Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קאמרי מול פולקסווגן פאסאט, שתיהן 07'

alonjp
שימו לב! השרשור הזה בן 4494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מחפש רכב מרווח למשפחתי המתרחבת.

חשוב לי מאוד הבטיחות מעל לכול [ולכן ירדו לא מעט אופציות].

כמו כן חשוב לי נוחות, איכות, אמינות, סחירות וכמובן צריכת דלק.

התקציב הוא עד 100K ש"ח.

לגמרי במקרה נתקלתי בטויוטה קאמרי [לא עלה בדעתי האופציה] שנת 2007.

ייתרונות:

אמינות.

מרווחת מאוד ובעלת תא מטען גדול מאוד ובעל מפתח נוח.

בטיחות מירבית, שמונה כ"א ובקרת יציבות וציון מקסימאלי במבחני הריסוק [חשוב לי מאוד].

נוחות גבוהה [אם כי עדיין לא ביצעתי נסיעת מבחן], מושבים נוחים וסביבת נהג איכותית [הכל נראה מוצק ואיכות הרכבה מעולה, הרכב בן 5 ונראה כמו חדש].

האישה אהבה את העיצוב.

חסרונות:

לא ממש מצאתי, למעט זה שקצת קשה למצוא אחת באזור הצפון [לא בא לי לנדוד למרכז, בעבר ניסיתי ונחלתי כישלון] והמחיר קצת גבוה.

אופציה נוספת שחשבתי עליה היא הפאסאט 06-08 [מנוע FSI וגיר אוט' רגיל, לא DSG].

יתרונות:

אבזור נדיב ברמות הגבוהות.

בטיחות מקסימאלית.

על הנייר נראה כי בעלת ביצועים מספקים.

איכות גרמנית.

על הנייר בעלת תא מטען גדול ומרווחת.

חסרונות:

אמינות נמוכה ביחס לקאמרי ובאופן כללי.

בפועל הרכב מרגיש הרבה פחות מרווח מהקאמרי, ותא המטען מרגיש קטן גם כן, אולי עקב מפתח לא נוח ומבנה צר ועמוק.

הרכב מרגיש כבד מאוד ולא מרגיש זריז בכלל, זאת על אף הנתונים היבשים.

האיכות הגרמנית מסתברת כבדיה, בדקתי 10 רכבים [במגרש טרייד של היבואן, כולם פרטים, יד ראשונה ובעלי ק"מ נמוך] וכולם הראו קילופים של חלקי הפלסטיק [כל הכפתורי הפיקוד, ציפוי ההגה, ידיות הדלתות], חלקי פלסטיק מפורקים בקונסולה המרכזית וארבע רכבים הראו דיפוני דלתות פלסטיק מנופח וחלקו שבור [כולם בצד הנהג]. במספר רכבים אף זיהיתי דיפוני בד בדלתות אשר מתחילים לנשור.

על הביצועים והמרווח אני עוד מוכן להתפשר, אך איכות כזו ירודה אני ממש לא מוכן לקבל, בטח לא ברכב שנת 06-08, ובטח לא ברכב שעלה במקור מעל 200K ש"ח.

כרגע אני נוטה לכיוון הקאמרי, אלא אם כן מישהו יאיר את עיני לגבי איכות הפאסאט או לגבי מתחרות נוספות לקאמרי במסגרת התקציב.

תודה מראש.

כמו כן אשמח לקבל כל פיסת מידע לגבי הקאמרי.

*עריכה:

עוד יתרון שעלה לי לגבי הקאמרי, האופציה למנוע 3.5L מאובזר עד הגג ובעל ביצועים פנטסטיים.

החיסרון, צריכת דלק ככל הנראה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לחזק את הבחירה בטויטה קאמרי.

חברה שלי החליפה לאחרונה את הטויטה מטריקס 2005 שלה בקאמרי 2010.

צריכת דלק מצויינת, דומה או עדיפה מהמטרקיס 1.8.

מזגן מדהים, רמת קירור של מזגן 12,000btu בחדר 5 מ"ר.

