Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך שאפט - מוסך מכונאות כללית בתל אביב - חוות דעת גולשים

שלומי
שימו לב! השרשור הזה בן 2277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום גם אני הייתי במוסך.

נתחיל בזה ש-4 שנים אני מטפלת במוסך מורשה יבואן ובכל פעם יוצאת עם מספר ארבע ספרתי לטיפול שנתי. כל פעם מוצאים משהו אחר.

ברשותי מגאן 2008, ולאחר שחיפשתי חלופה למוסך המורשה שאיכזב אותי מצאתח המלצות רבות על שאפט.

הגעתי הבוקר. קיבל אותי ניצן, איש נעים ועדין, בדק את האוטו, מעבר לטיפול השוטף היה צריך להחליף גם בלמים.

המחירים סבירים + הסבירו לי ברצון על כל מה שנעשה.

על הדרך, ובלי שביקשתי או יידעתי על התקלה, סידרו לי את מוט האיתות שכבר שנים לא משתחרר מהאיתות בפניה שמאלה, וללא חיוב כמובן. חיזקו לי משהו בידית איתה מכוונים את ההגה. הכל נעשה בנועם, בלי מזכירות, יועצי שירות וחדר המתנה מפואר עם וויפיי (את כל אלו הלקוח מממן) בסיום הטיפול ניצן לקח את הרכב לנסיעת מבחן לראות האם הבלמים כפי שצריך. תוך 3 שעות הייתי מחוץ למוסך.

יעיל, ענייני, מחירים הוגנים ושירות מצויין.

ממליצה. אין ספק שאגיע גם להבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

באיחור "קל".

יצא לי לבקר כמה פעמים במוסך בשנה האחרונה בגלל מספר מקתגים עם הצרפתייה.

השירות מצויין ויוצא מן הכלל!

המוסך היחידי נכון להיום שאין לי בעיה להשאיר בו את הרכב ולאסוף בסוף היום בלי לחשוש ש"ידפקו" אותי.

גם הטיפול האחרון בקורולה של ההורים שעד היום טופלה במוסך רישמי בוצע בשאפט, וההפרש במחיר הוא משמעותי מאוד לטובת שאפט כמובן.

לסיכום, מומלץ מאוד!

Peugeot 3008 1.6 Premium 2021
Mazda 2 Pure White 2015

Peugeot 206 XS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טוב,

גם לי יצא להיות במוסך שאפט לפני שבוע בערך לטיפול שנתי באוטו לפני טסט.

ניצן נתן לי שירות יוצא מהכלל... קיבל אותי למרות שאיחרתי לתור שקבענו, די מהר וללא עיכובים מיותרים, הסביר לי מה הוא הולך לעשות לאוטו ונתן הצעת מחיר הוגנת לכל הדיעות. בדרך כלל אני הולך למוסך מורשה מזדה למרות שהרכב מזמן יצא מתחום האחריות ושילמתי בהתאם (כל ביקור היה עולה לי מעל 3000 שקל ב"עד רעננה"). הרכב משנת 2007/2008 והגיע לגיל שכל טיפול מחליפים איזה משהו. במוסך שאפט זיהו רעש שהגיע מאחת הרצועות, עשו טיפול שנתי, חרטו דיסקיות של בלמים והחליפו רפידה ובשורה התחתונה עשו מה שניתבקשו ואף למעלה מכך. שימו לב שבמיטב המסורת של מוסכים - גם הם דופקים סטיקר/מדבקה פירסומת של המוסך איפה שהוא על האוטו. לא כולם אוהבים את זה. נו שויין.. תמיד אפשר לקלף.

בכל מיקרה, הרכב עבר טסט. עדיין הוצאתי סכום ארבע ספרתי - אבל זה כניראה כי התעקשתי על חלפים מקוריים. לסיכום - אחלה שירות, זול למדי (תלוי גם באיזה חלפים אתה משתמש) והרכב נוסע כמו בובה - פשוט חוויה נעימה. כמו מוסך מורשה - פחות 1000 שקל לפחות.

מומלץ כבר אמרתי ?

עריכה אחרונה על ידי סופרדרייבר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • חודש מאוחר יותר...

בתאריך ה- 3.3.2016 עשיתי טיפול 10,000 במוסך לרכב שלי - רנו קליאו B, מודל 2001, 1400 סמ"ק, תיבת הילוכים ידנית.

הגעתי בעבר לטיפול בנזילת שמן גיר ברכב בעקבות ההמלצות הרבות בקארספורום וחזרתי לטיפול שוטף.

