Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעקב סקודה יטי דיזל - 292000 ק"מ וזהו

zvit
שימו לב! השרשור הזה בן 583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חדי העיין מבניכם ודאי שמו לב לשינוי שחל בחתימה שלי לפני מס' ימים את מקומה של הגרנד-סניק שנמכרה זה מכבר תפסה סקודה יטי חדשה – אחרי שנסעתי כ-5000 ק"מ בששת השבועות שהיא אצלי החלטתי שיש כבר מספיק בשר כדי לחלוק את החוויות שלי איתכם.

למה יטי?

המכונית הקודמת שלי היתה רנו גרנד-סניק. כמעט החלפתי אותה באחת אחרת,אך ההצעות של קרסו היו מעליבות, והבעלים של סוכנות המשנה הקבועה שלי, שתמיד ידע לתפור חבילה שאי אפשר לסרב לה – חלה,ובנתיים אינו עובד.

חצי שנה עברה ממכירת הרנו ועד קניית היטי ובאותם חודשים השתמשתי בוולוו S70 שנת 1999 שנמצאת בבעלותי מיום שעלתה עלהכביש. החזרה לשימוש בה כרכב יומיומי הבהירה לי שהגובה שלה כבר נמוך לי – ולכןהחלטתי לחפש רכב גבוה.

בתחילת יולי יצאה חברת צ'מפיון במבצע הוזלה לדגמי הדיזל של היטי,במסגרתו הוזלו גרסאות הדיזל בעשרות אלפי שקלים, אמנם לקח לי זמן להחליט וביומו האחרון של המבצע נכנסתי לסוכנות תל אביב של סקודה ורכשתי יטי דיזל 4x4 DSG בגרסת הבסיס.

למה גירסת הבסיס? קודם כל כי לא נראה לי שהאבזור הנוסף שווה את הכסף,ושנית משום שלעניות דעתי ג'אנט גדול אולי נראה מרשים יותר, אך הוא מתכון בדוק לנסיעה לא נוחה ולחיים קצרים יותר של הצמיגים.

נעבור לתכל'ס:

מרווח פנימי:

מבחינת המרווח לנוסעים – נסעתי לא מעט עם רכב מלא (5 מבוגרים ממוצעים) ובסה"כ אין תלונות. אחד הלקוחות שלי שמחזיק סקודה אוקטביה (שיושבת על אותה פלטפורמה) אומר שהמרווח ביטי בספסל האחורי גדול משמעותית מהאוקטביה, ומייד תבינו למה...

תא מטען:

פה באה הנפילה... 416 ליטר כך אומר הקטלוג. בפועל זה מרגיש הרבה פחות.כחלק מעבודתי השוטפת אני מוביל מחשבים לעיתים קרובות. בסניק (600 ליטר תא מטען) היה ניתן להוביל 4 מחשבים קומפלט והיה מקום לעוד – ביטי נכנסים שניים בקושי – נראה שבקטלוג לוקחים בחשבון גם את הנפח של הגלגל החלופי שאינו סטנדרטי בכל השווקים וממילא אינו תופס מקום.

מנוע:

הרכיב הטוב ביותר ברכב הזה by far מזה שנים אחדות ששמתי עיניי על המנוע הזה אך כל הדגמים שבאים איתו פשוט היו יקרים בטירוף...המומנט הבשרני (32.6 קג"מ) של הדיזל עושה את שלו כך שב-95% מהזמן הרכב חי טוב מאד מתחת ל-2000 סל"ד כאשר יש תחושה של כח זמין כל הזמן.

