Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות דירה להשקעה באזור ב"ש?

gozal
שימו לב! השרשור הזה בן 2856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה,

לאחרונה חשבתי על הנושא של קניה דירה להשקעה, וחשבתי על אזור ב"ש - דירת שלושה חדרים קרובה לאוניברסיטה.

כמובן שאם אני קונה דבר כזה, זה יכול להיות אחלה מבחינת שכירות של סטודנטים, והתשואה של הכסף שלי היא אחלה.

אבל השאלה שלי היא אחרת, האם בעתיד ב"ש תוכל להפוך באמת למקום אטרקטיבי והמחירים שם יעלו?

ובכמה אתם הייתם קונים דירה כזאת? האם 350K זה יקר? (אני מדבר על השכונות שקרובות לאונ')

תודה.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אמנם בצד של השוכרים ולא של המשקיעים, אבל הנה חמשת הסנטים שלי.

1. אם היית שואל לפני שנתיים הייתי כותב לך חד משמעית כן. מחירי הדירות בשכונות שבאזור האוניברסיטה היו בריצפה ושוק השכירות היה חם. היום התהפכה המגמה, הוקפאה הבנייה בשכונות החדשות של העיר ומחירי הדירות עלו גם בשכונות הישנות.

2. מחירי השכירות עלו בארבע השנים האחרונות בצורה חדה. השנה, לעומת זאת, בעקבות כל מחאות הדיור ולחץ של אגודת הסטודנטים המחירים עלו בצורה מתונה יותר. אני מאמין שהמגמה תימשך בעתיד והעלייה תתמתן.

3. השנים הקרובות עומדים להיפתח בבאר-שבע גם אזור תעשיית היי-טק גדול (צמוד לאוניברסיטת ולשכונת רמות) וגם כמה מבסיסי צה"ל. אז כן, צפוי להתעורר ביקוש ברחבי העיר.

4. מצד שני, סביר להניח שאנשי ההיי-טק והקבע שיגיעו לעיר לא ירצו לגור בשכונות המג'ייפות שליד האוניברסיטה.

5. קח בחשבון שכדי למשוך סטודנטים איכותיים (איכותיים=כאלו שישארו בדירה ליותר משנה אחת ולא יתחסו אליה כמו מזבלה) תצטרך להשקיע בשיפוץ הדירה. הבניה באזור האוניברסיטה היא ברובה ישנה, משנות החמישים והשישים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם צביקל'ה.

מישהי שאני מכיר רכשה 2 דירות שנה שעברה במקומות טובים - שילמה הרבה כסף ולכן גם התשואה, כתוצאה מכך, נמוכה ביחס למה שהיה לפני 4 שנים שהדירות בבאר-שבע היו מאוד מאוד זולות. השנה היא בקושי הצליחה להשכיר אותן ובעל כורחה נאלצה להקפיא את השיפוץ באחת הדירות בגלל חוסר בדיירים (שמתבטא בחוסר במזומנים).

בסופו של דבר התמזל מזלה וברגע האחרון היא מצאה שוכרים - אך יש לציין שהיא מאוד נלחצה (הביקוש היה אפסי), בכל זאת - 2 דירות שעומדות ללא שוכרים זה הפסד של כסף בכל חודש.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין,

החשיבה שלי היא למצוא דירה במצב טוב אחרי שיפוץ בין 320-350K, כי יש את כל המיסים שצריך לשלם.

למצוא סטודנטים שישלמו שכר דירה לדבר כזה לדעתי זה לא כזה בעייתי, כל עוד שיש סטודנטים עם אבא שישלם, אז מבחינתי אני בונה על זה.

אחרי זה, עוד 3 4 שנים, אני משער לעצמי שהמחירים באזור יעלו שוב, בגלל עיר הבהדי"ם / הייטק / פינוי בינוי ושאר ירקות.

אבל בגדול, אני לא רוצה למצוא את עצמי במצב של: "ידעתי שהמחירים יעלו ולמה לא עשיתי עם זה כלום!"

וחוצמזה, עם הכסף שאני מקבל מהשוכרים, אני משכיר לעצמי דירה אחרת באזור המרכז, משהו קטן וצנוע.

