Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט לגבי פורד פוקוס 2 ליטר 2012

yoramk
שימו לב! השרשור הזה בן 4568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

אשמח לקבל תגובות מכאלה שמכירים את הפורד פוקוס החדשה.

נהגתי עליה בירושלים ואני מתלבט אם לרכוש אותה,מצד אחד היא מאוד נוחה ומפנקת מצד שני המנוע שלה מרגיש עצל.

לפני שתציעו לי לנהוג בה שוב אציין שנהגתי בה פעמיים אך לשווא עקב תנאי הכביש וכמות הנהגים בכביש לא יכולתי לבחון את האוטו בתנאי נהיגה אופטימליים,אולי מישהו כבר רכש אותה או לפחות נסע עליה ויוכל לחוות דעה.

תודה מראש

YORAMK

הודעת שירות:

לקבלת ייעוץ מקצועי חינם בנושא קניית פורד פוקוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יכול להמתין לשנה הבאה, במחיר שלה תוכל לרכוש את הג'טה 1.2 TSI שתהיה זריזה ממנה, חסכונית בהרבה ואיכותית יותר מבחינת איכות החומרים וההרכבה.

או להוציא יותר כסף ולרכוש כבר עכשיו את ה1.4 TSI.

הבעיה בפוקוס המדוברת היא שבכדי לקבל את הכח אתה צריך הרבה סל"ד ולכן לא הרגשת אותו בנסיעה פקוקה. רכבי הטורבו של קבוצת VW פותרים את הבעיה הזו כשהכח זמין בסביבות ה1500 סל"ד.

לפי מה שתארת, נראה לי שזה מה שאתה מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר לו שהג'טה זריזה מהפוקוס אבל לגטה לוקח 11 שניות להאיץ למאה ולפוקוס רק 9 אז איך הגטה יותר זריזה?

מבחינת איכות חומרים בארצות הברית דווקא אומרים שאיכות החומרים של בפוקוס יותר טובה מהגטה, האם יש הבדל בגירסה האירופאית?

ויש לי שאלה מיבחינת איבזור, האם הגטה בגירסת הבסיס באה עם שליטה קולית על הרכב ובלוטוס? כי בתמונות רואים שיש אבל במפרט הטכני זה לא מצויין. וכך גם לגבי פיתחי איוורור לאחור- רואים בתתמונות אבל זה לא מצויין במיפרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נסעתי על ה-2 ליטר (סטיישן) בנסיעת מבחן בחיפה. גם לי לא יצא להרגיש אותה יותר מדי, אבל כן היה קטע של עלייה (סטלה מאריס), שהיו לי כמה מאות מטרים פנויים ולחצתי. המנוע אכן לא חי בכלל בסל"ד נמוך, אבל מעל 4000 בערך יש כוח מכובד למדי.

די דומה לאופי של המנוע של המאזדה 3 2 ליטר שהייתה לי. רק שבמאזדה היו 4 הילוכים פלנטריים עם בורות ענק ביניהם, כאן יש 6 הילוכים 'קשיחים', וזה בהחלט משפר את המצב.

אותי זה שיכנע מבחינת עלות/תועלת, הזמנתי ואני אמור לקבל את הרכב באמצע נובמבר כנראה (5 דלתות).

לא מדובר במפלצת חורכת אספלט, אבל התוספת בכסף שווה את התוספת בכוח בעיניי לפחות. לשם השוואה - נסעתי גם על אסטרה 1.4 טורבו החדשה, והיא הרגישה פחות חזקה, עם תיבת הילוכים מעצבנת למדי, פחות אבזור ואותו מחיר בערך.

נסעתי גם על ה-C4 1.6 טורבו, שהרגישה יותר חזקה אבל יש לה גיר רובוטי עם קלאץ' בודד שהוא פשוט בלתי נסבל, פסלתי את הרכב רק בגלל זה. עולה גם סביב ה139K אם אני זוכר נכון.

אני לקחתי את הפלטיניום פלוס בלית ברירה (141K, בליסינג מהעבודה). רציתי את הפלטיניום, אבל הרכב האחרון בצבע שרציתי שנשאר בהזמנה של נובמבר היה הפלוס, אז הלכתי על זה במקום לחכות עוד שלושה חודשים.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיית התגובות והמנוע פריעה לך אני מבין.

פעולת המנוע בפוקוס מאוד ליאנרית והתיבה עובדת בעיקר כדי לחסוך בדלק, נדרש סל"ד מאוד גבוה על מנת לקבל תגובה הולמת.

כמובן שבשוק ישנם מנועיי טורבו אשר יתנו לך מענה טוב יותר מהפוקוס.

כמובן שיש את קונצרן ואג עם הלאון\ג'טה\אוקטביה\גולף אבל ישנן עוד כמה אופציות נחמדות כמו פיאט בראבו וסיטרואן C4.

גם אני נהגתי על הפוקוס, התגובה בהחלט לא הרשימה ו9 שניות מ0-100 נראה קצת הזוי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נסעתי על ה-2 ליטר (סטיישן) בנסיעת מבחן בחיפה. גם לי לא יצא להרגיש אותה יותר מדי, אבל כן היה קטע של עלייה (סטלה מאריס), שהיו לי כמה מאות מטרים פנויים ולחצתי. המנוע אכן לא חי בכלל בסל"ד נמוך, אבל מעל 4000 בערך יש כוח מכובד למדי.

