Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת סמארטפון חדש לקרוב משפחה - אייפון או אופטימוס?

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 4514 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני לא מכיר בכלל את האופטימוס של LG (יש בלאק ויש וואן?) - האם הוא טוב יותר מהאייפון 4 (לא 4S)?

ברור לי שאלו עולמות שונים, אבל אם מתעלמים לרגע ממערכת ההפעלה - האם האייפון יותר טוב ברמה שמצדיקה תוספת של 45 שקלים בחודש? (מדובר על דגם ה-8 ג'יגה!)

תודה

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-Optimus One הוא מכשיר אנדרואיד בסיסי ביותר, לדעתי לא שווה יותר מ-800-1000 ש"ח. המחיר הנדרש על ידי חברות הסלולר (סביב 2,000 ש"ח) היה אולי סביר לפני שנה, כיום הוא תלוש מהמציאות.

את ה-Black איני מכיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי קונה מכשיר אצל המפעילות?

את הדוגמא הכי הזויה ראיתי היום באתר של פלאפון.

גלאקסי S2 ב5100 שקל, וזה עוד בתנאי שאתה מדבר ב 250 שקלים.

בזאפ אפשר למצוא את הטלפון ב2400 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופטימוס היא סידרת דגמים של LG ולא דגם בודד, ומבינהם המכשיר שמתחרה באייפון 4 הינו הבלאק - ה One הוא מכשיר פשוט וזול הרבה יותר. היה לי את הבלאק בגרסת אבטיפוס למספר ימים, והוא בהחלט מכשיר חביב, אם כי התחושה שלו ביד היא פלאסטיקית משהו (אבל היתרון הוא שהמכשיר דק מאוד וקל מאוד).

החסרון העיקרי שגרם לי לא לאהוב את המכשיר הוא איכות שמע מתחת לכל ביקורת. LG טענו שזה היה בגלל שניסיתי מכשיר אבטיפוס ולא מכשיר מסחרי, ושבמכשירים המסחריים אין את הבעיה הזו, אולם כיון שלא קיבלתי מכשיר מסחרי לבדיקה אין לי מושג אם משהו השתנה. בגדול אם איכות השמע אכן השתפרה, אני לא רואה סיבה לא לקנות אותו.

לגבי קניה אצל המפעילות: כיון שבאנדרואיד אין תמיכה מלאה בעברית (כלומר אין תפריטים בעברית), הכל עניין של עד כמה חשובים התפריטים האלו. מכשיר עם אנדרואיד 2.3 ומקלדת עברית שהורדה מהמרקט יעבוד ככה"נ יופי עבור דוברי העברית שלא זקוקים לתפריטים בעברית, אולם עבור מי שזקוק לתפריטים כאלו, לצערנו אין ברירה אלא לבלוע את הדג ולקנות בחברות הסלולאר - במקרה של קניה כזו חובה כמובן להתאים חבילה טובה, על מנת לא ליפול למלתעות המחירים ההזויים שלהם (כפי שאייל ציין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הסוניאריקסון שאצלי הוא אב טיפוס אבל יש לו תפריטים בעברית. כנראה שהתמיכה של סוני טובה יותר. בחירה בתפריטי עברית מגיעה ישר בהפעלה הראשונה של המכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פתאןם ? המכשיר שלי הוא מוטורולה פוטון שבכלל לא נמכר בארץ אלא ברשת ספרינט האמריקאית.

התקנתי לו רום CM7 והוא עובד בעברית מלאה כולל כל התפריטים, כיווניות נכונה באופן מושלם.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קטע כזה אצל מפעילות שמותר להתחרט אחרי 14 יום נכון?

אז קח את האופטימוס, מקסימום לא תאהב, תחליף.

נכון רק ברכישה מרחוק או ב"עסקת רוכלות". ברכישה במרכז שירות או נקודת מכירות בלתי הפיכה מרגע שהתשלום בוצע.

