Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המשך עלילות בלמים בלנטיס

אורון ג
שימו לב! השרשור הזה בן 7225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שלא זוכר:

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=33543&highlight=

3 חודשים אחרי שהחליפו דיסקים ורפידות, היום עוד פעם הלנטיס נכנסה בגלל בלמים.

עוד לא שאלתי את אבא שלי אם החליפו גם דיסקים, אבל רפידות החליפו שוב.

וכל זה אחרי 6-7K ק"מ מהפעם האחרונה שהחליפו גם דיסקים וגם רפידות.

עכשיו קצת רקע:

בכל המצב המתואר הבלמים תיפקדו רגיל, לא הורגשה ירידה ברמת הבלימה.

הנורה שמודיעה על בעיה בבלמים נדלקת או בבלימה חזקה או כאשר לוקחים סיבוב בצורה אגרסיבית (בלי לגעת בבלמים בכלל). זה הדליק לי איזה נורה בראש וחשבתי שאולי אין מספיק נוזל בלמים ובמצבים שתיארתי הנוזל זז מצד לצד וזה מה שגורם למנורה להידלק.

הסתכלתי מה מצב הנוזל והוא בערך חצי ס"מ מעל המינימום (ויש עוד בערך 2 ס"מ עד למקסימום).

היום שהאוטו חזר מהמוסך (מורשה של מזדה) הנוזל היה באותו גובה.

המוסכניק אמר לאבא שלי שהבולמים גמורים וזה מה שגורם לבלמים להישחק בתדירות כ"כ גבוהה. יש קשר בין בולמים גמורים לשחיקה של בלמים?

אורון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית חושב שיש קשר, אך אני לא חושב שבלמים יגמרו בתדירות כל-כך גבוהה בגלל בולמים גמורים.

כמו שצריכת דלק גוברת כאשר הבולמים גמורים, כך גם (לפי דעתי) הבלאי של רפידות הבלם.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה רק כמה מילמטרים יתכן ובאמת כל פעם השמן זז וזה מתריע על בעיה כביכול....

בקשר לבולמיםVSבלמים

יש קשר מסויים, כי בולם גמור גורם לבלימה פחות טובה ואז כדי להשיג אותה איכות בלימה אתה בולם חזק יותר ובכך מאמץ יותר ובלה בלה בלה בלה סבלה וקיצר...זה לא אמור להוות סיבה לבעיה !

צריכת דלק גוברת שהבולמים גמורים ? אתה סגור על זה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי למלא רק נוזל בלמים ולראות אם הבעיה תסתדר.

אבל אבא שלי הקדים אותי והכניס את האוטו למוסך, ושם החליפו רפידות (דיסקים אני לא יודע עדיין, אבל באמת שאני כבר לא אתפלא אם גם את זה הם השחילו).

עכשיו שיצאתי לבדוק אם מילאו נוזל בלמים ראיתי שהוא נשאר באותו הגובה בדיוק כמו אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהרפידות נגמרו הבוכנה יוצאת החוצה, ומפלס הנוזל יורד, שמחליפים לחדש דוחפים אותה פנימה, והמפלס עולה....

זה שהחליפו רפידות והמפלס נשאר כמו שהיה, רק מעיד עלכך שהיה להם עוד פול פול פול בשר, והם כמעט ולא נשחקו !!

דבר נוסף - עקרונית למפלס השמן אין מה לרדת אלא לשם יציאת הבוכנה בלבד...הייתי עושה שני דברים :

א.בודקת את מצב הבלמים מאחורה (יתכן והם גמורים - החלפה שלהם תעלה את מפלס השמן)

ב.באם א=תקין, ממלא שמן...ורואה מה המצב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב לי טוב טוב.

גם לי היתה את הבעיה הזו בדיוק!!!

לך תחליף שוב רפידות,עדיפות למקוריות.אין קשר לנוזל בלם.

גם אצלי הרפידות "נאכלות" כמו כלום.

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...