מה גם, שתמיד אנשים יחפשו איפה לגור, ולאט לאט זה זורם דרומה בגלל המחירים, אז אני מקדים את כולם.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירת 3 חדרים במצב סביר תאכלס שני סטודנטים. אם נניח שמדובר בדירה בשכונה ד' או ו' הישנה (שבעצם גם זה סוג של שכונה ד') אז תוכל לקבל עליה משהו כמו 2000-2500 ש"ח בחודש כדמי שכירות. עם כסף כזה לא תוכל לשכור שום דבר מעניין באזור המרכז, בטח אם נשקלל פנימה גם את הפחת שיש לדירה שאתה רוכש. אל תשכח, כדי שסטודנטים יבואו לדירה שלך תצטרך להתקין שני מזגנים (לפחות), לקנות מקרר, ריהוט בסיסי (מיטות, שידות, סלון וכו') ואז גם לתקן את כל אלו במידה והם מתקלקלים. שלא לדבר על התשתיות הישנות בשכונות האלו כך שלפחות פעם בשנה מתפוצץ לך צינור או שיש בעיה חשמלית = עוד כמה מאות שקלים לבעל מקצוע.

פינוי בינוי לא צפוי בעתיד הנראה לעין בבאר-שבע. פינוי-בינוי עושים בערים בהן יש בעיה של עתודות קרקע ואם כבר מוצאים קרקע פנויה היא יקרה. בבאר-שבע, ברוך השם, אין בעיה של שטחים זמנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי גם לקנות דירה שהיא כבר עם כל הריהוט שצריך, ומי אמר שאני חייב לשים להם שם מזגן?

ריהוט בסיסי תמיד אפשר לקנות מאיקיאה ומיד 2, ככה שזה לא כזה בעייתי. וכמובן שזה נוסף על העלות הכללית של הבית.

עם הפינוי בינוי הלכתי רחוק מדי אני יודע, אבל תודה רבה שהארת את עיני לגבי הנגב ושטחיה.

עוד מישהו יכול להאיר את עיני בנושאים מסויימים שכדאי לי לחשוב ולהיות מודע אליהם?

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא יהיו שני מזגנים הסיכויים שלך למצוא שוכרים בזמן קצר דועכים. יותר אבזור=יותר שוכרים פוטנציאלים=פחות זמן שהדירה עומדת ריקה.

חוץ מזה, דבר איתנו כשתמצא דירה ספציפית. אולי נוכל לספר לך כמה האזור רלוונטי לסטודנטים ולמגורי אדם בכלל :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי גם לקנות דירה שהיא כבר עם כל הריהוט שצריך, ומי אמר שאני חייב לשים להם שם מזגן?

אתה ממש חושב שאתה האדם הראשון שקונה דירה בבאר שבע למטרת השכרה\רווח\השקעה וחושב שמזגנים זה סוג של מותרות (ועוד בבאר שבע) הא ?

קוריוז קטן בנושא הזה: סבא וסבתא של גיסתי הם בעלי דירת 5 חדרים באחד המקומות המבוקשים ביותר בכפר סבא (דירה במקום סופר אטרקטיבי, עם חניה פרטית ושער חשמלי, בניין בן 10~ שנים במצב מעולה, קומה ראשונה עם מרפסת, מעלית,2 דירות בקומה וכו'). השכירות מהדירה הזו היא למעשה חלק מההכנסה עבור המחיה שיש להם (אנשים מבוגרים, כבר מזמן בפנסיה).

הדירה עומדת כבר מעל חודשיים ר-י-ק-ה כתוצאה מכך שהיא ממוזגת רק בסלון. 4 חדרי שינה עומדים יתומים ללא מזגן.

אנשים באים והולכים כמו זבובים ברגע שרואים שאין מיזוג אויר בכל הדירה.

ההפסד: כ 5500 ש"ח בחודש שכירות (נזק עד כה: כ 11,000 ש"ח, בלי לחשב את הארנונה שצריך לשלם).

האם אתה היית מוכן לחיות בבאר שבע בלי מזגן בחדר ? אם כן, אשריך (או שאתה אנמי \ אחרי טיפול יסודי בנטורפיל).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק איזה משהו למחשבה, כך שלא תתעורר עוד שנתיים ותגיד איזה מטומטם הייתי, הרי ברור

שהמחירים היו בשיא ואיך לא ראיתי את זה...

אתה קונה היום במחירים שהם פחות או יותר מחירי שיא של העשור האחרון, בשוק שכבר מזמן לא "חם",

והדבר החם היחידי בדירה שאתה מחפש זה שאין בה מזגן ;-)

תפעול דירה להשכרה זה לא כזה פשוט, במיוחד במקומות בהם התשתיות והבתים ישנים.

כל שנה קורה משהו, פעם דוד, פעם מזגן, פעם סתימה או פיצוץ צינור, וכל זה צריך לסדר בשלט רחוק,

כי אני מניח שאתה לא גר שם.