הרכב בנוי כהלכה, חזק מאוד (היא עשתה תאונה קלה, התנגשה חזיתית עם רכב אחר, מעט תיקוני צבע בלבד לעומת באמפר קדמי שבור של הרכב השני).

מרווח מאוד.

גדול מאוד (מאוד).

איכות נסיעה גבוהה (ואני נהגתי ברכב כשברשותי "מכונת הנהיגה המושלמת" במוו 330 - הקאמרי לא מתביישת).

מנוע מפתיע לטובה.

החיסרון היחידי שמצאתי ברכב הוא העיצוב, אבל זה כבר עניין של טעם.

לעניין השיחקה בפאסט - הייתה ברשותי אודי, וגם באודי של חבר, אחרי כמה שנים הכפתורים של המזגן שבהם השימוש הוא גדול נמחקו לגמריי, כפתורים בעלי שימוש מופחת (גם במזגן, רדיו, והמתג של האורות) גם התחילו להימחק.

אז אני מניח שאם זה קורה באודי אי6 ואי4 על אחת כמה וכמה סביר שזה ייקרה בפאסט.

בקשר לשחיקה בגלגל ההגה - את זה באמת אי אפשר להאשים את vw, כל רכב עם הגה מעור שחונה בשמש - יקבל את אותה השחיקה, גם vw bmw ריינג' רובר או פארארי, חוץ מלהחנות בצל או להחליף את ציפוי העור פעם בשנה שנתיים אין מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגבי הפאסאט.

כשחיפשתי לפני שנה וחצי רכב שנת 2008 כל פאסאט שניגשתי אליה [כולל של איזה זקן שעוטף את הרכב בכיסוי לפני ואחרי נסיעה בתוך חניה פרטית ובעלת קילומטראג' מגוחך ונמוך] היתה עם קילופים בכפתורים .

לגבי מקום הפאסאט לא הרגישה לי קטנה אבל ביחס למתחרות דווקא כן שהציעו מקום מרווח יותר ,[באופן ספציפי המושב האחורי הרגיש לי שווה ערך למגאן II שהיתה לי לפני כן ] .

אם יורשה לי להציע עוד רכב:

הסובארו B4 החדשה ,מאוד מרווחת מרגישה איכותית וגם נכנסת בתקציב [שנת 2009]:

http://pricelist.yad2.co.il/search.php?Type=1&Gear=-1&ManufacturID=42&Engine=-1&ModelID=6689&SubModelID=-1&Year=2009&search_submitbtn=

וגם:

הסקודה סופרב מנוע 1.8 טורבו:

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=21595&Year=2008

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

peleguy

את איכות הבניה של טויוטה אני מכיר מהקורולה שלי, פשוט לא יאמן איך רכב בן כמעט 10! שנים נראה ומרגיש.

אפילו לא קירקוש אחד, כל הפלסטיקה יציבה ומוצקה, הרכב נוסע כמו חדש ומרגיש חדש יותר מרכבים בני שלוש!

הוא פשוט מזדקן בכבוד, ואם לא הייתי מחפש רכב גדול יותר, ובעיקר בטוח יותר, לא הייתי חושב על להחליף אותו.

אני שמח לשמוע שגם הקאמרי ממשיכה בקו זה.

זו הסיבה העיקרית שבגללה אני מחפש טויוטה, בהתחלה חיפשתי אוונסיס אבל אז התחלתי לפזול לכיוון הקאמרי.

לגבי הפאסאט, חשבתי שאולי מישהו יחלוק עלי ואולי במקרה, ממש במקרה, יצא לי לראות 10! רכבים בעיתיים..

כנראה שהבעיה היא לא בי, ולכן אני יורד סופית מהפאסאט.

איכות גרמנית, כן בטח..

לגבי הסופרב, מה ההבדל בינה לבין הפאסאט מבחינת הפלסטיקה ואיכות הרכבה, האם הן לא חולקות רכיבים?

בכל מקרה ראיתי ציון בטיחות מאכזב וזה הוריד לי אותה מהפרק, כמו עוד הרבה רכבים!

לגבי ה B4, זוהי אופציה מעניינת שלא חשבתי עליה.

