Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעקב סקודה יטי דיזל - 292000 ק"מ וזהו

zvit
שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 138
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איזה "מטעמים" הבאת/שווה להביא?

רציתי להביא עימי את ההגה עם יחידת השליטה על הר"ד / מחשב הדרך ובקרת השיוט - לצערי הדילר בפרנקפורט לא יכל לספק זאת תוך 3 ימים.

בסופו של דבר נאלצתי לרדת מזה (בעצב רב מאוד) ובמקום הזמנתי את ההגה 3 צלעות ה"שמן" יותר, נוח יותר וקוטרו קטן יותר.

בנוסף להגה, הבאתי תא עליון למשקפי שמש (אין ב-Ambition הישראלית, רק ב-Expiriecne), דוושות אלומיניום,

ספי דלתות (כדי שנשות ה"בית" יפסיקו לשרוט בטעות את ספי הדלת עם עקבים למיניהם) וסופית אגזוז מקורית מנירוסטה. מגני בוץ יש על האוטו :wink:

בנסיעה הבאה אנסה להביא את הבקרת שיוט, שטיח מקורי לתא המטען ועוד דברי קוסמטיקה קטנים שלא היו במלאי.

מחירי החלפים המקוריים בגרמניה (בצ'כיה המצב טוב עוד יותר) - נמוכים משמעותית מבארצנו מן הסתם.

רק חשוב להגיע עם מס' שילדה, כך הם בודקים מה אין באוטו ומה ניתן להוסיף, אם יש מספיק זמן וכסף :wink:

תא עליון למשקפי השמש עולה בארצנו 460 ש"ח - 25 יורו בגרמניה.

ספי הדלתות עולים בארצנו כ-400 ש"ח - 29 יורו בגרמניה.

סופית אגזוז נירוסטה עולה כ-350 ש"ח (לא תמחור סופי) - 20 יורו בגרמניה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוראל תודה על הטיפים.

אני בסוף החודש בפראג כנראה.

הייטי של אישתי עברה 500 ק"מ בחודש האחרון (1.2TSI בסיסית) והיא מאוד מרוצה.

צריכת הדלק שלה היא 1:9 רק בעיר.

מחיר ביטוח 3100 מקיף לשני נהגים נקובים מעל גיל 30.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אוטובדק.

היית לי תקלה ברכב. בכ15 מוסכים וכולל "מעבדת לרכב ממוחשב" שהוא היה נוכל. שלא עלה על התקלה. והרכב היה אצלו שבוע!

באוטו בדק בדקו והדיאגנוזיסט שלו פתר ב 5 דקות.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התובנות האישיות והסיכום ביניים. היה מעניין לקרוא התרשמות ממקור ראשון נטו, נטולת השפעות חיצוניות של עורך או יבואן. תהנה מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

היום אני היטי ביחד כבר 10 חודשים ובמהלך השבוע החולף היטי חצתה את קו 30000 ק"מ - ולפיכך חזרנו למוסך לטיפול תקופתי.

כמעט חמישה חודשים (די משעממים) עברו עלינו. בלם היד חזר לסורו כמה ימים אחרי הטיפול הקודם, ולמרות שקיבלתי הזמנה (או כמעט פקודה) מגולדי מ"אוטובדק, לבוא לסדר זאת בלי תור, לא מצאתי את הזמן והכוח לעשות זאת.

אתמול בבוקר הגעתי למוסך בשעה 08:45 בלי לקבוע תור, וקיבלו אותו בלי בעייה.

הערכת הזמן לטיפול היתה כ3.5 שעות - וזה מה שלקח הטיפול בפועל.

הערכת המחיר היה כ-1100 ש"ח - העלות בפועל היתה 932 ש"ח (ותודה לדייוויד שנתן הנחה...)

צריכת הדלק נעה בין 13.5 לקרוב ל-15 ק"מ - כאשר ככל שהטמפרטורה בחוץ עולה - צריכת הדלק גבוהה יותר.

היו לי שני תקרים במהלך התקופה, חיישני לחץ האוויר הוכיחו את יעילתם בשני המקרים ולא נאלצתי לעצור בצד הדרך לצורך החלפת גלגל. החיישנים האלה רגישים מאוד ומתריעים על ירידה בלחץ האוויר הרבה לפני שהעין רואה או הנהג מרגיש.

