Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

1) גם בייבוא מקביל (אם תקנה בחנות פרטית שלא רשת בשם יוסי ובניו,מן הסתם אל תתפלא אם נתנו לך מכשיר שהביאו מאיפשהו איכשהו ;)),כל מה שקניתי היה סגור עם המדבקה המקורית ומנוילן.

2) אחריות - טוב על זה אפשר למלא פה בכיף כמה דפים...שנינו יודעים מה טיבה של אחריות בארץ לסלולר ומה צריך לעשות בשביל לממש אותה (גם על תקלות קטנות..) אבל כאמור זה יותר מזל מאשר חוסר שירות של עסקים פה :)

3) בזה מסכים איתך - רשמי מקבל מהר יותר עדכוני תוכנה ותיקונים,אבל להעדיף אותו רק בשביל זה? לא תמיד שווה את ההפרש הכספי (לפעמים קטן,ולפעמים גדול ממש)

4) כאמור גם מטען גנרי זה מטען,פשוט יש שטיפת מוח חזקה שאם לא "מקורי מקורי רק מהיבואן המקורי מקורי שעולה משכנתא קטנה (ע"ע אייפון)" - אז אוי ואבוי לך,המכשיר יטגן את עצמו בימים ספורים..

מן הסתם אל תטעין עם כבל סיני בגרוש וחצי מאיביי..אבל יש הגיון ויש הגיון.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבולגריה יצא לי לשחק עם המי a2 לייט בתצוגה(וגם עם המי a2). למרות שפיזית הוא קטן יותר, המיקום של המסך נמצא בכמעט אותו גודל כמו ה a2 הרגיל, ולכן מבחינת האגודל שלך, לא באמת משנה את השימוש בפועל מבחינת גודל פיזי.

מה שמפריע לי זה רוחב המכשיר שהוא סביב ה75~76 מ"מ שבתוספת מגן הסיליקון מגיעים לכ80מ"מ וזה כבר מרגיש לי רחב מידי מבחינת השימוש, לכן בשבילי לפחות מכשיר של כ70 מ"מ זה הסוויט ספוט.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיוז הפוך - לגבי המכשירים שאינם חדשים - בעבר היו נפוצים מאד. יתכן שבינתיים יש שיפור.

אחריות - אין בינינו ויכוח. הפעם האחת בה ניסיתי לממש אחריות היתה דווקא של היבואן המכובד מכולם - סמסונג - והם התנהגו כמו מוכרים סיניים שמשתמטים מהחזר. דרשו להביא את המכשיר לחנות שלהם ביום ושעה מוגדרים, כמובן כאלה שבהם איני יכול להגיע.

עדכוני תוכנה - זה הנושא החשוב ביותר. היו מכשירים שהגיעו ארצה ביבוא המקביל בגרסאות סיניות לא שמישות. אולי בינתיים היבואנים המקבילים למדו את הלקח, אבל זה סיכון מיותר. יש גם עניין של מפרטים שונים (מעבדי קואלקום מול MTK, אפילו מבנה מעט שונה המצריך מגן מסך אחר).

מטענים - רבים לא מודעים לכך שיש טכנולוגיות של Quick Charge, המטענים המקוריים תומכים בהן, הגנריים בדרך כלל לא. יש גם הבדל באיכות כבלי הטעינה שמתבטא בקצב הטעינה (הגבלת הזרם בכבלים זולים). אישית אני משתמש ממותגים במטעני QC של יצרנים צד ג' (Aukey וטרונסמארט, נכון למטעני קיר ומטעני רכב) , וכבלים מתאימים (של שיומי או Aukey). הניסיון אתם מצויין. לצורך נסיעות לחו"ל יש לי מטען 3 יציאות ואני שוקל רכישת מטען 6 יציאות כיון שאני משתמש במטען לשניים (ולעתים שלושה) טלפונים, מחשב (למעש טאבלט חלונות עם מקלדת צמודה), מצלמה , שעון ספורט ואולי עוד גאדג'ט או שניים, ובמלונות רבים יש מחסור בשקעים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מזמן קונה מכשירים סיניים בסין. תמיד אני מזמין רק גורסה בינלאומית מהחנויות הרציניות. הם לא ישקרו בעניין במיוחד בגלל פייפאל.

אחריות בארץ - עוד לא קרה לי פעם אחת שלא שמעתי את מילת הקסם: קורוזיה - האחריות לא מכסה.

לאחרונה קראתי בפורום שכן שיבואן של אחת מהטלוויזיות ניסה להשתמט בעזרת מילת הקסם - אני מנסה לדמיין טלוויזיה שנפלה לאסלה...

עדכוני תכנה: בגרסאות בינלאומיות הם מגיעים לעתים תכופות, אבל באמת אף אעם לא הרגשתי שיפור משמעותי. מקסימום שינויי עיצוב כאלה ואחרים.

מטענים: המטענים של החברות המובילות (אנקר טורנסמארט ובלצוולף) טובים לא פחות מכל המטענים ה"מקוריים" גם אלה של הקוריאנים. גם לי ישנו מעטן 3 שקעים ברכב שעושה עבודה מצויינת.

מטען טוב שוקל הרבה ואם לא מקפידים לשים אותו בשקע היטב הוא מתחיל לעייף את השקע. מהסיבה הזו אני מתכוון לקנות "עמדת טעינה מרכזית" ולפתור את הבעייה הזו (וגם למנוע מהקטנים להציץ לטלפון אחרי שעת השינה).

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם היחידה שבה יצא לי לממש אחריות בארץ, היתה כשהיה לי g flex 2 של lg (ביבוא של מובייל ישראל) שהתפגר אחרי שנה אחת של שימוש.