גיר:

הגיר המותקן ברכב הוא DSG6 "רטוב" אנייכול להבין את מי שלא אוהבים את הגיר הזה כי בנסיעה איטית בעליה (אפילו מתונה) בהחלט מרגישים תחושה כאילו עושים זינוק בעליה בגיר ידני. אישית, זה לא מפריע לי ואפילו כבר מצאתי את המתכון המבלבל את התיבה וגורם לה להקפיץ את המצמד (וכן, אני יודע שזה לא מתכון בדוק לאריכות ימים של המצמדים אך לא עשיתי זאת בכוונה). נהגים שונים מגיבים לתיבה כל אחד לפי תחושתו והערכתי היא שככל שלנהג פחות נסיון עם גיר ידני הוא יאהב פחות את ה-DSG. אשתי אחרי מאה מטרים שלנסיעה אמרה לי ש"משהו מרגיש לה קצת משונה" כי הרכב מחליק אחורה – אחרי הסבר טכני קצר – היא חיה עם הגיר בשלום...

שילוב מנוע גיר:

לדעתי הגיר הזה מוציא מהמנוע את מיטבו – כל אימת שהנהג לוקח על הגז מייד סרים כל הסוסים לפקודתו, ואם הלחיצה היא בתחום הסל"ד המתאים גם בעיטה בגב מהטורבו מצטרפת לחגיגה. עקיפה עם הרכב הזה היא כיף אמיתי (במיוחד אחרי 7.5שנים עם AL4) לא מרגישים את ירידת ההילוכים בכלל אלא רק את זמינות הכוח המיידית.

נוחות נסיעה:

לטעמי - סבירה בהחלט, וזו גם הסיבה העיקרית בגללה העדפתי את גירסת הבסיס הנועלת צמיגים בקוטר 16" ולא 17" גירסת מבחני היא מרמת הגימור הגבוהה ומכאן כנראה התלונות על נוחות הנסיעה כמעט בכל מבחני הדרכים שנעשו לדגם הזה.

שטח:

אכן זה 4X4 לא התכוונתי – אבל זהשם...לא, עדיין לא נסעתי בשטח ממשי, וגם לא בטוח שאסע. מה שכן על מדרכות הוא עולהיפה מאד וכמעט לא מרגישים את זה, כך שאפשר לקרוא ליטי "חורך מדרכות"

אחזקה:

ביטוח: בירורים ראשוניים שעשיתי לפני שהזמנתי את הרכב דיברו על תעריפים שלכ-5500 ש"ח לביטוח מקיף לכל נהג מעל 40 עם העדר תביעות מלא – דבר שכמעט "הוריד אותי" מהדגם הזה. מאחר שכבר חוויתי חווייה דומה עם האוקטביה שלהורי, פניתי לסוכנות הבית של צ'מפיון שביטחה אותי דרך ה"פניקס" תמורת 3600 ש"ח לשנה בלבד.

טיפולים: מוקדם מכדי לומר.

שירות: הייתי מעדיף שסעיף זה ישאר ריק אך לאחר 50 ק"מ בלבד בלם היד הפסיק לתפקד. לא היה לי זמן לטפל בזה בשבועיים הראשונים ולכן ביקרתי במוסך המרכזירק אחרי שבועיים ו-2000 ק"מ. התקלה תוקנה תוך כשעה וחצי רק כדי לשוב לאחר חצי יום. נכון לעכשיו בלם היד עובד כשבא לו, ולי עוד לא היה זמן כדי לחזור למוסך לתיקון חוזר. הייתי במוסך המרכזי ביום הראשון או השני לאחר המעבר לקרית אריה –נראה שבצ'מפיון עוד לא הפנימו את הכמויות הגדולות של מותג ובחדר ההמתנה לא נותרו מקומות ישיבה...האם יש בזה כדי להעיד על אמינות נמוכה? אני מקווה שלא :roll:

שוטף: עד כה צריכת הסולר הממוצעת היא כ-13.5 ק"מ לליטר סולר אני ממלא באופן קבוע בתחנת מגה של דור-אלון בפארק אפק בראש-העין. המחירים סבירים עקב הקרבהלכפר קאסם. (המקסימום ששלמתי היה 7.19 והמינימום 6.99 המחירים משתנים קלות למעלהולמטה גם באמצע החודש) הנסיעות שלי הן כ-20% בעיר 80% מחוץ לעיר, אני מעריך שנהג רגיל היה יכול להגיע בתנאים כאלה לכ-15 ק"מ לליטר – מאחר שאני נוהג עם מנגנון יד שהוא פחות רגיש מהרגל אז הצריכה גבוהה יותר – זה מה יש.