את מבחן הבטיחות היא עוברת.

האם בתור רכב היא עדיפה על הקאמרי?

האם המרווח הפנימי זהה, הן בכלל מאותה קטגוריה?

האם היא לא מתחרה בכלל באוונסיס, כאשר הקאמרי אמורה להיות בקטגוריה אחת מעל?

אולי בכלל אוונסיס היא גם אופציה טובה, פשוט היא הרגישה לי הרבה פחות מרווחת מהקאמרי, וגם פחות מהודרת.

מבחינה בטיחותית היא עוברת.

אגב, יצא לי לראות מבחן ריסוק חזיתי של קאמרי מול יאריס חדשה (דגם סדאן), ליאריס שלום :shock:

על אף שלשתיהן 5 כוכבים, תא הנהג של היאריס פשוט נמעך כמו אקורדיון, ולאחר שהנהג הספיק לנגוח בדש ובקורה הקידמית, הוא גם הספיק לעוף החוצה דרך דלת הנהג שנפתחה כתוצאה מהאימפקט.. :shock:

לנהג הקאמרי לא קרה כלום!

תוצאות דומות התקבלו גם בריסוק של אקורד מול ג'אז.

מכאן אני נוטה לבחור ברכב גדול כמו הקאמרי, כוכבים זה לא הכול, הם עוזרים המון! אך לא משנים את הפיסיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון הפלסטיקה הפנימית בסופארב היא משמעותית שונה לטובה מן הפאסאט שנת 2008 ולראיה לא ראיתי קילופים בדגמים שאני בדקתי,

מצד שני ראיתי רק 2 סופארבים בסוכנות יד שניה וירדתי מהן בגלל הקילומטראג' הגבוה [שנת 2008 עם מעל ל110K ק"מ האחת והשניה עם 70K ].

המכלולים זהים אבל שוב ברמת הפלסטיקה לא היו קילופים.

לגבי ה B4 היא הרגישה לי מרווחת מאוד יותר מהפאסאט, שוב מדובר בהרגשה סובייקטיבית של אדם גדול. :-)

הצעתי אותה כעוד אופציה לבדיקה [לפחות תבדוק ותראה מה השוני] אני אהבתי את תא הנהג מבפנים שבדגם החדש משדר יוקרה ולא הרגשה אפרורה ויבשה כמו באוונסיס/קאמרי.

לגבי נהיגה לא נהגתי באוונסיס ולכן לא אוכל להשוות אחד לאחד [מקווה שמשהו כאן כן יוכל לתת תובנה].

לגבי תצרוכת דלק אין לי ספק שהסובארו תצרוך יותר דלק ולו רק משום שהיא 4*4 ובד"כ בהנעה כפולה תצרוכת הדלק עולה בסביבות ה 10% לעומת רכב זהה ללא הנעה כפולה.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה שמתבצעת כאן היא לא נכונה ועושה קצת עוול לפאסאט.

זה שני רכבים שבכלל לא נמצאים באותה קטגוריה.

ההשוואה לפאסאט צריכה להתבצע מול אוונסיס מאותו שנתון - כאן היתרון הוא מובהק לפאסאט למעט מחיר רכישה.

הקאמרי גדולה יותר, חזקה יותר, מפנקת יותר - הכל בעצם יותר.

צריכת הדלק היא אכן ממוצעת 1.8 ויש דגמים מאוד מפנקים ומאובזרים לקאמרי רק תיקח בחשבון דבר אחד - תבדוק את מצב הגיר!

הקאמרי בנפחים הקטנים יותר שלה קצת כבדה מידי לגיר ובארה"ב זו היתה בעיה ידועה בדגמים החלשים יותר.

מעבר לכך אין מה להשוות פאסאט לקאמרי - אם כבר, פאטון לקאמרי וכאן הפאטון לוקח.

אפרופו - תנסה להריץ חיפוש על טויוטה אבאלון (חבל שאין בארץ).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון הפלסטיקה הפנימית בסופארב היא משמעותית שונה לטובה מן הפאסאט שנת 2008 ולראיה לא ראיתי קילופים בדגמים שאני בדקתי,

מצד שני ראיתי רק 2 סופארבים בסוכנות יד שניה וירדתי מהן בגלל הקילומטראג' הגבוה [שנת 2008 עם מעל ל110K ק"מ האחת והשניה עם 70K ].