מימוש האחריות לקח אמנם חודש וחצי (בלי מכשיר חלופי), אבל לבסוף קיבלתי מכשיר אחר חדש לחלוטין, באריזה אטומה וגם הארכת אחריות בחצי שנה נוספת. אז המצב לא עד כדי כך גרוע.

לגבי קניה של מכשירים סינים מסין, מאיפה אתם רוכשים? ממה שיצא לי לראות ההבדל במחיר זניח עד כלל לא קיים.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במגירה זרוקים לי כמה מכשירים שיכולים לשמש כחלופיים. בדרך כלל מכשירים בני 2-4 שנים שבעייתם העיקרית היא סוללה שנחלשה.

לגבי הזמנות מחו"ל - הזמנת ימספר פעמים מכשירי מוטורולה G מאמאזון, שני הראשונים היו מצויינים, הוחלפו בעקר כיון שלא תמכו ב-LTE. אבל לא פחות מארבעי מכשירי G4 (מ-3 גרסאות) הכזיבו, שלושת אלה שהיו במשפחה שלי סבלו מהתחממות והתקצרות חיי סוללה עד כדי צורך להחליפם לאחר שנה - שנה וחצי, אחד עדיין משמש את אמא שלי, אבל אילו לא היתה משתמשת קלה ביותר היה גם הוא מוחלף.

מסין הזמנתי שני מכשירים דגמי Mi4c. האחד הוזמן מגירבסט, פעל יפה שנה וחצי, ואז, באיזה עדכון מערכת הפעלה, איבד את התמיכה בשירורתי גוגל. אחרי מספר שבועות בהם היה לא שמיש הוחלף ברדמי נוט 4X מיבוא רשמי, כעבור כחודש או חודשיים נוספים יצאה גרסת מ"ה מעודכנת ותקינה ומאז הוא משרת את אחד הבנים שלי בנאמנות, אם כי הצריך החלפת סוללה. השני נרכש מעליאקספרס חודשיים יותר מאוחר, ולא היו אתו שום בעיות חוץ מסוללה שנזקקה להחלפה. מכשיר שיומי נוסף (A1) נרכש מיבוא רשמי ולאחרונה הובא Mi8 מאירופה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שלדעתי(כאחד שגם מעבד סנאפדרגון 660 ירגיש טוב מספיק) ה 400 שקל פער בינו לבין ה מי 8 יותר מוצדקים מהפער 500 בינו לבין ה מי a2

למה בעצם?

ביחס לpocophone הA2 בוודאות נחות יותר עם חסרונות/דברים שלא קיימים,

בעוד שביחס לmi8 המצב לא כזה חד משמעי כי יש לו גם יתרונות על פניו (סוללה, כניסת אוזניות, חריץ הרחבה).

דווקא אפשר לטעון שבקיזוז היתרונות והחסרונות שלהם אחד על פני השני, המחיר שלהם היה צריך להיות מאוד קרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נבחן עלויות רכיבים נטו,

תיראה שההבדל המרכזי בין ה-A2 לפוקופון הוא במעבד ובזיכרון פנימי ( הורדת שקע אוזניות, פחות מיליאמפר בסוללה ושקע אוזניות לא באה מתוך ענייני עלות, כי הדברים האלה לא עולים כמעט כלום ליצרן, אלא מתוך מדיניות של עשיית מכשיר דק יותר/יפה יותר)

שאר הדברים הם כמעט אותו דבר בתכלס.

ההבדל לעומת זאת בין הפוקו לבין ה-MI8 הוא במסך(אמולד משמעותית יקר מ-LCD ועוד ה-LCD הבינוני ששיאומי שמים במכשירים הזולים שלהם וגם בפוקופון) , במצלמה - קיום מייצב אופטי, שימוש בגורילה גלאס החדשה ביותר, ולא מיושנת. שימוש בטעינה מהירה(תשלום לקוואלקום על איפשור התקן, לפוקופון אין טעינה מהירה אפילו לא סטנדרט 3.0) , תשלום נוסף לקוואלקום על תקן APTX בשימוש באוזניות בלוטות', עד כמה שאני יודע אין את זה לפוקופון במחבחנים מעשיים.

קיום NFC(שאין לי מושג אם זה רכיב יקר או לא)

לדעתי כול זה עולה יותר ליצרן מאשר לדחוף את המעבד הכי חדש שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לצורך הדיוק, הפוקו תומך בטעינה מהירה 4.. עם TypeC ותמיכה של המעבד.

הבדל בין המחירים שלהם מסתכם בכ-70-80 דולר, כך שההפרש באמת הולם את המסך האיכותי הרבה יותר, המצלמה המתקדמת יותר, הבנייה יותר יוקרתית.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לצורך הדיוק, הפוקו תומך בטעינה מהירה 4.. עם TypeC ותמיכה של המעבד.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

בכול מקום שראיתי, הטעינה היא QC 3.0, אשמח לראות איפה ראית שזה 4.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציפסט עצמו תומך ב4.0 אבל אין כרגע שום מכשיר עם סרטיפיקציה כי כניראה הם צריכים לעדכן את הרשימה:

https://www.qualcomm.com/snapdragon/devices/all?filters=JTdCJTIyZmllbGRfZGV2aWNlX3NwZWNpYWxfZmVhdHVyZXNfMjQ2NTU6bmFtZSUyMjolNUIlMjJRdWljayUyMENoYXJnZSUyMDQuMCUyMiU1RCU3RA%3D%3D

שיומי ממשיכה להיסתער על טווח המחירים של 200~300 דולר עם MI8-LITE

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_8_lite_is_now_for_sale-news-33433.php

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...