סיכום:

בעד: מנוע, גיר, צריכת דלק.

נגד: תא מטען קטן מדי, בלם יד לא תקין (ברכב הפרטי שלי)

שורה תחתונה: פולקסווגן טיגואן בתצורה זהה עולה 285000 ש"ח (כ-130000ש"ח יותר ממה שעלתה היטי שלי) האם אתם עדיין חושבים שהיטי דיזל יקרה?

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחרי 48 שעות / 1200 ק"מ עם ה-2.0TDI (בגרסה המאובזרת) אני בהחלט הופתעתי.

ה-2.0TDI כבדה משמעותית ביחס ל-1.2TSI (בעיקר בזכות מערכת האלדקס 4), ובפועל הביצועים היו טובים מהמצופה, וה-DSG6 (הרטוב, כפי שכבר ציינת קודם לכן) סוחט את המיטב מהמנוע המדובר.

נוחות הנסיעה (על 17' להזכירכם) הייתה טובה משמעותית מהזכור לי, ואין צל של ספק שהרכב היה נוח באלפי מונים מהפאביה "ספורט" שלי שנועלת 16' וזוכה בכיול מתלים קשיח ונוקשה משמעותית.

אני נוטה להאמין שעל ה-16' היטי נוחה עוד יותר. עבר זמן מה מאז נהגתי בגרסת הבסיס, כך שאיני זוכר במיוחד, אבל בקרוב מאוד - ככל הנראה - אתחדש לי ביטי 1.2TSI ידנית, וארענן את זכרוני :wink:

לדעתי האישית - היטי 2.0TDI יקרה מידי, בעיקר בגרסאות המאובזרות - גם בגרסה הידנית (אפילו היא יקרה למדי).

אז נכון, בהשוואה לטיגואן היקרן - היא בהחלט אטרקטיבית יותר ובפער מורגש בלי צל של ספק, אך איני בטוח שהתג המחיר הדבוק ליטי בהחלט מצדיק את רכישתה. ניחא והיה מדובר בגרסת ה-170 כ"ס, ולא ה-140 כ"ס, אולי הייתי מצליח להבין (מה גם שתוספת 30 כ"ס / 3 קג"מ בהחלט יכולה להועיל).

הופעתי מעלויות הביטוח - ציפיתי לעלות כפולה. אני מוכרח לבדוק זאת - מקווה שעלויות הביטוח של ה-1.2TSI (ידנית) יהיו זהות / זולות יותר במקצת.

ולגבי המוסך, למה לעזאזל נכנסת לשם?

תעשה לעצמך טובה ותגש למוסך "אוטובדק" (בת"א. מאחורי האולם תצוגה המרכזי) - תהנה משירות ומקצועיות בעולם אחר.

אני עצמי עוד המום מההבדלים בין המוסכים, בעיקר מבחינת השירות, וגם מבחינת השימוש בשמנים איכותיים יותר - ולא ברור כ"כ מדוע. בהחלט גורם לתהיות רבות על המוסך המרכזי....

פנק אותנו בתמונות של הכלה :-P

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש!

לדעתי היטי זו הסקודה היחידה שבאמת נאה והייתי שוקל לרכוש.

לגבי הבחירה בדיזל, למה?

האם צריכה של 1:13.5 באמת מספקת אותך?

לפי מה שכתב כאן מישהו אחר (בשירשור אחר) היטי 1.2DSG עושה 1:12, האם שיפור של 10% בצריכת הדלק שווה את תוספת המחיר (אגב, מה המחיר)?

