Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם בעל עסק יכול להגביל אותי בשימוש בכרטיס אשראי מעל סכום מסוים?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 4540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני נתקל בזמן האחרון בהרבה בתי עסק שאומרים לי: אנחנו מעבירים אשראי רק מעל 30-50 שקל.

לא מקבלים דיינרס בכלל.

האם זה מותר?

במידה ולא,ידי על מה ואצל מי להתלונן?

אני לא מסתובב עם כסף קטן,מעדיף-לטוב ולרע,להשתמש רק בכרטיס אשראי. {ברשתות הגדולות זה לא קורה,במקדולנאדס העברתי 50 אגורות על כרטיס אשראי-רצו לגבות על רוטב BBQ,אמרתי לה-בבקשה-תעבירי}

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שיש להם עמלות על הסליקה, אז יכול להיות שלא משתלם להם להעביר עסקאות קטנות.

אני זוכר שהייתה תקופה שאף אחד לא היה מוכן להעביר פחות מ20 שקל באשראי..

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיינרס עמלות סליקה גבוהות במיוחד - ולכן יש הרבה מאד בתי עסק שלא מקבלים אותו.

לגבי סכומים קטנים - במיוחד בעסקים קטנים פעמים שעמלת הסליקה יותר גבוהה מהרווח ולכן לא מוכנים לעשות עסקאות בסכומים קטנים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביב 3 אחוז עמלה בויזה למשל ממה שזכור לי, וכן מותר להם להגיד שמתחת לסכום מסויים הם לא מוכנים לקבל אשראי.

גם על סיגריות ששם הרווח שלהם קטן מאוד לרוב לא יסכימו להעביר גם אם תקנה ב-100 שקלים.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית לא!

אתה יכול על המקום להתקשר לחברת האשראי והם ידברו עם בית העסק

בתי עסק לרוב ינסו להימנע מעימות עם נציג חברת האשראי שכן כל קריאה כזו נרשמת במערכת ואז יבוא לרעתו כשהוא ירצה לדון איתם על עמלות סליקה תקופתיות

כמו כן לא חסרים בתי עסק שנימצאים על תנאי בחוזה מול חברת האשראי

והתנתקות מהשירות של חברת האשראי עלולה לגרום לבית העסק הפסדים עצומים

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע, דווקא אמריקן אקספרס הוא כרטיס שבו העמלה נחשבת לגבוהה יחסית לשאר הכרטיסים.

באירופה, אגב, כמעט אף בית עסק מקומי (להבדיל מרשתות בינ"ל, כגון בתי מלון או השכרות רכב למיניהן) לא עובד עם אמריקן אקספרס.

זאת ההזדמנות לציין שאם אתם מתכוונים לצאת לאירופה, כדאי שיהיה לכם בארנק כרטיס אשראי מסוג מאסטרכרד או ויזה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ מעולה!

למרות שאולי בגלל שאמריקן אקספרס ישראל היא בבעלות מאסטרקארד אז אולי לא בהכרח אנשים יתקלו בבעיות.

ממה שאני יודע, דווקא אמריקן אקספרס הוא כרטיס שבו העמלה נחשבת לגבוהה יחסית לשאר הכרטיסים.

באירופה, אגב, כמעט אף בית עסק מקומי (להבדיל מרשתות בינ"ל, כגון בתי מלון או השכרות רכב למיניהן) לא עובד עם אמריקן אקספרס.

זאת ההזדמנות לציין שאם אתם מתכוונים לצאת לאירופה, כדאי שיהיה לכם בארנק כרטיס אשראי מסוג מאסטרכרד או ויזה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לפי דעתי כל בעל עסק יכול להגביל את צורת התשלום כרצונו, הרי היום 99 אחוז מהעסקים אינם מקבלים צ'קים,

אתה לא יכול לכפות על בעל עסק לקבל צ'קים נכון ? הרי ידוע שאף בעל עסק לא רוצה להסתכן עם צ'קים חוזרים.

בכל מקרה, העמלות של ישראכרד ודיינרס הם הכי גבוהות בשוק.

