Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Derish נגד משטרת התנועה - סיפור אינטראקטיבי שבו אתם קובעים את העלילה!

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 4567 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

לאחר מפגש שהיה לי לאחרונה עם אחד מהשוטרים היותר מוכרים בפורום, ולאור שרשורים מספר שדנו במפגשים מסוג זה בחודשים האחרונים, החלטתי לגולל כאן את הסיפור שלי כפי שהתרחש, וגם כפי שיכול היה להתרחש. אשאיר לכם את הניחוש איזה מהם הוא התסריט האמיתי ואיזה הוא הבדיוני, ובהתאם לכך גם את הפקת המסקנות והלקחים. קריאה נעימה!

----------

תסריט א'

הגעתי לארץ לבקר את המשפחה לרגל החגים. חופשה נוספת בלבנט, במדינה בה רמת הנהיגה נמוכה כמעט כמו רמת השירות בסופרמרקט השכונתי, תענוג מפוקפק אותו עליי לחוות מספר פעמים בשנה. אני כידוע נהג מנוסה ומדופלם, לאורך השנים עשיתי לא פחות מ-5 קורסים לנהיגה מתקדמת בארץ ובחו"ל, ואני נוהג עשרות אלפי קילומטרים בשנה בכל רחבי האיחוד האירופי. ברור שהכביש הישראלי "קטן עליי" והערסים המקומיים לא מגרדים לי את הקרסוליים ברמת הטכניקה, הראייה והניתוח בזמן אמת של מצב התנועה. גם על השוטרים הישראלים שמעתי לא מעט, הם עולים הרבה לכותרות בתקופה האחרונה. כמה ליצנים שעשו מעצמם בושות מול המצלמה, ועוד כמה חברים שלהם שמגלים נטיה לחנות במקומות של נכים... אקיצר, חבורה של מפגרים שמחפשים אותנו הנהגים בקטנות במקום ללכת לעצור סוחרי סמים ומבריחי זונות ממולדביה.

לפני כמה ימים אני נוסע לאסוף את אמא שלי מהעבודה. יצאתי איך שאני, עם המכנס הקצר והטי-שירט + האייפון והסיגריות, נכנסתי לדייהטסו המתפרקת שלנו ונסעתי לאבן יהודה, מרחק 10 דקות מהבית בדרום נתניה. אחרי עמידה בפקק המנדטורי על הגשר החדש מעל הרכבת (אינעל אימם, טמבל אחד עושה תאונה לפני כמה שנים, עכשיו כולם צריכים לעמוד בפקק על הגשר המיותר הזה...), צפירות וצעקות ושלושה מפגרים שחתכו אותי בדרך, אני מגיע לשם, אוסף את אמא ויאללה הביתה! בדרך חזרה אני יורד במחלף לכביש החוף בשביל לחתוך דרך התחנת דלק ישר לבית.

איך שאני בא לרדת ברמפה, אני רואה פתאום דרדס מסמן לי עם המקל האדום לעצור בצד. ישר אמרתי לאמא: תפעילי ת'אייפון, שימי מצלמה. יאללה, גם כן עוצר אותי עכשיו הטמבל הזה, כולה יצאתי מהבית ל-10 דקות והוא כבר מחפש אותי. יצאתי אליו עם המצלמה שלופה, הוא בכלל בלי כובע ויש לו דפדפת כזאת כמו של ילד בבי"ס שמסתירה לו את התג. אומר לי משהו לגבי "ביקורת, תראה לי רשיונות", אני עונה לו: מה השם שלך? למה אתה בלי כובע? גם ככה חשוך בחוץ, מה אתה מחפש אותנו כשאתה בעצמך לא מדוגם? אומר לי "תרגיע בחור..." מזיז ת'נייר אני רואה כתוב על התג "ליאור שכטר". נו זהו חשבתי... פיזדץ. עצר אותי עכשיו המנאייק שמוריד מכוניות מהכביש על זה שיש להם קסנונים מקוריים מהחברה, לא יודע מהחיים שלו זה. הוריד שלושה חברים שלי מ-PSI שנה שעברה, כתבו עליו בכל הפורומים. אקיצר אמרתי לו: אני אין עליי רשיונות, גר פה ליד, חמש דקות יצאתי מהבית. הוא מתעקש, אומר לי "שתית היום?" כאילו, בגלל שאני רוסי שגר בנתניה הוא מחליט שאני שיכור... מה נסגר? אני עם האייפון ממשיך לצלם, נושף במכשיר שלו ומקבל תוצאה אפסית. וואלה, הייתם צריכים לראות ת'פרצוף שלו... יש לי את זה פה ביוטיוב עוד דקה אני מעלה את זה לפייסבוק! בקיצור אומר לי "100 שקל קנס על זה שאתה בלי רשיון, ויש לך 24 שעות להגיע לתחנת משטרה להראות רשיון נהיגה". זה הכל, אני שואל אותו? לא, הוא אומר לי. "גם הביטוח שלך לא בתוקף, רשום שרק אמא שלך יכולה לנהוג על האוטו, אתה לא מורשה בכלל. צא עכשיו מהרכב, האוטו מוחרם עד לבירור." אני כולי כבר בעצבים, מת לרסק לו ת'פנים, אבל אמא שלי שם ולא נעים לי לידה. אני מדליק סיגריה והולך הצידה להירגע והיא שואלת אותו אם היא יכולה לקחת את האוטו. הוא אומר לה "לא, הבן שלך לא משתף פעולה, מצטער, חייב לקחת את האוטו עד לבירור מלא ובדיקה של כל המסמכים". אני אומר לו: איך נגיע עכשיו הביתה מאמצע כביש החוף? הוא אומר לי "אמרת שאתה גר פה ליד, לא? חמש דקות, תחתוך מהתחנת דלק ותעלה למעלה... מזג אוויר יפה בחוץ".