המכלולים זהים אבל שוב ברמת הפלסטיקה לא היו קילופים.

לגבי ה B4 היא הרגישה לי מרווחת מאוד יותר מהפאסאט, שוב מדובר בהרגשה סובייקטיבית של אדם גדול. :-)

הצעתי אותה כעוד אופציה לבדיקה [לפחות תבדוק ותראה מה השוני] אני אהבתי את תא הנהג מבפנים שבדגם החדש משדר יוקרה ולא הרגשה אפרורה ויבשה כמו באוונסיס/קאמרי.

לגבי נהיגה לא נהגתי באוונסיס ולכן לא אוכל להשוות אחד לאחד [מקווה שמשהו כאן כן יוכל לתת תובנה].

לגבי תצרוכת דלק אין לי ספק שהסובארו תצרוך יותר דלק ולו רק משום שהיא 4*4 ובד"כ בהנעה כפולה תצרוכת הדלק עולה בסביבות ה 10% לעומת רכב זהה ללא הנעה כפולה.

לגבי הסופרב, כאמור היא נפסלת עקב ציון של 4 כוכבי בטיחות בלבד.

האמת, אני לא מבין איך יש לה רק 4 כוכבים בזמן שלפאסאט יש 5..

לגבי הסובארו, אני אבדוק את הרכב, אך צריכת דלק גבוהה אף משל הקאמרי היא קצת מרתיעה.

אם צריכת הדלק גבוהה יותר, איזה ייתרון בכלל יש לסובארו על פני הקאמרי?!

ההשוואה לפאסאט צריכה להתבצע מול אוונסיס מאותו שנתון - כאן היתרון הוא מובהק לפאסאט למעט מחיר רכישה.

צריכת הדלק היא אכן ממוצעת 1.8 ויש דגמים מאוד מפנקים ומאובזרים לקאמרי רק תיקח בחשבון דבר אחד - תבדוק את מצב הגיר!

הקאמרי בנפחים הקטנים יותר שלה קצת כבדה מידי לגיר ובארה"ב זו היתה בעיה ידועה בדגמים החלשים יותר.

חכיתי לתגובה שלך :wink:

עושה רושם שאתה מתמצא במותג.

אני מבין שההשוואה ככל הנראה לא הוגנת אך חשבתי שאולי הפאסאט תתן פייט הוגן למרחב של הקאמרי.

התברר לי שלא רק זה, אלא שהפאסאט מציגה איכות חומרים והרכבה מתחת לכל ביקורת.

אגב, גם אם הייתי צריך לבחור בין פאסאט לאוונסיס, ככל הנראה הייתי בוחר באוונסיס, וזאת לאחר שישבתי באוונסיס שנת 2006 עם 100K ק"מ שהרגישה חדשה ואיכותית יותר מפאסאט שנת 2008 עם 60K ק"מ!

את האבלון (אוניה) יצא לי לראות ברשת, אך זה ממש לא רלוונטי בישראל.

על עיניין הגירים לא שמעתי, האם לדגם 3.5L יש גיר אחר?

מה הבעיה בדיוק בגיר?

יש מצב שאתה מפנה אותי לאיזה מקור מידע בנושא?

לאיזו צריכת דלק יש לצפות מדגם ה- 3.5L, (עם 277 כ"ס, 0-100 ב-7.4 שניות, עושה לי חם בלב...)

אגב, מי בכלל המתחרים הישירים של הקאמרי בארץ (כמובן שבמסגרת התקציב)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז להיפך, אתה רק מחזק את הטענות לטובת הקאמרי, מה שאתה אומר כאן בעצם שהפאסט היא over priced ובעצם מנסה להתחרות (מבחינת מחיר) בסגמנט גבוהה יותר, וזו רק עוד נקדות זכות לטובת הקאמרי שמציעה מחיר הרבה יותר אטרקטיבי.