נראה לי קצת מוזר הצריכה של היטי (על כל גירסאותיה).

פיג'ו 3008 עושה באותם התנאים כמעט 1:14, וזה עם מנוע בנזין (אומנם 1.6 טורבו) וגיר אוט' רגיל..

לגבי הרכב עצמו, האם הנהיגה נוחה כמו הסניק?

מבחינת הישיבה, האם היא גבוהה כמו בסניק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית - היטי 2.0TDI יקרה מידי, בעיקר בגרסאות המאובזרות - גם בגרסה הידנית (אפילו היא יקרה למדי).

אז נכון, בהשוואה לטיגואן היקרן - היא בהחלט אטרקטיבית יותר ובפער מורגש בלי צל של ספק, אך איני בטוח שהתג המחיר הדבוק ליטי בהחלט מצדיק את רכישתה. ניחא והיה מדובר בגרסת ה-170 כ"ס, ולא ה-140 כ"ס, אולי הייתי מצליח להבין (מה גם שתוספת 30 כ"ס / 3 קג"מ בהחלט יכולה להועיל).

ה-170 כ"ס לא מיובאת בגלל שהיא מיוצרת רק עם גיר ידני (כמו גם ה-1.4TSI וה-1.8TSI)

בעניין הזה היה קוריוז נחמד במוסך המרכזי - הבוחן כנראה עוד לא ראה יטי דיזל והתפלא לראות ששלי כזאת...

ואז הוא שואל אותי "אז מה 170 כ"ס?" - "לא", עניתי "רק 140" אז הוא ענה לי "לא נורא אתה יכול לשים צ'יפ..."

לטעמי ה-140 כ"ס מספיקים בהחלט.

הופעתי מעלויות הביטוח - ציפיתי לעלות כפולה. אני מוכרח לבדוק זאת - מקווה שעלויות הביטוח של ה-1.2TSI (ידנית) יהיו זהות / זולות יותר במקצת.

קח בחשבון שמדובר על ביטוח לכל נהג מעל גיל 40 - לנהגים צעירים יותר נראה לי שהמחיר גבוה משמעותית.

ולגבי המוסך, למה לעזאזל נכנסת לשם?

תעשה לעצמך טובה ותגש למוסך "אוטובדק" (בת"א. מאחורי האולם תצוגה המרכזי) - תהנה משירות ומקצועיות בעולם אחר.

אני עצמי עוד המום מההבדלים בין המוסכים, בעיקר מבחינת השירות, וגם מבחינת השימוש בשמנים איכותיים יותר - ולא ברור כ"כ מדוע. בהחלט גורם לתהיות רבות על המוסך המרכזי....

כולה כיוון של בלם יד (כך חשבתי) ופתח-תקווה יותר נוח לי מתל-אביב.

לגבי מוסכים מרכזיים בכלל, אחד המנהלים של אחד המוסכים המרכזיים (הטובים דווקא) אמר לי פעם ברגע של גילוי לב:

"בשביל היבואנים כל הקטע של מוסך מרכזי הוא מרכז הפסד ולא מרכז רווח. הסיבה היחידה שיש מוסך כזה היא שהחוק מחייב אותו להחזיק מוסך מרכזי"

והראיה בסוכנות סקודה המרכזית בתל-אביב מחלקים שוברים לטיפול ראשון ב-50% הנחה ב...אוטו בדק.

תמונות של הכלה יהיו אחרי שארחץ אותה - אולי בסוף השבוע...

לגבי הבחירה בדיזל, למה?

האם צריכה של 1:13.5 באמת מספקת אותך?

לפי מה שכתב כאן מישהו אחר (בשירשור אחר) היטי 1.2DSG עושה 1:12, האם שיפור של 10% בצריכת הדלק שווה את תוספת המחיר (אגב, מה המחיר)?