אקיצר, עזבנו את האוטו שם והלכנו הביתה, שילמתי למחרת את ה-100 שקל קנס ואמא שלי הייתה צריכה ללכת ולהוציא את האוטו מהמגרש שלהם כמה ימים אחרי (גם על זה הבני זונות גבו מאיתנו כסף, ועוד היא הייתה צריכה לנסוע באוטובוס לאבן יהודה 3 ימים). אני עכשיו צריך לחזור הביתה לספרד אבל מחכה למשפט על זה שנסעתי בלי ביטוח. לא מספיק הנהגים פה זונות, אז גם המשטרה מחפשת איפה לדפוק אותך... יאללה עכשיו אני מרים טלפון לאסף שמיר והוא הולך לנקנק את השכטר הזה עם ההקלטה שיש לי. מקווה רק שיעשו את המשפט מהר, מקסימום תוך 3-4 שנים נסיים את הסיפור הזה.

תסריט ב'

הגעתי לארץ לבקר את המשפחה לרגל החגים. חופשה נוספת בלבנט, במדינה בה רמת הנהיגה נמוכה כמעט כמו רמת השירות בסופרמרקט השכונתי, תענוג מפוקפק אותו עליי לחוות מספר פעמים בשנה. אני נהג צעיר (רשיון מ-2008 ) אך יחסית מנוסה, לאורך השנים עשיתי לא פחות מ-5 קורסים לנהיגה מתקדמת בארץ ובחו"ל, ואני נוהג עשרות אלפי קילומטרים בשנה בכל רחבי האיחוד האירופי. עם זאת, אין הרבה מקומות שמפחידים אותי כמו הכביש הישראלי, ואני תמיד משתדל לנקוט במשנה זהירות כשאני פה. חשוב לי לשמור על הרשיון, אני נוסע על אוטו של ההורים ומבין שאסור לי לסכן אותו, ובעיקר אני יודע שאני רגיל לנהיגה רגועה באירופה, לכן אני אומר "סע לאט - תגיע מהר". גם על השוטרים הישראלים שמעתי לא מעט, הם עולים הרבה לכותרות בתקופה האחרונה. כמה ליצנים שעשו מעצמם בושות מול המצלמה, ועוד כמה חברים שלהם שמגלים נטיה לחנות במקומות של נכים... האמת היא שלא חסרים כאלה בכל מדינה, אבל איכשהו בישראל דווקא העשבים השוטים האלה נוטים להיראות יותר מכל אלה שעושים עבודתם נאמנה מדי יום.

לפני כמה ימים נסעתי לאסוף את אמא שלי מהעבודה. אני מרגיש די בבית בשכונה בדרום נתניה, לכן יצאתי עם המכנסיים הקצרים והטי-שירט בלי לחשוב יותר מדי, נכנסתי לדייהטסו של ההורים ונסעתי לאבן יהודה, מרחק 10 דקות. אחרי עמידה בפקק המנדטורי על הגשר החדש מעל הרכבת (באסה עם הפקק אבל טוב שבנו אותו סוף סוף, חבל רק שאנשים היו צריכים למות ולהיפצע בשביל זה...), צפירות וצעקות והרבה נהגים שנתתי להם להשתלב בשביל לא להיכנס למריבות, הגעתי לשם, אספתי את אמא ויאללה הביתה! בדרך חזרה ירדנו במחלף לכביש החוף בשביל לחתוך דרך תחנת הדלק ישר לבית.