עוד משהו, ההגבלה של בעל עסק להגביל את הסכום זה סתם תירוץ שיש לו, בעל עסק גם מרוויח אם תקנה אצלו בשקל אחד ותעביר את הכרטיס אשראי , וזה הרי למה ?

מפני שהוא משלם להם אחוז מתוך העסקה, אז אם העברת בכרטיס אשראי שקל, והוא כבר תמחר את המוצר ברווח של 25-30 אחוז, מתוך זה הוא משלם את המע"מ ואת העמלה סליקה שהיא למשל 2 אחוז, אז נשאר לו רווח בסביבות 12 אחוז...

אז זה לא משנה אם הוא יקנה ב100 שקל או ב1, רק מה שבעל העסק רוצה זה להגדיל את הקופה ואת המחזור ואת הרווחיות הכוללת.

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אם מדובר באחוז מתוך סכום העסקה אז זה לא מסביר את חוסר הרצון של בעלי העסקים לגהץ סכומים קטנים.

אחוז הרווחיות לא משתנה אם חברת האשראי לוקחת 2% מתוך 10 ש"ח או מתוך 500 ש"ח.

לי יש חשד שאולי מעסקים קטנים חברות האשראי לוקחות גם עמלה קבועה "פר עסקה".

עמלה כזו, אפילו של שקל, כבר בהחלט יכולה להסביר סירוב לקבל אשראי בסכומים קטנים כי אז זה יוצא הרבה אחוזים.

מישהו בפורום הוא בעל עסק ויכול סוף סוף לפתור את התעלומה הזו?

ברשתות הגדולות (סופרמרקטים למשל) אין בעיה לקנות גם מסטיק בזוקה באשראי.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לסלוק כרטיסי דיינרס בית העסק צריך לסלוק דרך ויזה כאל. התנאים שלהם לא הכי נוחים (אני מנסה להיות עדין) אז הרבה בתי עסק מעדיפים לסלוק דרך ישראכרט ואז אפשר לסלוק את כל הכרטיסים חוץ מדיינרס.

ולגבי סכום מינימלי לצורך עסקה באשראי - זה הגיוני שעל מוצר זול הרווח גם יהיה מאוד קטן. בדרך כלל עמלת סליקה נעה בין 1.5% ל 3%. אז יוצא שלבית העסק לא משתלם לכבד כרטיסי אשראי על סכום נמוך.

לדוגמה, אצלי בחנות על כרטיסי חיוג (לדוגמת ביגטוק, טוקמן וכו') אני לא מקבל תשלום בכרטיס אשראי. נניח כרטיס בסכום של 55 ש"ח (עלות ללקוח) אני מרוויח עליו כ 4 ש"ח. אם אני צריך לקבל תשלום באשראי אז (בערך) שקל מהרווח עובר לחברת אשראי. בנוסף, על כרטיס החיוג אני משלם כמעט במזומן (מחייבים אותי כבעל עסק פעמיים בשבוע). את התשלום מחברת האשראי אני מקבל פעם בחודש. אז לא רק שאני מפסיד 25% רווח אלא גם צריך לחכות לכסף.

אם הלקוח קונה עוד דברים ובנוסף כרטיס חיוג אז אין בעייה לשלם עם כרטיס אשראי. אם מדובר על כרטיס חריג (בסכום ממש גבוה) אז גם אין בעייה.

אני לא בעלים של קיוסק אבל גם סיגריות לפי דעתי נמכרים מהספק לקיוסק במזומן בלבד והרווחיות עליהם קטנה מאוד. לכן, גם במקרה הזה התשלום בדרך כלל ברוב המקומות רק במזומן.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Wil - למרות שאיני בעל עסק קיבלתי פעם ממישהו (נדמה לי רופא השיניים של הילדים) שיש עמלות מינימום, ושהן שונות בין הכרטיסים השונים.

אישית גם אני נוהג לשלם גם סכומים קטנים בכרטיס אשראי (כגון מקום שמור ברכבת או ככר לחם בשופרסל) ובד"כ אין בידי מטבעות או אפילו שטרות קטנים - אני מסתובב עם 100-200 ש"ח בארנק ופקט של כרטיסי אשראי.