בקשר לאביזור, הקאמרי של חברתי היא הבסיסית ביותר (אני בעצמי לא יודע איך היא הצליחה למצוא קאמרי 2010 עם מושבי בד וגלגלים ללא ג'נטים בארה"ב) ובכל זאת הרכב נותן תחושה טובה לנהג ולנוסעים. בפעם הראשונה שנהגתי בו אמרתי לה שהיא מצאה לקסוס עם מושבי בד.

מרווח מאוד (כבר אמרתי) וההחלטה למקם את הhandbreak למטה ליד הדוושת נותנת לך עוד יותר מרחב.

איכות הבנייה והעיצוב הפנימיים בדור הזה של הקאמרי השתפר פלאים מהדור של עד 2004.

וי6 3.5 לדעתי תהיה טעות גדולה מאחר והוי4 2.4 מתנהג בצורה מדהימה, חסכוני מאוד על גבול התמוהה על כך שמנוע יחסית קטן משנע מרכב כל כך גדול בזרירות יחסית והוא כל כך חסכוני.

האבלון הוא רכב ענק, כבד, עם מנוע גדול מידי ועמוס מידי בטכנולוגיות, הוא מגיע עם וי8 4.4 והוא בעצם המקבילה של טויוטה ל LS של לקסוס. וטיבן של מכוניות אלו הוא לשרת אותך כהלכה 4-5 שנים ואח"כ להתחיל לאכול אותך.

מרצדס s, אודי אי8, במוו 7, לקסוס LS, והטויוטה אבלון - קן צערות לאחר 5 שנים.

נ.ב.

לא ממש קשור לישראל, אבל שים לב להבדלים אצלנו בין הפאסאט לבין הקאמרי, למרות שיש בשוק הרבה הרבה יותר קאמרי (430 למכירה) ולעומת פאסאט (29) שים לב להתאבדות המחירון של הפאסאט שמתחילה כחדשה הרבה יותר יקרה לעומת הקאמרי שעם כל התחרות וההיצע שומרת על קו אחיד אפילו בדגמי 2006 שנמכרים כדור הקודם.

http://www.supercarros.com/Carros/Volkswagen/Passat/

ֿhttp://www.supercarros.com/Carros/Toyota/Camry/

10$rd=1$NIS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלגיי

לא זה לא מה שאני אומר

הפאסאט למרות שאומרים כאן שאיכות ההרכבה היא מתחת לכל ביקורת זה ממש לא נכון - להפך, איכות ההרכבה של הפאסאט היא גבוהה מאוד, מבין הגבוהות בסגמנט.

יש גם בפאסאט וגם באאודי את הבעיה הזו שחלק מהציפוי של הפלסטיקה מתקלף - העניין הוא שברכבים האלה משתמשים בפלסטיקה ובחומרים (דבקים, צבעים, ציפויים) שהם לא רעילים וידידותיים לסביבה בעוד ברכבים אחרים אתה לא יודע בדיוק איזה רעלנים אתה נושם בדקה הראשונה שאתה נכנס לרכב ולא מאוורר אותו...

הפאסאט עשויה מחומרים נהדרים ומחלפים יקרים שאיכותם גבוהה - הערך נופל במהירות - אבל זה נכון כמעט לכל רכב בשוק למעט טויוטות שבצורה מאוד מוזרה, בארץ שלנו, שומרות על ערך כאילו שהן עשויות מזהב.

ראית איפשהו בחו"ל טויוטה שומרת על הערך שלה כמו כאן בארץ? אני לא יודע על תופעה כזו בארה"ב למשל.

למה אתה מתפלא? קאמרי זה הרכב הכי נמכר בארה"ב לדעתי עד היום.

לגבי הגירים -

בנפחים הגדולים הבעיה הזו פחות קיימת משום שכובד הרכב נישא ע"י כוח המנוע בעוד שבנפחים הקטנים יותר שיש כאן בארץ המנוע לא מספיק חזק בכדי לשאת את המרכב ואז העומס על הגיר גדול יותר.

