Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פנדה 2007-2008 vs דייהטסו סיריון 2006-2007

toonami
שימו לב! השרשור הזה בן 4578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שניהם באיזור ה40K הפנדות ידיים ראשונות עם K60-80 קילומטרז, מול יד שנייה לרוב של הסיריון עם 100K קילומטרז.

זוג צעיר בעיקר נסיעות עירוניות, חשוב שיהיה אמין ונוח, מה עדיף?? תודה לעוזרים

נ.ב. בפנדה איך הטיפטרוניק טוב או זוועתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה אמינה בהחלט, די נוחה, חסכונית והגיר הרובוטי שלה לא רע בכלל. מה שכן, היא יחסית חלשה ובטח בהשוואה לסיריון ומבחינת בטיחות: יש לה רק 3 כוכבי ריסוק, 2 כריות אויר וABS בשנתונים האלו.

הכל עניין של שימוש וצרכים: אם הנסיעות הן ברובן המכריע עירוניות, והק"מ של הרכב הוא נמוך בקנייה (וכנראה שישאר נמוך גם במעמד המכירה), וכך גם היד, הייתי הולך על הפנדה. אלא אם הסיריון הייתה אותו שנתון ואותם הנתונים וגם אותו המחיר, אז הייתי שוקל אותה. אבל אם גם הנתונים יותר טובים, גם השנתון גבוה יותר והמחיר נמוך יותר הייתי ללא ספק בוחר בפנדה(שוב זה בהתאם לדרישות).

ד"א במשפחתי פנדה 06 רובוטית כבר כמעט 4 שנים. היא משרתת את הזוג במינימום השקעה של כסף הן בטיפולים וכמובן בדלק והיא מתגלה כאמינה מאוד (טפו טפו טפו). היא אפילו גומעת מרחק לא קטן של נסיעות בין עירוניות פעם בשבוע ולא נשברת:lol:.

כמו כן הפנדה נהנית מביקוש גבוה מאוד ולרוב היא תיחטף תוך מספר ימים אם אין הפתעות והיא במצב טוב.

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה, ההבדלים די משמעותיים, במחיר של 40K הסיריונים הם לרוב שנת 2006 אם 110K+ במקרה הטוב, לעומת הפנדות במחירים אלה שאפשר למצוא שנת 2008 אפילו אם 60K, אם אפשר גם יהיה לפרט על ההבדל בפנדות בין הטיפטרוניק לידני לאוטומטי? כולם נחשבים אמינים? אין איזה צרות ידועות באחד מהם ששווה להתרחק ממנו?

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראה גיר ידני אין מה לומר הכי אמין וחסכוני,לגבי גיר רובוטי (לפנדה אין אוטומט רגיל) לא נשמעו בעיות מיוחדות,צריכת דלק טובה,פעולה שצריך להתרגל,לפי מה שאני יודע בגירים רובוטים יש מכה קטנה בין ההחלפות,חלק ממליצים להוריד גז בעת העברה,חלק אומרים אין בעיה עם זה.

אחת המחלות של ספייס ופנדה וגם גרנדה אם אני לא טועה זה תקלה בהגה החשמלי,אך לרוב זה תוקן וזאת לא בעיה שחוזרת עלה עצמה.סך הכול היום התיקון כמה מאות שקלים,אך שוב זה בעיקר בדגמים הראשונים.

הנה סקירה שלי על הפנדה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=385247

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי והתרשמתי מאוד מהסקירה שלך על הפנדה, בעקבותיה בכלל החלטתי לשקול אותה בתור אופציה, אין מחסור באמינות למרות שזה פיאט? הדבר שהכי חשוב לי הוא לראות מוסך כמה שפחות, לא עוצמה או מהירות, אלא בלי תקלות, אוטו קצר (חניה במרכז ת"א), וזהו, אתה חושב שהיא עדיפה על הסיריון? היא בנתיים יותר קורצת לי, אבל לא נהגתי עליה מעולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא יותר קטנה מהסריון לכן לחניות זה טוב,יש מצב של הגה סיטי שההגה כול כך שזה כאילו הוא לא מחובר מה שיקל,למרות שכמו שרשמתי בסיקור במהירות ההגה גם ככה קל.