די דומה לאופי של המנוע של המאזדה 3 2 ליטר שהייתה לי. רק שבמאזדה היו 4 הילוכים פלנטריים עם בורות ענק ביניהם, כאן יש 6 הילוכים 'קשיחים', וזה בהחלט משפר את המצב.

אותי זה שיכנע מבחינת עלות/תועלת, הזמנתי ואני אמור לקבל את הרכב באמצע נובמבר כנראה (5 דלתות).

לא מדובר במפלצת חורכת אספלט, אבל התוספת בכסף שווה את התוספת בכוח בעיניי לפחות. לשם השוואה - נסעתי גם על אסטרה 1.4 טורבו החדשה, והיא הרגישה פחות חזקה, עם תיבת הילוכים מעצבנת למדי, פחות אבזור ואותו מחיר בערך.

נסעתי גם על ה-C4 1.6 טורבו, שהרגישה יותר חזקה אבל יש לה גיר רובוטי עם קלאץ' בודד שהוא פשוט בלתי נסבל, פסלתי את הרכב רק בגלל זה. עולה גם סביב ה139K אם אני זוכר נכון.

אני לקחתי את הפלטיניום פלוס בלית ברירה (141K, בליסינג מהעבודה). רציתי את הפלטיניום, אבל הרכב האחרון בצבע שרציתי שנשאר בהזמנה של נובמבר היה הפלוס, אז הלכתי על זה במקום לחכות עוד שלושה חודשים.

יכולתה לקנות ב149K את גרסת הטורבו של הפוקוס ואז בטוח לא היתה מתלונן על זמינות בכוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת כוח לא חסר לה אבל היא לא נותנת תחושה של כוח. די הרבה מזה זה בגלל אופי הגיר. לי הפריעה יותר ההתנהגות שלו בנהיגה נמרצת אבל לא אגרסיבית. הוא לא החלטי ולוקח לו זמן לבחור הילוך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולתה לקנות ב149K את גרסת הטורבו של הפוקוס ואז בטוח לא היתה מתלונן על זמינות בכוח

לא ממש יכולתי כי היא רק עם גיר ידני, חברת הליסינג שלנו לא מוכנה לקנות רכבים עם גיר ידני.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר לו שהג'טה זריזה מהפוקוס אבל לגטה לוקח 11 שניות להאיץ למאה ולפוקוס רק 9 אז איך הגטה יותר זריזה?

מבחינת איכות חומרים בארצות הברית דווקא אומרים שאיכות החומרים של בפוקוס יותר טובה מהגטה, האם יש הבדל בגירסה האירופאית?

ויש לי שאלה מיבחינת איבזור, האם הגטה בגירסת הבסיס באה עם שליטה קולית על הרכב ובלוטוס? כי בתמונות רואים שיש אבל במפרט הטכני זה לא מצויין. וכך גם לגבי פיתחי איוורור לאחור- רואים בתתמונות אבל זה לא מצויין במיפרט.

כנראה לא קראת טוב את מה שהוא כתב, כמו את מה שאני כתבתי.

אמרתי זריזה יותר, לא מהירה יותר. ומקריאה של מה שהוא מחפש- זה זריזות. זמינות כח.

רוב האנשים מחפשים כח זמין לעקיפה לתגובה חביבה ביציאה מסיבוב ולא לכמה רכב עושה מ0 ל100. זה לא דראג רייס.

כשאתה תקוע בפקקים עם מנוע גדול ואין לך יכלת לעלות בסל"ד, כל הסוסים בטלים בשישים. ולכן יותר יתאים לו מנוע זריז (וחסכוני בהרבה) שייתן לו את הכח שהוא מחפש בסל"ד נמוך.

ראיתי את שתי המכוניות וגם נהגתי על שתיהן (בגרסאת ה1.4, ה1.2 כאמור עדיין לא בארץ) איכות החומר ובטח שאיכות ההרכבה עולות בהרבה מעל אלו של הפוקוס (למרות שהן בהחלט משופרות) ולשאלתך, הג'טה בארה"ב מגיעה באיכות חומרים ירודה יותר (פלסטיקה בדש למשל).

פורד מאוד רוצים למצב את עצמם מעל ליפניות ולהתקרב לגרמניות, אבל הם עדיין רחוקים משם. מה שכן שיווק אגריסיבי עובד, יאמר לזכותם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיית התגובות והמנוע פריעה לך אני מבין.

פעולת המנוע בפוקוס מאוד ליאנרית והתיבה עובדת בעיקר כדי לחסוך בדלק, נדרש סל"ד מאוד גבוה על מנת לקבל תגובה הולמת.

כמובן שבשוק ישנם מנועיי טורבו אשר יתנו לך מענה טוב יותר מהפוקוס.

כמובן שיש את קונצרן ואג עם הלאון\ג'טה\אוקטביה\גולף אבל ישנן עוד כמה אופציות נחמדות כמו פיאט בראבו וסיטרואן C4.

גם אני נהגתי על הפוקוס, התגובה בהחלט לא הרשימה ו9 שניות מ0-100 נראה קצת הזוי..

+1 פירט בראבו, רכב אדיר שמתחבא בין השיחים.

Peugeot 208 GTI 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...