בדיוק אותן התופעות שאתה רואה בגולפים ופאסאט 1.6 ליטר דור 4 שדורשים התקנה של קולר גיר - אם אני זוכר נכון - זה פחות נחוץ בנפחים של 2 ליטר בגולפים אבל ב1.6 הסבירות שילך לך הגיר היא גבוהה מאוד אם לא תתקין את הקולר. אפשר להריץ על זה חיפוש, כותבים על זה כאן כל הזמן.

ולגבי אוונסיס ופאסאט - אני נוהג על אוונסיס 2006

היא נוחה, היא זריזה אש, היא אמינה, היא חסכונית מאוד לנפח המנוע והשנתון היא זולה לתחזוקה אבל התנהגות הכביש שלה מבחינת ביצועים - פאסאט לוקחת אותה.

אבזור - פאסאט לוקחת אותה.

נוחות - אני מאמין שהן נוחות כמעט באותה מידה - אם יש כאן יתרון לפאסאט? לא ממש בטוח בקשר לזה כי האוונסיס היא דווקא אחד הרכבים היותר נוחים ויותר רכים שיצא לי לנהוג בקטגוריה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלגיי

לא זה לא מה שאני אומר

הפאסאט למרות שאומרים כאן שאיכות ההרכבה היא מתחת לכל ביקורת זה ממש לא נכון - להפך, איכות ההרכבה של הפאסאט היא גבוהה מאוד, מבין הגבוהות בסגמנט.

באמת? אני לא נוכחתי לראות זאת מתוך 10 רכבים אשר בדקתי.

לא מדובר רק על פלסטיק שמתקלף [לא שזה בסדר..], יש גם דיפוני דלתות אשר נופלים [דיפוני הבד], דיפוני דלתות בצד הנהג אשר נשברים/מתנפחים [דבר כזה עוד לא ראיתי, וזה חזר על עצמו בארבע רכבים שונים], חלקי קונסולה רופפים, הגה אשר איבד את הטקסטורה שלו והפך חלק בעל מרקם מגעיל ופשוט למגע ועוד..

כמובן שכל זזה ברכבים יד-1 פרטיים לחלוטין ועם ק"מ נמוך.

יש גם בפאסאט וגם באאודי את הבעיה הזו שחלק מהציפוי של הפלסטיקה מתקלף - העניין הוא שברכבים האלה משתמשים בפלסטיקה ובחומרים (דבקים, צבעים, ציפויים) שהם לא רעילים וידידותיים לסביבה בעוד ברכבים אחרים אתה לא יודע בדיוק איזה רעלנים אתה נושם בדקה הראשונה שאתה נכנס לרכב ולא מאוורר אותו...

כאן אתה כל כך טועה שאין לי מושג מאיפה להתחיל..

אני מהנדס פלסטיק במקצועי ואני יכול לומר לך שזה רחוק מאוד מלהיות נכון.

הבעיה של הפאסאט היא נטו בחירת חומרים לא נכונה, זאת בכדי להציג חומרי דיפון מעימים למגע ובעלי הרגשה איכותית.

הבעיה היא שהם לא עומדים במבחן הזמן.

הפאסאט עשויה מחומרים נהדרים ומחלפים יקרים שאיכותם גבוהה - הערך נופל בחירת חומרים לא נכונהבמהירות - אבל זה נכון כמעט לכל רכב בשוק למעט טויוטות שבצורה מאוד מוזרה, בארץ שלנו, שומרות על ערך כאילו שהן עשויות מזהב.

ראית איפשהו בחו"ל טויוטה שומרת על הערך שלה כמו כאן בארץ? אני לא יודע על תופעה כזו בארה"ב למשל.

אתה בטוח?

אני דווקא ראיתי שהמחיר של קאמרי 2008 בארה"ב לא זול בכלל.

לדוגמא במחיר של קאמרי 2007/8 ניתן לרכוש ג'יפ גרנד צ'ירוקי 2010.

למה אתה מתפלא? קאמרי זה הרכב הכי נמכר בארה"ב לדעתי עד היום.

