Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת רכב משפחתי - 120-140K

Shlomiu
שימו לב! השרשור הזה בן 4578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג שמח לכולם,

מעוניין לשמוע את דעתכם בנושא רכישת רכב משפחתי חדש,

האופציות שנראות לי במבט ראשון - פוקוס החדשה / יונדאי i35 / מאזדה 3 / קורולה / גולף 1.4/1.2

מה דעתכם? למישהו יש ניסיון עם הפוקוס / i35 ? (רכבים חדשים בארץ...)

האם יש אופציות עדיפות אחרות?

הדרישה היא לאמינות, חיסכון בדלק, אחזקה לא יקרה ורכב שיהיה די נוח, מתנהג יחסית טוב ויחסית לא משעמם, עד כמה שניתן

בקטגוריית המשפחתיות.

(כיום נוהג על סיוויק 2004 שהיא, לפחות מבחינתי, יחסית זריזה, צריכת דלק סבירה ודי אמינה)

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

פרסת יריעה מאוד רחבה של רכבים.

לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. אני אישית הייתי מוריד את היפניות קורולה/מזדה 3.

השלישיה : גולף/יונדאי 35/פורד פוקוס, לכל אחת יתרונות וחסרונות. על כל אחת מהן אתה צריך לערוך נסיעת מבחן ולקבל את התחושה מכל אחת מהן.

אני הייתי מציע לך להתחיל מהפוקוס החדשה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מציע לך להתחיל מהפוקוס החדשה.

בהצלחה.

מצטרף לכותב מעליי, לא מזמן חזרתי מארה"ב ושם הפוקוס הזאת כבר מזמן לא חדשה.

הרכב מקבל ביקורות טובות וחוץ מזה המחיר שלו סביר, צריכת הדלק לא גבוהה ואבזור מעולה,

ממליץ לך לגשת לסוכנות של פורד כדי להתרשם, לא נראה לי שתתאכזב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הלאון - ידנית פחות תתאים למשפחה, וה-2.0 עם DSG6 נשמעת טוב, אבל די אוברקיל לצרכים....

האמת שהפוקוס באמת די קורצת, במיוחד אם משווים את החבילה שמקבלים לעומת המחיר, מול הגולף למשל...

עם זאת, מה שמטריד אותי היא אמינות התיבות הרובוטיות (בפרט DSG7, במקרה של הגולף).... קראתי הרבה על הדעות השנויות במחלוקת על אמינותה של התיבה לאורך שנים (לא מדובר בקניה של רכב לשנתיים או שלוש).

לגבי הpowershift של פוקוס, מישהו התנסה בתיבה? האם מבחינת ביצועים היא דומה לDSG (שמניסיון חברים מתפקדת טוב מאוד)? ומבחינת אמינות?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי משתמש ברכב גולף או מאזדה 3 לרכ משפחתי בשל העניין שהם נורא לשות.

הייתי שוקל בדיקה לכיוון הפוקוס החדשה שמעתי שהיא נפלאה.

הבובה למכירה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=447140

קליקליק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי משתמש ברכב גולף או מאזדה 3 לרכ משפחתי בשל העניין שהם נורא לשות.

הייתי שוקל בדיקה לכיוון הפוקוס החדשה שמעתי שהיא נפלאה.

דווקא גולף רחוקה מלהיות חלשה, לפחות בגירסת הTSI.

ניסיונך עם רובוטיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חג שמח לכולם,

מעוניין לשמוע את דעתכם בנושא רכישת רכב משפחתי חדש,

האופציות שנראות לי במבט ראשון - פוקוס החדשה / יונדאי i35 / מאזדה 3 / קורולה / גולף 1.4/1.2

מה דעתכם? למישהו יש ניסיון עם הפוקוס / i35 ? (רכבים חדשים בארץ...)

האם יש אופציות עדיפות אחרות?

הדרישה היא לאמינות, חיסכון בדלק, אחזקה לא יקרה ורכב שיהיה די נוח, מתנהג יחסית טוב ויחסית לא משעמם, עד כמה שניתן

בקטגוריית המשפחתיות.

(כיום נוהג על סיוויק 2004 שהיא, לפחות מבחינתי, יחסית זריזה, צריכת דלק סבירה ודי אמינה)

תודה מראש!

היתה לי התלבטות דומה, אני בחרתי בגולף 1.4 122, ה 1.2 לא היתה במבצע.

אם אתה שוהה בפקקים כבדים (עצור סע וכו') בדרך קבע, עדיף לך להימנע מהרובוטיות.

גם אם תצליח להסתגל עדיין תהייה לך שחיקה מוגברת של המצמדים היקרים.