תוסיף לזה קהל סטודנטיאלי שהולך ובא, מה שאומר שכל פעם צריך להשכיר מחדש, ותמיד שעוזב דייר

יש מה לעשות, ונראה לי שהעסקה הזו כבר לא כזו אטרקטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמבחינת השקעה יש לך סיכוי לתשואה טובה יותר באשקלון, או באזור הגליל, היכן שאמור יום אחד

לקום בית הספר החדש ללימודי רפואה (מה שיבטיח גם אוכלוסיה איכותית יחסית ובעלת ממון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 חדרי שינה עומדים יתומים ללא מזגן.

(...) ההפסד: כ 5500 ש"ח בחודש שכירות.

אפשר להגיד עד מחר ש"ישראלים פראיירים" אבל כנראה שיש גבול לכל תעלול.

מה שהיה בסדר ומקובל לפני עשור מבחינת איכות חיים איננו בא בחשבון היום.

יש כל מיני מקומות בארץ שאפשר להסתדר בהם בלי מזגן,

כפר סבא ובאר שבע לא כלולים ברשימה הזאת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שמדובר גם באיכות חיים - אבל אין ספק שהמחאות האחרונות בהחלט עושות חסד עם הצרכנים: הצרכנים נהיו חזקים יותר, פחות פראיירים ומעט יותר מושכלים בכל מה שקשור לתחום הנדל"ן ו/או רכישות בתחומים רבים ומגוונים.

במדינה כמו שלנו, מזגן זה לא מותרות (והמחיר של מזגן, בימינו, לא מכניס אותו בכלל להגדרה של מותרות).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור.

אפשר לומר שהעניין הנ"ל בקרוב ייצא לפועל :)

רציתי לדעת ממי שיודע לגבי אזורים טובים בב"ש שכדאי לקנות בהם דירה, כלומר רחובות מסויימים שעתידים להיות מבוקשים עקב שינויים סביבתיים עתידיים.

כמובן שאני יודע שצריך שהדירה תהיה כמה שיותר קרובה לאונ' ורכבת.

כמו כן, אני אשמח לשמוע אפילו על דירות ספציפיות למכירה שמישהו מכיר.

תודה לעוזרים!

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"איזורים הטובים" בבאר שבע לא נמצאים בסביבת האוניברסיטה והרכבת. מאידך גיסא אם מדובר בהשקעה אז האיזורים הטובים ביותר הם אכן בקירבת האוניברסיטה והרכבת.

לגבי פיתוח, כמו שצביקה הגיב לך קודם, ברגע זה ממש נבנה מרכז הייטק גדול מאוד בשטח הנמצא מצפון לתחת הרכבת ועד שכונת רמות. סביר להניח שמרבית העובדים לא יגורו במשכנות העוני העונות לשם שכונות ב', ג', ד' ו ו' הישנה אלא יחפשו איכות חיים בשכונות החדשות של ב"ש או בעומר, להבים ואף במרכז. פינוי-בינוי לא יהיה בבאר שבע בשנים הקרובות, זה פשוט לא כדאי כלכלית.

קח בחשבון שבסכום נמוך של 300-400K ש"ח תמצא דירת שיכון מתפרקת. הדירה הזו אומנם יכולה להניב תשואה יפה ביחס להשקעה אבל גם "הפתעות" לא חסר וממרום ארבע שנותי בבאר שבע עד כה אני לא יכול למצוא חבר אחד שלא הייתה לו איזו תקלה רצינית בדירה שחייבה הוצאה של אלפי שקלים מצד בעל הדירה במהלך התואר. מרבית בעלי הדירות בבאר שבע לא משקיעים בדירה יותר מתחזוקת שבר והשוכרים הם אלו שסובלים.

להערכתי כדאי למצוא דירה במיקום מבוקש, לעשות בה שיפוץ רציני ותוכל להשכיר אותה בקלות תוך הבטחת שקט נפשי לך ולשוכרים.

איזורים מבוקשים? כל השכונות מסביב לאוניברסיטה ובמרחק הליכה של עד כ 10 דקות ממנה.

דוגמאות? רינגלבלום ובן מתתיהו, וינגייט (המספרים הגבוהים, מ 50 ומעלה), שד' רגר (מהכניסה לעיר ועד סורוקה), יצחק אבינו ויעקב אבינו, מצדה (המספרים הנמוכים), ביאליק (המספרים הנמוכים מבוקשים ע"י האוניברסיטה, הגבוהים יותר ע"י סמי שמעון), שמעוני ובן יהודה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה למחשבה: במחיר של דירת 60-70 מ"ר ברדיוס הקרוב לאוניברסיטה אתה קונה דירת 100-110 מ"ר במרחק גדול יותר. תסתכל על הקובץ המצורף, הדירה ב-ו' הישנה מול הדירה ב-ו' החדשה. הצילום מתוך דה-מרקר של סוף שבוע.

IMG_1966.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...