Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך רון - מוסך לפולקסוואגן, אאודי, סקודה וסיאט בתל-אביב - חוות דעת גולשים

Wiking
שימו לב! השרשור הזה בן 470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמחתי להכיר. תמיד כיף לפגוש חברי פורום :-)

כפי שהסברתי לחולגי,בא לי לנסות בהחלפה הבאה משהו חדש אבל אין לי אומץ להחליף מוסך .

גם אני ביקרתי בתאריך האמור במוסך רון לאור העובדה שלאחר 99 אלף ק"מ עם ה GTI (מודל 2010) קרתה תקלה ראשונה - נורת צ'ק אנג'ין נדלקה , הסורק שלי הצביע על בעיית P0171 - SYSTEM too lean .

רון צ'יק צ'ק איתר את גורם הבעיה- PCV תקול . הגורם הבעייתי הוחלף בחלק מקורי מרוויזיה חדשה שהופתעתי לגלות שרון מחזיק במלאי באופן שוטף ואם אני כבר שם ,אז כבר הקדמתי את הטיפול כמיטב המסורת .

משם נסעתי למוסך מורשה מיצובישי ברחוב מקביל לפגוש את אישתי שהכניסה לשם את רכבה שסובל מבעיות התנעה ועדיין באחריות ונזכרתי מהר מאוד מה זו התמודדות עם מוסך מורשה שכמובן גם לא איתר את התקלה, בזבז את זמננו לריק והתייחס לא לעניין.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 582
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פעם נוכחתי במקום כשלקוח הביא איו חלפים לטיפול

רון הסביר לו יפה ובאלגנטיות שהוא לא אוהב את זה, כי מבחינתו מחירי הטיפולים נגזרים גם מהרווח על החלקים, וכן האחריות הכוללת שלו היא על עבודה + חלק, ואינו יכול להתחייב על אחריות מחלקים שמקורם לא ממנו.

בשורה התחתונה הוא ביצע את הטיפול עם החלקים שהביא איתו הלקוח, אבל הדגיש שאינו נוהג לעשות זאת.

מאידך גיסא, בפולו המזדקנת שלי, המליץ לי לא אחת לרכוש חלקים מאיביי והתקין אצלי בשמחה [סליל הגה, מתג חלון, ועוד].

הכי טוב זה להתקשר לשאול.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל האהדה שלי לרון, במקרה הזה חוק זה חוק. זכותו של הלקוח להביא חלקים משלו.

הפתרון הוא כמובן פשוט, להעלות את מחיר שעת העבודה ולתת הנחה למי שבוחר לרכוש חלקים במוסך. כל אחד יעשה לעצמו חשבון מה משתלם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. המקרה המתואר התרחש הרבה לפני שהחוק (האווילי) הזה נכנס לתוקף.

ב. כפי שציינתי - רון כן ביצע את העבודה עם החלקים של הלקוח. האם גם לומר לו שאינו אוהב את זה אסור עפ''י חוק?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת שהוא אמר שהוא אינו נוהג לעשות זאת, ולא שהוא לא אוהב את זה. כמובן, בעבר היתה זכותו, היום כבר לא.

אם זה היה לפני כניסת החוק, התשובה לא כ"כ רלוונטית למי ששאל אם הוא יכול לבוא עם חלקים משלו.

בכל מקרה, לדעתי החוק חשוב ולא אווילי כלל במצב של שוק שנשלט על ידי מספר מצומצם של שחקנים עם מחירים אסטרונומיים. הפתרון כאמור מצד המוסכים פשוט למדי עם מרכיב עבודה יקר יותר ומתן הנחה בעת רכישת חלקים. המוסך יקבל את שלו כך או כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הוא כמובן פשוט, להעלות את מחיר שעת העבודה ולתת הנחה למי שבוחר לרכוש חלקים במוסך. כל אחד יעשה לעצמו חשבון מה משתלם יותר.

הפתרון כאמור מצד המוסכים פשוט למדי עם מרכיב עבודה יקר יותר ומתן הנחה בעת רכישת חלקים. המוסך יקבל את שלו כך או כך.

