Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

הסמסונג A5 2017 בסה"כ מספק לי את הסחורה אבל יש לי תקלה מעצבנת עם הטעינה והסוללה נגמרת דיי מהר. במקום לתקן אותו חשבתי לקנות אחד חדש.

לא אכפת לי לא ממצלמה ולא מביצועים. (כמובן שיהיה מהיר מספיק לגלישה ולכל האפליקציות הבסיסיות).

אני רוצה מכשיר במחיר סביר עם בטרייה שאוכל לשכוח מלהטעין אותה למשך מספר ימים לכל היותר שיחזיק יום שלם+חצי יום.

לא רוצה להשתעבד לא לטעינה ולא לסוללה חיצונית . חוק מרפי אומר שדווקא מתי שצריך את הטלפון טעון הוא מרוקן.

חשבתי על המכשיר הזה:

https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g7_power-review-1889p3.php

המגרעה העיקרית שלו היא המסך.

יש טלפון אחר עם מסך ברזולוציה נורמאלית ועם זמן סוללה ארוך?

תקציב? בסביבות ה- 1000 ש"ח עדיף כמה שפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמסונג A5 2017 בסה"כ מספק לי את הסחורה אבל יש לי תקלה מעצבנת עם הטעינה והסוללה נגמרת דיי מהר. במקום לתקן אותו חשבתי לקנות אחד חדש.

לא אכפת לי לא ממצלמה ולא מביצועים. (כמובן שיהיה מהיר מספיק לגלישה ולכל האפליקציות הבסיסיות).

אני רוצה מכשיר במחיר סביר עם בטרייה שאוכל לשכוח מלהטעין אותה למשך מספר ימים לכל היותר שיחזיק יום שלם+חצי יום.

לא רוצה להשתעבד לא לטעינה ולא לסוללה חיצונית . חוק מרפי אומר שדווקא מתי שצריך את הטלפון טעון הוא מרוקן.

חשבתי על המכשיר הזה:

https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g7_power-review-1889p3.php

המגרעה העיקרית שלו היא המסך.

יש טלפון אחר עם מסך ברזולוציה נורמאלית ועם זמן סוללה ארוך?

תקציב? בסביבות ה- 1000 ש"ח עדיף כמה שפחות.

לא הייתי ממליץ לך על הA70 בגלל הסיבה הפשוטה שבמבחני סוללה הוא מחזיק בדיוק כמו הA50. כלומר הסוללה שלו נותנת את אותו זמן שימוש בדיוק כמו A50.

בכול מקרה גם הסוללה של הA50 דיי טובה ואין סיבה שתגמר כול כך מהר לכן אני מניח שמדובר בתקלה. כדאי שתשקול לתקן את המכשיר או למסור אותו לתיקון אחריות תיקן של שקע טעינה + עדכון תוכנה למכשיר לא צריך לעלות יותר מ400 ש"ח ותקבל חזרה את אותה בתמורה שתקבל במקרה שתשקיע 1000 ש"ח במכשיר חדש.

ואם בכול זאת החלטת לרכוש מכשיר חדש במקום לתקן לא הייתי ממליץ על המוטורולה מהסיבה הפשוטה שזה לא מכשיר נפוץ בכלל ובמקרה הנ"ל אפשר לצפות לכך שלא תהיה תמיכה, יהיו באגים ובמקרה של תקלה אין איפו לתקן את המכשיר.

בגזרת המכשירים עד 1000 ש"ח אני חושב שהשיומי REDMI 8 מציע את חיי הסוללה הטובים ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לומר שבעבר התלהבתי מאד ממוטורולה, והיו לי כמה מכשירים מצוייניםמגרסאות E,G,G2. בעקבות זאת קניתי לא פחות מ-4 מכשירים מסדרה G4 שהיו אכזבה רבתי, הזקן שבהן הושלך לפח אחרי קצת למעלה משנה אחרי שהיה מגיע לשעות הערב על אדים גם בשימוש רגוע.

נכון להיום יש בבית 4 מכשירי שיומי - שלושה מהם מדרגת ביניים (redmi note 4X, A1, A2) ואחד מכשיר דגל מלפני שנה (Mi8), כולם מראים ביצועים מצוינים בין 1-2.5 שנים לאחר רכישתם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי טלפון שיאומי A2 שאחרי חצי שנה הראה סימני באגים מעצבים: כשהטלפון טיפה מתחמם, נתקע. בדיוק אותה תופעה עם רדמי נוט 4X שהיה ברשותי.

