Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 20 אלף ק"מ עם רנו לגונה 2009

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 4537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה ופחות משנה חגגנו אני והלגונה 20 אלף ק"מ ראשונים שלנו ביחד, שהסתכמו בהחלפת שמן מנוע החלפת מסנן אוויר,

החלפת מסנן למזגן וזהו

למי שלא יודע שמי עדי ואני מתגורר בשוויץ, במרץ השנה הוחלפה הטווינגו שהיתה ברשותי והרנו אספאס לרנו לגונה סטיישן (GRANDTOURׂ) , לאחר חיפושים ממושכים של איזה רכב לקנות (אודי, מרצדס, במוו, פורד ועוד),ורצינו כמובן רק סטיישן, נפלה ההחלטה להמשיך עם המסורת ולקנות עוד הפעם רנו (וגם לאחר כל ההטבות שקיבלנו איתה, לדגומא עוד סט של ג'אנטים עם צמיגי חורף חדשים, עוד שנה אחריות מקורית של רנו ולא רק של המוסך, הנחה בקניית הרכב וטיפול ראשון בחינם), התקציב היה 35 אלף פרנק, ולאחר חיפוש רציני שכולל: נפח תא מטען (עם ובלי קיפול המושבים), כמה שפחות ק"מ, כמה שיותר חדש ואם כבר יד שניה אז כמה שיותר מפואר, נמצאה הרנו.

קצת נתונים יבשים: נפח מנוע 2 ליטר מוגדש המפיק כ173 כ"ס, תיבת הילוכים אוטמטית 6 הילוכים (לא הAL4), אורך: 4803 ממ

רוחב: 1811 מ"מ ומשקל של 1600 ק"ג.

עכשיו לחלק המעשי:

הלגונה מצויידת בכל מה שאפשר, שזה אומר מראות צד מתקפלות חשמלי, חימום למראות צד, חימום למושבים, מערכת ניווט מובנת עם רמקולים של בוש (הרכב עם חבילת בוש )בקרת אקלים נפרדת לנהג ולנוסע, מערכת על התראת ירידת לחץ אוויר בצמיגים, בלוטוט' ועוד כל מני צעצועים כאלו ואחרים.

נוחות והנאה מנהיגה:

הרכב נוח מאוד במיוחד בנסיעות למרחקים, בנסיעות בעיר הנוחות נשמרת ומתפיעה יחסית לכך שהרכב נועל ג'אנטים 18 אינץ'.

יוצא לי לנוסע הרבה מאוד בהרים ובדרכים מפותלות (הרבה לטיולי אופניי), ושם העברת התיבה למוד ידני, ומשחק נכון עם דוושת התאוצה גומרת לחיוכים והנאה רבה מנהיגה, ההגה מתקשר ודי מפתיע ומרגיש כבד ונכון (גלגל ההגה הוא ספורטיבי לפי הגדרת רנו),

השילדה מרגשיה מאוזנת מאוד במיוחד בסיבובים, כמובן אין מה לצפות למפלצת סיבובים או חורכת אספטלט, בשביל זה צריך להתקדם הלאה למנוע ה3 ליטר שנותן רעש יותר יפה וכמובן יותר כוח.

מבחינת מקום מאחורה ונוחות נסיעה, הלגונה מרווחת מאוד ומנוסעים מאחורה לא נשמעה שום תלונה לגבי נוחות הנסיעה ומרווח, גם בנסיעות ארוכות (רק בשבועיים האחרונים גמעתי כ4000 ק"מ עם הלגונה ועם המשפחה).

צריכת דלק:

מיכל הדלק כ60 ליטרים, ניסעות בעיר ועם רגל יחסית רגועה על הדוושה נותנים 10 ק"מ לליטר, כמובן שזה נתון שכמעט ולא יוצא ויצא רק פעם אחת, לרוב זה מסתכם בין 10 ל9 ק"מ לליטר.

מחוץ לעיר אין שום בעיה להגיע ל800 ק"מ למיכל עוד הפעם הכל משתנה במצב הרוח והאנשים והמוזיקה ברכב :)

מהירות מירבית שיצא לי להגיע הי 210 קמ"ש שבמציאות בסביבות ה200 קמ"ש.

תקלות:

נכון הרכב יחסית חדש אבל הלגונה שלי עוברת חיים קשים מאוד, שזה אומר המון בדרכי עפר או פשוט לא בדרכים בכלל, הרבה הובלת ציוד, לאחרונה קנינו בית ושיפצנו הכל לבד, אז כל החומרים הבאנו באוטו וחיברנו נגר.

התקלות הן פעם אחת הופיעה ERROR לגבי הESP, החלפת אחד החיישנים פתרה את הבעיה, כסא נהג בחלק מעור התקלף, הוזמן כסא קומפלט (בעיה ידועה בלגונה עקב איכות חומרים של העור), וזימזום מעצבן מפלסטיק בקונסולה האמצעית שגם הוזמן.

סיכום ועלויות:

סה"כ הרכב עלה 25 אלף פרנק לאחר הנחה, הוספת וו גרירה + מתקן לאופניים שיושב על הוו גרירה 2000 פרנק.

ביטוח מקיף 2000 פרנק לשנה.

אגרת רכב לקנטון ציריך: 550 פרנק לשנה.

אגרת רישוי למספר:50 פרנק לשנה.

מדבקה שמותר לי לנסוע בכבישים מהירים: 40 פרנק, החל משנה הבאה עולה ל100 פרנק לשנה.

יש עוד כל מיני מיסים על זה שיש רכב שמסתכמים בכעוד 100 פרנק לשנה.

זה עוד בלי טסט שצריך לעשות פעם בשנתיים ובדיקת גזים פעם בשנה (כל זה נעשה כאשר קניתי את האוטו על ידי הסוכנות).

לסיכום הלגונה מציאה הרבה מאוד רכב עם הרבה מאוד אביזרי בטיחות ופינוק בקצת כסף, האם אקח עוד הפעם לגונה? כנראה שלא

פעם הבאה תיהיה אודי A6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מחבב את הרכב, אבל בארץ כנראה שאין לו תקומה במחיר שמבקשים עבורו.

אם אפשר לשאול - בעצם, תחת המאמצים שהוא עובר, לא נשמע שהוא בעייתי במיוחד, לכן מדוע אאודי בפעם הבאה?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי רוצה לגוון, גם הדגמים החדשים נראים אותו דבר ברנו במיוחד בלגונה, תראה אין לי תלונה אחת על הרכב (נכון איכות החומרים של המושב אמורה היתה להיות יותר טובה), ובסה"כ נותן תמורה מעולה לכסף, עד עכשיו לקחתי רנו גם בגלל ההנחות והטיפולים שהיו לי (חבר הכי טוב של ההורים של אישתי בעל מספר די גדול של מוסכים מורשים של רנו, במוו, יגואר, ועוד והכל עם סוכניות מכירות), אני רוצה לנסות רכבים אחרים גם, אולי אנסה גם את הבמוו סידרה 5, למרות שמפריע לי הנעה אחורית בחורפים.

בתמונות אתה יכול לראות מה עובר על האוטו במיוחד בחצי שנה האחרונה :twisted:

300530_2253245003489_1019214857_2587829_1692385329_a.jpg

265023_2081055298854_1019214857_2357595_8188414_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...