במקרה זה עדיף לקחת משפחומטית רגילה, אם המסלול שלך הוא מגוון אז לתיבת ה DSG אין

מתחרים גם לא הפוקוס במיוחד במסלול הררי כמו אצלי.

לגבי הגולף, לדעתי גרסת ה 1.2 משתלמת יותר כרגע האיבזור זהה למעט ה 510 RCD, ולדעתי לא

שווה את ההפרש גם בביצועים, וה 1.2 חסכונית יותר.

לגבי האמינות,דיונים על ה DSG יש בפורום לא מעט, לגבי הפוקוס אין מידע כי היא חדשה לא

רק כאן אלא בכל העולם, והקונים הראשונים יהיו סוג של "שפני נסיונות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי התלבטות דומה, אני בחרתי בגולף 1.4 122, ה 1.2 לא היתה במבצע.

אם אתה שוהה בפקקים כבדים (עצור סע וכו') בדרך קבע, עדיף לך להימנע מהרובוטיות.

גם אם תצליח להסתגל עדיין תהייה לך שחיקה מוגברת של המצמדים היקרים.

במקרה זה עדיף לקחת משפחומטית רגילה, אם המסלול שלך הוא מגוון אז לתיבת ה DSG אין

מתחרים גם לא הפוקוס במיוחד במסלול הררי כמו אצלי.

לגבי הגולף, לדעתי גרסת ה 1.2 משתלמת יותר כרגע האיבזור זהה למעט ה 510 RCD, ולדעתי לא

שווה את ההפרש גם בביצועים, וה 1.2 חסכונית יותר.

לגבי האמינות,דיונים על ה DSG יש בפורום לא מעט, לגבי הפוקוס אין מידע כי היא חדשה לא

רק כאן אלא בכל העולם, והקונים הראשונים יהיו סוג של "שפני נסיונות".

דווקא עלתה כאן טענה שהפוקוס כבר קיבלה תשבוחות בחו"ל, ובכל זאת הגולף פחות מאובזרת, כאשר הפוקוס זולה משמעותית וחזקה הרבה יותר (דגם 2.0 חסכוני באותה המידה כמו 1.6 ע"פ נתוני היצרן ומספק 170 כ"ס לעומת 122 בגולף וגם זול בכמה אלפים).

ביקורות כאן בארץ גם כן לא ציינו לרעה את התיבה... השאלה כמה אמינה היא תהיה לאורך שנים...

נראה לי שמה שיכריע כאן יהיו עלויות האחזקה, ביטוח וכד' (אם אכן הפורד עדיפה מהבחינה הזו), אלא אם כן למישהו יש תקדים (רע) על התיבה, או משהו אחר לחדש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא עלתה כאן טענה שהפוקוס כבר קיבלה תשבוחות בחו"ל, ובכל זאת הגולף פחות מאובזרת, כאשר הפוקוס זולה משמעותית וחזקה הרבה יותר (דגם 2.0 חסכוני באותה המידה כמו 1.6 ע"פ נתוני היצרן ומספק 170 כ"ס לעומת 122 בגולף וגם זול בכמה אלפים).

ביקורות כאן בארץ גם כן לא ציינו לרעה את התיבה... השאלה כמה אמינה היא תהיה לאורך שנים...

נראה לי שמה שיכריע כאן יהיו עלויות האחזקה, ביטוח וכד' (אם אכן הפורד עדיפה מהבחינה הזו), אלא אם כן למישהו יש תקדים (רע) על התיבה, או משהו אחר לחדש...

תשבוחות בח"ל באיזה דגם ? ביחס למה ? הפוקוס נמכרת בחו"ל בכל מיני גרסאות, הגרסה הרובוטית דווקה קיבלה ביקורת

גם בארץ ונאמר בפירוש שהתיפקוד שלה פחות טוב מזה של VAG .

לגבי האמינות, ה DSG 7 נמכרת בארץ מ 2008, וליבואן עם כל מגרעותיו יש המון ניסיון בטיפול בה.

וחל שיפור עיקבי מובהק באמינות, לכן הסיכון הוא לדעתי בפוקוס, התיבה היא חדשה וכך גם המנוע 2.0 הזרקה ישירה

וכל תקלה תהיה חדשה, וגם ליבואן טוב יקח זמן להתמודד עם תקלות שיהיו בוודאות כמעט מלאה.

בכל מקרה קח נהיגת מבחן בתנאים מגוונים ותשווה בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשבוחות בח"ל באיזה דגם ? ביחס למה ? הפוקוס נמכרת בחו"ל בכל מיני גרסאות, הגרסה הרובוטית דווקה קיבלה ביקורת

גם בארץ ונאמר בפירוש שהתיפקוד שלה פחות טוב מזה של VAG .

