Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנה של תוכנה בשרת והרצת כמה מופעים במחשבים המחוברים עליו.

Alon_A
שימו לב! השרשור הזה בן 4530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיע היום הגדול... התקנה של מערכת פרוייקט הגמר שלי בשרת של החברה. אני רוצה להתקין את בסיס הנתונים וקבצי התוכנה בשרת שאליו יתחברו 2-3 מחשבים ברשת הפנימית, יריצו מופע של התוכנה ויכתבו\יקראו מבסיס הנתונים.

השאלה שלי היא, האם מבחינת קוד וקומפילציה אני צריך להגדיר או להוסיף משהו כדי לאפשר הרצה של התוכנה בצורה כזו (מספר מופעים במקביל דרך שרת).

מה שעשיתי עד שלב זה:

- ה CONNECTION STRING שלי כללי ומתאים לכל מחשב - בדקתי את זה על שני מחשבים שונים (לא ע"י קובץ התקנה אלא קומפילציה של הקוד) ולא היה צריך לעשות שינוי של ה STRING.

- לאחר כל פקודת SQL החיבור לבסיס הנתונים נסגר.

יש עוד דברים שצריך לעשות ?

*התוכנה מומשה ב #C

בסיס הנתונים הוא SQL SERVER 2008 R2.

במידה ואין שם גרסא מתאימה של SQL יהיה ניתן להתקין, אז זו לא אמורה להיות הבעיה (אציין שאני יודע להתקין SQL SERVER על מחשב אחד "רגיל", אין לי מושג מהן ההגדרות לשרת).

תודה מראש לעוזרים !

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהבנתי - אבל התוכנה רצה על השרת או על מחשבי הקצה?

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך תצורה בסגנון מערכות גדולות כמו PRIORITY או VANTIVE. אני מניח שהתוכנה מותקנת בשרת מרכזי ומחשבים מתחברים אליו ומריצים עותק של התוכנה.

יכול להיות (כנראה :wink:) שאני טועה, אין לי בזה כלל ניסיון.

בפועל, מה שאני צריך זה שלושה מחשבים שעושים שימוש בתוכנה ובבסיס נתונים משותף שיושב במחשב אחד.

האמת, יכול להיות שכל מה שצריך זה לשנות את ה CONNECTION STRING שיתאים לחיבור לשרת שעליו מחוברים המחשבים ובו יושב הבסיס נתונים ואז לבצע שלוש התקנות מקומיות בשלושת המחשבים.

בקיצור, מה עושים ? :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אני לא מכיר את PRIORITY או VANTIVE.

נראה לי שאתה מדבר על ארכיטקטורה שנקראת Client - Server. על השרת יושב בסיס נתונים כבד ומנוע שיודע לשלוף מתוכו את הנתונים או לעדכן אותם לפי דרישה ולבצע עליהם מניפולציות.

על המחשבים "הקליינט" יש תוכנה חלשה שבעצם רק יודעת לקחת את הבקשה מהמשתמש להעביר אותה לשרת (יש מספר דרכים) לקבל בחזרה את הנתונים מעובדים ולהציג אותם.

להריץ תוכנה שמותקנת על מחשב X ממחשב Y - אני לא מכיר אפשרות כזו.

יש כמובן אפשרות להתחבר אל המחשב עצמו ולפעול בו, זה כבר סיפור אחר. אתה תצטרך שרת שמותקנת עליו תוכנת הפעלה של שרת.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אצבע אחת יש כמה מודלים:

הראשון - Saas - software as a service

זאת אומרת שהתוכנה מותקנת על מקום אחד, ושאר המחשבים בעצם משתמשים בבראוזר שלהם בשביל לגשת לתוכנה. לדוגמא המערכת של salesforce

השני - distributed

שזה אומר שחלק מהתוכנה יושב על שרת מרכזי ומדברת עם קליינטים שמותקנים על תחנות הקצה. למעשה התוכנה על השרת משמשת בשביל הלוגיקה העסקית והתקשורת לבסיסי הנתונים, ונקודות הקצה בשביל האינטראקציה עם האנשים, תצוגה של מידע והכנסת מידע נוסף. אלה תוכנות קליינט-סרבר קלאסיות. (למשל תוכנת דוא"ל, IRC וכו')

השלישי - מותקן

על כל עמדת קצה מותקנת התוכנה ורק בסיס הנתונים הוא מרכזי.

באיזה מודל אתה רוצה לעבוד?

כרגע נשמע לי שכל התוכנה שלך נמצאת במקום אחד ויחיד - מה שאומר שאתה תתקין אותה על תחנות הקצה ותעבוד מול הדטהבייס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, המודל השלישי. התקנת התוכנה על עמדות הקצה ועבודה מול בסיס נתונים בשרת מרכזי.

מה אני צריך לעשות מבחינת הקוד ? לשנות CONNECTION STRING שיתמוך בבסיס נתונים שנמצא מחוץ למחשב המקומי בו מותקנת התוכנה - בטוח צריך.

השאלה אם יש עוד דברים שאני לא חושב אליהם, הן מבחינת הקוד והן מבחינת קומפילצית התוכנה לקובץ הפעלה ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכנת של C#, אבל אין ספק שצריך לעשות שה-connection string יהיה מתאים לעבודה כזאת (ואולי בכלל ניתן לקנפוג מתוך התוכנה או בתהליך ההתקנה שלה).

בנוסף אני זוכר מימי עם ויז'ואל סטודיו שכדאי שתוסיף לקובץ התקנה שלך כל ספריה שאתה משתמש בה שלא נמצאת במחשב שיש עליו ויז'ואל סטודיו.

אני במקומך הייתי לוקח מחשב אחר שאין עליו סביבת פיתוח ומנסה להתקין את התוכנה עליו - ככה תלמד בקלות מה חסר ומה לא. בנוסף תוודא מראש מה הגרסאות של חלונות שיש אצל הלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...