Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להישאר עם ה-307 או להחליף ל308 חדשה?

Ohad A
שימו לב! השרשור הזה בן 4476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

לדודתי פיג'ו 307 2003 יד ראשונה עם 126 אלף ק"מ אותה היא שוקלת להחליף. ההתלבטות היא כזו: הרכב כבר עוד מעט עשור על הכביש אולם עם 126 אלף ק"מ. אם היא לא תחליף עכשיו כשהאוטו שווה שליש מ308 חדשה היא לא תוכל להחליף אחרי זה. מצד שני, אם תשמור את הרכב, יצוצו לאט בעיות האמינות ואז מה יהיה?

השאלה היא כזו:

האם כדאי להחליף את הרכב בשל בעיות אמינות צפויות או שאין כל חשש לגבי ה307 הותיקה?

בתשובותיכם אודה אם תתייחסו לדברים הבאים:

האמינות של 308 חדשה מול ה307 הישנה

עניין ירדת הערך העתידית של ה307

ירידת ערך עתידית של 308 (צורה חדשה) בשלוש שנים

עלויות אחזקה 307 ו308 ובמסגרת זו: האם שווה לה לשקול את תכנית המימון של פיג'ו הכוללת בתוכה טיפולים שגרתיים וידועה בשם ILEASE.

(התכנית מכסה טיפולים עד 55 אלף ק"מ או 3 שנים שבמקרה הנסועה של דודתי אומר שיהיו לה טיפולים לשלוש שנים)

וכמובן, תשובתכם הסופית: להחליף ל308 חדשה או להישאר עם ה307 (אין טעם בתשובות כמו: למה לא לשקול זה וזה. הרכבים היחידים בחשבון הם 308 או 207 שעליה איני בטוח שהייתי מייעץ שכן היא מוחלפת בקרוב אולם אשמח לדעתכם, אולי זוהי אופציה ראויה גם כן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלות שלך קצת תמוהות בעיניי, אבל אענה עליהן:

להגיד לך שאין חשש לבעיות אמינות לרכב שנמצא 8-9 שנים על הכביש- אף אחד לא יגיד לך. היד הראשונה והנסועה הנמוכה הם לא הבטחה לשום דבר. אם יש לה כסף להחלפה, ומציעים לה מחיר סביר על הרכב בטרייד-אין, אז זה הזמן.

לגבי אמינות: איזו השוואה אתה מצפה לעשות בין אמינות של רכב משומש לחדש? ברור שהחדש צפוי להפגין אמינות גבוהה יותר, ותיקונים במסגרת אחריות.

ירידת ערך: ככל שהרכב ישן יותר, כך ירידת הערך שלו מתמתנת. ה307 של דודה שלך, שהיא יד ראשונה, ספגה כבר את הרוב המוחלט של ירידת הערך שלה (בטח ובטח אם מסתכלים על מחיר השוק הנמוך מהמחירון של 307), זה באמת משנה אם עוד שנתיים היא תעלה עוד 5000 ש"ח פחות? זה כבר ממש זניח.

ירידת ערך של 308 עוד שלוש שנים היא עניין למגידי עתידות. לכל רכב חדש יש ירידת ערך ב-3 השנים הראשונות שלו. זה לא אמור להוות שיקול האם לקנות רכב חדש או לא, אלא רק אולי לשאלה "איזה רכב לקנות". מכיוון שהשאלה הזו לא נשאלת כאן, גם שיקול ירידת הערך לא רלוונטי עבורך.

האם להחליף או לא? אענה שוב: "אם יש לה כסף להחלפה, ומציעים לה מחיר סביר על הרכב בטרייד-אין, אז זה הזמן."

אם אין לה כסף להחלפה, זו כבר שאלה אחרת...

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה

עניין ירידת הערך של ה-308 חשוב כיון שהעסקה המוצעת אומרת שאחרי שלוש שנים עליה לשלם 40 אחוז מערך הרכב באחת משלוש דרכים: מקורותיה שלה, מכירת הרכב או החלפה בחדש כך שמכירת הרכב מכסה את שאר החוב והשארית מהכירה תשמש מקדמה לרכב הבא. אם 308 לדוגמה יאבד בשלוש שנים כ-60% מערכו, שתי האופציות האחרונות לא רלוונטיות. אם הוא יאבד 50% אזי האופציה של החלפה לחדש לא תהיה רלוונטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי את המוטיבציה מאחורי השאלה.

ב-3 שנים רכב ברמת מחיר כזו לא יאבד 50-60 אחוז מערכו, צריך תרחיש מאוד מאוד קיצוני כדי שדבר כזה יקרה.

בדוק במחירון לוי יצחק (כי סביר להניח שאיתו יחשבו את המחירון בזמן סיום העסקה) מה המחירון הנוכחי ל308 משנת 2008. זה ייתן לך הערכה כללית לגבי מידת ירידת הערך. כמובן, שזה לא מבטיח כלום לגבי 3 השנים הבאות, אבל זה יותר טוב מכלום.

