Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין סוזוקי אלטו לשברולט ספארק

morrtz
שימו לב! השרשור הזה בן 4585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מעוניין לקנות רכב בתקציב של עד 60 אלף ש"ח.

הרכב חייב להיות חסכוני בדלק וקטן כדי לעזור בבעיות חניה בת"א.

לפי מה שהבנתי הרכבים הכי חסכוניים הם סוזוקי אלטו ושברולט(דייהו?) ספארק, יש גם את הקיה פיקנטו...

כמובן שאני פתוח להצעות נוספות בתקציב (רצוי לחסוך כמה שאפשר).

בעיה נוספת - אני סביבות 1.95, אז חייב להיות מרווח טוב במושב הנהג.

שיקולים נוספים - כמה שפחות זמן מוסך :), ירידת ערך מינימלית.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של ספארק אני דיי משוחד .

לדעתי הרכב יותר טוב מאלטו ברוב הפרמטרים ממראה חיצוני ועד מנוע וכ"ס , עם זאת האלטו יותר זולה ונכנסת לך בתקציב הספארק מעט יותר יקרה.

השאלה אם אתה מתכוון לסוע בעיקר בעיר או שיש נסיעות בינעירוניות רבות ?

תעשה נסיעות מבחן על שתיהן ותראה מה יותר נוח לך 195 ברכב מיני זה לא הדבר הכי נוח בעולם ,

למרות שאני 185 ודיי נוח לי בספארק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת.... הייתי בודק גם את הפנדה שהיא עמוק בתוך התקציב שלך.

קח בחשבון שבשנה זו תגיע הגרסה החדשה שלה אבל אני די בספק אם אז היא תמכר גם כן ב-60K .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי כרגע מסיבוב על הספארק .

הרכב הפתיע אותי לטובה אני חייב לציין.

המערכת המובנית שלו די טובה.

המזגן לא היה חלש אבל קיבלתי רכב שנסע כבר עם מזגן ככה שזה לא פרמטר.

ברמת מקום אני 1.83~ ומצאתי תנוחת נהיגה סבירה, מרחב לרגליים היה לי אבל ההגה לא התכוונן וזה די ביאס.

כשעברתי למושב האחורי כדי לראות איך יסתדר מי שיושב מאחורי והיה די סביר מינוס [אם היית משייף לי את הפיקות של הברכיים אז הייתי נכנס :x

בשקט אני יכול להגיד שארבע מבוגרים ישבו בנוח.

הבגאז' קטן אבל עמוק [לא יודע אם זה לחיוב אבל ברמת גודל לא תוכל להכניס יותר מדי מאחורה].

המנוע והתנהגות הכביש.

הרכב היה די נוח והפתיע אותי לטובה , בכביש המהיר הרכב לא הרגיש חלש והגעתי איתו גם למהירויות של 140 בשלישי.

ברביעי יש נפילה בכח וחמישי מורגש כשיוט נינוח שכל עליה תצריך ממך להוריד הילוך, או שניים תלוי במהירות נסיעה שלך.

הקלאצ' והשילוב של ההילוכים היה רך ונוח ואני יכול לדמיין את עצמי נוהג כך בפקקים ללא בעיה.

החסרונות של הרכב:

המומנט של המנוע נגמר בסביבות ה 5000 סל"ד וזה די השאיר לי רצועה דקה אם רציתי לסחוט את הרכב כי מתחת ל 2000 סל"ד גם לא מאיץ ,אז כל עוד אתה נשאר בטווח ה 3000 ~ 4000 סל"ד הרכב נוסע לא רע,

לאחר סיבובים חדים כשאתה משולב לשני המנוע כאילו עומד להיכבות למרות שהוא ב 2000 סל"ד והרגיש בור כאילו אני חייב להוריד לראשון.

לא עפתי מהסיבובים כמו ביונדאי גטס אבל מצד שני אין את האחיזה שיש לי ב 206.