פנדה נחשבת לרכב מאוד אמין,אתה יכול לבדוק גם ברשת,היא גם מאוד פשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל בעיה עם ההגה החשמלי בדגמים בשנתונים האלו (תמיד יש יוצאים מן הכלל אך זה בכל דבר). הבעיות האלו נפתרו אי שם בשנת 02-03. פיאט SO WHAT?, הפנדה רכב אמין.

הגיר הרובוטי די חלק ואין חבטה רצינית בהעברת ההילוכים מה גם שזה עניין של הרגל ולי לקח בערך שתי נסיעות להתרגל.

אכן כפי שכתבתי לך, הכל עניין של ציפיות והגדרות לרכישה, אם זה אמינות, חיסכון וחנייה הייתי בוחר בפנדה ב"עצימת עיניים". בטח אם הנסיעה היא בעיקר בעיר, בטח אם הדרישות שלך מהרכב זה להגיע ממקום למקום, ובטח אם באותו הסכום אתה עולה בשנתון ויורד ביד ובק"מ.

לך על זה ובהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומצד שני יש את הסיריון שמגלה עמידות מופלאה לכל סוגי ההתעללות ואמנם רוב הרכבים בשוק מהשכרה\ליסינג אבל אתה יכול למצוא אחת פרטית ולהנות משקט (לא יודע אם יותר מהפנדה אבל לדעתי בסך הכולל היא יותר אמינה).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מרחב, הפנדה מעט צפופה יותר מהסיריון.

מבחינת תחזוקה, לסיריון יש מוניטין מוכח של אמינות טובה, בעוד שלפיאט יש מוניטין קצת פחות טוב בנושא.

לא שמדובר ברכב שנוסע כל שני וחמישי למוסך, אך הסיריון תעניק יותר שקט נפשי בתחום.

הגיר בפנדה הוא סביר, לא חלק כמו הגיר האוטומטי ה"רגיל" שבסיריון אך בהחלט נסבל.

ממליץ שתבצע נסיעה קצרה על שתיהן, ותבין מה מתאים לך ונוח לך יותר. ולא לשכוח – בדיקה במכון בדיקה עצמאי,

לא משנה מה אתה בוחר.

בהצלחה,

גיל מאוויס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לחלוק על חברי לפורום מחברת אוויס: לפנדה יש מוניטין אמינות מוכח לפחות כמו לסיריון וזה מנסיון של 4 שנים עם הרכב הזה במשפחתי, משיחות עם מוסכניקים מהמוסך המרכזי בב"ש ו"מוסכניק הבית", וכמובן מחוות דעת של אנשים אחרים. הגיע הזמן להשתחרר מדעות קדומות ולבדוק כל רכב לגופו ולא לסימלו. הגיר אומנם לא "חלק" אבל ממש לא נורא והוא מקנה יתרון גדול בתחום החיסכון בדלק. כמו כן, לטעמי הפנדה הרבה יותר נוחה.

ולעניין הסיריון, 115000 ק"מ לרכב משנת 07-08 זה קצת גבוה לטעמי. אני לא אומר שהסיריון הוא לא רכב טוב, ואם היה רכב זהה בנתונים ובאותו המחיר הייתי אומר לך ללא ספק ללכת על הסיריון ולו רק בגלל יתרון הסנטימטרים. אבל העניין פה הוא פשוט: ההעדפה שלי במקרה הזה היא לקבל מקסימום שנתון ומינימום ק"מ בעבור הכסף, בטח כאשר ההבדלים בין הרכבים לא כאלה גדולים והדרישות הן מינימאליות.

מצטער אם זה נראה כמו ניסיון שיכנוע סובייקטיבי, פשוט עניין האמינות "הקפיץ" אותי. האמינות בפנדה זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך ושקט נפשי יהיה לך גם ממנה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם לוטי,זאת גם אחת הסיבות לקניית הפנדה שלי,אם תחפש,אם גם לקחה מקומות גבוהים בסקרי אמינות לרכבים קטנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תישן ותעדכן עם תמונות של הרכישה,בכול מקרה 2 הרכבים טובים.בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...