לגבי האופטימוס One - חבל להשקיע בו כיון שהמחיר בחברות הסלולר לא סביר בעליל והמכשיר כבר לא מופיע ב-ZAP. לגבי ה-Back איני יודע מה טיבו כך שאיני יכול להמליץ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופטימוס One ח*א של מכשיר. הוא מכשיר low-end עם מעבד חלש, מסך קטן ורזולוציה נמוכה. ה-Black הוא מכשיר לא רע, מבחינת נתונים הוא מזכיר את ה-Galaxy S הראשון. כמו שאמרו כבר, ה-Black לדעתי מכשיר מאוד קל באופן די בולט, אבל זה בא קצת על חשבון התחושה לגבי איכות המכשיר שמרגיש טיפה פלסטיקי ומצועצע. אבל סה"כ עם הרום הנכון, ה-Black יכול להיות טלפון מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הסוניאריקסון שאצלי הוא אב טיפוס

מי אמר?

ורק למען הדיוק ההיסטורי, אב טיפוס היא לא מילה נכונה. ה Black שהיה אצלי היה מכשיר עם גירסת תוכנה מוקדמת יחסית של הגרסה העברית שברימאג פיתחו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי קונה מכשיר אצל המפעילות?

בעיקרון אתה צודק. הדוגמא של פלאפון זו דוגמא לחזירות, אבל בוא נעזוב את זה לרגע.

כעקרון ניתן היום למצוא מכשיר גלאקסי S2 למכירה באזור ה-2500 ש"ח, ובניתוק זיקה תקבל החזר - וזה מעולה. אבל בשבילי למשל ללכת ולהוציא 2500 ש"ח במכה על מכשיר זה הרבה ולא חכם, ובתור מישהו שלא החליף מכשיר מזה קרוב ל-3 שנים, אני אחיה עם תשלום חודשי קבוע על מכשיר וחבילה ל-3 שנים. במקום העבודה שלי למשל מציעים באורנג' את ה-S2 ב-200 ש"ח לחודש וזה כולל מכשיר, 400 דקות בין עובדי החברה ו-400 דקות לכל היעדים, 400 SMS בין העובדים ו-400 SMS לכל היעדים, וגלישה בנפח 3 ג'יגה. אני אחכה עוד מעט כדי לראות מה יציעו המפעילים הוירטואלים, ואז אחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול , אתה לא חייב לשלם הכול במכה, יש מספיק חנויות שיפרסו לך את זה גם ליותר מ-12 תשלומים עבור עמלה שהיא לא גבוה במיוחד(סביבות ה-250 שקל ל-20 תשלומים) במידה וזה "כואב" לראות שיורד לך סכום גדול בבת אחת(למרות שזה נטו אשלייה)

ודבר שני, זה לא משעבד אותך לחברה הסלולרית שממנה קנית את המכשיר. 3 שנים זה הרבה זמן והיום בתקופה שאין לך התחיבויות, אין שום סיבה שתישאר בחברה אחת כול כך הרבה זמן.

אני אישית, גם חשבתי בדיוק כמוך וקניתי מכשיר אצל סלקום(כמובן במחיר מופרך מהתחת). אבל יצא הגורל ואחרי 8 חודשים עברתי חברה.

אם הייתי חכם יותר, הייתי קונה את אותו מכשיר ב-1500 שקל בזמנו בזאפ וב-8 חודשים הייתי "משלם" כבר חצי מהערך שלו, אבל בגלל שבחרתי את הדרך השניה, אחרי 8 חודשים של תשלום , אני צריך לשלם עכשיו לסלקום בתשלומים בודדים 2260 שקל(!) כמעט פי 2 מעלות המכשיר היום!!!

פשוט אבסורדי לחלוטין.

ודרך אגב,היום, כולל ההחזר על המכשיר, אני משלם על 350 דקות+350הודעות+אינטרנט 7.2 ללא הגבלה - 40 שקל ברשת פלאפון(מחיר חסר תקדים, כניראה מהפחד מהחברות החדשות שיוצאות)

ככה שבמחיר של ה-200 שקל(שהאוליגופול של 3 החברות, שגרמו לנו להאמין שזה המחיר שאמור להיות) לא רק שאתה משתעבד לחברה, הם כבר מכסים על חשבונך את מחיר המכשיר. בשבילם זו עסקה פשוט מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...