לגבי הגירים -

בנפחים הגדולים הבעיה הזו פחות קיימת משום שכובד הרכב נישא ע"י כוח המנוע בעוד שבנפחים הקטנים יותר שיש כאן בארץ המנוע לא מספיק חזק בכדי לשאת את המרכב ואז העומס על הגיר גדול יותר.

בדיוק אותן התופעות שאתה רואה בגולפים ופאסאט 1.6 ליטר דור 4 שדורשים התקנה של קולר גיר - אם אני זוכר נכון - זה פחות נחוץ בנפחים של 2 ליטר בגולפים אבל ב1.6 הסבירות שילך לך הגיר היא גבוהה מאוד אם לא תתקין את הקולר. אפשר להריץ על זה חיפוש, כותבים על זה כאן כל הזמן.

ולגבי אוונסיס ופאסאט - אני נוהג על אוונסיס 2006

היא נוחה, היא זריזה אש, היא אמינה, היא חסכונית מאוד לנפח המנוע והשנתון היא זולה לתחזוקה אבל התנהגות הכביש שלה מבחינת ביצועים - פאסאט לוקחת אותה.

אבזור - פאסאט לוקחת אותה.

נוחות - אני מאמין שהן נוחות כמעט באותה מידה - אם יש כאן יתרון לפאסאט? לא ממש בטוח בקשר לזה כי האוונסיס היא דווקא אחד הרכבים היותר נוחים ויותר רכים שיצא לי לנהוג בקטגוריה.

אולי קצת סטינו מהנושא.

מה המתחרות העיקריות בארץ של הקאמרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי קצת סטינו מהנושא.

מה המתחרות העיקריות בארץ של הקאמרי?

המתחרות של הקאמרי הן אלו באותה רמת מחיר.

וברמת מחיר הזו יש לך רק רכבים קטנים יותר דוגמת הפאסאט, מאזדה 6 מאובזרת, סובארו בי4.

בגודל הקאמרי עומדת מול הבמוו סדרה 5 או אודי אי6, כמובן שאין מה להשאוות לא ברמת מחיר ולא באיבזור (וגם בסיבוכים והכשלים).

לפי דעתי, הקאמרי היא הבחירה המושלמת, אם אתה צריך את הגודל ולא אכפת לך להתפשר על איבזור פנימי (האיבזור הבטיחותי דומה).

אם אתה מעוניין באיבזור עדיף אז כן לחפש באיזור הפאסאט מזדה 6 או סובארו.

בעולם, הקאמרי ד"א עומדת מול ההונדה אקורד, למרות שהאקורד בגדול של אוונסיס ולא של קאמרי, היא המתחרה.

אני במקומך הייתי בוחר בין 3:

1. טויטה קאמרי

2. טויטה אוונסיס

3. הונדה אקורד

(למרות שלדעתי הקאמרי עדיפה, היא מתפשרת איפה שניתן בתמורה למחיר עדיף, ומתחרה איפה שצריך עם סגמנט גודל דומה) הייתי משקיע את מאמציי עכשיו בחיפוש אחריי קאמרי מתאימה לרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה או קיי

אם אתה אומר אני מאמין שאתה מדבר מנסיון - לא נתווכח, עוד לא יצא לי לראות פאסאט מפורקת ואני בא ממפגשי אודיו שם כבר ראיתי כמה וכמה פאסאטים.

במבחן הזמן אני יכול לאמר לך בוודאות - טויוטות עומדות בכבוד רב ביותר.

מה המתחרים לקאמרי? קשה לאמר כי לרוב היצרנים המתחרים הרכבים שראיתי מדלגים ליגה אחת למעלה.

אני לא יכול לאמר שאאודי A8 למשל או פאטון יהוו תחרות הוגנת מול קאמרי - אולי הדגמים המאובזרים יותר אבל כאלה בקושי רואים בארץ אם בכלל.

כנראה שיהיה צריך להשוות רכבים בגודל מרכב דומה ונפח מנוע דומה מכל יצרן אחר.

תיקח בחשבון שכשאתה מדבר על קאמרי לרוב אתה תחפש יותר את המרווח והנוחות שברכב ולא שום דבר שקשור לספורטיביות - אם זאת יש לקאמרי גם דגמים ספורטיביים יותר שבהחלט נראים טו-אוב.

