Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף 5 - שאלה בנוגע להחלפת רצועת תיזמון ושאלה בנוגע להחלפת שמן גיר

o.v
שימו לב! השרשור הזה בן 4547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברכבי - גולף 5 משנת 2007 ומנוע 1.6 102 כ"ס, הגיע הזמן לבצע החלפת רצועת תזמון. הרכב אוטוטו 5 שנים על הכביש וגמע עד כה 67,000 קילומטרים. רציתי לדעת האם במקביל להחלפת הרצועה, מחליפים גם משאבת מים (כמו בגולף 4 שהייתה לי) וכמו כן האם מחליפים גם רצועת אביזרים - הכל כחלק אינטגראלי מהחלפת רצועת התיזמון.

השאלה השנייה נוגעת להחלפת שמן גיר בתיבה אוטומטית 6 היל' - במוסך המרכזי בבני-ברק טוענים שלא מחליפים את שמן הגיר, אולם לא ממש ברור לי למה ואם בכלל קיימת הוראה כזאת לפיה שמן הגיר הוא לכל חיי התיבה. מה מחירה של החלפה מעין זו במידה ויש צורך או אין בעיה לבצעה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן גם בגולף 5 מחליפים משאבת מים בעת החלפת רצועות טיימינג ובעיקר אם אתה מטפל במורשה, בבדיקה שעשיתי בעקבות הטיפול וההחלפה ברכב שלי מסתבר שאורך החיים הממוצע של המשאבה הוא בין החלפות הטיימינג לפי ק"מ או שנים (למרות שזה לא מדע מדוייק) לגבי שאר הרצועות הן מוחלפות גם כן וכל זה בעיקרון ע"פ הנחיית VW, לדעתי מומלץ אבל כל אחד והשיקול שלו,

לגבי השמן בגיר שאלתי את אותה שאלה בכמה מקומות ונאמר לי שכל עוד הגיר עובד תקין ואין תקלות לא מחליפים שמן וזה משהו שקשור לדחיסה של השמן דבר שיכול ליצור שינוי בלחץ השמן בגיר בעת ההחלפה ועקב כך פגיעה במכלולים הנעים , נכון או לא אני לא יודע שכן גם בספרות הטכנית של VAG לא מצויין שום דבר על החלפת שמן גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אכן כדאי להחליף גם את המשאבה כי מדחף הפלסטיק שלה עלול להשבר .

לעיניין השמן של התיבה ,ברכב הזה בעל תיבה מטיפוס 09G אין צורך בהחלפה של השמן

לכל אורך חיי התיבה .

בכל זאת אם אתה רוצה להחליף את השמן (זה לא מזיק בשום צורה) מחירו של ליטר שמן

מקורי הוא כ 150 שח לפני מעמ ואתה צריך כ 4 קג .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא עבר הרבה, משאבת מים מחזיקה הרבה, אבל עדיין עדיף להחליף (חס וחלילה שלא תיתקע בלי קירור), כמה מאות ואתה שקט.

אם תצטרך להחליף אותה לבד, יקחו לך עבודה מלאה, פה בטיפול טיימינג, הוא מול העיניים כבר.

לגבי הגיר, הוא כנראה גיר אטום, משמע שלא מחליפים שמן גיר בחיים, לכל החיים שלו.

אבל ובגלל שאתה חיי בישראל, מדינה חמה שעושה את התנאים קשים יותר, אתה תצטרך להחליף בעתיד הרחוק, ואני מדבר על סביבות ה150-200 KKM, השמן כבר יאבד מהסגולות שלו, והגיר יתחיל לקרטע.

כרגע אני לא הייתי נוגע בגיר, הרכב חדש, חבל שיעשו טעות קטנה ואתה תשלם המון (VW).

(הכל במידה והוא מגיב ומעביר טוב, כמו חדש.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...