Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בן 21 נהג חדש על רכב, רוצה להוציא רישיון לאופנוע A1

MTTN
שימו לב! השרשור הזה בן 4536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי כולם.

אני בן 21 ואני נהג חדש על רכב, ידני, בלי הגבלה של משקפיים, בלי מלווה (בן 21)

אני מעוניין להוציא רישיון לאופנוע A1

הבנתי שבעלי רישיון B פטורים מתאוריה לאופנוע אך יש צורך להוציא טופס ירוק ולעבור בדיקות ראייה וביקור אצל רופא משפחה

השאלה שלי היא - למה אני צריך לעשות את הבדיקות האלה? הרי כבר יש לי רישיון ולכן מן הסתם אני בריא

נניח שהאופטומטריסט יחליט שאני יכול לרכב רק עם משקפיים,

אז זה אומר שאני יכול לנהוג על רכב בלי משקפיים אבל על אופנוע אני כן צריך משקפיים? ואיך זה יהיה כתוב ברישיון? זה אבסורדי.

אודה לכם על התשובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לפטור מתאוריה, בעלי רישיון לרכב (B) פטורים מתאוריה לכל דרגות הרישוי לאופנוע (A2,A1,A)

בקשר לבדיקות הרפואיות, אין בררה אלה לחזור שוב על כל התהליך. לגבי בדיקת הראיה, במקרה ולא תעבור בהצלחה את המבחן

ותזדקק למשקפיים על מנת לעבור את הבדיקה, כשתעבור את הטסט על האופנוע הנ"ל (A1) ישלח לך אלייך כרטיס הביתה עם שתי הרישיונות יחדיו (A1,B)

זאת אומרת שהולך להתווסף לB ממש ליד גם A1, וההגבלה להרכבת משקפיים תהיי רשומה למטה מצד ימין של כרטיס הרישיון ותהיי מחויב להרכיב משקפיים בעת נהיגה גם באופנוע וגם ברכב.

ערב מצויין 8)

:crazyeyes Dont drink and drive, Smoke and fly! :crazyeyes
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הדרישות בבדיקת ראיה למכונית ולאופנוע שונות. בבדיקה לאופנוע בודקים גם רוחב שדה הראיה ובבדיקה למכונית לא בודקים. או שבודקים בשני המקרים, אבל לאופנוע נדרש שדה ראיה רחב יותר. לגבי בדיקת בראיות - במכונית אתה יכול לנהוג כם מגבלות בריאותיות מסויימות, ובאופנוע לא, ולכן נדרשת בדיקה נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה!

הכרטיס רישיון ה"ישן" של הרכב בלבד נשאר אצלי בנוסף לכרטיס רישיון החדש המשולב? אז לכאורה אני אוכל לנהוג ברכב בלי משקפיים לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה!

הכרטיס רישיון ה"ישן" של הרכב בלבד נשאר אצלי בנוסף לכרטיס רישיון החדש המשולב? אז לכאורה אני אוכל לנהוג ברכב בלי משקפיים לא?

אכן כן ידידי, עד אשר יגמר תוקפו של הרישיון ה"ישן".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה!

עוד שאלה שחשבתי עליה עכשיו.. אם מישהו פה במקרה יודע איך משרד הרישוי עובד

התמונה שלי בטופס הירוק נלקחה לפני 3.5 שנים.

האם כשאצטלם מחדש בטופס הירוק ואעבור את הטסט לאופנוע, אקבל את הרישיון החדש עם התמונה החדשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה!

האם כשאצטלם מחדש בטופס הירוק ואעבור את הטסט לאופנוע, אקבל את הרישיון החדש עם התמונה החדשה?

אם אני לא טועה ,התמונה נשמרת במאגר שלהם ויוציאו לך טופס ירוק בלי שתצתרך להצטלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה!

התמונה נשארת אותה תמונה. אין כל אפשרות לשנות אותה, אלה אם כן יש באמת שינוי רציני מלפני 3.5 שנים להיום

ואני לא מדבר על תסרוקת שונה אלה ממש שינוי בפנים שיצריך תמונה חדשה.

מניסיון אישי, שקלתי משהו כמו 15 קילו יותר לפני כ-4 שנים כשהוצאתי רישיון לרכב, כשניגשתי למשרד הרישוי עם בקשה לשינוי תמונה

נתקלתי בסירוב, לאחר מספר שכנועים הפקידה הועילה בטובה לקחת ממני תמונה חדשה ומספר פלאפון ולהגיד : "אם יחליטו לשנות את התמונה אנו נתקשר להודיע"

חלפה כבר כמעט שנה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...