בתחתית הרמפה היורדת לכביש הבחנתי בשוטר שסימן לי עם פנס אדום לעצור בצד. וידאתי עם אמא שלי שכל המסמכים (ביטוח, רשיון רכב) נמצאים בתא הכפפות, עצרתי אחרון בטור המכוניות והפעלתי משולש אזהרה. השוטר אמר "ערב טוב, ביקורת" ואמרנו לו "ערב טוב" בחזרה. הוא ביקש לראות רשיון, הושטתי את ידי לתא הכפפות ואז הוא אמר "לא צריך בינתיים רשיון רכב, מספיק רשיון נהיגה". הושטתי את היד לכיס ופתאום קלטתי שהרגשתי קצת יותר מדי "בחופשה" ובטיפשותי השארתי את הארנק בבית... אמרתי לו: מצטער אדוני, שכחתי את הרשיון בבית. הוא שאל בתגובה אם יש לי ת.ז. או דרכון עליי ועניתי ששכחתי את כל הארנק, אבל אנחנו גרים פה למעלה, 5 דקות מהמקום, ונשמח להביא את הארנק ולחזור. הוא ביקש שאצא החוצה והסביר שאם אמא שלי רוצה, היא יכולה לקחת את הרכב ולנסוע להביא את הארנק, כל עוד אני נשאר במקום. אמרנו לו תודה רבה, אמא שלי נסעה הביתה ואני נעמדתי להמתין מאחורי גדר ההפרדה. בשלב זה הוא רשם כמה פרטים נוספים (טלפון, תאריך לידה) וביקש ממני לעשות בדיקת אלכוהול, כמובן שעשיתי זאת בשמחה (אני לא שותה בכלל, גם באותו יום) וקיבלנו תוצאה אפסית. רק אז שמתי לב שמדובר בליאור שכטר, אותו בוחן במשטרת תנועה שהתפרסם בזמנו מעל דפי הפורומים השונים. שכטר לקח את העבודה קצת יותר מדי ברצינות והוריד מהכביש כמה מכוניות ש"שופרו" כביכול עם ציוד סטנדרטי לגמרי מהיצרן (פנסי קסנון וכד'). מסתבר שהוא לא היה בקיא במפרטים, ולכן גרם לאי נוחות ממשית למספר בעלי רכב ספורטיבי. אני מניח שהדבקות שלו במטרה עזרה להוריד מהכביש גם לא מעט ערסים עם מכוניות לא בטיחותיות, אך על זה משום מה לא מדברים... בכל אופן, חיכיתי שם כעשרים דקות שבמהלכן הוא עצר עוד כמה מכוניות וחילק מספר דו"חות (בעיקר על פנסים שבורים, נורות שרופות וטסט שלא בתוקף). בממוצע, כל נהג שהתחיל להתווכח איתו נשאר שם 5-7 דקות, בעוד שנהגים ששיתפו פעולה עזבו את המקום בתוך דקה או שתיים. נראה שבכלל לא עניין אותו לרשום קנסות לאנשים, הוא היה עסוק בביקורת וזמזמם לעצמו איזה שיר שקט ברקע.

בסופו של דבר אמא שלי הגיעה עם הארנק, הוצאתי את הרשיון והראתי לו. הוא רשם את המספר ושחרר אותי תוך 30 שניות עם איחולי "ערב טוב". איחלתי לו את אותו דבר והמשכנו הביתה. הנזק הסתכם בחצי שעה ששרפנו על טעות אחת טיפשית שלי.

----------

B-HECHT.jpg

כאמור, מקרה אחד ושתי תגובות אפשריות.

אז מה א-ת-ם הייתם עושים? :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור ש 2.

בסך הכל השוטרים עושים עבודה לא קלה בשכר זעום. הם עוזבים את המשפחות בשבתות וחגים ונמצאים שם כדי לשמור עלינו מעצמנו. נכון שלפעמים הם מגזימים ולפעמים השתן עולה להם לראש אבל כל אחד מאיתנו שהיה בתפקיד כזה לא מתגמל וקשה כשבממוצע יש לו 10 נודניקים בשעה שמנסים לרמות אותו היה מאבד את הסבלנות לכל הבכיינים/נודניקים/תחמנים.

הגיע הזמן שאנשים יפנימו ששוטר התנועה הוא לא אויב של האזרח ואם הוא יעגל לנו פינות בסוף זה ייגמר בדם. הוא לא מכיר אישית כל נהג שהוא עוצר ולא יודע מה רמתו. הוא חייב לנקוט בקו שהחוק מחייב אותו כדי למנוע אנרכיה.