בקיצור אם אתה מחפש רכב שיתחרה בקאמרי לפחות תדאג שהמנוע יהיה 2.3 ליטר עד 3 ליטר

ועדיין רוב הרכבים שאני מכיר יהיו קטנים יותר אלא אם כן אתה עובר כאן למרצדסים או BMW אבל אז הקאמרי תהפוך לאנדרדוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המתחרים לקאמרי? קשה לאמר כי לרוב היצרנים המתחרים הרכבים שראיתי מדלגים ליגה אחת למעלה.

אני לא יכול לאמר שאאודי A8 למשל או פאטון יהוו תחרות הוגנת מול קאמרי - אולי הדגמים המאובזרים יותר אבל כאלה בקושי רואים בארץ אם בכלל.

כנראה שיהיה צריך להשוות רכבים בגודל מרכב דומה ונפח מנוע דומה מכל יצרן אחר.

תיקח בחשבון שכשאתה מדבר על קאמרי לרוב אתה תחפש יותר את המרווח והנוחות שברכב ולא שום דבר שקשור לספורטיביות - אם זאת יש לקאמרי גם דגמים ספורטיביים יותר שבהחלט נראים טו-אוב.

בקיצור אם אתה מחפש רכב שיתחרה בקאמרי לפחות תדאג שהמנוע יהיה 2.3 ליטר עד 3 ליטר

ועדיין רוב הרכבים שאני מכיר יהיו קטנים יותר אלא אם כן אתה עובר כאן למרצדסים או BMW אבל אז הקאמרי תהפוך לאנדרדוג.

אי אפשר להשוות את הקאמרי לרכבים האלו בראש ובראשונה מבחינת המחיר,

גם בגדול היא עומדת מול האודי אי6 דווקא ולא האי8.

אתה רוצה שהשוואה טובה יותר?

אודי אי6 - במוו 5 - מרצדס e - לקסוס ES

הקאמרי היא ES עם מנוע צנוע יותר, פחות איבזור ומחיר הרבה יותר זול.

כמו שאמרתי הקאמרי עומדת ברמת מחיר כחדשה מול הונדה אקורד, 21350$ מתחילה האקורד לעומת 21995$ לקאמרי.

זאת התחרות של הקאמרי כאשר היא מביאה ביתרון את הגודל של סגמנט גדול יותר באותו המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בדקתי בסביבות 15 פאסאטים (כולן פרטיות), וחוץ מקילופים פה ושם, לא נתקלתי במשהו מיוחד שאי אפשר לחיות איתו. אתה לועג לאיכות גרמנית כאילו הרכב מיוצר בסין.

באודי A6 שהיתה לי עד לפני חצי שנה ( שנת 1998 ) לא היה אפילו נגיעה אחת של קילוף - ככה שההשוואה בין פולקסווגן לאודי בקטע הזה, לדעתי מיותר.

למה שלא תחפש A6 2.4 מהשנים 06-05? טכנולוגית, בטיחותית, מרווחת, מרשימה ועוצמתית מהקאמרי, וגם תישאיר לך עודף מ100K תקציב. אם אתה רוצה להשתולל ולנצל את כל התקציב (ועדיין ישאיר קצת עודף) חפש 3.2 קוואטרו. אני מבטיח לך ש255 סוסים ו7.1 שניות במיאוץ הקלאסי יגרמו לך להגיד "איזה טויוטה רציתי?"

הכי שומר בארץ :scatter:

AAA: Audi 80>Audi A6>Alfa Romeo GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסאן אלטימה (אם נמכרת בישראל) תהיה המתחרה ראש בראש נגד הקאמרי.

בחטיבות היוקרה של היפניות אלו הלקסוס ES - אקורה TL - אינפיניטי G סדאן.

שעומדות מול אודי אי6 - מרצדס E - ובמוו סדרה 5 (במחירים זולים יותר ליפניות כמובן).

בעוד טויטה וניסאן מחזיקות את הקאמרי והאלטימה בתור גרסאות זולות להונדה אין רכב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...