היה לי (לפני הרבה שנים) מצב שבו בסופרמרקט מסויים סירבו לקבל ממני כרטיס אשראי דווקא לקניה לא קטנה, אם כי היו מוכנים לקבל צ'ק. כיון שלא היה בידי צ'ק השארתי להם עגלה עמוסה בכל טוב בקופה, ויותר אותו סופר לא ראה אותי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוא יכןל להגביל, אבל אני לא סגור על זה ב 100%.

לחלק מהעסקים אני מניח שיש עמלת מינימום מסויימת, נגיד אפילו שקל,

ואז אם אתה קונה בחמישה שקלים הלך לו הרווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לסלוק כרטיסי דיינרס בית העסק צריך לסלוק דרך ויזה כאל. התנאים שלהם לא הכי נוחים (אני מנסה להיות עדין) אז הרבה בתי עסק מעדיפים לסלוק דרך ישראכרט ואז אפשר לסלוק את כל הכרטיסים חוץ מדיינרס.

ולגבי סכום מינימלי לצורך עסקה באשראי - זה הגיוני שעל מוצר זול הרווח גם יהיה מאוד קטן. בדרך כלל עמלת סליקה נעה בין 1.5% ל 3%. אז יוצא שלבית העסק לא משתלם לכבד כרטיסי אשראי על סכום נמוך.

לדוגמה, אצלי בחנות על כרטיסי חיוג (לדוגמת ביגטוק, טוקמן וכו') אני לא מקבל תשלום בכרטיס אשראי. נניח כרטיס בסכום של 55 ש"ח (עלות ללקוח) אני מרוויח עליו כ 4 ש"ח. אם אני צריך לקבל תשלום באשראי אז (בערך) שקל מהרווח עובר לחברת אשראי. בנוסף, על כרטיס החיוג אני משלם כמעט במזומן (מחייבים אותי כבעל עסק פעמיים בשבוע). את התשלום מחברת האשראי אני מקבל פעם בחודש. אז לא רק שאני מפסיד 25% רווח אלא גם צריך לחכות לכסף.

אם הלקוח קונה עוד דברים ובנוסף כרטיס חיוג אז אין בעייה לשלם עם כרטיס אשראי. אם מדובר על כרטיס חריג (בסכום ממש גבוה) אז גם אין בעייה.

אני לא בעלים של קיוסק אבל גם סיגריות לפי דעתי נמכרים מהספק לקיוסק במזומן בלבד והרווחיות עליהם קטנה מאוד. לכן, גם במקרה הזה התשלום בדרך כלל ברוב המקומות רק במזומן.

אסף

רגע, תסביר לי שוב את ההגיון.

אם מגיע יוסי שרוצה לקנות כרטיס חיוג (שעליו הרווח 4 ש"ח) בכ"א (שגוזר עליך 1 ש"ח עמלה) - אתה תסרב,

ואם מגיע משה שרוצה לקנות כרטיס חיוג יקר (שעליו הרווח 40 ש"ח) בכ"א (שגוזר עליך 10 ש"ח עמלה) אתה תסכים?

מה ההבדל מבחינתך בין עסקה אחת של משה (שאתה מקבל בברכה) לבין 10 עסקאות של יוסי?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל מבחינתך בין עסקה אחת של משה (שאתה מקבל בברכה) לבין 10 עסקאות של יוסי?

תנאי התשלום. להמתין חודש לרווח של שנקל, זה לא נעים במיוחד.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף

הרווח יהיה קטן מבחינת המחזור, לא אחוזית.

לא יודע לגבי כרטיסי חיוג, אבל רוב בתי העסק שעבדתי איתם, לא מוכנים לשמוע על פחות ממכפיל 1.5 - שמשאיר להם בערך 30% רווח.

אם העמלות אבסולוטיות, אז הקושי של בתי העסק ברור, אבל אם העמלה אחוזית גם על סכום נמוך, משהו בהגיון לא מסתדר לי.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...