קבעתי עם דודי שאגיע למוסך ב- 8 בבוקר והרכב אכן נכנס לטיפול ב- 8 בבוקר, לא עיכבו אותי.

ראשית, עברו על כל המכלולים החשובים באוטו ובדקו את כולם. הורידו גלגלים, בדקו ברקסים קדמיים ואחוריים וכל מיני דברים. בדקו גם את צלחות התוף האחוריות (ברקסים אחוריים) וצלחת התוף הייתה צריכה חריטה אז שלחו אותה על המקום לחרט אחרי ששאלו אותי כמובן ולא הוסיפו לעלות הטיפול ללא אישורי.

החליפו כל מה שצריך - שמנים מקוריים ואיכותיים ולא שוקי בזוקי. חלקים, מסננים ופילטרים מקוריים או OEM, כולל מצתים (פלאגים) מקוריים של רנו קליאו (שאני מניח שהם של NGK אבל אלו ספציפיים נחשבים OEM).

בדיוק מה שביקשתי והכי חשוב לא חלפים סיניים!

ענו לשאלות שלי כשהסתובבתי מסביב לרכב ורציתי לדעת מה בערך הם עושים ומה מצבו הכללי. היו מאוד סבלניים ונחמדים. התייעצו איתי בכל מה שקשור לתוספת עלות ולא ניסו לתכמן או עשו ואז העמיסו עלות על הטיפול ורק אז הודיעו לי.

מוסכניקים מקצועיים מאוד, אדיבים ונעימים. כששיחררו את האוטו אחרי הטיפול לא התעצלו ובדקו מגבים, נורות ולא שיחררו עד שלא בדקו שהכל כשורה, שיחררו כמו שצריך!

לצערי יש לרכב נזילה קלה מאוד ברדיאטור (ממלא כוס חד-פעמית של מים ירוקים PRESTON פעם בשבועיים). התייעצתי עם ניצן בקשר לנזילה המעצבנת הזו והאם להחליף או שלא (סביבות ה- 1200-1500 ש"ח אני מניח כולל עבודה), אבל לשמחתי לא מיהרו להחליף לי אותו וייעצו לי מנסיונם למשוך איתו עוד קצת בתנאי שאני מקפיד ושם לב למצב המים הירוקים ברכב (זה לא נדיר שברכבים צרפתיים יש "הזעה-הבלחה" של הרדיאטור). אז גם עם הנזילה מהרדיאטור לא ניסו לתפור אותי בהחלפת רדיאטור יקרה מאוד שלא לצורך לבינתיים.

עבודה עברית, מאורגנת, מתוקתקת ומקצוענית מאוד.

שורה תחתונה - מוסך מעולה. באמת שאנשים שאפשר לשים אצלם את הרכב בראש שקט שלא תופרים לך כל מיני החלפות וסיבובים על גבי סיבובים... אני לא חושב שיקר מדי מנסיוני אבל גם די בטוח שלא הכי זול שניתן למצוא. לדעתי האישית הטיפול האחראי והמסור שווה את תוספת העלות מהמוסכים הזולים מאוד (שבדר"כ ישימו חלקים סיניים שאני מאוד לא אוהב!).

חדר המתנה נעים שצופה אל עמדות הטיפולים במוסך. יש טלוויזיה (לא הדלקנו, לא ניסינו), יש קוביות הונגריות (כן ניסיתי, אף פעם לא הצלחתי להבין איך מצליחים לפתור את החרא הזה). היה קפה, ואפילו חלב להכין נס קפה.

באיזור יש שלל מקומות לאכול בהם.

בהחלט אחזור לשם ותודה רבה להם שיש מוסכניקים כמוהם שנותנים הרגשה טובה ונעימה. זה ממש לא מובן מאליו... הם הופכים "רשמית" להיות מוסך הבית שלי אחרי תיקון נזילה של שמן גיר שבוצע במקצועיות ואחרי טיפול שוטף לשביעות רצוני המלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

בפברואר האחרון נכנסתי עם פלואנס דיזל לטיפול.

חברה נחמדים ביותר, התכוונו להתחיל עם רכבים אחרים ואמרו לי שיהיה מוכן בצהריים אבל ברגע שהבינו שבאתי במיוחד ואין לי עיסוק אחר עד שהטיפול יגמר נתנו לרכב עדיפות וצ'יק צ'ק עשו טיפול שכלל פילטר שמן מקורי ושמן שעומד בתקנים של רנו למנוע הנ"ל.

המחיר סביר והוגן, במקום ישנה פינת המתנה ושתיה חמה.

בהחלט אחזור לשם לטיפולים הבאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי שיש עץ כזה.