בחרתי בדיזל בשל העובדה שקניתי הרכב בפטור ממס, הנוסחה בת 35 השנים של ביטוח לאומי מכריחה אותך לקנות את הרכב עליו יש הכי הרבה מיסים (עד רמת מיסוי מסויימת) וכן מענישה (כספית) מי שרוכש רכב בעל נפח קטן יותר מהטווח שהוקצה לו כך שעבורי כלי רכב עם נפח מנוע מתחת ל-1300 סמ"ק הם מחוץ לתחום זאת מעבר לעובדה שמקרה שלי אם לוקחים בחשבון את הפטור ההפרש בין ה-1.2 לדיזל היה מסתכם בכ-5000 ש"ח לערך.

צריכה של 1:13.5 בהחלט מספקת אותי אחרי תקופה ארוכה של 1:9 צריך גם להבין שהאלטרנטיבות שיש עם תכונות דומות לא מתקרבות לצריכת הדלק הזאת.

המחיר המלא של הרכב על הכביש כולל מערכת פוינטר היה 157400 ש"ח וקבלתי חיישני רוורס מתנה.

נראה לי קצת מוזר הצריכה של היטי (על כל גירסאותיה).

פיג'ו 3008 עושה באותם התנאים כמעט 1:14, וזה עם מנוע בנזין (אומנם 1.6 טורבו) וגיר אוט' רגיל..

היטי דיזל היא 4x4 ה-3008 לא, ולכן אי אפשר להשוות ביניהן. בכל מקרה אין מושג מאיפה הבאת את הנתון הנ"ל לגבי ה-3008 אני שמעתי על 1:11 וגם על 1:5 צריכה של 1:14 זה אולי במעבדת היצרן...

כפי שכתבתי בסקרתי האופן בו אני נוהג "אשם" בעליה של כ-10% בתצרוכת הדלק להערכתי ולאור הממוצעים שאשתי עושה כשהיא נוהגת ברכב וצריכה של 1:15 היא קרובה מאד לנתוני היצרן.

לגבי הרכב עצמו, האם הנהיגה נוחה כמו הסניק?

מבחינת הישיבה, האם היא גבוהה כמו בסניק?

לטעמי הנהיגה יותר נוחה מסניק ותנוחת הישיבה גבוהה אפילו יותר מבסניק, אולי כי הרכב פשוט יותר גבוה...

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא את הסקירה.

מנועי דיזל זה ה-דבר. המנועים המודרניים חזקים, חסכוניים ומעניקים חוויית נסיעה שונה ביחס לבנזין. חבל שאנו לא זוכים לראות אותם גם בשאר משפחתומטיות ורכבי מיני. אבל מי יודע, אם היבואנים גילו שאם הנהג הישראלי מוכן לחזור לגיר ידני, למה לא למכור לו גם מנוע דיזל שיגיע ל 25 ק"מ לליטר? אה, שכחתי, כי משרד התחבורה יודע יותר טוב מכולם עד כמה דיזל זה מסרטן ומזהם. לעזאזל איתך יורו 5.

:roll:

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היטי דיזל היא 4x4 ה-3008 לא, ולכן אי אפשר להשוות ביניהן. בכל מקרה אין מושג מאיפה הבאת את הנתון הנ"ל לגבי ה-3008 אני שמעתי על 1:11 וגם על 1:5 צריכה של 1:14 זה אולי במעבדת היצרן...

כפי שכתבתי בסקרתי האופן בו אני נוהג "אשם" בעליה של כ-10% בתצרוכת הדלק להערכתי ולאור הממוצעים שאשתי עושה כשהיא נוהגת ברכב וצריכה של 1:15 היא קרובה מאד לנתוני היצרן.

לטעמי הנהיגה יותר נוחה מסניק ותנוחת הישיבה גבוהה אפילו יותר מבסניק, אולי כי הרכב פשוט יותר גבוה...

הנתונים של ה 3008 אמיתיים לגמרי והתקבלו במשך 7000 ק"מ עם הרכב.

