Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצלבת צמיגים TOYO T1R

AvielT
שימו לב! השרשור הזה בן 4607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר בירור קצר עם אחד מחברי הפורום הבנתי שכן אפשר להצליב צמיג רדיאלי בתנאי שלא משנים לו את כיוון הסיבוב.

זאת אומרת שצריך להפריד את הצמיגים מהחישוקים ולהלביש אותם מחדש בהצלבה כשבעצם כך הם נשארים עם אותו כיוון.

המצב כרגע הוא ששני הקדמיים עם כתף חיצונית שחוקה והכתף הפנימית כמו חדשה.

ההצלבה תתן לי בעצם כתף חיצונית כמעט כמו חדשה.

השאלה היא האם מותר לעשות את ההצלבה הזאת על הT1R?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שאתה צריך לענות עליה היא פשוטה: האם יש כיתוב "Outside" או "Inside" איפשהו על הצמיג? במידה וישנם, זהו צמיג א-סימטרי ואותו אי אפשר להצליב אלא רק להעביר קדימה-אחורה (שזה העיקר בהצלבה, בכל מקרה) ותמיד לשמור את הצמיגים פונים לאותו כיוון ועם הדופן החיצונית (שכתוב עליה Outside) כלפי חוץ. אין סימן? הצמיג סימטרי ואפשר וגם כדאי להצליב (כפי שהסברתי אז). אם אני לא טועה הצמיג שלך הוא כיווני (עם חץ המורה על כיוון נסיעה מוגדר) אבל לא א-סימטרי וניתן לבצע בו הצלבה.

אגב, באותה הזדמנות שאתה מוריד את הצמיגים מהחישוקים, זו הזדמנות טובה שיבדקו לך אותם מבפנים לנזק או שחיקה, ובאותו מעמד תבדוק גם את כיון הגלגלים. ולהבא, בהנחה שיוצא לך לנהוג "חזק" פה ושם ועוד עם צמיגים כאלו - עדיף שתצליב אפילו פעם ב-5,000 או שנה - מה שבא קודם.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הצמיג גם כיווני וגם א-סימטרי. החדשות הטובות: הצמיג ביצועיסטי למהדרין. החדשות הרעות: אי אפשר להצליב מצד לצד, רק להעביר קדימה אחורה. צמיג אסימטרי הפוך - נשחק מהר, לא אוחז כמו שצריך ומרגיש מאוד לא יציב. נ.ב. נסה לשחק עם לחץ האויר כלפי מעלה (סביבות 1-2 PSI, מקסימום 3) כדי להקטין את שחיקת הכתפיים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע שזו מחלה של הטויו האלה,אני עם 8PSI יותר מהמומלץ בהגדרות היצרן.

עם לחץ אוויר של היצרן וסיבוב ״חזק״ הדופן קורסת עד שהג׳אנט אומר יפה שלום לאספלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מעדיף לגמור את הקדמיים ופשוט להחליף אותם כשיש צורך.

לא מוכן להתפשר על אחיזה בציר האחורי בכל מקרה.

אני לא חושב שקצב השחיקה של הכתפיים מוגזם, כעת לאחר כ25K עם הצמיג אני יכול לומר שהכתפיים של הקדמיים במצב לא מזהיר אבל אפשר לסחוב איתם עוד כמה אלפי קילומטרים בלי להתפשר על אחיזה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים עשיתי קצת עבודת מחקר עם חברנו שיודע הכל ושמו גוגל.

קראתי במספר פורומים שדווקא את הT1R אפשר ואפילו מומלץ להצליב כל כמה אלפי קילומטרים כדי שהשחיקה בהם תיהיה אחידה,שוב-בגלל שהם נשחקים מהר מאוד בצידי הסוליה.

http://m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=181812

מה אתם אומרים?

אייל-יכול להיות שאצלי הזווית גלגול של הרכב משפיעה יותר על השחיקה בצידי הסוליה,וגם סביר להניח שעשיתי יותר קילומטרים בטיולי נהיגה מאשר נסיעות מנהלה(הרכב ננהג רק בסופי שבוע).

בנוסף,אם הצמיג האחורי(מצבו כמעט כמו חדש)עובר קדימה,והקדמי(שחוק בצד הסולייה החיצוני בלבד)עובר אחורה בהצלבה,זאת אומרת שהצד השחוק יהיה בעצם הצד הפנימי עכשיו והצד החיצוני כמעט כמו חדש!עד עכשיו לא הופעל עליו עומס כמעט בכלל כשהוא היה מקדימה.

האם זה פחות קריטי לאחיזה של הציר האחורי כאשר הכתף הפנימית היא זו ששחוקה מאשר החיצונית?

ההיגיון הפשוט אומר לי שכן,בסיבובים לפחות הלחץ מופעל על הצד החיצוני.

בקיצור,האם לעשות את ההצלבה או לא?

במספר פורומים בחו״ל כתוב שכן,חן אתה אומר שלא ואני יודע שיש לך ידע נרחב בתחום ובגלל זה אני בדילמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לקחו עכבר ועשו ממנו פיל.

כן, ניתן לבצע את ההצלבה כל זמן ששומרים על כיוון הגלגל, ז"א שאם מחליפים צמיג מצד שמאל בצמיג מצד ימין יש להפוך אותם על הג'אנט כדי לשמור על כיוון הסיבוב. ב T1R אין סימון OUTSIDE מהסיבה הפשוטה שהוא צמיג כיווני, כלומר הוא יכול להסתובב רק לכיוון אחד. סוליית הצמיג מזכירה במבנה שלה סולייה של טרקטור, אני מניח שדי ברור על מה אני מדבר.

הצלבה כמו שאתה רוצה לעשות היא נכונה בבסיסה אך עלולה לגרור בעייה לא רצוייה - צורך בכיוון פרונט \ חוסר אפשרות להגיע לכיוון פרונט מושלם. הצמיגים קיבלו עיוות ושחיקה לא אחידה, מה שעלול לגרום לבעיות הגיוי ויציבות גם לאחר כיוון פרונט. אני מציע שתרים טלפון לעידן מהמעבדה לרכב ותשאל את דעתו בעניין, הוא כבר נתקל בכל המקרים האפשריים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...