אני מטפל ברכב שלי אצל ניצן ודודי מהיום שקניתי אותו.

כבר 6 שנים חוזר רק אליהם למרות שמדובר בטרחה עבורי לנסוע עד שם.

מקצוענים, הגונים, אמינים ונחמדים.

שגיא

Hyundai Kona 2023 1.6T

I did not lose my mind, it was mine to give away

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חוזרת להמליץ על ניצן האלוף משאפט!

הגעתי לפני שנה בגלל המגאן 2008... ואשאר בזכות השירות גם ביונדאי 2012...

אתחיל בזה שלפני חודשיים נדלקה נורית כריות אויר. ניצן ניסה לחפש לי ידית של כריות אויר מפירוק, אך לא מצא. בנוסף, הרכב צריך לעבור כעת טיפול גדול (טיימינג ושות') וטסט. כלומר הוצאה של כמה אלפים טובים. מפה לשם, התחלתי לגלגל איתו רעיון של החלפת הרכב לרכב יותר חדש ואמין... ניצן הפנה אותי למכרה שעובדת באחת מחברות הליסינג (לא יצאה משם עיסקה בסוף) ואמר שאדבר איתו ואתייעץ איתו בכל התלבטות, וכמובן שאביא את הרכב המיועד לכשיהיה כזה, לבדיקה אצלו.

ואכן כך היה, השבוע, לאחר שבחרנו את הרכב הגענו אליו למוסך, הוא בדק את הרכב, שאל שאלות,בדק עם המכרה שלו האם יש לה עיסקה טובה יותר להציע לנו, ואחרי שהתברר שלא הנחה אותנו אילו תיקונים לבקש, מה לשאול וכו'. (בקטנה- צמיג, מצבר, נוזל קירור), ובעיקר נתן לנו הרבה הרבה רוגע ושקט בקנית הרכב הספציפי שהבאנו אליו.

הוא לא הסכים לקחת תשלום על הבדיקה, למרות שהקדיש לה זמן וענה לשאלות (הרבות והמאופיינות בחוסר הבנה נשי בסיסי...) ועוד עזר לי בהתמקחות אחרי כן מול המוכר שרצה שאתקן את הכריות אויר.

כיף להיתקל באנשים הגונים בתחום הזה! אני מנתניה הגעתי, ואגיע גם בהמשך במיוחד לתל אביב.

עריכה אחרונה על ידי מ.ש.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום לאלו שמעדיפים שירות אישי וגישה מקצועית והוגנת על פני מוסך מלוקק שהקשר בינך למכונאי חייב לעבור דרך פקידות, מנהלי עבודה ושאר בירוקרטיה.

בדיוק בדיוק המילים שהיו חסרות לי להשלמת הפירגון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אין על מוסך שאפט. כשמישהו (או מישהי) שואל אותי איפה יש מוסך טוב באזור המרכז אני ישר אומר לו "מוסך שאפט". לא שואל בכלל מה הבעיה ובאיזה רכב מדובר, רק מוסך שאפט.

לפני כמה חודשים התקשר אלי חבר, שקנה לא מזמן את הרכב הראשון שלו - פורד פיאסטה אוטומטית (לא הדרעק הרובוטי). הבחור התלהב מהאוטו החדש, נסע מהר מידי באזור התעשייה של חולון, עלה על בור ביוב בולט והתחיל לאכול סרטים שמאז האוטו שלו לא נוסע טוב. שלחתי אותו לשאפט. אחרי שעתיים הוא התקשר שוב.

"נו, מה היה? הלך האוטו?"

"לא, הכל בסדר. הרימו את האוטו על הליפט. הורידו. הרימו. הורידו. אמרו שהכל בסדר. התעקשתי שיעשו נסיעת מבחן, אז עשו. חזרו, אמרו שהכל בסדר."

"אחלה! וכמה עלתה הבדיקה?"

"כלום, לא רצו לקחת כסף"

אתם מבינים מה זה. נכנס אליהם לקוח עם שלט גדול של "תכניסו לי את האלמנט" על הגב. במקום להכניס לו את האלמנט משחררים אותו בלי לשלם שקל :shock:

בפסח האחרון עשיתי עם הג'ימני הוותיק שלי טיול של כמה ימים במדבר. באמצע שום מקום נדלקה משום מקום נורית ה-check engine הכתומה והמאיימת. כבר הכנתי את עצמי לחילוץ מהשטח, אולי בכלל לזרוק את הרכב באמצע המדבר וזהו?