לשלול אותם זה בערך כמו שאני אגיד לך שהיטי עושה 1:5 בעיר..

לגבי ה 4X4 ביטי, אני חושב שרוב הזמן הוא לא משולב ולכן לא משפיע על צריכת הדלק.

נהנתי לקרוא את הסקירה.

מנועי דיזל זה ה-דבר. המנועים המודרניים חזקים, חסכוניים ומעניקים חוויית נסיעה שונה ביחס לבנזין. חבל שאנו לא זוכים לראות אותם גם בשאר משפחתומטיות ורכבי מיני. אבל מי יודע, אם היבואנים גילו שאם הנהג הישראלי מוכן לחזור לגיר ידני, למה לא למכור לו גם מנוע דיזל שיגיע ל 25 ק"מ לליטר? אה, שכחתי, כי משרד התחבורה יודע יותר טוב מכולם עד כמה דיזל זה מסרטן ומזהם. לעזאזל איתך יורו 5.

:roll:

איתמר.

יש כזו חיה והיא אפילו דיי זולה, קוראים לה פלואנס דיזל אוט':idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) תתחדש.

ב) תתרגל ליחס המזעזע ולאמינות הבעייתית (בכל זאת סקודה+צ'מפיון צריכים לעמוד בציפיות שלהם).

ג) צריכת דלק של 1:13.5 נשמע לי מאוד לא חסכוני (למרות שמדובר פה בג'יפון) לרכב דיזל מתקדם שאמור להיות חסכוני בדלק. אני מאמין שעם המיאטה אני יכול להגיע לצריכה כזו (אם אני אעשה 80% נסיעה בינעירונית, כיום אני עושה 90% נסיעה עירונית ועושה 1:11-1:12).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל הדברים דווקא בחרו להדבק לצריכת הדלק...

להבהרה:

- למרות מה שנאמר צריכת הדלק עדיין מספקת אותי.

- צריכת הדלק נמדדה ממילוי למילוי עד האוטומט באותה משאבה ולא ע"י מחשב הדרך, כך שמדובר בצריכת דלק אמיתית

- לו הייתי סומך על מחשב הדרך הייתי מספר לכם שבנסיעה מירושלים לאלקנה הגעתי לצריכת של 28 ק"מ לליטר.

- רוב הזמן מחשב הדרך מורה על צריכה של 16-17 ק"מ/לליטר אבל עם כל העצירות זה ברור שזו לא הצריכה האמיתית.

- לא, אין לי כוונה לתבוע את סקודה על צריכת דלק מופרזת ו/או לבקש החלפה ליטי עם 170 כ"ס עקב עגמת נפש...:-)

בדרך כלל אני משתדל לשמוח עם מה שיש (אם זה סביר....)

חג שמח :wink:

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

משלום לכולם,

מצטרף לדעתו החיובית של מר ZVIT על היטי דיזל.

רכשתי רכב דומה (גרסת ה AMBITION הזולה יותר), אני מאד מרוצה.

גם אני הלכתי על הגרסה הזאת בעיקר בגלל שהיא יותר נוחה, והצמיגים פחות פגיעים בשטח (חתך פחות נמוך).

לפני הקנייה נהגתי לא מעט על שתי הגרסאות.

היקרה עם ה 17 אינטש יותר מהנה חדה וספורטיבית, אבל משלמים על זה בנוחות, בעיקר בתוך העיר.

שילוב מנוע - גיר מעולה, כח זמין כל הזמן, וכאמור אפילו "בעיטות כח" מהנות מדי פעם.

הגימור הפנימי של הרכב מצויין, אבל לסקודה יש עוד מה ללמוד בתחום מניעת הקרקושים. כל רכבי היטי שיצא לי לנהוג בהם סבלו מרעשים וחריקות מאזור החלונות. זה קורה בעיקר בנסיעה בשטח, כשיש עומסי פיתול על המרכב/שלדה.