בדיקה בלוח "יד 2" מעלה ש308 מ2008 מפורסמים למכירה בסביבות ה80-85 אלף ש"ח. מכיוון שלוי יצחק ידוע בחוסר חיבתו לרכבים צרפתיים, ייתכן שמחיר השוק בפועל גבוה מהמחירון שלו, ואז יכול להיווצר מצב שיהיה לה משתלם יותר למכור את הרכב באופן פרטי, לכסות עימו את החוב, ולהישאר עם יותר כסף ביד.

בכל מקרה, אלו דברים שיהיו באמת ברורים עבורכם רק בעוד שלוש שנים.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת כלכלית, לא משתלם.

בחישוב משוער ה308 תרד ב10K בשנה בממוצע.

ה307 כיום תרד ב3-4 אלף בשנה.

אם אין לה בעיות ולא אכפת לה להשאר עם ה307, עדיף להשאר איתה, אם היא שמורה טוב גם בעיות אמינות בקושי יהיו.

(יש לי 406 מ99', מנוע מחזיק כבר 215KKM ולא נגעו בו בחיים, וגיר עשיתי שיפוץ ב200KKM שעלה 3.5K בינתיים כמו חדש, יש להם חלקים זהים).

נגיד ומקסימום התקלות יהיו 6K, זה בהגזמה!, היא תוכל ליסוע עם ה307 עוד יותר מ80KKM בשקט. שזה עוד 5 שנים בשקט, ואז המחירון יהיה 15K +-5K, משמע 25K בערך, והיא נוסעת 5 שנים, שזה פי 2 מאשר היא תיסע עם 308 חדשה. (בירידה של 10K בשנה ל308.)

הכל תלוי מה היא רוצה, אם היא רוצה חדש ומבינה כמה היא מפסידה, שתיהיה בריאה.

שתעשה נסיעת מבחן על ה308, אולי זה ישנה את דעתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי את עצמי את אותה השאלה בשבוע שעבר -

לי יש 307 שנת 2004 עם מנוע 2000 וכ120,000 ק"מ. הרכב מטופל ברמה הכי גבוהה ואני לא חווה שום בעיות מכניות. הבעיה שזה גיל שמתחילים לחוות בלאי. החלפתי תושבת מנוע תחתונה, קניתי תושבת גיר ותושבות לציר האחורי שהתבלו. העלות של החלקים אמנם לא בשמיים ועבודה אם נעשית במוסכים לא מורשים יכולה לחסוך לא מעט.

כדי להתקרב לרמה שמציעים המכוניות החדשות התקנתי ברכב בקרת שיוט והרכבתי הגה מעור.

דבר חשוב - נכון שערך הרכב הישן ירד לאט יותר, ושהתיקונים לא אמורים לעלות יותר מההשקעה בחדש - אבל בסופו של דבר נשארים עם משהו ישן!!! חשוב מאוד למי שמחפש להתקדם.

שבוע שעבר היה את המבצע של פיג'ו אז פרסמתי את הרכב למכירה - אחרי חצי שעה כבר היו לי טלפונים וקבעתי עם אנשים.

לדעתי הייתי מצליח למכור את הרכב קרוב למחירון.

אבל לפני סגרתי את הקצוות לקראת מכירה החלטתי להיכנס למוסך מורשה פיג'ו לשאול על הרכב - אחד המכונאים שאני ממש סומך עליו ומכיר אותו אמר לי לא לקחת את ה-308 עם 1.6 אוטומטית 120 כ"ס. לדבריו להרבה מנועים יש בעיות עם כיוון הטיימינג (להזכירכם שרשרת ולא רצועה) - מנהל העבודה אמר שהחלפה תכופה יותר של שמן מנוע וביצוע פלאש בכח טיפול עוזר מכיוון שהמתיחה של השרשרת מתבצעת ע"י לחץ השמן.

האמירה הזאת הספיקה כדי להוריד אותי מהמכירה של הרכב שלי ולא לקנות חדש (לפחות עד שיהיה לי אומץ לרכוש C4 HDI חדשה - שם המנוע הוא DW של סיטרואן פיג'ו).

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות, אלו בהחלט דברים לשקול. נלך שבוע הבא לפיג'ו ונראה מה המצב.

נכון שאפשר להחזיק עם הרכב עוד חמש שנים, אבל השאלה היא מה יהיה עוד חמש שנים? עוד חמש שנים, והיה והאוטו מתחיל 'להשתעל' קצת, הוא יהיה שווה במקסימום 15 ואוטו חדש לא יעלה 45 אלף בטוח (אלא אם כן משרד האוצר מכין לנו הפתעה, אבל בואו נהיה מציאותיים עם "ההפתעות" שאנו מקבלים מהאוצר בתחום המיסוי) ואז החלפה לחדש תהיה בלתי אפשרית אלא במימון מלא. ואני רוצה לקוות שדודתי תוכל לנהוג בעוד חמש שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 4476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...