ההגה רך לא מתקשר אבל אני מעריך אותו כהרבה יותר טוב ממה שיש לי בטויוטה ראב 4 [שהוא ממש ממש אילם עם שטח מת קטן באמצע].

ברמת הפלסטיקה לא איכותית כמו ברכבים שהתרגלנו אבל גם לא ממש מקרקש עם כל עליה על הבור [אבל שוב יתכן שזה בגלל שהרכב היה עם 100 ק"מ על השעון].

המערכת היתה בינונית שתתאים למי ששומע רדיו וכמה דיסקים, מי שמחפש סאב בבגאז' וקומפוננטים על הדלתות כדאי שיוריד ציפיות.

אותי מאוד עצבן לוח השעונים שבמבט ראשון נראה יפה ונחמד אבל בנהיגה בכביש מהיר די עצבן ולא היה ברור וקריא [במיוחד המד סל"ד שגרם לי להוריד את המבט מהכביש כדי להבין בכמה סל"ד המנוע נמצא].

אני חושב ששעון סל"ד פשוט היה הרבה יותר נוח.

לסיכום בתור רכב הוא היה ממש בסדר ואפילו בכביש מהיר הרכב לא היה זנב לתנועה.

הברקסים לא הראו סימני חולשה והרכב נעצר כשהיה צריך בצורה טובה.

אני מקווה שסיפקתי מספיק נתונים.

טל.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף לך לרשימה את הפז'ו 107 שנחשבת גם לחסכונית. יש גם את הפיאט פנדה שהיא לקראת החלפה אבל היא עולה גם 60000.

מהניסיון שלי עדיף להגיע לסוכנות ולהתרשם מהרכב במקום. אחרי שתשב ברכב תצוגה אם תרגיש בנוח תבקש נסיעת מבחן.

אם אתה לא לחוץ בזמן אז הפיקנטו היא העדיפה. אם אתה צריך רכב בזמן הקרוב אז היא לא רלוונטית.

הספארק עולה 67500 פעם אחרונה שבדקתי ככה שהיא מעבר לתקציב שהצבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספארק לא רלוונטית מרגע שהביאו את הקליאו 1200 במחיר של 70 אלף ש"ח.

לפותח השרשור - האלטו הוא הרכב הבסיסי ביותר שאתה יכול למצוא, הוא נחות לעומת כל המתחרים שלו - והוא גם הזול ביותר.

אפשר להשיג אותו בסוכנויות במחיר של 55K פלוס מינוס, לא 60K. שווה להתמקח.

אגב - רעיון עבורך - מבדיקה זריזה בYAD2 מסתבר שיש לא מעט ספארקים למכירה כבר, במחירים של סביבות 60K ומטה!

ייתכן ששווה "להתפשר" על רכב משומש, עם 10-15K על השעון במקסימום, ולקנות ספארק במחיר של אלטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לחברה שלי אלטו ולאמא שלה ספארק,מבחינת נסיעה הספארק חזק יותר אין על זה ויכוח,גם נראה שבנוי טוב יותר אבל מבחינת חיסכון הוא ממש לא חסכוני לעומת האלטו,חברה שלי מגיעה לצריכה משולבת של 1 ל 19 קילומטר בנסיעה בתוך העיר!!!בנסיעה בין עירונית שנסענו לצפון הגענו לצריכה של 21 קילומטר לליטר!!(לא מפעילה מזגן בדרך כלל).

המנוע חלש אין ספק,במיוחד בהילוכים הגבוהים אבל רץ חלק ואין לו בעיה גם לשייט על 120.

לצאת לעקיפה זה לא כל כך פשוט איתו וצריך לתכנן טוב את העקיפה לפני שיוצאים אלייה.

המתלים נוקשים ומעולים לנסיעה בעיר,האוטו יציב מאוד!מבחינת אבזור הוא דיי מעפן אבל זה אחלה אוטו למי שרוצה לחסוך!!