לגבי האמינות, ה DSG 7 נמכרת בארץ מ 2008, וליבואן עם כל מגרעותיו יש המון ניסיון בטיפול בה.

וחל שיפור עיקבי מובהק באמינות, לכן הסיכון הוא לדעתי בפוקוס, התיבה היא חדשה וכך גם המנוע 2.0 הזרקה ישירה

וכל תקלה תהיה חדשה, וגם ליבואן טוב יקח זמן להתמודד עם תקלות שיהיו בוודאות כמעט מלאה.

בכל מקרה קח נהיגת מבחן בתנאים מגוונים ותשווה בעצמך.

דווקא כאן למשל כתוב אחרת:

http://www.icar.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93_%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%A1_%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94_%E2%80%93_%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%AA_%D7%91%D7%9B%D7%95%D7%A8%D7%94/

(בכל זאת אני מסכים שהקטע של להיות מראשוני הקונים האמת מטריד קצת...)

לגבי ה-DSG, בנסיעה במהירות איטית/בפקקים, היא עדיין לא מצליחה לתפקד כאוטומטית חלקה כביכול? מהן התופעות שאתה חווה איתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כאן למשל כתוב אחרת:

http://www.icar.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA_%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93_%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%A1_%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94_%E2%80%93_%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%AA_%D7%91%D7%9B%D7%95%D7%A8%D7%94/

(בכל זאת אני מסכים שהקטע של להיות מראשוני הקונים האמת מטריד קצת...)

לגבי ה-DSG, בנסיעה במהירות איטית/בפקקים, היא עדיין לא מצליחה לתפקד כאוטומטית חלקה כביכול? מהן התופעות שאתה חווה איתה?

אני לא מכיר את האתר הזה ואת בוחני הרכב, ממה שקראתי במבחנים שפורסמו היתה שהגרסה של פורד פחות מוצלחת

מזו של VAG , את זה גם אתה יכול לבדוק בעצמך בנהיגת מבחן.

לתיבה רובוטית אין ממיר מומנט, בפקקים אין יתרון לכפל המצמדים להיפך העומס נופל על המצמדים ואם אתה

תמשיך להתנהג כאילו זו אטומטית רגילה אתה עלול לשחוק מהר מידי את המצמדים.

הסבר : כאשר אתה עוזב את דוושת הבלמים באוטומט רגיל הממיר מומנט נכנס מיד לפעולה וגורם לרכב

לנוע בזחילה קדימה, ברובוטית יש מנגנון מורכב שמונע למשך זמן קצר את הידרדרות הרכב, ולחיצה על

דוושת התאוצה מפעילה את המצמד ומכניסה להילוך.

בפקקים בתנועה של עצור וסע אתה מרגיש את הפעולה המכנית הנ"ל ואם אתה לא עדין התחושה תהיה קופצנית.

בפקקים כאלו אין תחליף לאוטומט הישן גם מבחינת עמידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האוטו לא דחוף.

אז אין שאלה תיקחו אוקטביה אמביינט או אלגנס.רכב מעל לכל רמה של משפחתית מרווח,בידוד טוב,חזק,מאובזר,איכותי,יש בקרת שיוט.אנחנו כבר שבועיים עם אוקטביה אלגנס 1.2 והיה שווה את ה3.5 חודשי המתנה

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האוטו לא דחוף.

אז אין שאלה תיקחו אוקטביה אמביינט או אלגנס.רכב מעל לכל רמה של משפחתית מרווח,בידוד טוב,חזק,מאובזר,איכותי,יש בקרת שיוט.אנחנו כבר שבועיים עם אוקטביה אלגנס 1.2 והיה שווה את ה3.5 חודשי המתנה

האוקטביה כמנוע + תיבת הילוכים נשמעת מצוינת (כמו גולף...), אבל כחבילה אתה לא מקבל משהו יחסית פחות מאובזר לגולף או פוקוס? לא יודע, אולי זאת סתם דעה קדומה של "רכב מוניות".... איך הכוח יחסית למשפחתית לא קטנה עם הגירסא של 1.2?

בכל מקרה נראה לי שאין מנוס לנסוע בתכלס על כל אחת מהאופציות ולראות איך זה מרגיש... (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה הולך לעשות נסיעות מבחן - נסה גם פיאט בראבו. במיוחד אם אתה מחפש רכב "מתנהג טוב יחסית ולא משעמם" עונה היטב להגדרה. הגרסא המאובזרת, אני מאמין, תתן לך את כל מה שאתה צריך. אחזקה צפויה להיות לא יקרה כמו ברוב רכבי פיאט והאמינות עפ"י מרבית המקורות המוסמכים (וגם לפי ניסיוני ובעלי בראבו שאני מכיר) טובה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...