בנוסף לכך, קניתי מולימטר לכניסה USB עם 3 מטענים שונים (שלטענתם מטעינים בתקן QC3), והספק שהטלפון קיבל הוא עד 13W במקום 18W. חברת המוטימטר היא UNI-T, ואני חושב שקבלתי תעודת כיול בסינית.

חברות המטענים הם blitzwolf, ugreen, UGEEM. בהחלט שהטלפון הבא שלי לא יהיה מחברת שיאומי.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטלפון חשוב לי בשביל השימוש ב- Android auto שמתממשק למחשב+לטעינה בדרכים.

תזוזה קלה והכבל כל הזמן מתנתק והטעינה והתצוגה מתנתקות.

מה סדר גודל של החלפת שקע טעינה אם אכן זו הבעיה המדוברת?

יש לי A5 לא A50.

וממה שאני רואה בהשוואות אין פער גדול בין הטלפון שלי לבין ה- A50.

הוא כבר בן שנתיים וחצי אולי הסוללה "נשחקה"?

אני רואה שגם לאסוס יש טלפון עם זמן סוללה גבוה אבל משום מה לא מוכרים בארץ את המותג הזה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת שקע טעינה זה סיפור של 150 שקל.

ותוך שנתיים וחצי יש סיכוי שהסוללה נשחקה מה שבטוח בתקופה כזאת מצטבר הרבה זבל בתוכנה שאוכל סוללה. אצלי פרמוט מלא של הטלפון שיפר את חיי הסוללה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוללה בהחלט מתיישנת לאחר שנתיים שימוש.

גם אם אתה טוען אותו פעם ביום ולא יותר, לאחר שנתיים זה כבר 700 מחזורי טעינה פריקה לא אופטימליים (עבור ליתיום)

Sent using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי טלפון שיאומי A2 שאחרי חצי שנה הראה סימני באגים מעצבים: כשהטלפון טיפה מתחמם, נתקע. בדיוק אותה תופעה עם רדמי נוט 4X שהיה ברשותי.

בנוסף לכך, קניתי מולימטר לכניסה USB עם 3 מטענים שונים (שלטענתם מטעינים בתקן QC3), והספק שהטלפון קיבל הוא עד 13W במקום 18W. חברת המוטימטר היא UNI-T, ואני חושב שקבלתי תעודת כיול בסינית.

חברות המטענים הם blitzwolf, ugreen, UGEEM. בהחלט שהטלפון הבא שלי לא יהיה מחברת שיאומי.

יש לי A2 כשנה ועובד כמו ביום הראשון. במחיר שלו היום הוא אכבר מציאה.

בשבילי הוא קצת גדול מדי, הסוללה לא משהו והווליום של באוזניות דרך מתאם שקע הטעינה בלתי מספק בעליל

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שקל להם לתמוך,יש להם רק מכשיר אחד לתמוך בו :splat:

אותי בתור צרכן, זה לא אמור לעניין.

אני יודע שבאפל יש לי תמיכה 5 שנים בעוד באנדרואיד התורן אני אומר תודה לשנתיים של תמיכה.

(וגם זה, לא חף מתקלות ובאגים שפשוט לא קיימים בשדרוגי iOs - ואם כן, מתוקנים ממש מהר).

לתרץ את זה בעובדה שיש יותר מבחר, גם לא מעניין אותי, אני (כצרכן פשוט) לא מסתכל על כל מכשירי האנדרואיד כמקשה אחת, אלא על כל יצרן בנפרד.

וכשאתה מפרק את זה, לרמת ה Soc (שזה מה שבאמת "מכתיב" תמיכה), נראה שהמבחר הוא לא כזה גדול.

זה הרי לא תפקידה של גוגל לתמוך בכל מכשיר אנדרואידי באשר הוא.

התפקיד שלה הוא לשחרר קוד מקור.

כל השאר, על היצרניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם תמיכה לטווח ארוך זה בכלל דבר טוב?

כבר מזמן ידוע שעם עדכוני תוכנה היצרניות בכוונה מאיטות את המכשירים וגורמות לבאגים כדי לדחוף אותנו לקנות מכשיר חדש.

אישית אני לא מעדכן את המכשירים שלי אם אין איזשהן בעיות שהעדכונים נועדו לפתור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכוני אבטחה, כן. אתה לא רוצה להחליף מכשיר כל שנתיים כדי שתוכל להשתמש באפליקציה של הבנק.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדכנתי את שלי מ2017 והאפליקציה של הבנק עובדת כולל זיהוי באמצעות טביעת אצבע.

מה שדווקא כן אצל אמא שלי האפליקציה שלח הבנק לא נתמכת בגלל גרסאת אנדרואיד חדשה מידי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...