בקיצור, מי שיודע לעשות צריך לדעת לשאת בתוצאות ולא להאשים את השוטר שממלא את תפקידו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותפע מאוד אם לא מדובר ב-2.לא נראה לי שהמעבר במתב"ג הכניס אותך ל-Ars mode.

הדבר היחיד שלא מסתדר לי הוא עניין ביקורת הרשיונות הזריזה, לי יש זכרון מר מלפני איזה 15 שנה שבה עיכבו אותי לאיזה 15 דקות כיון שבדקו רשיונות לחצי תריסר מכוניות במקביל, בזמן שאני מיהרתי לחזור הביתה עם התינוק שהקיא עלי 15 דקות קודם. אבל לזכות אותו שוטר יש לציין כי סבל בשקט את הכעס (האדיב) שלי, כנראה הבין את המצב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 לוקח, אבל רק מפני שאני אדם אופטימי ולא כי תסריט 1 נשמע לי מופרך מידי (חוץ מההערה שלך על העדר קובעו של שכטר, לא

אופייני לסגנון שלך).

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שלפעמים אתה משועמם ברמות.

רק ,"אויל" עושה ביטוח חובה שמי!!

ואימך היא לא כזו.

ובדיקה במסוף היום "חוסכת" את הצורך בלהביא רשיון ולתת דו"ח

לכן 2 לוקח.

ודרך אגב השוטר אכן מככב בלא מעט משפטי תעבורה שברובם הגדול הנהג נמצא אשם, והשוטר אמין ומקצועי .

זה לא אני אמרתי. כך השופטים כותבים בהכרעות הדין שלהם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

מי שמכיר אותי יודע שאני לא מעשן ואין לי אייפון, אז באמת לא קשה להבין מה הגרסה האמיתית. :wink:

מבלי לזלזל באף אחד, אבל רוב האנשים שהסיפור הזה מופנה אליהם, הם כניראה מהסוג שלא באמת יקראו סיפור באורך כזה.

ועל כך נאמר "כל המציל נפש אחת בישראל..."

רק "אויל" עושה ביטוח חובה שמי!!

לא באמת שמי, אבל הביטוח שלנו הוא מעל גיל 30. אני בן 26, אז המשפחה מוסיפה אותי לפוליסה באופן זמני כשאני בא לבקר,

בהתאם ללו"ז ולמשימות הניתנות לי (לאסוף את האחייניות מהגן או לעשות סידורים בשם אלה מהם שצריכים לעבוד במהלך היום).

ובדיקה במסוף היום "חוסכת" את הצורך בלהביא רשיון ולתת דו"ח.

השוטר באותו יום נהג בג'טה לבנה עם לוחית אזרחית וללא סימני זיהוי משטרתיים.

לא היה לו מסוף באוטו, רק איזשהו מתקן דמוי אנטנה שמותקן על מוט ברזל ע"ג הדשבורד, בצד של הנוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'טה הזאת היא ניידת עם מצלמת מהירות. כנראה שברגע שנעצרת היא לא הייתה מותקנת אבל המוט הזה מחזיק אותה בזמן ההפעלה.

וכפי שנאמר, מהיכרות אישית השוטר אולי לא סימפטי בעליל לנהגים, אבל הוא אחד השוטרים המקצועיים ביותר שיש בארץ. לעיתים (קרובות מדי) הוא פשוט נתפס לשטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק ,"אויל" עושה ביטוח חובה שמי!!

למה אוויל? לי יש 2 רכבים ובשניהם הביטוח הוא שמי (אני ואישתי) וזה חוסך לנו כמה מאות שקלים על כל פוליסה.

או שאולי אתה ציני ולא קלטתי?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'טה הזאת היא ניידת עם מצלמת מהירות. כנראה שברגע שנעצרת היא לא הייתה מותקנת אבל המוט הזה מחזיק אותה בזמן ההפעלה.

יש מצב שהיא כן הייתה מותקנת. היה שם איזה משהו שחור שנראה לי כמו אנטנת מכ"מ, פשוט לא ראיתי כ"כ טוב בחושך.

מה עקרון הפעולה שלה? היא נייחת, מצלמת דרך השמשה? :headscratch:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אוויל? לי יש 2 רכבים ובשניהם הביטוח הוא שמי (אני ואישתי) וזה חוסך לנו כמה מאות שקלים על כל פוליסה.

או שאולי אתה ציני ולא קלטתי?

בוא תביא את הדוגמה ונראה את ההנחה. אשמח ללמוד.

האתר של המפקח על הביטוח לא מכיר פרמטר של נהג יחיד בביטוח חובה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...