בספארק לא פעם אמא שלה הגיעה לצריכה של 13 קילומטר לליטר שזה דיי עלוב(למרות שהיא לוחצת חזק על הגז).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב - רעיון עבורך - מבדיקה זריזה בYAD2 מסתבר שיש לא מעט ספארקים למכירה כבר, במחירים של סביבות 60K ומטה!

ייתכן ששווה "להתפשר" על רכב משומש, עם 10-15K על השעון במקסימום, ולקנות ספארק במחיר של אלטו.

אין פה כל פשרה, רוב הרכבים ביד שנייה הם עם אלפים בודדים של ק"מ (לרוב 2000-5000 ), בנוסף אתה מקבל את שארית האגרה השנתית שזה בד"כ חצי ושווה ערך ל-650 ש"ח.

אם יתמזל מזלך תקבל גם רכב עם חישוקי מגנזיום שזה אחלה.

כל זה תמורת איבוד יד ורווח המתקרב ל-8 עד 10 אש"ח.

כל זאת מגובה מניסיון אישי. בשבוע שעבר מכרתי את הספארק שלי עם 2500 ק"מ ובהפרשים שציינתי.

שלא תבינו, הרכב נמכר בעיקר בגלל שלא התאים לי בגודל. מבחינת השאר ממליץ בחום.

בספארק לא פעם אמא שלה הגיעה לצריכה של 13 קילומטר לליטר שזה דיי עלוב(למרות שהיא לוחצת חזק על הגז).

בספארק רוב האנשים מגיעים לצריכה של 16-18 לליטר, אם תפשפשו קצת בפורום תראו גם שעוברים את ה-20 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן, איך בעצם גילית שהגודל לא מתאים?

אני מניח שזה שיקול שמנחה לא מעט אנשים, כי רואים כמות לא הגיונית של רכבים כאלה למכירה (ואני מדבר על כל הסוגים של הקטנות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שחבר פורום stio אמר נגמר המבצע על הפנדה ב 60,למה לא לבדוק את הקליאו?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן, איך בעצם גילית שהגודל לא מתאים?

אני מניח שזה שיקול שמנחה לא מעט אנשים, כי רואים כמות לא הגיונית של רכבים כאלה למכירה (ואני מדבר על כל הסוגים של הקטנות).

עם חלל הרכב יכולתי עוד לחיות, הבעייה היתה תא מטען קטן שהכיל בלחץ רב עגלה (חראם על הפלסטיקה).

כאשר ראיתי שרכבי הסופר מיני מאפשרים קפיצה בתוספת מצחיקה החלטתי לקפוץ על העגלה למרות ההפסד הכספי.

הלוח כרגע מכיל כמות גדולה של רכבים כאלו מסיבות של גודל, חוסר התאמה והילוכים ובטח עוד סיבות.

אם הגודל לא מגביל אותך אני חושב שבסביבות ה-60K מיד ראשונה ללא קילומטרז' זו תהיה אחלה קנייה.

אם אתה מחפש יותר רכב לך על הסופר מיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני מעוניין לקנות רכב בתקציב של עד 60 אלף ש"ח.

הרכב חייב להיות חסכוני בדלק וקטן כדי לעזור בבעיות חניה בת"א.

לפי מה שהבנתי הרכבים הכי חסכוניים הם סוזוקי אלטו ושברולט(דייהו?) ספארק, יש גם את הקיה פיקנטו...

כמובן שאני פתוח להצעות נוספות בתקציב (רצוי לחסוך כמה שאפשר).

בעיה נוספת - אני סביבות 1.95, אז חייב להיות מרווח טוב במושב הנהג.

שיקולים נוספים - כמה שפחות זמן מוסך :), ירידת ערך מינימלית.

תודה מראש!

יש מישהו שעובד איתי שיש לו פיקנטו והוא גם בסביבות ה 1.95. אני אשאל אותו אם זה נוח לו אבל לפי מה שאני יודע הוא מרוצה מהרכב אז לא מאמין שיש לו בעיה. אבל הכי טוב עזוב אותך מה אומרים לך תעשה נסיעת מבחן ותרגיש את הרכב לבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...