנגליה) או ע"י הוספת מנחת שיאפשר חיבור מגבר והתקנת מערכת יותר רצינית. אני עובד ככה ואיכות השמע היא די והותר למי שאיננו אודיופיל. אם חברך ירכוש רכב כזה צור איתי קשר בהודעה פרטית ואומר לו בדיוק מה עליו לרכוש כדי לשדרג את העסק.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להאמין שעברו שנתיים... אני עוד זוכר את שיחת הטלפון שבה סיפרת לי בקול רועד על המציאה. :wink:

מאחל לשניכם זוגיות מהנה ופורה גם בשנים הבאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק על הסיכום המפורט-כשנפגשנו ראיתי שהרכב מתוחזק בפדנטיות, חבל היה לי לראות את מצב הצבע על הגג :?

יש הערכת מחיר לגבי צביעה מחודשת+לכה/החלפת מצבר? איזה מצבר יש לך ברכב?

שנית, איך התיבה מסתדרת עם השמן הדליל יותר לאורך זמן?

צריכת הדלק שלך מעולה לרכב עם נפח מנוע שכזה ועם קילומטרז' נמוך שאתה עושה כרגע, הרכב הזה פנינה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי כבר הצעת מחיר אחת לצביעת הגג שעמדה על 1,000 ש"ח כולל מע"מ. תיקון השריטה בחצאית הצד ופחחות קלה באיזור הכנף (שפשוף על פטריית בטון אצל הבעלים הקודמים) יעלה עוד 800.

המצבר שיש היום הוא מצבר שנפ 46 אמפר "Super Strong" ולמיטב ידיעתי הוא בן שנתיים וחצי-שלוש.

נראה ומרגיש שתיבת ההילוכים מסתדרת מצויין עם השמן המקורי, גם בימים קרים וגם בימים חמים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור מעולה,תודה.

מאוד הפתיעה אותי הצריכה דלק,לטובה כמובן.

לרכב יש 5 או 6 הילוכים?

לי הייתה דובלו JTD,פה יש רכב שקל יותר עם מנוע פחות או יותר דומה,אני מתאר לעצמי מתקבל רכב מאוד זריז?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...