לדעתי זה נוגד את רוח החוק. אפקטיבית, אם יש הנחה אוטומטית למי שרוכש חלקים במוסך, אתה למעשה מפלה לרעה לקוחות שמממשים את זכותם החוקית ומעניש אותם על כך שהם מממשים את הזכות הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין טעם לדון בחוק הזה בשרשור הזה. בזמנו נפתח כאן שרשור ייעודי, והדעות לכאן ולכאן הוסברו בצורה הטובה ביותר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

רון חד משמעית מסכים לקבלת חלקים שהובאו ע"י הלקוח אך אינו נותן אחריות על החלקים או על עבודה חוזרת במידה ויש נזק ובמידה ומדובר בחלקים המשפיעים על בטיחות (בלמים היגוי ומתלים) הוא גם יסביר ללקוח מדוע הם נחותים ושהוא לא ממליץ. במקרים קיצוניים, להגיד בנימוס ללכת למקום אחר כי הוא לא מוכן לשים חלק שלא נראה לו תקין וזה אחריות בסיסית של כל בעל מוסך לדעתי ואני מעריך אותו מאוד על זה כי מני הוא מנע פעם לשים משהו שאחר כך התברר לאחר בדיקה ע"י חבר במכון התקנים כסכנה ממשית.

בגדול כל הערך המוסף של מוסך רון זה החלקים האיכותיים ואנשי המקצוע המאוד ותיקים שמומחים ברכבים בהם הם מטפלים כבר שנים רבות והחלפים (גם נדירים) שזמינים כמעט מיידית והמחיר שהוא גובה עליהם זול משמעותית יחסית לכל מוסך יבואן או מורשה שלוקח על חלקים סיניים זולים כמעט אותו מחיר אז בהקשר הנקודתי של רון ללכת אליו עם חלפים זה מיותר כי כל היתרון של המקצועיות והאיכות נגנז. אם אתה בא עם חלק מקורי שתואם לרכב בול ומבקש להתקין הוא לא יאמר לא, רק ידגיש שאין אחריות על זה. וזה מניסיון רב עם רון שעזר לי וחסך לי אישית אלפי שקלים מהכיס.

רק אתמול חזרתי מרון עם מערכת קירור חדשה מקורית לגמרי לגולף הקשישה לאחר שהבנתי שמה שמציעים במקומות אחרים זה רק משפוץ ועבודה לפעמים אפיל לא עם הגז מזגנים שבתקן שצריך (כמובן ביקשתי לראות בכמה מקומות) ולקבל מחיר כמו שקיבתי על מקורי חדש כולל עבודה זה פשוט לא האמינו לי כל בעלי המקצוע האחרים (אני לא אפרט כי לא רוצה לחשוף מחירים מטעמי צניעות וכבוד למקום)

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אהלן,

מישהו יודע האם רון מבצע גם בדיקות לפני קנייה?

כמובן שאני מודע לכך שמדובר במוסך ולא במכון בדיקה והוא לא יכול לתת אחריות בכתב, אבל מכיוון שהם מתמחים בVAG ובקרוב אני מתכנן לרכוש אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל אותו ישירות

ללקוחות קבועים שהוא מכיר אותם הוא עושה את הג'סטה. למישהו חדש הוא בד''כ לא מת על זה. אין לו את הכלים ואת הרצון להיות מכון בדיקה ולבדוק לפרטי פרטים, ולא בא לו נודניקים שבאים בדרישה שיירח אחריות על תקלות שהוא לא מצא.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

רציתי לפרגן למוסך של רון תל אביב:

אז ככה יש לי סיאט קופרה ולפני כמעט חצי שנה עליתי על שלולית מים גדולה ומיד נדלקה לי נורת הגה. ההגה ניהיה קשה אך עדין אפשרי לסיבוב ופה התחיל המסע שלי עם לפחות 20 מוסכים כל מוסך שהלכתי לא הצליח לחבר את המחשב לרכב חיפשו פיוזים חיפשו נתקים חיפשו קורוזיות ניסו להחליף משאבת הגה חדשה אך אף אחד לא הצליח לפתור את התקלה לפני שבוע ניגשתי לטסט והרכב לא עבר בגלל ההגה הבוחן אמר שהוא קשה מידי ושצריך לתקן את ההגה פתחתי את הפורום וראיתי את ההמלצות על מוסך רון והחלטתי לנסות אצלו אולי הוא יצליח לפתור את התקלה

