Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלומי מסים של מוניות וחברות השכרה

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שמוניות לא משלמות מסים אבל לא יודע בדיוק מה הם משלמים ומה לא (בקניית רכב חדש כמובן). מישהו יודע בוודאות? (גם בנושא המע"מ). אותו הדבר בנוגע לחברות השכרה - שמעתי שכשהם רוכשים רכב הם לא משלמים מסים אלא רק במכירה - נכון או לא נכון?

תודה

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוניות לא משלמות מיסים כלל, והמע"מ מקוזז.

חברות השכרה/ליסינג נהנות מקיזוז המע"מ בלבד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לחברות השכרה או ליסינג - הן קונות את הרכבים ללא מע"מ? כלומר אם רכב עולה לי 117000 ש"ח הן יקנו אותו ב-100000? האם זו הסיבה שיש הרבה רכבים למכירה מליסינג עם 0 ק"מ?

אני הבנתי ממקור כלשהו שרק בעת המכירה הן מקבלות את הקיזוז של המס, נכון?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריי שרכב פרטי אינו מוכר כ"מסחרי" ולכן אינו פתור בתשלום מע"מ, לעומתו כ-ל טנדר שיקנה לטובת חברה יהיה זכאי להחזר מע"מ...

וגם אם יש להן הסדר שהם מזוכים על המע"מ הרי ביום המכירה של האוטו החברה מוציאה עליו חשבונית ומשלמת את כל המע"מ על סכום המכירה !!

כך שהמע"מ הזה הוא בעצם כסף שהמדינה משאירה לך שיהיה לך כל עוד הרכב בחברה ברגע שהוא בידיים פרטיות המע"מ משולם

כמו כן...בגלל זה יש מלא קומבינות של "חשבוניות מופחתות" לדוגמא אתה קונה מחברה רכב ב50 אלף שקל החברה מצהירה שמכרה לך אותו ב40 אלף שקל, ובכך משולם המע"מ רק על 40 ולא על 50....אולם מה שעשית במצב כזה זה לקחת 10 אלף שקל לבנים ותקינים...והפכת אותם לשחורים...דבר שיהווה בעיה מסויימת של שימוש באוטו, עם כסף כזה תוכל רק לעבוד שחור...יענו לקנות סטריאו לרכב כל מיני חרטות...בשום אופן לא דברים שנרשמים

כמובן ! שכל מה שרשמתי הוא בגדר השארה...אין לי מושג אם באמת הלכה למעשה יש דבר כזה כסף שחור במדינת ישראל, והכל נרשם אך ורק מתוך ההגיון הבריא שלי, ולא מתיך החשפות למשהו בסגנון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לחברות השכרה או ליסינג - הן קונות את הרכבים ללא מע"מ? כלומר אם רכב עולה לי 117000 ש"ח הן יקנו אותו ב-100000? האם זו הסיבה שיש הרבה רכבים למכירה מליסינג עם 0 ק"מ?

אני הבנתי ממקור כלשהו שרק בעת המכירה הן מקבלות את הקיזוז של המס, נכון?

רוני

חברות שעיסוקן השכרת רכב / ליסינג מקזזות מע"מ גם על רכב פרטי כי זה המלאי העיסקי שלהן...

אם הן קונות רכב ב-117000 ש"ח הן אכן מקבלות מהמדינה 17000 ש"ח המע"מ ששולם אך כשהן מוכורת את הרכב הן מוציאות חשבונית ומשלמות אם המע"מ חזרה למדינה.

בדיוק השבוע אני מתעסק בזה (סמנכ"ל הכספים בחברה החליט ש-82000 ק"מ באלמרה זה מספיק, וצריך להחליף אותה בחודש הקרוב)

כל הצעות המחיר המתקבלות הן ללא מע"מ (לא לדאוג את המע"מ משלמים....)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שמוניות לא משלמות מסים אבל לא יודע בדיוק מה הם משלמים ומה לא (בקניית רכב חדש כמובן). מישהו יודע בוודאות? (גם בנושא המע"מ). אותו הדבר בנוגע לחברות השכרה - שמעתי שכשהם רוכשים רכב הם לא משלמים מסים אלא רק במכירה - נכון או לא נכון?

תודה

רוני

מה קרה רוני שוקל לקנות מונית?? :hihi:

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...