גם אצלי צריכת דלק ממוצעת של 13.5 בערך. לא רע לדעתי.

שטח: עם מרווח גחון של 18 ס"מ צריך להיות זהיר.

כל עוד השטח לא טכני מדי הכל סבבה. שבילים - כיף גדול. גם בחולות אין בעייה.

כפתור ה OFF ROAD עובד יפה בבלימה אוטומטית של הרכב בירידות תלולות (צריך אומץ לשחרר את הברקס ולסמוך על המחשב, אבל זה עובד...).

בשטח יותר טכני, כשיש הצלבות (גלגל או שניים באוויר) המצב לא מדהים. מצמד ההאלדקס ומחשב הרכב לא ממש קולטים מה קורה, ואם אתה לא בא עם מספיק תנופה, או מוריד את הרגל מהגז בשניה הלא נכונה, תתקע.

בקיצור - זה לא ג'יפ רנגלר וגם לא סובארו פורסטר.

אבל לצרכי השטח הצנועים שלי הוא מספיק, ועם נהיגה זהירה אפשר לצלוח דברים מפתיעים.

סה"כ רכב מהנה וסופר שימושי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לסקודה יש עוד מה ללמוד בתחום מניעת הקרקושים. כל רכבי היטי שיצא לי לנהוג בהם סבלו מרעשים וחריקות מאזור החלונות. זה קורה בעיקר בנסיעה בשטח, כשיש עומסי פיתול על המרכב/שלדה.

אני אתקן: אחרי 1200 ק"מ (ברכב ההדגמה שעבר התעללות קשה בראלי חוצה ישראל) - ביום בפחות מיום וחצי - קרקושים הופיעו אך ורק בשבילי כורכר גסים. על החול לא נשמעו ציוצים כלל וכלל. בדר"כ נשמעו ציוצים מכיוון לוח השעונים עצמו, בנוסף לחלונות - כפי שתיארת.

יאללה, אני בהמתנה ל-1.2TSI הידנית. בינתיים היא מקדימה קצת... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

כמעט ארבעה חודשים עברו - על מד המרחק של היטי שלי יש כבר קרוב ל-16000 ק"מ.

צריכת הדלק השתפרה במעט והיא עומדת על מעט יותר מ-14 ק"מ לליטר.

את הטיפול הראשון בחרתי לבצע במוסך "אוטו בדק" הנמצא כמה מאוד מטרים מעברים לסוכנות סקודה בתל-אביב.

במסגרת הרכישה קבלתי שובר המקנה לי 50% בטיפול הראשון, והחלטתי לנצל אותו.

ביום שני השבוע היה לי בוקר פנוי - הרמתי טלפון למוסך והפקידה אמרה שאין בעיה שאגיע היום, אך הזהירה אותי שככל שאגיע מאוחר יותר - זמן השהיה של הרכב במוסך עלול להתארך. מכיוון שאני גר קצת רחוק מהמוסך, וכניסה לתל-אביב בבוקר לוקחת זמן - הגעתי לאיזור המוסך בשעה 09:30 ירד גשם שוטף ומתחם הקבלה של המוסך היה מלא בניידות וברכבי ליסינג למניהם.

נעמדתי מאחרוי אחת המכוניות שעמדו שם כשהמנוע עובד, וחכיתי לראות אם אחד מעובדי המוסך שהסתובבו בחוץ - יגש אלי.

חכיתי כשלוש או ארבע דקות - אף אחד לא ניגש אליי.

בליבי כבר אמרתי שלאור העובדה שהמוסך נראה מפוצץ - אולי זה יהיה רעיון טוב לחזור ביום אחר. ואז - בהחלטה של רגע החלטתי להעמיד את הרכב על המדרכה בכניסה למוסך בצורה שלא יפריע למכוניות להכנס למוסך (אבל גם לא יותיר יותר מדי מקום להולכי הרגל)

נכנסתי למשרד הקבלה.