אז זהו, שלא. הג'ימני סחב יופי את שאר הטיול ואפילו החזיר אותו בשלום הביתה. כמה ימים אחר כך היו לי כמה שעות פנויות בבוקר אז קפצתי לשאפט בהפתעה, בלי להודיע מראש. המוסך היה מפוצץ, ברמה שאי אפשר היה אפילו להיכנס לאזור הטיפולים. אבל דודי מיד התפנה לבדוק במה מדובר.

במקום להגיד לי שהלך האוטו ושכדאי שאני אשאיר את האוטו במוסך ואסע באוטובוס לבנק להכין כמה אלפיות טובות, הוא אומר לי שזה בסך הכל חיישן חמצן אחורי וזה לא משפיע על צריכת הדלק או זיהום האוויר ושאני אחזור בשבוע הבא שירגע הלחץ ואחרי שאתקשר לפני.

אז התקשרתי, וחזרתי, והחיישן הוחלף, והנורה כבתה, והג'ימני חזר לטפס על הגבעות.

בקיצור - מבחינתי מוסך=שאפט.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך ה- 23.5.2016 הגעתי לטיפול "חירום" ב

רנו קליאו B שלי (מודל 2001, 1400 סמ"ק, מנוע 8V, תיבת הילוכים ידנית).

הרכב הגיע על גרר בסביבות השעה 15:30 בצהריים ודודי קיבל אותי במוסך בלי בעיה עוד באותו יום!

לרכב הייתה סוג של בעיה חשמלית (לא מכאנית) שהוא סירב להתניע וגם כבה תוך כדי נסיעה ממש יום לפני ההיתקעות הגדולה... הוא החליט להכבות לי תוך כדי נסיעה וגם לא לרצות ולהניע לי ממש על כביש 1, באמצע הדרך שבין ירושלים לת"א, יום אחרי שעבר טסט במכה ראשונה ובדיוק כשהחלטתי שלמחרת אני לוקח אותו במיידית למוסך לטיפול... לא הספקתי להגיע ללמחרת הזה על 4 גלגלים משלי ולצערי חיכיתי שעתיים וחצי לגרר באמצע כביש מהיר בשמש.

תוך כדי אלימנציה של מקור הבעיה דודי טרח ובדק את משאבת הדלק, את תיבת הפיוזים שבתוך הרכב, את תיבת הפיוזים שמחוץ לרכב (תיבת הממסרים) ולאחר חקירה מאומצת בת שעה לפחות פתר את הבעיה. בדק, חיפש, חקר ותישאל את המכלולים בסבלנות ושקדנות ראויה להערכה... מקצוען.

יש לציין שהשעה הייתה כבר בסביבות 17:00 בערב והוא בכל זאת לא הניח לרכב (ולבעליו המודאג) והחליט להישאר עוד במוסך מעבר לשעת הסגירה על מנת לפתור את התקלה ולהשמיש אותו בעבורי... אין לי מילים איזו הרגשה לא נעימה זו להשאיר בעל מקצוע בגללך אחרי שעות העבודה ולהרגיש שאתה הסיבה שבגללה הוא לא יחזור הביתה למשפחה בשעה נורמאלית... אבל דודי הרגיע אותי ואמר שזה בסדר ושאני לא אדאג.

אחרי שעה וחצי של אלימנציה למקור הבעיה, נמצא ממסר (12V relay) שכנראה והפסיק לעבוד. דודי הזמין את החלק באותו הצהריים (תוך שכנוע של בעל החנות לחלקי הרכב שיעשה מערוף וישלח למרות השעה המאוחרת, 17:00 ומשהו בערב)... לבסוף הממסר הסורר הוחלף והרכב חזר להתניע!

תוך כדי סיום ותיקון התקלה הזו הסתבר ששלולית של מים ירוקים הצטברה לה מתחת לרכב... שוד ושבר, הרכב מתקלקל תוך כדי תיקון!

(בלאט!)

שוב, עיכוב נוסף, בדיקת התקלה ופירוק של צינור מתכת תלת ראשי שמעביר מי רדיאטור ושהחליט שהוא סיים את תפקידו (יחד עם האטם-גומיה) ויחד עם 4 ליטר של מים ירוקים... גם אותו לאחר פתיחת מכסה סעפת הפליטה ועוד כל מיני עניינים דודי החליף ותיקן.

יצאתי מהמוסך עם הרכב עוד באותו היום רק לקראת השעה 18:30, מעט לפני שמחשיך.

אין לי מילים כמה שהשירות במוסך הזה מעולה, אישי ומקצועי.