הגעתי למוסך בסביבות 10 בבוקר וישר שהגעתי רון ניגש אלי עם חיוך ושאל במה אפשר לעזור הסברתי לו את המצב הוא ישר הרגיע ואמר שהוא יצליח לתקן את ההגה אמר לי שיש לו עבודה על הרכב ושאני יחזור בסביבות 4 לקחת את הרכב בסביבות 12 וחצי התקשרו אלי מהמוסך ואמרו לי שהצליחו לסדר את הגה ושאני יכול לבוא לקחת את הרכב שהגעתי למוסך רון הסביר לי שהוא הצליח לחבר את המחשב לרכב קודד את המשאבה וניקה קורזיה שהייתה במגעים העלות תיקון הייתה מצדיקה ואפילו זולה!! בנוסף לזה קיבלתי שטיפה לרכב במתנה!!

תודה לרון ולצוות האלופים אתם המוסך שלי!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לפני כשבועיים הגעתי למוסך רון בפעם ראשונה עם חשד למכטרוניק תקול.

לאחר חיבור המחשב לרכב, אומת החשד.

הרכב, משנת 04/2013 ולמרות שהאחריות פגה, רון עשה בדיקה טלפונית ואמר שאני יכול להוציא את הרכיב דרך אחריות החברה אך, מאחר והוא אינו מורשה, המליץ לי רון לגשת למוסך מורשה לידו ולדרוש החלפת הרכיב.

רון, לא ביקש תשלום כלל עבור הבדיקה.

נסעתי על פי המלצתו ובאמת בסופו של דבר החברה לקחה אחריות והחליפה את הרכיב.

אז, מה היה לנו?

שירות אדיב, מסביר, סבלני :mm_yeah:

ייעוץ, גם אם הוא לא ירוויח כלום (איזה מוסך ימליץ לך ללכת למוסך אחר?) :mm_yeah:

א מ י נ ו ת ! ! ! :mm_yeah::mm_yeah:

ללא ספק, הפך להיות המוסך שלי.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

גאה להיות חלק מהתגובות החמות על מוסך רון. אספר את סיפורי.

לפני כחודש התחלתי להרגיש קצת רעידות בעצירה וחששתי שמדובר בבעייה בגיר (DSG7, אאודי A3). הקשבתי להמלצות וניצלתי יום שאני יכול לצאת מוקדם ונסעתי אל מוסך רון. מיד בכניסה ניגש אליי רון בעצמו ושאל מה התקלה. לפני שהספקתי להגיד משהו הוא מיד פרס פלסטיק על מושב הנהג (פעם ראשונה שאני חווה דבר כזה בכל חיי במוסכים) ונכנס לרכב וביקש ממני לשבת לצדו. הסברתי את החשש שלי ומיד יצאנו לנסיעה בת 5 דקות לבדיקה של הגיר והרעידות. כשחזרנו הרכב במהרה נכנס לבדיקה ולמרות שלצערנו לא מצאנו את מקור התקלה, החלפתי על הדרך פלאגים שהיו כמעט גמורים במחיר מצויין. בסוף, כשבאתי לצאת, מיד ניגש אליי רון ודבר ראשון שהוא שאל - "הכל בסדר? אתה מרוצה מהשירות?". אמרתי לו ששני דברים קנו אותי. הפלסטיק שהוא שם על הכיסא, והאדיבות והיחס האישי שמיד נכנסתי והוא ניגש אליי. על הדרך קיבלתי גם שטיפה בחינם ומיותר לציין שכלל צוות העובדים היה אדיב ומסור (מציין במיוחד את אופיר שהיה לי לעזר לעוד תקלה קטנה ויצא ממש תותח).

אז תודה רבה למוסך רון על החוויה המצויינת, אין ספק שאחזור וסוף סוף אפטר מצ'מפיון הארורים הן מבחינת השירות והאדיבות וכמובן בגלל המחיר.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...