Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד מתחזקים חלקי גומי חיצוניים?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 4613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיצד ניתן להגן על חלקי גומי חיצוניים מפני התייבשות/התפוררות? הכוונה היא לחלקי גומי כגון אטמי דלתות, פס הגומי האוחז בשמשה, אטמי פנסים/אטמים אחרים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה טוב גם לחלקים חיצוניים??

בצבא היו שמים ווזלין על הגומיות ברכבים.

יש גם סיליקון למריחה אבל אני לא יודע אם הוא עוזר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב SOG ללוח השעונים ולפנל הקידמי אך הבנתי כי הוא מיועד בעיקר להברקה ולא לתחזוקה מונעת.

אני זקוק לחומר שימנע נזקים לגומי כתוצאה מעל סגול/אוזון (ותתפלאו כמה הם נפוצים), שיחזיק מעמד הרבה זמן יחסית (אני מנקה את הרכב פעם בשבוע) ורצוי שלא יאסוף ליכלוך (כמו ווזלין/גריז)

למישהו יש ניסיון עם ספריי סיליקון? (בדיוק מצאתי מיכל כזה היום במחסן...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון אין תרופת פלא לשם הגנה על חלקי גומי חיצונים.

ווזלין/שמן/גריז או כול חומר אחר סופח אליו אבק ולכלוך לכן על חומרים אלא אינני ממליץ.

פעם בכול כמה זמן נקה היטב את הגומיות עם מים זורמים ותמתין לייבוש ולאחר מכן רסס שמן סיליקון ולסיום נגב עם סמרטוט ייבש בכדי שלא תשאר שכבה עבה מידי.

הפיתרון הכי טוב זה להחנות בצל ובמידה והגומיות ייבשות שום תרופת פלא כבר לא תעזור אלא החלפתם בחדשות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק, כרגע מצב חלקי הגומי טוב אך אני רוצה לבצע להם תחזוקה מונעת (הרכב יהיה בן 14 עוד זמן קצר) וחנייה בצל אינה אפשרות מעשית.

אנסה את השיטה שהצעת אך האם שמן סיליקון הוא ספריי סיליקון? ישנו שמן מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בשמן סיליקוני הנמכר כתרסיס של חברת STP (ניתן לרכוש אצל גל אור בת"א).

השמן מיועד גם לתחזוקה של מכלולים מכניים שונים ברכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב stp son of a gun לפלסטיקה הפנימית ברכב.

לפלסטיקה החיצונית אני משתמש בספריי סיליקון תוצרת motip שנמכר באוטודיפו ובהום סנטר. אני מקפיד לרסס כל שבועיים על משטח נקי (במידה והוא היה חשוף לשמש-כגון הפלסטיקה ליד החלון). הסיליקון נהדר עם הגומיות מסביב לדלתות ושומר עליהן רכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...