היטי מוכיחה את עצמה כסוס עבודה אמין ונוח - בנתיים שיא הנסועה היומית שלי עם היטי עומד על 550 ק"מ, ואף פעם אני לא מקבל תחושה שחסר לה כוח הסוסים זמינים תמיד ושמחים לצאת מהאורווה בעת לחיצה על דוושת הגז...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אני חייב להצטרף לשבחי המנוע-גיר הנהדרים שיש לך - אצלי מדובר על טולדו TDI עם אותו גיר DSG "רטוב" 6 הילוכים, שנסע עד כה כ-145 אלף ק"מ ללא שום תקלה, טפו-טפו.

השילוב של מומנט קטר-רכבת יחד עם שילוב חלק כחמאה של הילוכים לא ממפסיק להרשים, תצרוכת הדלק הממוצעת עומדת כל הזמן על 14-15 ק"מ לליטר גם לפי המחשב וגם בבדיקות אמיתיות אקראיות.

מה שכן התקלקל בינתיים :

ציריות הוחלפו באזור 110,000 - לא סיפור זול אפילו במוסך רון (אין חלופיות שהוא מוכן לאשר, ואני מאמין לו)

המזגן התחיל לזייף, ומקרר פחות טוב מבעבר גם לאחר מילוי גז. כנראה וסת לחץ במדחס. או מדחס... לא בטוח אצל מי לטפל בזה.

וזהו - חוצמזה פשוט כיף של אוטו.

אגב - האם חשבת גם על כיוון אלתיאה XL כשחיפשת רכב גבוה עם DSG? יש אותו עם 1.8 TSI בנזין (160 כ"ס), אם כי הגיר היבש עם 7 הילוכים.

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן גם האלתיאה היתה ברשימת האופציות, אך בשל העובדה שהיא כמעט ולא קיימת בשוק (וגם לטעמי פחות נוחה מהיטי) וויתרתי.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לעלות הטיפול... לאבא של אישתי סקודה יטי 1.2TSI שאחרי חצי שנה לערך גם עברה 30,000 ק"מ. שבוע שעבר ניכנסה לטיפול השני שלה (עפ"י הוראות יצרן)וכמובן שודרגו כל ה"ריקולים" למינהם .

עלות הטיפול גם הראשון וגם השני היו 660 שח כל אחד בניפרד. לא היתה תקלה או שחיקה שהיה צורך להחליף רכיב. הוחלפו אך ורק דברים על פי דרישת היצרן.

סה"כ נישמע כי עלות האחזקה השוטפת של הרכב לא כל כך יקרה .

ניראה כי האחזקה של הדיזל יותר יקרה... טוב לדעת.

וסתם לידע כללי - אחרי שבוע שהרכב היה בבעלותו נידלקה נורה של חום מנוע במהלך נסיעה. הרכב ניכנס למוסך שם נאמר כי השתחרר "פלומבה" של צינור קירור (לא שיחרור מוחלט) . הרכב טופל - אין נזק למנוע ואין עדות כי נוזל הקירור נישפך עד הסוף.

חוץ מיזה הרכב טפו טפו טפו מפנק נוח יעיל ובעל כוח יותר מכל 1.6 שיש היום. נקוה שיעבור את הקיץ בשלום.

שבוע טוב

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיקמן: עבור מי שנוסע 30,000 ק"מ בחצי שנה- מומלץ לדעתי לרכוש רכב עם מנוע דיזל. במקרה שלכם, הייתי הולך על דגם טי.די.איי. של היטי, הייתם נהנים ממנוע עוצמתי וגיר מעולה.

אכן, הגיר די.אס.ג'י 6 הילוכים הינו גיר "רטוב", נהגתי ברכב עם גיר כזה מסוג סקודה סופרב 2 ליטר טי.אס.איי. פשוט חוויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח? אני לא ממש...

בהנחה שיטי 1.2 שותה 11 ק"מ לליטר והדיזל שותה 13.5 ק"מ לליטר - החסכון בשנה בעלויות הדלק יהיה כ-7700 ש"ח בשנה למי שנוסע 60000 ק"מ בשנה.

הטיפולים והביטוח יעלו כ-2500 ש"ח יותר ויעמידו את החסכון על כ-5200 ש"ח.

מכיוון שהדיזל עולה כ-50000 יותר - לא בטוח שהעסק ממש משתלם.

כפי שכתבתי שקולי הרכישה שלי היו מורכבים מעוד כמה פרמטרים שהיטו את הכף לטובת הדיזל.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...