תהליך הקבלה היה קצת ארוך ולווה בהתנצלויות רבות על התארכות התהליך (פתיחת לקוח חדש) אחרי כחמש דקות הושלם התהליך ונשלחתי לדייוויד מנהל העבודה על-מנת שיאשר את ההנחה וידאג להכניס את הרכב לעבודה.

לאחר פתיחת כרטיס העבודה אצל דייוויד ורישום התלונות הנוספות מעבר לטיפול (בלם יד לא עובד וידית פתיחת מכס מנוע שיצאה ממקומה) יצאתי אל הרכב לקחת את תיק העבודה שלי - ועובד המוסך העביר את הרכב מהמדרכה אל המוסך פנימה - ואילו אני נכנסתי אל חדר ההמתנה.

מחדר ההמתנה הכולל טלוויזיה פינת ישיבה ועיתונים ניתן לראות חלק מהמוסך - וכך יכולתי לראות בזווית העיין שהרכב שלי הוכנס היישר לעמדת עבודה.

למחשב הנייד שלי נגמרה הסוללה, לפיכך שאלתי בקבלה אם ניתן להשתמש באחד משקעי החשמל שבחדר - ונעניתי בחיוב :)

אינטרנט אין - אבל גם לא ממש הייתי צריך כי האינטרנט הסלולרי בטלפון שלי עובד מצויין.

החלטתי שבשעה 11:00 אגש לדייוויד להתעניין במצבה של מכוניתי. במהרה שקעתי בעבודה על המחשב ולא שמתי לב שהשעה 11:00 חלפה עברה לה...

ב-11:10 הופיע דייוויד והודיע לי שהרכב מוכן. הסכום לתשלום: 379 ש"ח כולל מע"מ אחרי 50% הנחה על הכל כולל החלקים.

בסך הכל מרגע כניסת הרכב למוסך עד סיום הטיפול חלפה שעה וחצי.

גם בלם היד וידית הפתיחה של מכסה המנוע - תוקנו.

בסך הכל יצאתי מרוצה - וכנראה שאחזור בעתיד :lol:

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבי, יופי של מוסך - ממליץ עליו בחום. נותן תחושה "ביתית" ואישית ללקוחותיו.

דוד הינו יועץ השירות, הוא איש יקר ומקסים. תמיד נכון לעזור ובמהירות הבזק.

כך גם צוות העובדים היקרים - צביקה מנהל המוסך האדיב והלומד מצעירים (:wink:), אחראי הדיאגנוסטיקה המקצוען, גיא המכונאי המצחיק (גולש כאן) ועוד מכונאי חביב מאוד (שאיני זוכר את שמו לצערי), וכמובן גם טלי הפקידה הלוחמת (:lol:).

בראשון האחרון הכנסתי אל דוד את היטי להרכבת כל מיני "מטעמים" מקוריים שהבאתי עימי מגרמניה.

טלי קיבלה את פני בחיוכים ובשמחה, דוד יצא לראות את הרכב ולאחר מכן פתח כרטיס בזריזות - תוך דקותיים הרכב כבר היה על הליפט, כאשר שלל העובדים היקרים והחורצים פועלים על התקנת ה"מטעמים" תוך כדי שיחות, חיוכים והמון צחוקים ברקע.

מוסך שכיף להכנס ולצאת ממנו - זה תמיד מלווה בחיוכים, אם זה טיפול / ביקור או סתם עזרה בהרכבת איבזור מקורי.

היטי שלי גמעה 1100 ק"מ בכמעט חודש שהיא נעה על כבישי ארצנו - לבינתיים אין ספק כי מדובר בקפיצה משמעותית מהפאביה, ואין ספק כי הרכישה הבאה תיהיה ההשתדרגות הנדרשת ליטי 1.8TSI 4X4 ידנית, אם באמת יסכימו לייבא בסופו של דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...