דודי וניצן סבלניים מאוד, עונים ועונים ועונים לשאלות וחקירות, מסבירים את עצמם ומה שהם עושים, טורחים בלתת מידע ולא "מכניסים את האלמנט"... יכלו בקלות להחליף משאבת דלק ולתפור עוד פה ושם חלקים ומה לא... אבל הראש והלב שלי שקטים במוסך הזה לגמרי.

רק שיהיו בריאים ושישארו כמו שהם עכשיו. פשוט חבר'ה מקצוענים לעילא ולעילא.

כמו שציינתי בעבר - המחיר הוגן, סביר והגיוני מאוד. לא הכי יקר וגם לא הכי זול... אבל השירות הנפלא וטיב החלקים שהם OEM או מקוריים, איכותיים ולא חלקים סיניים (שמהם אני סולד לחלוטין) שווים את הפרמיה שמשלמים מעל למוסכי השוקי-בזוקי שמפוזרים למיניהם.

עוד טיפול והצלה מבית מוסך שאפט. וכמובן שהמוסך הזה כבר הפך למוסך הבית לרכב הסטודנטים המזדקן והעוד מעט מתפורר שלי (אבל רק 140,000 ק"מ לשנת 2001 ומצב מכני מעולה!).

שיהיה להם רק בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

חבר שהפניתי למוסך ביקש שאוסיף המלצה בשמו:

שם בית העסק: מוסך שאפט.

מהות השירות: קליאו 8/2014 51,000 ק"מ, צלחות (דיסקים קדמיים) חריטה + רפידות.

מחיר ששולם:595 שח.

איש קשר - ניצן.

בקצרה: בחודש האחרון חריקה (ציפצוף גבוה כמו הנשמע מרכבת בולמת), מוסך יבואן בדק ונתן הערכה של יום שלם השבתה ו-1600 שח. שאפט כ-500 מטר ממוסך היבואן 595 שח.

באריכות ולפרטים:אז לאחרונה כאמור יש חריקות צורמות מדי פעם בזמן בלימה, לא תמיד, תלוי בשעה ובאורך הנסיעה. לרכב 51,000 ק"מ טופל 2 טיפולים שנתיים במוסך היבואן, לברקסים לא נדרש טיפול או תיקון עד כה. מכיון שהייתי חולה השבוע, החלטתי להגיע למוסך על מנת לבדוק ולטפל. למזלי הגעתי באיחור מה, וכבר ב 10 וחצי כל עמדות הקבלה והשביל המוביל אילהם היום תפוסות עם רכבים. אחרי כרבע שעה התפנה אלי אחד הנציגים. הסברתי לו מה הבעיה, בדק במחשב ואמר שאני אחד הבודדים שבק"מ הנתון לא החליף ברקסים, וזה כנראה הזמן. אבל, הוסיף, לא ניתן לבצע זאת היום, וכן קרא לבוחן שלקח את הרכב הרימו על ליפט מדד וקבע שניתן לנסוע כך עוד 4000 ק"מ ואז לבוא. סיכמנו שאגיע ב 55,000 ק"מ, ואז כששאלתי על עליות נאמר לי כ1600 שח צלחות ורפידות. התקשרתי לחבר שהוא ותיק בפורום שהפנה אותי למוסך שאפט. התקשרתי אמרו תגיע ותקבל הערכה. הגעתי תוך 10 דקות, ניצן, אחד הבעלים קיבל אותי, תוך 5 דקות הרכב על הליפט, 2 צמיגים מפורקים, מדידה עם מיקרומטר של הדיסקים והבנה שיש "בשר" לחריטה. שאלתי מתי להביא את הרכב, אמר עכשיו, תוך כמה זמן יהיה מוכן שאלתי, ענה שעה וחצי, ועלות שאלתי, אמר חריטה +רפידות (תלוי אם גרמני או קוראני) + עבודה כ600 שח. אמרתי יאאלה. אחרי שעה וחצי על השעון הרכב מוכן לאחר שניצן כבר עשה נסיעת מבחן. שאלתי אותו מה הייתה העלות אם היה צורך בהחלפת צלחות, עשה חישוב אמר בסביבות 900 שח. רק אז אמרתי לו שבמוסך המרכזי רצו 1600 שח. הוא נשאר עם הלשון בחוץ.

אז נכון, זה לא מוסך ענק (ועדיף שכך) ואין ריצפת פרקט, אבל יש חדר המתנה נוח, אנשים שאפשר לדבר איתם וניתן לראות בצורה ישירה כל שלב בעבודה (מה שלא ניתן בשום פנים ואופן לראות במוסך היבואן). עוד משהו: אין פועלים עם סיגריות שמסתובבים בין הרכבים כמו במוסך המרכזי. שאפו ותודה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...
  • תוכן חדש...